Resultat för Jöns Svanbersimmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:35 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.26 | 1:01.06 | |||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.42 | 1:08.15 | |||||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.98 | 1:09.67 | |||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.44 | 1:10.86 | |||||
5 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.01 | 1:11.37 | |||||
6 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 34.85 | 1:11.63 | |||||
7 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.07 | 1:12.88 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.38 | 1:16.31 | |||||
9 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.03 | 1:16.78 | |||||
10 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 37.56 | 1:18.53 | |||||
11 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.06 | 1:19.04 | |||||
12 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.89 | 1:20.18 | |||||
13 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.83 | 1:20.81 | |||||
14 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.92 | 1:21.76 | |||||
15 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.55 | 1:26.63 | |||||
16 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:31.97 | |||||
17 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.56 | 1:33.10 | |||||
18 | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | 43.50 | 1:36.52 | |||||
- | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.96 | 57.91 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.30 | 58.34 | |||||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.53 | 1:01.35 | |||||
4 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 28.89 | 1:01.64 | |||||
5 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.56 | 1:02.11 | |||||
6 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 29.03 | 1:02.56 | |||||
7 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 29.80 | 1:04.05 | |||||
8 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.19 | 1:04.79 | |||||
9 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.20 | 1:05.12 | |||||
10 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.81 | 1:05.19 | |||||
11 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.03 | 1:05.24 | |||||
12 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.02 | 1:05.78 | |||||
13 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.42 | 1:05.92 | |||||
14 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 32.23 | 1:07.99 | |||||
15 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 32.88 | 1:10.59 | |||||
16 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 34.65 | 1:12.36 | |||||
17 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.24 | 1:15.64 | |||||
18 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.86 | 1:15.78 | |||||
19 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.35 | 1:17.50 | |||||
20 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 40.25 | 1:19.78 | |||||
21 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.15 | 1:20.37 | |||||
22 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.86 | 1:22.59 | |||||
23 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.23 | 1:24.04 | |||||
24 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.48 | 1:28.60 | |||||
25 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.33 | 1:33.17 | |||||
26 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.66 | 1:33.44 | |||||
27 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.97 | 1:34.77 | |||||
- | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.58 | 55.81 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 26.49 | 56.09 | |||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 26.97 | 57.07 | |||||
4 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 27.04 | 57.90 | |||||
5 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 27.69 | 58.64 | |||||
6 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 28.31 | 58.98 | |||||
7 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 27.94 | 59.95 | |||||
8 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 28.07 | 1:00.12 | |||||
9 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.21 | 1:00.18 | |||||
10 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.44 | 1:00.61 | |||||
11 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.02 | 1:01.30 | |||||
12 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.63 | 1:01.31 | |||||
13 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 29.32 | 1:02.01 | |||||
14 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.92 | 1:02.25 | |||||
15 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.16 | 1:03.27 | |||||
16 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 30.76 | 1:04.23 | |||||
17 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.02 | 1:04.33 | |||||
18 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.76 | 1:06.34 | |||||
19 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.62 | 1:06.90 | |||||
20 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 32.79 | 1:07.55 | |||||
21 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 32.73 | 1:10.44 | |||||
22 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.28 | 1:10.64 | |||||
23 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.53 | 1:11.52 | |||||
24 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.04 | 1:12.88 | |||||
25 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.22 | 1:15.50 | |||||
- | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:35 |