Resultat för Silkeborg Swim Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
lørdag Finaler
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 22 august 2015 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 august 2015 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Årg. 2005-2015: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2003-2004: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2001-2002: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2000: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 186 | 47.77 | 1:41.68 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | 174 | 51.21 | 1:44.05 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 96 | 1:02.56 | 2:06.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 70 | 1:08.48 | 2:20.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2015: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2003-2004: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2001-2002: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2000: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 292 | 43.39 | 1:27.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 283 | 43.08 | 1:28.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 263 | 44.41 | 1:30.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 246 | 43.94 | 1:32.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 231 | 46.93 | 1:34.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helga Bak | 2004 | 229 | 45.79 | 1:34.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 227 | 45.18 | 1:35.22 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Frederiksen | 2003 | 221 | 47.03 | 1:36.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Egerup | 2003 | 211 | 47.71 | 1:37.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 208 | 46.32 | 1:37.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 173 | 50.33 | 1:44.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Kaysen | 2004 | 172 | 51.62 | 1:44.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 163 | 52.07 | 1:46.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 141 | 55.35 | 1:51.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Kobæk | 2003 | 137 | 54.08 | 1:52.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Riber Memborg | 2004 | 128 | 55.00 | 1:55.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Madsen | 2004 | 127 | 56.49 | 1:55.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cathrine Høst | 2004 | 106 | 58.33 | 2:02.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 101 | 59.14 | 2:04.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | 98 | 1:01.84 | 2:05.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Holm Johansen | 2004 | 97 | 58.16 | 2:06.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Barbara Ammentorp | 2003 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Oleander | 2004 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | DSQ | afslut på maven | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Ruby Horsholm | 2003 | DSQ | udsv på mave v50m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2015: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2003-2004: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2001-2002: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2000: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 451 | 37.02 | 1:15.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 405 | 38.38 | 1:18.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 399 | 38.17 | 1:18.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Esther Flø | 2001 | 370 | 39.68 | 1:20.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 361 | 40.05 | 1:21.60 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Vegener | 2002 | 339 | 40.23 | 1:23.33 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 332 | 40.24 | 1:23.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Rye | 2001 | 330 | 40.63 | 1:24.05 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 328 | 40.97 | 1:24.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 318 | 41.58 | 1:25.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 313 | 41.55 | 1:25.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikoline Nielsen | 2001 | 311 | 41.61 | 1:25.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederikke Kruse | 2002 | 287 | 42.84 | 1:28.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 286 | 42.80 | 1:28.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sille Ibsen | 2001 | 286 | 42.21 | 1:28.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Sund | 2002 | 285 | 43.20 | 1:28.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 235 | 45.64 | 1:34.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Anna Lund Petersen | 2001 | 208 | 47.90 | 1:38.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jasmin Jespersen | 2002 | 206 | 48.04 | 1:38.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 172 | 51.61 | 1:44.34 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 163 | 51.37 | 1:46.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Årg. 2005-2015: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2003-2004: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2001-2002: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2000: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 513 | 35.62 | 1:12.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 487 | 36.40 | 1:13.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 472 | 36.17 | 1:14.64 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Carr | 1999 | 469 | 36.22 | 1:14.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mai Andersen | 2000 | 430 | 37.36 | 1:16.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 428 | 37.63 | 1:17.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Trine Guldberg | 1999 | 419 | 38.02 | 1:17.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Celia Erikstad | 1999 | 418 | 38.15 | 1:17.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 416 | 38.18 | 1:17.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiasen | 2000 | 394 | 38.24 | 1:19.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Dianna Au | 2000 | 372 | 39.92 | 1:20.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anette Poulsen | 1999 | 368 | 38.96 | 1:21.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde Fuglsang | 2000 | 365 | 39.48 | 1:21.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Nielsen | 1999 | 360 | 39.64 | 1:21.68 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 341 | 41.31 | 1:23.18 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Smilla Lyhne | 2000 | 327 | 40.42 | 1:24.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 313 | 41.12 | 1:25.52 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nanna Sund | 2000 | 309 | 41.49 | 1:25.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Skov | 1999 | 264 | 44.02 | 1:30.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Jürgensen | 2000 | 254 | 43.64 | 1:31.74 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kirsten Q. Noro | 2000 | 250 | 44.24 | 1:32.24 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Vestergaard | 2000 | 248 | 44.11 | 1:32.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mirantee Brimstrod | 2000 | 149 | 50.33 | 1:49.58 | |||||
Stidsholt IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 22 august 2015 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |