Results for Øst danske langbane mesterskab
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | stdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stvne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 27 februar 2015 |
Lb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha stergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 668 | 31.03 | 1:07.83 | 1:42.80 | 2:19.34 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 650 | 31.68 | 1:07.60 | 1:43.38 | 2:20.56 | |||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
3 | Emma la Cour | 1999 | 642 | 31.84 | 1:07.78 | 1:43.54 | 2:21.18 | |||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
4 | Christina Munkholm | 1996 | 640 | 30.63 | 1:07.46 | 1:43.50 | 2:21.30 | |||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 622 | 31.24 | 1:08.42 | 1:45.25 | 2:22.63 | |||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 617 | 31.18 | 1:07.75 | 1:44.91 | 2:23.04 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
7 | Marina Heller Hansen | 1994 | 598 | 31.16 | 1:07.60 | 1:45.00 | 2:24.57 | |||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
8 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 595 | 31.58 | 1:07.96 | 1:44.93 | 2:24.76 | |||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
9 | Sofie Thun Rasmussen | 2000 | 581 | 33.55 | 1:11.35 | 1:48.25 | 2:25.95 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Dufour | 1996 | 578 | 31.26 | 1:07.88 | 1:45.28 | 2:26.21 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Julie Schmidt | 1995 | 566 | 32.09 | 1:09.88 | 1:47.62 | 2:27.20 | |||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
12 | Laura Weinreich | 1998 | 522 | 33.89 | 1:12.40 | 1:52.52 | 2:31.19 | |||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 520 | 33.81 | 1:13.10 | 1:52.25 | 2:31.44 | |||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
14 | Sabrina Wielse | 1990 | 516 | 32.98 | 1:11.95 | 1:51.54 | 2:31.83 | Deltager ikke i finalen | ||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Stampe | 2000 | 512 | 32.95 | 1:11.41 | 1:52.94 | 2:32.22 | |||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
16 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 508 | 32.53 | 1:10.70 | 1:50.70 | 2:32.66 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
17 | Nanna Sonne | 1999 | 499 | 33.48 | 1:12.43 | 1:52.72 | 2:33.50 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 494 | 35.16 | 1:14.64 | 1:53.96 | 2:34.07 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
19 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 492 | 32.96 | 1:10.95 | 1:51.41 | 2:34.27 | |||
Roskilde Svmning | ||||||||||
20 | Cecilie Hgskilde | 1999 | 491 | 32.41 | 1:11.55 | 1:53.14 | 2:34.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
21 | Signe Nielsen | 1998 | 483 | 33.87 | 1:11.73 | 1:52.80 | 2:35.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
22 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 471 | 34.73 | 1:14.67 | 1:55.40 | 2:36.50 | |||
Roskilde Svmning | ||||||||||
23 | Xenia Bonnn Sjgren | 1997 | 456 | 33.44 | 1:14.15 | 1:55.04 | 2:38.17 | |||
Vest-Brndby | ||||||||||
24 | Hannah Pilgaard | 1999 | 453 | 32.81 | 1:10.99 | 1:53.29 | 2:38.55 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
25 | Marie Mller | 2000 | 440 | 35.86 | 1:17.82 | 1:58.20 | 2:40.12 | |||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
26 | Signe Fich Hansen | 2002 | 431 | 36.57 | 1:16.87 | 1:58.32 | 2:41.14 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
27 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 430 | 33.74 | 1:13.72 | 1:55.29 | 2:41.31 | |||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
28 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 404 | 34.66 | 1:17.13 | 2:00.19 | 2:44.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
29 | Sif Bjrk Pedersen | 2000 | 404 | 35.65 | 1:16.49 | 2:00.25 | 2:44.73 | |||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
30 | Amanda Duus | 2000 | 403 | 34.77 | 1:15.81 | 2:00.01 | 2:44.80 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 388 | 34.33 | 1:16.74 | 2:00.22 | 2:46.87 | |||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
32 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 383 | 36.07 | 1:19.03 | 2:02.90 | 2:47.63 | |||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
33 | Mille Rask Sander | 1999 | 380 | 34.40 | 1:15.43 | 2:00.49 | 2:48.04 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svmmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |