Tulokset Øst danske langbane mesterskab
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.25 2012-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 699 | 28.70 | 1:03.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Julie Schmidt | 1995 | 695 | 29.52 | 1:03.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | 689 | 29.46 | 1:03.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 669 | 30.11 | 1:04.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 644 | 30.12 | 1:04.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 639 | 30.26 | 1:05.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lunau | 1995 | 622 | 30.06 | 1:05.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Dufour | 1996 | 619 | 30.64 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Maj Howardsen | 1997 | 592 | 31.10 | 1:06.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Emma la Cour | 1999 | 579 | 32.03 | 1:07.23 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 575 | 31.94 | 1:07.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 574 | 32.19 | 1:07.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Stampe | 2000 | 566 | 31.73 | 1:07.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Laura Weinreich | 1998 | 552 | 32.88 | 1:08.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ditte Friis | 1999 | 551 | 31.39 | 1:08.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 546 | 31.34 | 1:08.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 544 | 31.56 | 1:08.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 538 | 32.35 | 1:08.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 537 | 32.77 | 1:08.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 536 | 32.07 | 1:09.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 528 | 31.30 | 1:09.34 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
22 | Julie Lamberth | 1996 | 527 | 32.19 | 1:09.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Schade Cantby | 2000 | 523 | 32.08 | 1:09.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mira Mass | 2000 | 521 | 32.51 | 1:09.66 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 520 | 32.65 | 1:09.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 520 | 32.88 | 1:09.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Freja Gram | 1999 | 515 | 31.45 | 1:09.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Nanna Sonne | 1999 | 515 | 32.09 | 1:09.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Amanda Duus | 2000 | 513 | 33.00 | 1:10.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 512 | 32.52 | 1:10.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 500 | 31.92 | 1:10.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Mille Rask Sander | 1999 | 500 | 32.82 | 1:10.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
33 | Frederikke Hansen | 1998 | 499 | 33.11 | 1:10.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 491 | 34.00 | 1:11.03 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 489 | 32.76 | 1:11.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 487 | 31.55 | 1:11.22 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 486 | 31.53 | 1:11.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 471 | 33.87 | 1:12.03 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
39 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 468 | 33.11 | 1:12.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 455 | 33.23 | 1:12.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
41 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 440 | 33.35 | 1:13.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
42 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 436 | 32.98 | 1:13.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Marie Müller | 2000 | 432 | 35.30 | 1:14.11 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
44 | Isabel Mass | 1998 | 419 | 34.34 | 1:14.88 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 418 | 34.04 | 1:14.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |