Tulokset Øst danske langbane mesterskab
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:21.65 2012-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 650 | 36.74 | 1:18.39 | 1:59.27 | 2:41.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 645 | 36.66 | 1:19.55 | 1:59.88 | 2:42.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 624 | 37.06 | 1:19.79 | 2:00.68 | 2:43.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 615 | 36.07 | 1:18.15 | 2:00.43 | 2:44.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Nielsen | 1998 | 605 | 37.31 | 1:19.24 | 2:01.70 | 2:45.60 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | 590 | 37.88 | 1:20.08 | 2:03.44 | 2:46.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 587 | 37.67 | 1:20.26 | 2:03.10 | 2:47.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 576 | 37.38 | 1:21.76 | 2:04.40 | 2:48.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 569 | 38.80 | 1:22.52 | 2:04.67 | 2:49.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Julie Bak | 1997 | 560 | 38.07 | 1:19.80 | 2:04.66 | 2:49.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Puggaard | 1996 | 555 | 37.40 | 1:21.33 | 2:05.06 | 2:50.49 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 547 | 37.69 | 1:21.53 | 2:06.38 | 2:51.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 547 | 37.85 | 1:20.12 | 2:05.42 | 2:51.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Fiedler | 2001 | 543 | 39.30 | 1:23.18 | 2:07.80 | 2:51.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 531 | 40.25 | 1:23.89 | 2:08.57 | 2:52.97 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Pernille Jensen | 1998 | 529 | 37.39 | 1:21.78 | 2:05.94 | 2:53.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johanna Berthelsen | 2000 | 526 | 40.00 | 1:23.80 | 2:08.53 | 2:53.56 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
18 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 516 | 38.00 | 1:22.92 | 2:07.57 | 2:54.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Pernille Pedersen | 2001 | 506 | 40.06 | 1:24.13 | 2:09.53 | 2:55.75 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 506 | 40.56 | 1:24.90 | 2:10.78 | 2:55.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 501 | 39.28 | 1:24.24 | 2:09.34 | 2:56.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabel Mass | 1998 | 498 | 40.48 | 1:25.18 | 2:10.71 | 2:56.73 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura Weinreich | 1998 | 492 | 41.63 | 1:27.37 | 2:12.47 | 2:57.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 489 | 40.70 | 1:25.47 | 2:11.72 | 2:57.75 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Sofie Strandby | 1999 | 477 | 40.29 | 1:24.75 | 2:11.26 | 2:59.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 477 | 40.08 | 1:25.97 | 2:12.50 | 2:59.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 475 | 40.78 | 1:27.52 | 2:14.70 | 2:59.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Bonnesen | 1999 | 470 | 42.14 | 1:27.50 | 2:14.16 | 3:00.10 | |||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 466 | 40.75 | 1:26.63 | 2:13.91 | 3:00.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Karina Garne Larsen | 2000 | 446 | 42.35 | 1:29.45 | 2:15.66 | 3:03.39 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
31 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 441 | 39.97 | 1:27.31 | 2:14.13 | 3:03.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 432 | 40.56 | 1:29.65 | 2:17.04 | 3:05.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Laura Andersen | 1997 | 427 | 41.58 | 1:29.13 | 2:17.58 | 3:05.96 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 392 | 41.52 | 1:29.94 | 2:20.32 | 3:11.30 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Silke Mehr | 2000 | 387 | 43.82 | 1:32.82 | 2:23.08 | 3:12.23 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |