2019-12-09   04:47:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst danske langbane mesterskab

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbane 2015    Udskriftsdato  27 februar 2015   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 februar 2015         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Bierre  2000    728          30.07   
  Gentofte Svømme Klub                   
Cecilie Høgskilde  1999    665          30.99   
  Sigma Swim Birkerød                   
Caroline Erichsen  1998    651          31.22   
  Sigma Swim Birkerød                   
Anna Brandt Nielsen  1998    645          31.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
Stinna Schnabl  1999    632          31.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Stine Raaby Jensen  1995    622          31.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Maja Nielsen  1996    608          31.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Lærke Toft Ruby  1999    588          32.29   
  Svømmeklubben Laksen                   
Caroline Amalie Duus  1998    583          32.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Katharina Nekhorochko  2000    577          32.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
11  Sarah Sannung  1996    569          32.64   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
12  Frederikke Houen  1998    569          32.65   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Isabel Mass  1998    569          32.65   
  Slangerup Svømmeklub                   
14  Sophie Amalie Schøn  1999    566          32.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
15  Mathilde Olsen  1998    562          32.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Thea Laurberg Simonsen  1997    555          32.91   
  Lyngby Svømmeklub                   
17  Emma Maagøe  1999    553          32.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
18  Emma Lyngby Larsen  1998    543          33.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
19  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998    543          33.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
20  Julie Højer Truelsen  2000    540          33.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
21  Line Aunstrup  2000    528          33.47   
  JGI Svømning                   
22  Frederikke Mertins  2000    526          33.52   
  Hvidovre Svømme Klub                   
23  Matilde Zaggai  1998    523          33.57   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
24  Cecilie Jørgensen  1998    523          33.58   
  Helsinge Svømmeklub                   
25  Frederikke Jensen  2000    518          33.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
26  Johanna Berthelsen  2000    516          33.73   
  VAT Copenhagen-MK31                   
27  Emilia Harlund  1999    515          33.75   
  Nakskov Svømme Klub                   
28  Marianne Duijm  1993    514          33.77   
  Lyngby Svømmeklub                   
29  Amalie Frederiksen  2001    509          33.89   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
30  Hannah Pilgaard  1999    506          33.95   
  Lyngby Svømmeklub                   
31  Sara Krell Refn  1999    492          34.27   
  Farum Svømmeklub                   
32  Nina Corydon-Petersen  1999    488          34.36   
  Roskilde Svømning                   
33  Ingrid Bo Andersen  2001    477          34.62   
  Roskilde Svømning                   
34  Pernille Nislev  1998    477          34.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
35  Alba Cecilie Runge  2000    476          34.64   
  Hørsholm Svømmeforening                   
35  Nina Leisted Bertelsen  2000    476          34.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
37  Simone Bukholt  1999    474          34.69   
  Hvidovre Svømme Klub                   
38  Signe Skousen  1999    474          34.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
39  Frederikke Arentoft  2000    468          34.83   
  Hørsholm Svømmeforening                   
40  Amalie Mikkelsen  1997    460          35.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
41  Veronika Storm  1998    450          35.29   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
42  Mia Walter  2000    420          36.11   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  27 februar 2015 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark