2020-01-25   16:42:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst danske langbane mesterskab

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbane 2015    Udskriftsdato  28 februar 2015   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 februar 2015         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maj Howardsen  1997    719  29.84  1:01.95  1:34.03    2:06.08   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Christina Munkholm  1996    682  29.50  1:02.94  1:35.29    2:08.35   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Freja Gram  1999    678  29.73  1:02.66  1:35.29    2:08.59   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    675  30.56  1:03.40  1:35.52    2:08.74  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Emily Gantriis  1999    672  29.84  1:02.72  1:36.11    2:08.94   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Maria Grandt  1998    671  30.41  1:03.83  1:36.98    2:09.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Julie Lunau  1995    669  29.71  1:02.95  1:35.49    2:09.13   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    645  31.43  1:04.85  1:38.23    2:10.74  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997    642  29.64  1:03.35  1:36.86    2:10.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Amanda Højberg  1998    642  30.17  1:03.55  1:36.60    2:10.94   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Klara Reeh  1999    618  30.07  1:03.45  1:37.74    2:12.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
12  Annabelle Grønbech Ladik  1997    617  30.50  1:04.08  1:37.76    2:12.64   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Nanna Drewsen  1998    616  30.72  1:04.20  1:38.99    2:12.77   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    611  31.25  1:05.30  1:40.40    2:13.09   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
15  Stephanie Hansen  1996    606  31.57  1:05.38  1:39.38    2:13.48  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
16  Marie-Louise Stentved  2000    603  30.79  1:04.89  1:39.29    2:13.66  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
17  Mira Mass  2000    595  30.55  1:04.82  1:39.03    2:14.28   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
18  Anna Brandt Nielsen  1998    595  30.81  1:04.74  1:38.52    2:14.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
19  Sara Fogh Myrup  1997    585  32.03  1:05.88  1:41.04    2:15.06  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
20  Rikke Munkholm  1998    584  30.82  1:04.57  1:39.72    2:15.10   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Rikke Dehn  1999    576  30.41  1:04.41  1:39.23    2:15.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
22  Frederikke Dons  1998    561  31.46  1:06.07  1:41.64    2:16.91   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
23  Mia Wennecke  1999    557  31.02  1:06.01  1:42.25    2:17.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
24  Helena Berg Wenk  2000    557  32.17  1:06.86  1:43.12    2:17.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Clara Schade Cantby  2000    556  30.78  1:05.08  1:41.33    2:17.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Josefine Strand Nielsen  2000    552  32.21  1:07.43  1:43.30    2:17.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Sophie Amalie Schøn  1999    552  30.99  1:06.23  1:42.11    2:17.71   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
28  Alberte M Hansen  2000    548  31.24  1:06.51  1:41.89    2:18.03   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
29  Amalie Gotthard  1999    545  32.14  1:06.51  1:42.86    2:18.26   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
29  Lærke Viereck  1997    545  31.17  1:06.05  1:42.18    2:18.26   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Emilia Harlund  1999    545  30.94  1:05.83  1:42.11    2:18.28   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
32  Frederikke Petri  2001    544  32.00  1:07.36  1:43.09    2:18.37   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
33  Andrea Paaske  2001    542  31.15  1:06.33  1:43.27    2:18.56   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Regitze Munch Nielsen  2000    536  31.27  1:06.93  1:42.43    2:19.05   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
35  Frederikke Jensen  2000    529  31.71  1:07.39  1:44.40    2:19.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
36  Amanda Duus  2000    528  31.39  1:06.67  1:43.58    2:19.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
37  Clara Neumann  2001    526  31.84  1:07.42  1:43.37    2:19.91   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
38  Anne Sofie Gadfelt  1999    525  32.04  1:07.55  1:44.07    2:20.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
39  Melanie Degner  2000    517  31.80  1:07.27  1:44.70    2:20.72   
  Køge Svømmeklub                   
                     
40  Nina Leisted Bertelsen  2000    514  32.72  1:08.94  1:44.81    2:21.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
41  Karina Garne Larsen  2000    497  33.35  1:09.44  1:46.31    2:22.57   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
42  Mai Andersen  2000    491  32.26  1:08.29  1:45.88    2:23.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
43  Caroline Steffensen  2000    479  33.74  1:10.37  1:47.59    2:24.33   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
44  Christina F. Eriksen  1999    475  30.97  1:07.30  1:45.67    2:24.75   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
45  Alice Gantriis  2000    443  32.48  1:10.10  1:49.80    2:28.16   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
45  Pernille Pedersen  2001    443  32.17  1:09.64  1:48.02    2:28.16   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  28 februar 2015 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark