2020-01-25   16:42:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst danske langbane mesterskab

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbane 2015    Udskriftsdato  28 februar 2015   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 februar 2015         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kepp Jensen  2000    686  30.19        1:05.87   
  JGI Svømning                   
                     
Victoria Bierre  2000    660  31.49        1:06.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995    654  31.91        1:06.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    654  32.55        1:06.94   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Cecilie Høgskilde  1999    631  32.55        1:07.76   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    609  32.30        1:08.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Maja Nielsen  1996    608  33.47        1:08.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998    599  33.68        1:08.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Katrine B. Hansen  1999    591  34.15        1:09.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Sabrina Wielsøe  1990    590  32.94        1:09.29  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Sarah Sannung  1996    585  33.61        1:09.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Caroline Erichsen  1998    583  33.47        1:09.56  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
13  Mathilde Olsen  1998    557  34.76        1:10.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Emma Maagøe  1999    545  34.01        1:11.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Frederikke Houen  1998    545  33.91        1:11.15  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Freja Gram  1999    538  34.77        1:11.44  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
17  Klara Reeh  1999    535  35.09        1:11.55   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
18  Emilia Harlund  1999    531  35.17        1:11.76   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
19  Matilde Zaggai  1998    525  35.49        1:12.03   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Frederikke Jensen  2000    520  35.51        1:12.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Stinna Schnabl  1999    518  34.02        1:12.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Clara Schade Cantby  2000    511  35.61        1:12.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
23  Frederikke Arentoft  2000    508  34.61        1:12.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  Nina Leisted Bertelsen  2000    506  35.51        1:12.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
25  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998    505  34.50        1:12.95  Deltager ikke i finalen 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
26  Frederikke Mertins  2000    483  35.37        1:14.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
27  Sara Krell Refn  1999    481  35.94        1:14.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
28  Line Aunstrup  2000    477  35.55        1:14.37   
  JGI Svømning                   
                     
29  Isabel Mass  1998    470  36.04        1:14.75   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
30  Astrid Dyrmose Kestner  2000    455  36.49        1:15.52   
  JGI Svømning                   
                     
31  Johanna Berthelsen  2000    454  36.26        1:15.57   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
32  Veronika Storm  1998    453  36.60        1:15.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
33  Amalie Frederiksen  2001    453  35.70        1:15.64   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
34  Thea Hovmand Larsen  1997    450  37.10        1:15.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
35  Pernille Pedersen  2001    443  36.91        1:16.20   
  Køge Svømmeklub                   
                     
36  Alba Cecilie Runge  2000    443  36.40        1:16.22   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
37  Anne Sofie Gadfelt  1999    416  37.85        1:17.82   
  Farum Svømmeklub                   
                     
38  Xenia Huryn  2000    412  38.24        1:18.08   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
39  Mia Walter  2000    408  37.95        1:18.33   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  28 februar 2015 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark