Results for Maxiracet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 2
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Maxiracet | Utskriftsdatum | 21 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 februari 2015 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.35 | 55.28 | |||||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.16 | 57.08 | |||||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 28.03 | 58.26 | |||||
4 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.14 | 1:02.12 | |||||
5 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.51 | 1:11.18 | |||||
- | Abdulaziz Zakaryohonov | 1995 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Joakim Rongdén | 1998 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.44 | 59.81 | |||||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.26 | 1:02.33 | |||||
3 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 31.58 | 1:04.44 | |||||
4 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.26 | 1:05.19 | |||||
5 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.32 | 1:05.94 | |||||
6 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.08 | 1:06.79 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.09 | 1:15.63 | |||||
2 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 39.50 | 1:22.42 | |||||
3 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 39.66 | 1:25.06 | |||||
4 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.80 | 1:26.29 | |||||
5 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.15 | 1:26.91 | |||||
6 | Petrus Jarl | 2002 | Härnösands Simsällskap | 40.78 | 1:29.05 | |||||
7 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 47.12 | 1:40.25 | |||||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.31 | 1:42.03 | |||||
9 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.45 | 1:46.77 | |||||
- | Abubakr Zakaryohonov | 2004 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 21 februari 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |