Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 28 kesäkuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 kesäkuu 2015 |
Laji 19, 100m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 498 | 30.19 | 1:02.83 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 471 | 29.64 | 1:04.03 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Oskari Herpola | 2001 | 469 | 29.17 | 1:04.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Roni Kallström | 2001 | 463 | 30.61 | 1:04.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 456 | 29.62 | 1:04.71 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Erik Nurmi | 2001 | 427 | 30.76 | 1:06.12 | |||||
Vanders | ||||||||||
7 | Herman Widbom | 2001 | 414 | 31.30 | 1:06.80 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Tatu Hörkkö | 2001 | 412 | 31.30 | 1:06.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Eetu Einto | 2001 | 405 | 31.00 | 1:07.30 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Jere Ruuhonen | 2001 | 405 | 30.58 | 1:07.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 390 | 31.88 | 1:08.14 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Atte Moilanen | 2001 | 384 | 31.35 | 1:08.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Aaron Antikainen | 2001 | 379 | 32.34 | 1:08.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Juho Porkkala | 2001 | 379 | 32.40 | 1:08.81 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
15 | Timi Pernanen | 2001 | 371 | 32.75 | 1:09.31 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Miiro Vartiainen | 2001 | 369 | 32.79 | 1:09.40 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Atte Alila | 2001 | 366 | 31.74 | 1:09.60 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Hugo Enroth | 2001 | 364 | 32.41 | 1:09.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Taneli Lantta | 2001 | 346 | 32.58 | 1:10.96 | |||||
Vanders | ||||||||||
20 | Timi Torkkel | 2001 | 340 | 32.25 | 1:11.38 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Matias Pennanen | 2001 | 332 | 32.25 | 1:11.91 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 332 | 32.18 | 1:11.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Eerikki Laitala | 2001 | 311 | 32.33 | 1:13.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Ivar Malm | 2001 | 306 | 32.36 | 1:13.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 19, 100m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 572 | 28.08 | 1:00.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 556 | 28.53 | 1:00.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Teemu Lehtonen | 2000 | 482 | 29.13 | 1:03.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Lauri Törmä | 2000 | 473 | 29.91 | 1:03.94 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 469 | 29.78 | 1:04.09 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Antti Hakkarainen | 2000 | 459 | 29.97 | 1:04.54 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Alex Lassila | 2000 | 451 | 30.01 | 1:04.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Santeri Hulkko | 2000 | 445 | 30.00 | 1:05.24 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Niklas Uitto | 2000 | 436 | 29.55 | 1:05.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 436 | 30.10 | 1:05.70 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Lauri Jämsén | 2000 | 424 | 30.84 | 1:06.28 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Pessi Länsirinne | 2000 | 418 | 31.10 | 1:06.58 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 405 | 31.88 | 1:07.30 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Taneli Juutinen | 2000 | 393 | 29.94 | 1:07.96 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Topi Lukkarinen | 2000 | 377 | 31.10 | 1:08.91 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Joona Ruuskanen | 2000 | 373 | 31.00 | 1:09.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Arttu Heikkinen | 2000 | 368 | 31.78 | 1:09.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Elias Herlevi | 2000 | 363 | 32.93 | 1:09.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Elmeri Ekström | 2000 | 363 | 32.53 | 1:09.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Roope Aro | 2000 | 356 | 31.80 | 1:10.24 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Joonas Kuitunen | 2000 | 356 | 30.65 | 1:10.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Olli Rautaporras | 2000 | 341 | 31.82 | 1:11.26 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Teemu Viitanen | 2000 | 341 | 32.00 | 1:11.29 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Oskari Neuvonen | 2000 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 19, 100m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peik Lindberg | 1999 | 623 | 27.15 | 58.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Rasmus Kujala | 1999 | 575 | 27.34 | 59.91 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 554 | 27.42 | 1:00.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jaakko Siipola | 1999 | 532 | 28.31 | 1:01.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Joni Aaltonen | 1999 | 531 | 28.42 | 1:01.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Otto Rannikko | 1999 | 524 | 28.11 | 1:01.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Santeri Mettälä | 1999 | 497 | 28.88 | 1:02.89 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Wilhelm Suominen | 1999 | 495 | 28.31 | 1:02.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Miika Nurmi | 1999 | 491 | 28.41 | 1:03.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Joel Rantala | 1999 | 473 | 29.53 | 1:03.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 465 | 29.79 | 1:04.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 447 | 29.79 | 1:05.11 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
13 | Verneri Mattila | 1999 | 447 | 30.51 | 1:05.12 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Jani-Markus Sula | 1999 | 446 | 30.10 | 1:05.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Juho Seppälä | 1999 | 443 | 30.48 | 1:05.31 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Jesse Koskinen | 1999 | 438 | 30.50 | 1:05.56 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Anton Helin | 1999 | 435 | 29.86 | 1:05.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Eetu Nyman | 1999 | 425 | 30.60 | 1:06.22 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
19 | Jere Ojakippola | 1999 | 420 | 30.66 | 1:06.49 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
20 | Santeri Siurola | 1999 | 401 | 30.37 | 1:07.54 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Juho Kaikkonen | 1999 | 389 | 30.81 | 1:08.24 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Elias Soukola | 1999 | 386 | 31.78 | 1:08.41 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Aarne Sarkima | 1999 | 367 | 31.19 | 1:09.55 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 28 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 11:21 |