Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
18:28 |
|
|
Järjestäjä |
PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 kesäkuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
569 |
1:12.62 |
2:36.02 |
4:08.80 |
|
5:23.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
522 |
1:21.26 |
2:48.87 |
4:18.61 |
|
5:33.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
504 |
1:22.33 |
2:44.12 |
4:22.86 |
|
5:37.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Vira |
2002 |
|
500 |
1:23.44 |
2:47.20 |
4:24.15 |
|
5:38.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ina Pollari |
2002 |
|
488 |
1:14.23 |
2:43.91 |
4:22.33 |
|
5:40.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Laakso |
2002 |
|
462 |
1:21.84 |
2:47.65 |
4:28.83 |
|
5:47.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
457 |
1:23.84 |
2:56.13 |
4:30.23 |
|
5:48.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
454 |
1:22.62 |
2:51.15 |
4:32.21 |
|
5:49.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilda Kalenius |
2002 |
|
454 |
1:27.79 |
2:54.56 |
4:34.83 |
|
5:49.25 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
451 |
1:24.50 |
2:56.45 |
4:34.11 |
|
5:50.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
449 |
1:20.49 |
2:51.01 |
4:33.32 |
|
5:50.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
444 |
1:22.60 |
2:55.02 |
4:32.44 |
|
5:51.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
443 |
1:26.23 |
2:53.11 |
4:31.93 |
|
5:51.98 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
440 |
1:25.53 |
2:52.56 |
4:34.53 |
|
5:52.77 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
437 |
1:23.57 |
2:55.37 |
4:35.54 |
|
5:53.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
423 |
1:16.41 |
2:48.45 |
4:33.11 |
|
5:57.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
419 |
1:28.95 |
2:56.55 |
4:40.91 |
|
5:58.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Grundström |
2002 |
|
411 |
1:30.24 |
3:01.87 |
4:41.00 |
|
6:00.84 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
407 |
1:30.49 |
2:55.63 |
4:41.92 |
|
6:02.01 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
399 |
1:23.16 |
3:00.19 |
4:45.45 |
|
6:04.54 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilia Skinnari |
2002 |
|
388 |
1:28.12 |
2:59.62 |
4:47.18 |
|
6:07.88 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
374 |
1:30.53 |
3:08.65 |
4:49.79 |
|
6:12.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
588 |
1:13.74 |
2:36.23 |
4:09.14 |
|
5:20.33 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mila Manner |
2001 |
|
544 |
1:13.68 |
2:39.43 |
4:17.54 |
|
5:28.64 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
524 |
1:20.98 |
2:45.27 |
4:19.64 |
|
5:32.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paula Peltola |
2001 |
|
513 |
1:18.13 |
2:40.14 |
4:19.40 |
|
5:35.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
500 |
1:21.25 |
2:45.74 |
4:25.76 |
|
5:38.20 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
498 |
1:14.94 |
2:49.80 |
4:22.90 |
|
5:38.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henna Haipus |
2001 |
|
494 |
1:19.88 |
2:44.77 |
4:25.30 |
|
5:39.43 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
480 |
1:20.41 |
2:52.26 |
4:30.51 |
|
5:42.68 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
463 |
1:17.66 |
2:48.12 |
4:26.17 |
|
5:46.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
462 |
1:20.23 |
2:52.96 |
4:29.94 |
|
5:47.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janette Setälä |
2001 |
|
461 |
1:22.57 |
2:53.33 |
4:31.53 |
|
5:47.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
457 |
1:21.41 |
2:47.59 |
4:27.64 |
|
5:48.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
452 |
1:20.72 |
2:46.94 |
4:29.85 |
|
5:49.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anni Willman |
2001 |
|
445 |
1:22.88 |
2:56.63 |
4:36.47 |
|
5:51.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niina Roiko-Jokela |
2001 |
|
440 |
1:23.40 |
2:55.29 |
4:34.38 |
|
5:52.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Minka Halava |
2001 |
|
433 |
1:24.76 |
2:55.21 |
4:34.71 |
|
5:54.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Lempinen |
2001 |
|
423 |
1:19.06 |
2:48.52 |
4:36.41 |
|
5:57.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jessika Rissanen |
2001 |
|
423 |
1:17.91 |
2:54.15 |
4:41.12 |
|
5:57.42 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
422 |
1:29.16 |
2:59.05 |
4:39.52 |
|
5:57.66 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Linda Simula |
2001 |
|
420 |
1:23.75 |
2:52.77 |
4:37.47 |
|
5:58.39 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
407 |
1:22.24 |
2:54.64 |
4:45.18 |
|
6:02.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
386 |
1:25.45 |
3:03.71 |
4:49.46 |
|
6:08.58 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Lattu |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
640 |
1:09.46 |
2:32.01 |
4:01.52 |
|
5:11.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milja Mielty |
2000 |
|
586 |
1:10.61 |
2:34.62 |
4:08.61 |
|
5:20.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
560 |
1:14.66 |
2:41.78 |
4:11.94 |
|
5:25.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Roman |
2000 |
|
542 |
1:13.31 |
2:40.91 |
4:17.60 |
|
5:29.06 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
537 |
1:14.63 |
2:41.61 |
4:18.87 |
|
5:30.06 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
533 |
1:18.54 |
2:39.86 |
4:19.11 |
|
5:31.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
484 |
1:20.71 |
2:45.21 |
4:25.15 |
|
5:41.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
476 |
1:19.81 |
2:47.27 |
4:27.28 |
|
5:43.78 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
469 |
1:20.30 |
2:48.80 |
4:30.32 |
|
5:45.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
466 |
1:18.26 |
2:47.25 |
4:31.38 |
|
5:46.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanni Kalliomäki |
2000 |
|
462 |
1:20.91 |
2:49.23 |
4:31.60 |
|
5:46.98 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilja Kaukinen |
2000 |
|
456 |
1:23.25 |
2:52.18 |
4:32.81 |
|
5:48.50 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
456 |
1:20.01 |
2:49.07 |
4:28.10 |
|
5:48.56 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lotta Aho |
2000 |
|
452 |
1:24.43 |
2:54.58 |
4:34.35 |
|
5:49.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Henna Blomroos |
2000 |
|
443 |
1:20.36 |
2:49.16 |
4:36.38 |
|
5:51.90 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
441 |
1:20.46 |
2:49.68 |
4:36.22 |
|
5:52.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emmi Kortteinen |
2000 |
|
430 |
1:21.43 |
2:55.28 |
4:35.16 |
|
5:55.60 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Taru Rilla |
2000 |
|
421 |
1:21.20 |
2:48.97 |
4:37.31 |
|
5:58.04 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Kilpinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Armi Auvinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:28 |
|