Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 28 kesäkuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 13:16 | |||
Järjestäjä | PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 kesäkuu 2015 |
Laji 22, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Åsk Miehet 1 | 1999 | 644 | 3:37.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 26.11 | 54.61 | 54.61 | ||||||
Joni Aaltonen | 1999 | 25.94 | 54.71 | 1:49.32 | ||||||
Akseli Heino | 1999 | 25.75 | 55.28 | 2:44.60 | ||||||
Otto Rannikko | 1999 | 24.85 | 53.31 | 3:37.91 | ||||||
2 | Hss Miehet 1 | 1999 | 586 | 3:44.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 26.47 | 55.26 | 55.26 | ||||||
Niki Karlsson | 2000 | 27.40 | 57.32 | 1:52.58 | ||||||
Jami Heinilä | 2000 | 27.67 | 56.57 | 2:49.15 | ||||||
Kaarlo Seppänen | 1999 | 26.27 | 55.67 | 3:44.82 | ||||||
3 | Tatun Äijät | 1999 | 578 | 3:45.91 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Mikael Karuveha | 1999 | 26.23 | 54.64 | 54.64 | ||||||
Väinö Kilpeläinen | 1999 | 26.31 | 57.02 | 1:51.66 | ||||||
Joona Korhonen | 2000 | 27.33 | 57.33 | 2:48.99 | ||||||
Santeri Mettälä | 1999 | 26.74 | 56.92 | 3:45.91 | ||||||
4 | Åsk Miehet 2 | 1999 | 531 | 3:52.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Peik Lindberg | 1999 | 27.30 | 56.89 | 56.89 | ||||||
Jaakko Kuusisto | 2000 | 27.56 | 58.81 | 1:55.70 | ||||||
Jaakko Siipola | 1999 | 27.55 | 58.54 | 2:54.24 | ||||||
Oskari Herpola | 2001 | 27.42 | 58.21 | 3:52.45 | ||||||
5 | Tatun Sonnit | 1999 | 513 | 3:55.01 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Antti Hakkarainen | 2000 | 27.91 | 58.30 | 58.30 | ||||||
Pyry Nurmilo | 1999 | 27.64 | 58.70 | 1:57.00 | ||||||
Aapo Eerola | 1999 | 27.45 | 59.02 | 2:56.02 | ||||||
Santeri Kaasinen | 1999 | 27.42 | 58.99 | 3:55.01 | ||||||
6 | Jous Iku Jässikät | 2000 | 512 | 3:55.19 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Miiro Vartiainen | 2001 | 28.40 | 58.82 | 58.82 | ||||||
Roope Ruohtula | 2000 | 28.57 | 1:00.34 | 1:59.16 | ||||||
Roope Eiserbeck | 1999 | 27.52 | 58.86 | 2:58.02 | ||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 27.88 | 57.17 | 3:55.19 | ||||||
7 | Uita 1 | 1999 | 508 | 3:55.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Walentin Koskinen | 2000 | 28.35 | 59.51 | 59.51 | ||||||
Jakob Sievers | 2000 | 28.33 | 59.09 | 1:58.60 | ||||||
Patrik Jantunen | 1999 | 27.10 | 59.60 | 2:58.20 | ||||||
Teemu Lehtonen | 2000 | 27.23 | 57.66 | 3:55.86 | ||||||
8 | Cetus 2 | 1999 | 499 | 3:57.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Alex Lassila | 2000 | 28.79 | 1:00.12 | 1:00.12 | ||||||
Roni Kallström | 2001 | 27.74 | 58.09 | 1:58.21 | ||||||
Onni Punkka | 2000 | 27.98 | 59.77 | 2:57.98 | ||||||
Tuomas Jokinen | 2001 | 28.73 | 59.24 | 3:57.22 | ||||||
9 | Oulo Pojat | 1999 | 498 | 3:57.36 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Konsta Kallinen | 1999 | 26.12 | 55.75 | 55.75 | ||||||
Juho Kaikkonen | 1999 | 28.33 | 1:00.07 | 1:55.82 | ||||||
Aukusti Ylitervo | 1999 | 28.29 | 1:00.84 | 2:56.66 | ||||||
Ari Lankinen | 1999 | 28.52 | 1:00.70 | 3:57.36 | ||||||
10 | Rius Miehet | 1999 | 489 | 3:58.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Rasmus Kujala | 1999 | 27.20 | 57.52 | 57.52 | ||||||
Jasper Pullinen | 1999 | 28.00 | 58.50 | 1:56.02 | ||||||
Tuomas Saraneva | 2000 | 28.92 | 1:01.48 | 2:57.50 | ||||||
Jesse Koskinen | 1999 | 28.65 | 1:01.29 | 3:58.79 | ||||||
11 | Laus Miehet | 1999 | 487 | 3:59.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Samuli Halme | 2000 | 28.13 | 59.11 | 59.11 | ||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 28.16 | 59.26 | 1:58.37 | ||||||
Santeri Hulkko | 2000 | 28.16 | 59.12 | 2:57.49 | ||||||
Timi Pernanen | 2001 | 29.43 | 1:01.63 | 3:59.12 | ||||||
12 | Raisu Miehet 1 | 1999 | 468 | 4:02.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 29.91 | 1:02.12 | 1:02.12 | ||||||
Waltteri Valkeapää | 2001 | 30.19 | 1:03.04 | 2:05.16 | ||||||
Joel Rantala | 1999 | 27.32 | 58.16 | 3:03.32 | ||||||
Jussi Routila | 2000 | 27.37 | 59.10 | 4:02.42 | ||||||
13 | Orca Miehet | 1999 | 457 | 4:04.36 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Georgy Babenov | 2000 | 28.17 | 1:00.23 | 1:00.23 | ||||||
Pyry Nurminen | 2001 | 30.52 | 1:05.07 | 2:05.30 | ||||||
Verneri Mattila | 1999 | 28.49 | 59.29 | 3:04.59 | ||||||
Kirill Egorov | 2000 | 28.54 | 59.77 | 4:04.36 | ||||||
14 | Swim Miehet | 1999 | 443 | 4:06.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Alexander Kislitsyn | 2001 | 28.60 | 59.90 | 59.90 | ||||||
Jaakko Liedevaara | 1999 | 28.61 | 1:01.59 | 2:01.49 | ||||||
Oskari Valkonen | 1999 | 29.42 | 1:02.30 | 3:03.79 | ||||||
Kalle Hepojoki | 2000 | 30.01 | 1:03.11 | 4:06.90 | ||||||
- | Cetus 1 | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Eetu Alitalo | 1999 | 26.96 | 55.96 | 55.96 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Uita 2 | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Lauri Koskela | 1999 | 28.55 | 1:00.34 | 1:00.34 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 28 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 13:16 |