Resultater for Grand Prix 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
15:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 maaliskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
634 |
34.23 |
1:10.45 |
1:47.63 |
|
2:24.39 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
630 |
35.44 |
1:10.86 |
1:47.39 |
|
2:24.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
605 |
36.67 |
1:16.47 |
1:51.24 |
|
2:26.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Mört |
1999 |
|
603 |
33.77 |
1:12.10 |
1:50.32 |
|
2:26.83 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
601 |
34.12 |
1:11.52 |
1:49.51 |
|
2:26.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
586 |
33.62 |
1:11.40 |
1:50.56 |
|
2:28.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Paula Peltola |
2001 |
|
583 |
34.29 |
1:12.30 |
1:51.04 |
|
2:28.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Selma Soininen |
1999 |
|
576 |
35.02 |
1:12.80 |
1:51.27 |
|
2:29.02 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
572 |
35.32 |
1:12.88 |
1:51.58 |
|
2:29.42 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
571 |
35.15 |
1:13.21 |
1:51.98 |
|
2:29.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
567 |
37.21 |
1:16.08 |
1:54.25 |
|
2:29.88 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
535 |
34.76 |
1:13.63 |
1:53.20 |
|
2:32.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
|
531 |
32.99 |
1:09.95 |
1:50.23 |
|
2:33.15 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
519 |
36.78 |
1:16.17 |
1:55.73 |
|
2:34.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
512 |
35.60 |
1:14.48 |
1:55.04 |
|
2:35.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
499 |
36.04 |
1:15.67 |
1:56.06 |
|
2:36.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
496 |
37.04 |
1:16.99 |
1:57.63 |
|
2:36.67 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
493 |
37.66 |
1:17.89 |
1:58.72 |
|
2:36.98 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
490 |
34.99 |
1:15.20 |
1:57.15 |
|
2:37.35 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
487 |
35.74 |
1:15.71 |
1:57.02 |
|
2:37.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
479 |
37.20 |
1:17.33 |
1:57.76 |
|
2:38.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
468 |
37.81 |
1:18.27 |
1:59.68 |
|
2:39.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sanni Kalliomäki |
2000 |
|
461 |
38.64 |
1:19.12 |
2:00.43 |
|
2:40.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amanda Vilenius |
1999 |
|
458 |
36.59 |
1:17.31 |
1:58.92 |
|
2:40.92 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Roosa Rekola |
2000 |
|
456 |
38.01 |
1:20.43 |
2:02.17 |
|
2:41.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Heidi Manninen |
1999 |
|
439 |
38.58 |
1:19.56 |
2:02.16 |
|
2:43.19 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
434 |
38.85 |
1:20.51 |
2:02.49 |
|
2:43.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
433 |
39.05 |
1:20.83 |
2:03.22 |
|
2:43.97 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Satu Mäkinen |
1997 |
|
431 |
37.72 |
1:19.49 |
2:02.11 |
|
2:44.15 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
425 |
38.82 |
1:20.46 |
2:03.15 |
|
2:44.90 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
21 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
15:18 |
|