Results for Grand Prix 3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grand Prix 3 | Tulostuspäivämäärä | 22 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 maaliskuu 2015 |
Laji 31, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
EE: Milorad CAVIC (1984) 49.95 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 750 | 25.57 | 54.83 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Niko Mäkelä | 1998 | 691 | 26.27 | 56.34 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Eemil Varho | 1997 | 647 | 26.87 | 57.59 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Sami Myrén | 1991 | 623 | 27.28 | 58.33 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Tomas Johansson | 1994 | 622 | 26.93 | 58.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Daniel Viitikko | 1996 | 603 | 27.45 | 58.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Peik Lindberg | 1999 | 599 | 26.91 | 59.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Miro Torola | 1995 | 598 | 27.79 | 59.11 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Vanders | ||||||||||
9 | Arttu Erkinaro | 1992 | 583 | 26.94 | 59.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Janne Markkanen | 1994 | 582 | 27.23 | 59.65 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Oiva Lahtinen | 1997 | 563 | 28.24 | 1:00.31 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Santeri Hölttä | 2000 | 559 | 27.93 | 1:00.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Pontus Kaisti | 1997 | 557 | 27.79 | 1:00.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Mikko Pesso | 1997 | 556 | 27.80 | 1:00.58 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Henrik Rinkinen | 1997 | 554 | 28.30 | 1:00.63 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Niki Karlsson | 2000 | 547 | 28.10 | 1:00.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Allar Lihtsa | 1999 | 542 | 28.47 | 1:01.07 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Vanders | ||||||||||
18 | Elias Päivinen | 1997 | 533 | 28.26 | 1:01.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Jani Hartikainen | 1993 | 533 | 28.73 | 1:01.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Lauri Pilpola | 1993 | 528 | 27.63 | 1:01.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Kristian Johansson | 1969 | 527 | 28.76 | 1:01.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Henrik Häkkinen | 1998 | 520 | 28.53 | 1:01.92 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Arttu Vänttinen | 1996 | 517 | 27.94 | 1:02.05 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
24 | Joni Aaltonen | 1999 | 514 | 28.83 | 1:02.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 512 | 28.08 | 1:02.27 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Elias Lampinen | 1997 | 505 | 28.04 | 1:02.55 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Adam Vik | 1996 | 489 | 27.57 | 1:03.20 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Samuli Jeskanen | 1996 | 484 | 28.74 | 1:03.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Jami Heinilä | 2000 | 471 | 30.31 | 1:04.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Jaakko Siipola | 1999 | 469 | 29.14 | 1:04.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Otto Rannikko | 1999 | 429 | 28.05 | 1:06.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Arto Auri | 1997 | 400 | 28.03 | 1:07.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Santeri Teppola | 1994 | 388 | 28.76 | 1:08.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 22 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:28 |