Results for Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan Mastersmestaruus |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:32 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 maaliskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
420 |
57.26 |
2:01.52 |
3:07.37 |
|
4:12.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Liimatainen |
1944 |
|
277 |
1:05.77 |
2:19.70 |
3:34.26 |
|
4:42.75 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Salonen |
1944 |
|
213 |
58.94 |
2:14.90 |
3:44.13 |
|
5:08.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juhani Sillanpää |
1947 |
|
547 |
46.18 |
1:38.05 |
2:33.18 |
|
3:26.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
291 |
57.46 |
2:04.11 |
3:12.35 |
|
4:15.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
512 |
43.48 |
1:34.42 |
2:26.81 |
|
3:17.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
393 |
50.39 |
1:45.64 |
2:41.55 |
|
3:35.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
347 |
50.08 |
1:46.21 |
2:45.92 |
|
3:44.13 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ossi Vallemaa |
1954 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
7.6 |
|
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Nikula |
1960 |
|
547 |
41.03 |
1:29.97 |
2:19.86 |
|
3:07.99 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arto Kärnä |
1957 |
|
480 |
46.43 |
1:36.53 |
2:26.96 |
|
3:16.32 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kari Hellste´n |
1959 |
|
409 |
48.88 |
1:41.92 |
2:35.80 |
|
3:27.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
396 |
46.18 |
1:37.93 |
2:34.21 |
|
3:29.27 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
324 |
50.06 |
1:47.51 |
2:47.07 |
|
3:43.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Holma |
1957 |
|
265 |
56.23 |
1:58.20 |
3:00.29 |
|
3:59.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jorma Latva-Pirilä |
1959 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
542 |
38.22 |
1:22.73 |
2:09.50 |
|
2:53.71 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ensio Vatanen |
1964 |
|
409 |
42.46 |
1:30.69 |
2:20.85 |
|
3:10.78 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
549 |
38.30 |
1:22.85 |
2:07.65 |
|
2:51.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christer Burman |
1968 |
|
526 |
39.60 |
1:23.92 |
2:09.72 |
|
2:53.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
508 |
39.86 |
1:25.05 |
2:11.66 |
|
2:55.90 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Panu Hiltunen |
1966 |
|
503 |
40.19 |
1:26.12 |
2:13.41 |
|
2:56.46 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Soininen |
1966 |
|
494 |
41.18 |
1:27.59 |
2:13.48 |
|
2:57.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sami Kähkönen |
1969 |
|
446 |
42.46 |
1:29.04 |
2:16.54 |
|
3:03.72 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kai Helsiaho |
1970 |
|
416 |
40.73 |
1:28.53 |
2:19.30 |
|
3:07.99 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heikki Nurmi |
1968 |
|
399 |
43.97 |
1:33.28 |
2:22.68 |
|
3:10.67 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Petri Paajanen |
1966 |
|
398 |
41.89 |
1:30.50 |
2:20.94 |
|
3:10.78 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jukka Tikkanen |
1969 |
|
308 |
43.77 |
1:35.43 |
2:31.52 |
|
3:27.82 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marko Jokinen |
1967 |
|
264 |
51.85 |
1:47.33 |
2:44.02 |
|
3:38.84 |
|
|
SUH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matti Voitto Saraneva |
1970 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rainer Lindqvist |
1970 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
7.4 |
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
552 |
36.96 |
1:18.29 |
2:01.87 |
|
2:42.98 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Väisänen |
1973 |
|
499 |
37.82 |
1:21.06 |
2:04.40 |
|
2:48.55 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Blomqvist |
1972 |
|
405 |
39.39 |
1:24.82 |
2:12.66 |
|
3:00.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tomi Vuollet |
1975 |
|
362 |
40.35 |
1:26.35 |
2:16.58 |
|
3:07.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Toni Tuovinen |
1971 |
|
225 |
49.80 |
1:45.92 |
2:44.91 |
|
3:39.82 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Haapaniemi |
1979 |
|
674 |
34.40 |
1:13.51 |
1:53.78 |
|
2:34.45 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
637 |
35.51 |
1:16.22 |
1:57.36 |
|
2:37.35 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Veck |
1979 |
|
562 |
38.79 |
1:19.83 |
2:02.99 |
|
2:44.06 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
465 |
39.29 |
1:24.60 |
2:10.17 |
|
2:54.77 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
462 |
38.87 |
1:22.98 |
2:09.04 |
|
2:55.12 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikko Pirinen |
1979 |
|
420 |
40.54 |
1:26.35 |
2:13.78 |
|
3:00.80 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petri Tykkä |
1976 |
|
337 |
44.99 |
1:33.25 |
2:25.85 |
|
3:14.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Svartström |
1985 |
|
618 |
33.60 |
1:11.77 |
1:52.45 |
|
2:35.61 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
556 |
35.60 |
1:16.01 |
1:58.09 |
|
2:41.23 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petteri Torssonen |
1984 |
|
451 |
36.87 |
1:20.61 |
2:06.73 |
|
2:52.81 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuosmanen |
1983 |
|
195 |
53.68 |
1:53.03 |
2:52.56 |
|
3:48.32 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
680 |
34.93 |
1:13.12 |
1:50.99 |
|
2:28.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Köymäri |
1988 |
|
576 |
35.36 |
1:14.56 |
1:55.70 |
|
2:37.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
29 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:32 |
|