2020-10-25   00:55:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:03   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    566  1:51.49  3:52.56  6:16.74    7:55.96   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapani Liimatainen  1944    203  2:40.59  5:25.44  8:03.99    10:08.58   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    638  1:33.90  3:15.99  5:06.46    6:28.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Vladimir Brodski  1946    554  1:48.89  3:37.22  5:20.80    6:47.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Juhani Sillanpää  1947    404  1:46.56  3:47.92  5:46.77    7:32.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timo Teponoja  1955    411  2:34.42  4:25.16  6:06.21    6:49.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Tapani Tuomiranta  1951    336  1:50.56  3:36.90  5:42.98    7:17.90   
  Koovee                   
                     
Ralf Sund  1955              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Uusivuori  1960    549  1:23.45  2:54.45  4:40.07    5:56.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Eero Elovaara  1956    437  1:34.07  3:17.20  5:00.91    6:24.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Harri Koski  1957    272  1:44.63  3:45.18  5:42.67    7:30.32   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sulo Salminen  1956    259  1:44.40  3:50.49  5:56.65    7:37.85   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Kinnunen  1965    716  1:12.97  2:33.29  4:10.55    5:21.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Heikki Posio  1963    192  1:45.49  3:51.56  6:20.80    8:18.44   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Ruusunen  1970    544  1:12.52  2:39.59  4:12.75    5:32.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Janne Soininen  1966    495  1:22.90  2:48.10  4:26.84    5:42.98   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kari Väisänen  1973    570  1:14.54  2:39.25  4:09.80    5:26.36   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Janne Blomqvist  1972    523  1:13.16  2:41.62  4:17.58    5:35.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Haapaniemi  1979    652  1:11.70  2:28.65  3:52.23    5:04.73   
  Keravan Uimarit                   
                     
Lari Rönkä  1979    561  1:13.96  2:34.66  4:05.86    5:20.44   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Säntti  1982    626  1:06.39  2:23.35  3:49.17    5:03.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emil Svartström  1985    584  1:09.56  2:31.28  3:55.89    5:10.54   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    471  1:18.11  2:44.09  4:19.78    5:33.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lari Köymäri  1988    496  1:17.10  2:44.38  4:10.23    5:21.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner