2020-10-31   15:06:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  21:15   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Pentti Keränen  1935    303  1:55.65  4:07.54  6:21.95  8:36.25  17:15.76   
  Cetus Espoo        10:48.65  13:00.71  15:11.78       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Herkko Pesonen  1941    491  1:33.03  3:16.18  4:59.65  6:43.80  13:47.09   
  Helsingin Uimarit        8:31.67  10:18.30  12:04.24       
                     
Raine Narva  1945    443  1:42.58  3:29.13  5:17.86  7:06.89  14:15.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        8:55.34  10:41.85  12:32.13       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Markku Makkonen  1948    642  1:20.34  2:49.41  4:18.40  5:47.94  11:41.04   
  Savonlinnan Uimaseura        7:16.54  8:45.51  10:13.94       
                     
Vladimir Brodski  1946    490  1:35.72  3:12.70  4:49.86  6:26.27  12:47.36   
  Cetus Espoo        8:03.96  9:42.24  11:18.35       
                     
Harri Mattila  1946    343  1:34.13  3:25.21  5:18.39  7:08.95  14:23.94   
  Uintiklubi Nereus        8:58.03  10:50.08  12:40.11       
                     
Pekka Siltanen  1949    311  1:44.45  3:37.72  5:31.18  7:24.98  14:52.46   
  Oulun Lohet        9:18.95  11:12.79  13:07.00       
                     
Antti Nikula  1948              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Ralf Sund  1955    336  1:33.29  3:14.84  4:56.35  6:40.92  13:37.04   
  Helsingfors Simsällskap        8:26.24  10:12.15  11:57.98       
                     
Tapio Peltola  1955    299  1:37.64  3:24.37  5:15.15  7:02.48  14:09.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        8:52.48  10:40.81  12:26.94       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Simo-Pekka Torsti  1960    545  1:14.05  2:35.36  3:57.42  5:20.47  10:50.48   
  Cetus Espoo        6:43.97  8:07.03  9:30.64       
                     
Pekka Mäntynen  1960    380  1:25.70  2:58.51  4:30.89  6:04.21  12:13.51   
  Kuopion Uimaseura        7:34.86  9:07.26  10:41.73       
                     
Hannu Miettinen  1958    367  1:25.84  2:58.76  4:31.70  6:05.65  12:21.98   
  Kuopion Uimaseura        7:39.51  9:14.97  11:39.75       
                     
Seppo Hytönen  1956    355  1:27.18  3:02.82  4:38.28  6:13.26  12:30.07   
  Swimming Jyväskylä        7:49.97  9:25.30  11:00.54       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Matti Hurula  1961    566  1:13.74  2:32.34  3:51.48  5:10.98  10:34.01   
  Kemin Työväen Uimarit        6:29.79  7:50.04  9:15.18       
                     
Tapio Rinne  1963    533  1:12.70  2:31.60  3:53.29  5:15.34  10:46.62   
  Kouvolan Uimarit        6:38.03  8:01.25  9:24.44       
                     
Mauri Kanto  1963    526  1:12.78  2:33.99  3:56.10  5:18.48  10:49.57   
  Kauhajoen Karhu        6:42.35  8:05.96  9:30.06       
                     
Marko Lysmä  1965    365  1:22.50  2:54.74  4:27.06  5:59.14  12:13.38   
  Cetus Espoo        7:32.65  9:06.93  10:41.78       
                     
Teemu Väänänen  1965    314  1:20.56  2:53.17  4:30.16  6:11.47  12:51.26   
  Helsingfors Simsällskap        7:52.45  9:34.71  11:15.97       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Soininen  1966    634  1:08.74  2:22.28  3:37.06  4:51.66  9:55.37   
  Cetus Espoo        6:07.02  7:23.14  8:39.76       
                     
Tuomas Iivanainen  1970    457  1:14.82  2:37.07  4:00.82  5:25.97  11:04.01   
  Helsingfors Simsällskap        6:50.38  8:15.01  9:39.21       
                     
Jorma Puustinen  1969    453  1:15.32  2:37.95  4:02.31  5:27.32  11:05.58   
  Kuopion Uimaseura        6:53.28  8:18.08  9:43.50       
                     
Raine Koivumäki  1970    362  1:21.61  2:51.48  4:22.01  5:53.18  11:57.14   
  S.C.Pingviinit        7:26.08  8:57.33  10:29.22       
                     
Timo Piispanen  1968    285  1:26.28  3:03.79  4:43.84  6:22.43  12:56.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura        8:02.45  9:42.31  11:23.62       
                     
Rainer Lindqvist  1970    282  1:28.94  3:06.37  4:45.14  6:24.55  12:59.21   
  Järvenpään Uintiklubi        8:04.43  9:43.26  11:21.62       
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    258  1:28.68  3:10.93  4:53.67  6:35.64  13:23.00   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        8:17.82  10:00.11  11:41.60       
                     
Jari Jukarainen  1968    232  1:38.01  3:24.98  5:09.00  6:57.04  13:52.25   
  Uimaseura Aquila        8:44.21  10:31.54  12:16.84       
                     
Mika Kajander  1968    182  1:46.85  3:38.75  5:32.63  7:28.22  15:01.48   
  Uimaseura Aquila        9:24.56  11:19.76  13:14.12       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Blomqvist  1972    559  1:10.79  2:26.01  3:41.33  4:57.09  10:08.90   
  Helsingfors Simsällskap        6:13.17  7:31.37  8:50.38       
                     
Janne Ollikainen  1972    270  1:27.99  3:06.02  4:44.67  6:25.68  12:56.18   
  Keuruun Toverit        8:06.96  9:46.81  11:25.71       
                     
Teemu Vuorinen  1975    249  1:26.03  3:03.08  4:47.13  6:30.13  13:16.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura        8:15.29  10:01.22  11:43.03       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Haapaniemi  1979    637  1:04.32  2:14.26  3:26.70  4:40.35  9:36.44   
  Keravan Uimarit        5:54.44  7:08.76  8:23.47       
                     
Ossi Ilveskoski  1976    573  1:09.95  2:26.29  3:42.43  4:58.33  9:57.32   
  Cetus Espoo        6:14.11  7:30.35  8:45.11       
                     
Mikko Mäki  1978    532  1:11.44  2:26.64  3:43.10  5:00.90  10:12.20   
  Helsingfors Simsällskap        6:18.88  7:38.13  8:56.21       
                     
Petri Löllö  1976    362  1:13.89  2:39.56  4:09.19  5:40.23  11:35.62   
  Keuruun Toverit        7:11.56  8:42.15  10:12.47       
                     
Petri Tykkä  1976    345  1:20.61  2:48.04  4:17.62  5:47.43  11:47.28   
  Helsingfors Simsällskap        7:17.97  8:48.76  10:19.75       
                     
Niklas Merikallio  1980    247  1:31.84  3:06.77  4:45.91  6:27.43  13:10.61   
  Hydra Platypus        8:08.75  9:51.79  11:35.23       
                     
Jaakko Lyytinen  1976              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jukka Valkonen  1981    591  1:07.66  2:22.09  3:37.32  4:53.21  9:52.08   
  Helsingfors Simsällskap        6:08.75  7:24.26  8:39.29       
                     
Aleksi Kuhajärvi  1984    372  1:14.62  2:39.21  4:07.79  5:37.58  11:30.71   
  Kempeleen Pyrintö        7:07.32  8:38.39  10:09.06       
                     
Harri Yrttiaho  1983    270  1:30.40  3:10.13  4:49.16  6:27.09  12:48.94   
  Haukiputaan Heitto        8:04.24  9:41.99  11:18.96       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Mikael Koponen  1986    581  1:09.91  2:25.07  3:40.75  4:55.57  9:44.67   
  Helsingin Uimarit        6:09.18  7:22.48  8:35.67       
                     
Janne Kekkonen  1989    501  1:05.89  2:22.55  3:40.57  4:59.38  10:14.10   
  Swimming Jyväskylä        6:18.48  7:37.35  8:57.53       
                     
Janne Parkkila  1986    479  1:04.62  2:17.27  3:35.91  4:56.35  10:23.44   
  Joensuun Uimaseura        6:17.85  7:40.18  9:02.82       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  21:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner