Tulokset Rollo-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Rollo-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 kesäkuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:00 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 kesäkuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m VU P13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
436 |
1:09.35 |
2:24.63 |
3:39.60 |
|
4:50.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
433 |
1:09.56 |
2:25.46 |
3:40.29 |
|
4:50.89 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
425 |
1:10.08 |
2:24.74 |
3:39.95 |
|
4:52.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
423 |
1:10.13 |
2:26.09 |
3:41.65 |
|
4:52.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
423 |
1:09.71 |
2:24.52 |
3:40.18 |
|
4:52.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
418 |
1:09.98 |
2:25.53 |
3:40.63 |
|
4:54.13 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
415 |
1:07.28 |
2:24.03 |
3:42.03 |
|
4:54.94 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Axel Olander |
2002 |
|
408 |
1:07.84 |
2:22.90 |
3:40.08 |
|
4:56.63 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Laine |
2002 |
|
406 |
1:09.99 |
2:25.35 |
3:41.27 |
|
4:57.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viljami Salonen |
2002 |
|
397 |
1:12.07 |
2:29.69 |
3:45.95 |
|
4:59.36 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
388 |
1:11.27 |
2:28.65 |
3:46.36 |
|
5:01.60 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roope Paatos |
2002 |
|
372 |
1:13.06 |
2:30.34 |
3:48.76 |
|
5:05.79 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
372 |
1:10.86 |
2:30.04 |
3:50.42 |
|
5:05.97 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
371 |
1:11.70 |
2:30.46 |
3:49.34 |
|
5:06.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
371 |
1:10.95 |
2:29.97 |
3:48.95 |
|
5:06.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
361 |
1:12.50 |
2:31.71 |
3:52.28 |
|
5:08.99 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
351 |
1:12.90 |
2:32.86 |
3:54.43 |
|
5:11.83 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
338 |
1:12.73 |
2:34.12 |
3:57.53 |
|
5:15.78 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
338 |
1:14.27 |
2:36.25 |
3:58.72 |
|
5:15.84 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
334 |
1:13.69 |
2:33.79 |
3:55.25 |
|
5:16.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
331 |
1:10.65 |
2:33.51 |
3:58.22 |
|
5:17.87 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
331 |
1:16.09 |
2:39.41 |
3:59.72 |
|
5:18.01 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nico Nieminen |
2002 |
|
329 |
1:12.70 |
2:35.87 |
4:00.08 |
|
5:18.55 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aatu Harju |
2002 |
|
325 |
1:14.33 |
2:36.97 |
4:00.11 |
|
5:19.96 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mio Harju |
2002 |
|
325 |
1:14.06 |
2:36.73 |
4:00.07 |
|
5:20.01 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
311 |
1:14.62 |
2:38.39 |
4:02.86 |
|
5:24.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jere Broman |
2002 |
|
309 |
1:17.23 |
2:41.82 |
4:03.90 |
|
5:25.18 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Henri Jokinen |
2002 |
|
309 |
1:19.36 |
2:43.36 |
4:07.29 |
|
5:25.49 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
299 |
1:16.52 |
2:41.30 |
4:06.13 |
|
5:28.85 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
291 |
1:17.91 |
2:43.32 |
4:08.84 |
|
5:31.79 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Aaro Hämäläinen |
2002 |
|
288 |
1:16.88 |
2:42.64 |
4:08.83 |
|
5:32.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Pieti Raunio |
2002 |
|
281 |
1:16.14 |
2:39.86 |
4:07.58 |
|
5:35.73 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Manu Ursin |
2002 |
|
274 |
1:18.53 |
2:47.42 |
4:14.51 |
|
5:38.48 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Miska Birkstedt |
2002 |
|
273 |
1:15.13 |
2:43.04 |
4:11.30 |
|
5:38.88 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
270 |
1:19.34 |
2:46.43 |
4:14.31 |
|
5:40.44 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Otto Hoffren |
2002 |
|
258 |
1:17.24 |
2:45.58 |
4:15.79 |
|
5:45.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksi Romsi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:00 |
|