Tulokset Rollo-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Rollo-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 kesäkuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 kesäkuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SKU T12, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
549 |
|
|
|
|
2:34.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
473 |
|
|
|
|
2:41.88 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
445 |
|
|
|
|
2:45.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Haglund |
2003 |
|
433 |
|
|
|
|
2:46.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
419 |
|
|
|
|
2:48.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
417 |
|
|
|
|
2:48.77 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isabella Renwick |
2003 |
|
415 |
|
|
|
|
2:49.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
410 |
37.77 |
1:21.64 |
2:09.97 |
|
2:49.75 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
405 |
39.58 |
1:22.10 |
2:11.87 |
|
2:50.43 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
394 |
|
|
|
|
2:52.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
390 |
36.35 |
1:20.09 |
2:14.55 |
|
2:52.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martta Nygård |
2003 |
|
384 |
36.36 |
1:21.86 |
2:13.03 |
|
2:53.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
369 |
40.82 |
1:28.07 |
2:16.25 |
|
2:55.76 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Senni Mattila |
2003 |
|
368 |
38.65 |
1:23.56 |
2:17.19 |
|
2:55.88 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
366 |
38.50 |
1:25.64 |
2:17.41 |
|
2:56.32 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Venla Säntti |
2003 |
|
360 |
39.13 |
1:24.33 |
2:18.94 |
|
2:57.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
359 |
41.06 |
1:29.25 |
2:18.50 |
|
2:57.47 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
358 |
41.31 |
1:27.17 |
2:18.89 |
|
2:57.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
355 |
39.34 |
1:28.44 |
2:17.06 |
|
2:58.12 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
354 |
39.05 |
1:23.73 |
2:18.20 |
|
2:58.29 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
350 |
38.86 |
1:23.62 |
2:18.60 |
|
2:58.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eveliina Koivula |
2003 |
|
349 |
39.18 |
1:26.70 |
2:20.04 |
|
2:59.12 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Laatikainen |
2003 |
|
348 |
40.46 |
1:29.45 |
2:19.09 |
|
2:59.24 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Saana Yritys |
2003 |
|
345 |
39.41 |
1:24.38 |
2:20.15 |
|
2:59.80 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Venla Koskinen |
2003 |
|
345 |
41.27 |
1:27.06 |
2:20.86 |
|
2:59.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ellen Antikainen |
2003 |
|
344 |
38.29 |
1:24.11 |
2:15.99 |
|
2:59.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
343 |
38.96 |
1:28.13 |
2:19.36 |
|
3:00.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emilia Hokkanen |
2003 |
|
342 |
40.84 |
1:25.58 |
2:17.36 |
|
3:00.22 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Roosa Aho |
2003 |
|
341 |
42.27 |
1:25.22 |
2:23.04 |
|
3:00.51 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sandra Kalenius |
2003 |
|
340 |
38.37 |
1:22.84 |
2:21.30 |
|
3:00.74 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
338 |
39.69 |
1:28.66 |
2:20.91 |
|
3:01.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emilia Lyyra |
2003 |
|
335 |
36.18 |
1:23.22 |
2:19.59 |
|
3:01.55 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
335 |
41.71 |
1:33.60 |
2:21.19 |
|
3:01.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sofia Långström |
2003 |
|
333 |
39.18 |
1:27.38 |
2:20.84 |
|
3:01.97 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
333 |
42.50 |
1:28.94 |
2:20.98 |
|
3:02.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
332 |
39.06 |
1:27.75 |
2:18.98 |
|
3:02.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Kiia Kinnunen |
2003 |
|
329 |
39.90 |
1:28.05 |
2:21.29 |
|
3:02.59 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Anna Retva |
2003 |
|
328 |
41.11 |
1:27.60 |
2:22.68 |
|
3:02.89 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Cindy Palm |
2003 |
|
325 |
44.16 |
1:31.90 |
2:21.02 |
|
3:03.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Iris Hanski |
2003 |
|
324 |
38.09 |
1:25.88 |
2:22.30 |
|
3:03.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Sonja Lehtinen |
2003 |
|
323 |
36.41 |
1:23.04 |
2:20.72 |
|
3:03.72 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Lotta Isola |
2003 |
|
322 |
39.56 |
1:29.34 |
2:23.14 |
|
3:04.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
320 |
39.51 |
1:25.76 |
2:23.60 |
|
3:04.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
319 |
40.17 |
1:26.37 |
2:24.54 |
|
3:04.50 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Emma Johansson |
2003 |
|
317 |
45.12 |
1:31.87 |
2:25.01 |
|
3:04.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Petra Kivi |
2003 |
|
315 |
38.75 |
1:25.42 |
2:21.69 |
|
3:05.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Mimosa Rintala |
2003 |
|
315 |
40.24 |
1:28.95 |
2:23.78 |
|
3:05.40 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Viivi Sorri |
2003 |
|
314 |
41.82 |
1:29.69 |
2:22.80 |
|
3:05.43 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
314 |
40.45 |
1:28.29 |
2:25.42 |
|
3:05.49 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Ida Lehtovaara |
2003 |
|
314 |
47.28 |
1:33.69 |
2:27.37 |
|
3:05.56 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Nita Poutiainen |
2003 |
|
313 |
40.23 |
1:28.09 |
2:25.19 |
|
3:05.79 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Anni Ruokanen |
2003 |
|
312 |
42.39 |
1:29.28 |
2:23.86 |
|
3:05.99 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
310 |
40.56 |
1:26.12 |
2:25.15 |
|
3:06.22 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Stella Freystätter |
2003 |
|
308 |
37.30 |
1:27.81 |
2:26.42 |
|
3:06.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
306 |
43.08 |
1:31.38 |
2:28.21 |
|
3:07.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Siiri Pellinen |
2003 |
|
304 |
41.85 |
1:35.02 |
2:26.97 |
|
3:07.41 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
301 |
46.10 |
1:33.17 |
2:26.92 |
|
3:08.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
297 |
42.95 |
1:28.73 |
2:28.02 |
|
3:09.06 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
295 |
40.05 |
1:27.57 |
2:26.74 |
|
3:09.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Julia Sairanen |
2003 |
|
294 |
40.69 |
1:32.21 |
2:26.64 |
|
3:09.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Aino Villanen |
2003 |
|
292 |
39.38 |
1:27.58 |
2:24.83 |
|
3:09.99 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Minna Kinnunen |
2003 |
|
285 |
43.54 |
1:31.87 |
2:28.28 |
|
3:11.48 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Oona Puolakka |
2003 |
|
284 |
44.31 |
1:33.78 |
2:31.65 |
|
3:11.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Ella Tommola |
2003 |
|
281 |
43.37 |
1:34.35 |
2:29.20 |
|
3:12.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Janna Salminen |
2003 |
|
280 |
42.42 |
1:34.86 |
2:31.23 |
|
3:12.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Julia Peltola |
2003 |
|
279 |
42.10 |
1:31.26 |
2:28.32 |
|
3:12.91 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Nicole Sundell |
2003 |
|
278 |
41.52 |
1:35.77 |
2:25.90 |
|
3:13.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
277 |
44.79 |
1:33.14 |
2:31.05 |
|
3:13.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Evgenia Vlasova |
2003 |
|
271 |
37.24 |
1:31.00 |
2:29.18 |
|
3:14.83 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Tilda Selonen |
2003 |
|
248 |
40.91 |
1:32.29 |
2:36.49 |
|
3:20.60 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Korhonen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
150m |
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Ekman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Pitkäkangas |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:14 |
|