Resultater for SB-CUP 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
SB-Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Korsør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Korsør Svømme- & Livredningsklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
199 |
42.17 |
1:28.89 |
2:15.95 |
|
3:01.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Witthøft |
2000 |
|
503 |
31.65 |
1:04.24 |
1:38.52 |
|
2:13.35 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
470 |
31.73 |
1:06.24 |
1:41.75 |
|
2:16.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sipan Kawiani |
2000 |
|
368 |
35.14 |
1:12.54 |
1:49.83 |
|
2:28.05 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
364 |
35.65 |
1:13.07 |
1:51.13 |
|
2:28.59 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik S. Løwe |
2001 |
|
339 |
36.57 |
1:15.37 |
1:54.75 |
|
2:32.07 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
319 |
36.40 |
1:16.08 |
1:56.41 |
|
2:35.21 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Yukia Hansen |
2000 |
|
307 |
36.23 |
1:16.91 |
1:57.94 |
|
2:37.22 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
296 |
37.45 |
1:18.10 |
1:59.15 |
|
2:39.07 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Owais Hamid |
2000 |
|
296 |
37.65 |
1:18.90 |
1:59.46 |
|
2:39.21 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Windahl |
2000 |
|
293 |
38.38 |
1:18.49 |
1:59.27 |
|
2:39.74 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
283 |
39.84 |
1:21.85 |
2:02.59 |
|
2:41.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William I. Kristiansen |
2001 |
|
282 |
37.93 |
1:19.60 |
2:01.85 |
|
2:41.62 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
280 |
39.34 |
1:20.99 |
2:01.79 |
|
2:42.18 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Lind-Ellefsen |
2001 |
|
270 |
39.12 |
1:20.87 |
2:03.32 |
|
2:44.11 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
|
237 |
42.35 |
1:26.61 |
2:10.21 |
|
2:51.28 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Morten Kilhof |
2000 |
|
156 |
45.94 |
1:37.03 |
2:29.58 |
|
3:16.82 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Andersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/75m |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobias Hufeldt |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/125m |
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victor N Andersen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
|
463 |
33.03 |
1:08.50 |
1:42.86 |
|
2:17.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
444 |
33.28 |
1:08.78 |
1:43.81 |
|
2:18.99 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
441 |
33.69 |
1:08.86 |
1:44.13 |
|
2:19.39 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
401 |
33.99 |
1:10.45 |
1:47.56 |
|
2:23.87 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Petersen |
1999 |
|
388 |
34.02 |
1:10.49 |
1:47.82 |
|
2:25.38 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
343 |
35.95 |
1:14.99 |
1:53.52 |
|
2:31.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
|
341 |
35.86 |
1:14.38 |
1:53.67 |
|
2:31.85 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
298 |
38.47 |
1:18.49 |
1:59.54 |
|
2:38.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Kvistbo |
1999 |
|
260 |
39.30 |
1:21.14 |
2:03.92 |
|
2:46.04 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|