Tulokset SB-CUP 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 345 | 38.26 | 1:19.39 | 1:59.35 | 2:38.41 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 281 | 38.77 | 1:22.10 | 2:06.68 | 2:49.56 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 234 | 38.74 | 2:15.58 | 3:00.40 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Lucca Rademakers | 2004 | 231 | 39.69 | 1:26.41 | 2:15.14 | 3:01.12 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 212 | 42.00 | 1:30.60 | 2:19.60 | 3:06.20 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | 195 | 43.50 | 1:31.68 | 2:22.20 | 3:11.58 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Emma Hass | 2004 | 165 | 2:36.35 | 3:22.40 | 3:22.40 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Ida Bruhn | 2004 | 165 | 44.31 | 3:22.40 | 3:22.40 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 156 | 2:35.16 | 3:26.13 | 3:26.13 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 502 | 33.40 | 1:09.80 | 1:45.05 | 2:19.83 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 472 | 33.10 | 1:09.71 | 1:46.88 | 2:22.75 | |||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Patricia Andersen | 2002 | 467 | 34.99 | 1:11.91 | 1:48.87 | 2:23.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Laugesen | 2003 | 416 | 33.69 | 1:11.87 | 1:51.42 | 2:28.81 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 406 | 34.84 | 1:12.85 | 1:51.59 | 2:30.04 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 400 | 34.56 | 1:12.84 | 1:52.36 | 2:30.79 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 398 | 35.81 | 1:14.16 | 1:54.00 | 2:31.13 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Liboriussen | 2002 | 383 | 35.14 | 1:15.04 | 1:55.04 | 2:32.97 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Felina Noe | 2002 | 379 | 35.07 | 1:14.25 | 1:54.98 | 2:33.49 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 372 | 34.10 | 1:13.88 | 1:54.92 | 2:34.50 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Nicoline Strandberg | 2002 | 366 | 36.00 | 1:15.84 | 1:56.48 | 2:35.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Sofie Hertzberg | 2002 | 363 | 36.72 | 1:16.17 | 1:56.31 | 2:35.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Marikka Andersen | 2002 | 352 | 36.95 | 1:17.27 | 1:57.87 | 2:37.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Bille Engell | 2002 | 352 | 37.30 | 1:17.03 | 1:58.19 | 2:37.43 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 322 | 35.85 | 1:16.55 | 1:59.38 | 2:42.16 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 316 | 36.97 | 1:18.60 | 2:00.94 | 2:43.08 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Ida Sund | 2002 | 299 | 39.16 | 1:21.80 | 2:05.42 | 2:46.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 299 | 38.36 | 1:22.07 | 2:06.17 | 2:46.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 289 | 38.53 | 1:21.44 | 2:05.75 | 2:48.12 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
20 | Caroline Bendtsen | 2002 | 282 | 39.11 | 1:22.15 | 2:07.39 | 2:49.35 | |||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Mie Mørkedal | 2003 | 270 | 38.92 | 1:22.38 | 2:08.85 | 2:51.85 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Josephine Wismann | 2002 | 268 | 37.22 | 1:19.86 | 2:06.59 | 2:52.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 176 | 43.73 | 1:34.15 | 2:25.93 | 3:18.25 | |||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Mille Scheel | 2003 | 171 | 2:28.74 | 3:19.97 | 3:20.08 | 3:20.08 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anna Larsen | 2002 | 141 | 44.61 | 1:36.98 | 2:34.78 | 3:33.14 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 610 | 30.48 | 1:03.85 | 1:38.20 | 2:11.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 571 | 31.48 | 1:05.51 | 1:39.64 | 2:13.93 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 532 | 32.44 | 1:07.49 | 1:43.16 | 2:17.19 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 523 | 31.41 | 1:06.52 | 1:42.62 | 2:17.95 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Lange | 2001 | 506 | 32.91 | 1:09.12 | 1:45.08 | 2:19.43 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 492 | 32.31 | 1:07.65 | 1:44.10 | 2:20.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Laugesen | 2001 | 486 | 32.05 | 1:07.67 | 1:44.73 | 2:21.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Jamilla Bistrup | 2001 | 481 | 32.50 | 1:08.46 | 1:45.19 | 2:21.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mikkeline Mentz | 2001 | 474 | 33.15 | 1:09.79 | 1:46.51 | 2:22.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 474 | 32.60 | 1:09.01 | 1:46.35 | 2:22.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sara Mortensen | 2001 | 465 | 33.01 | 1:09.21 | 1:46.78 | 2:23.43 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Cecilie Elkjær | 2001 | 463 | 31.78 | 1:07.71 | 1:45.23 | 2:23.61 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Xandra Huryn | 2001 | 459 | 32.62 | 1:08.85 | 1:46.10 | 2:24.10 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Nikoline Nielsen | 2001 | 425 | 34.38 | 1:12.06 | 1:50.30 | 2:27.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 419 | 34.27 | 1:11.61 | 1:49.95 | 2:28.51 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Victoria Andersen | 2001 | 417 | 35.45 | 1:13.28 | 1:50.91 | 2:28.76 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 407 | 34.24 | 1:12.94 | 1:52.46 | 2:29.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 400 | 34.93 | 1:12.81 | 1:52.46 | 2:30.80 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 384 | 34.53 | 1:13.58 | 1:54.11 | 2:32.83 | |||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 370 | 35.46 | 1:14.60 | 1:54.90 | 2:34.76 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
21 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 359 | 35.77 | 1:15.51 | 1:56.47 | 2:36.31 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 358 | 36.47 | 1:16.54 | 1:57.17 | 2:36.54 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victoria Kappel | 2000 | 350 | 36.00 | 1:15.69 | 1:56.98 | 2:37.71 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Sund | 2000 | 346 | 36.67 | 1:17.16 | 1:58.08 | 2:38.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Larsen | 2000 | 344 | 36.65 | 1:16.12 | 1:57.87 | 2:38.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Emmely Andersen | 2001 | 344 | 36.07 | 1:16.60 | 1:58.80 | 2:38.65 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
27 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 343 | 36.93 | 1:18.21 | 2:00.06 | 2:38.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maja Lundberg | 2000 | 321 | 36.89 | 1:18.02 | 2:00.78 | 2:42.27 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Maria Bang From | 2000 | 306 | 37.45 | 1:19.62 | 2:03.43 | 2:44.84 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
30 | Laura Sørensen | 2001 | 301 | 37.05 | 1:19.47 | 2:03.53 | 2:45.73 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emilie Fischer | 2001 | 301 | 35.69 | 1:17.87 | 2:02.50 | 2:45.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Ida Jensen | 2000 | 281 | 36.60 | 1:18.77 | 2:04.62 | 2:49.67 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
33 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 248 | 41.07 | 1:26.56 | 2:13.07 | 2:56.76 | |||
Næstved IF | ||||||||||
- | Signe Brandt | 2001 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 634 | 30.63 | 1:03.42 | 1:36.43 | 2:09.39 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | 625 | 31.16 | 1:04.59 | 1:37.74 | 2:09.99 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 565 | 31.51 | 1:05.46 | 1:40.44 | 2:14.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Gotthard | 1999 | 560 | 32.21 | 1:06.16 | 1:40.57 | 2:14.84 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | 518 | 31.35 | 1:06.10 | 1:42.13 | 2:18.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Louise Lynæs | 1997 | 516 | 31.27 | 1:05.53 | 2:18.56 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kaja Aunstrup | 1998 | 516 | 31.64 | 1:06.02 | 1:41.81 | 2:18.60 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 513 | 31.59 | 1:05.91 | 1:42.25 | 2:18.87 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Frederikke Hansen | 1998 | 493 | 32.43 | 1:07.28 | 1:43.65 | 2:20.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 365 | 36.07 | 1:16.14 | 1:56.99 | 2:35.42 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 347 | 36.10 | 1:17.06 | 1:58.75 | 2:38.19 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 322 | 36.52 | 1:17.76 | 2:00.44 | 2:42.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 316 | 34.45 | 1:13.58 | 1:57.27 | 2:43.09 | |||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 297 | 34.41 | 1:16.86 | 2:03.55 | 2:46.55 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Veronica Lauridsen | 1999 | 269 | 39.63 | 1:22.98 | 2:08.17 | 2:52.05 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 235 | 36.84 | 1:18.28 | 2:00.93 | 2:40.84 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 200 | 36.97 | 1:20.43 | 2:06.14 | 2:49.82 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 192 | 39.99 | 1:24.19 | 2:08.81 | 2:51.99 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elias Noe | 2004 | 171 | 38.95 | 1:24.34 | 2:12.07 | 2:58.85 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Theis Dalgaard | 2004 | 134 | 40.78 | 1:30.96 | 2:24.74 | 3:14.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | 133 | 43.15 | 1:35.25 | 2:26.70 | 3:14.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 97 | 48.17 | 1:44.54 | 2:42.34 | 3:35.74 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Frederik Scheby Petersen | 2004 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | August Høy | 2005 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 400 | 29.78 | 1:03.49 | 1:39.36 | 2:14.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Silas Bøjsen | 2002 | 316 | 32.85 | 1:10.11 | 1:48.89 | 2:25.83 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 294 | 34.75 | 1:12.74 | 1:51.84 | 2:29.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 287 | 35.35 | 1:14.58 | 1:53.75 | 2:30.63 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 269 | 36.26 | 1:15.23 | 1:55.63 | 2:33.80 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Frederik Madsen | 2002 | 269 | 35.35 | 1:14.87 | 1:54.88 | 2:33.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Modin | 2002 | 262 | 1:56.43 | 2:35.17 | 2:35.17 | ||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | August Schade Cantby | 2002 | 255 | 34.07 | 1:12.86 | 1:55.05 | 2:36.69 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | 241 | 36.45 | 1:17.96 | 2:00.15 | 2:39.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicolai Quist | 2003 | 235 | 36.51 | 1:18.36 | 2:00.83 | 2:40.98 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Sebastian Bonde | 2002 | 231 | 35.93 | 1:17.30 | 2:00.81 | 2:41.91 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Harald Franck | 2003 | 222 | 35.93 | 1:18.32 | 2:02.73 | 2:43.88 | |||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 205 | 33.90 | 1:14.07 | 1:59.39 | 2:48.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathias Pedersen | 2003 | 181 | 39.52 | 1:25.12 | 2:11.01 | 2:55.38 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Xander Pontoppidan | 2003 | 159 | 40.05 | 1:26.46 | 2:15.49 | 3:03.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 149 | 40.02 | 1:27.52 | 2:17.10 | 3:07.17 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Brixner | 2000 | 524 | 28.49 | 1:00.05 | 1:31.67 | 2:03.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 505 | 28.77 | 1:00.04 | 1:32.83 | 2:04.77 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | 503 | 29.57 | 1:00.99 | 1:32.90 | 2:04.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mads Toft | 2001 | 492 | 30.49 | 1:02.45 | 1:34.36 | 2:05.81 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Møller | 2000 | 453 | 29.87 | 1:02.46 | 1:36.24 | 2:09.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Owais Hamid | 2000 | 435 | 29.46 | 1:02.69 | 1:38.14 | 2:11.12 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yukia Hansen | 2000 | 431 | 28.98 | 1:02.30 | 1:37.29 | 2:11.47 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Daniel Dyrved | 2000 | 426 | 30.29 | 1:04.17 | 1:39.10 | 2:11.98 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sipan Kawiani | 2000 | 412 | 31.10 | 1:05.54 | 1:39.37 | 2:13.47 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 412 | 30.90 | 1:04.59 | 1:39.37 | 2:13.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 399 | 31.23 | 1:04.91 | 1:39.76 | 2:14.91 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 2001 | 384 | 32.11 | 1:06.88 | 1:41.51 | 2:16.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | William I. Kristiansen | 2001 | 382 | 31.27 | 1:06.63 | 1:42.35 | 2:16.86 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Rasmus Langvad | 2000 | 364 | 31.61 | 1:07.29 | 1:43.77 | 2:19.08 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Magnus Windahl | 2000 | 358 | 32.52 | 1:07.94 | 1:44.10 | 2:19.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Laurits Holm | 2000 | 355 | 32.33 | 1:08.91 | 1:45.64 | 2:20.30 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
17 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 350 | 32.23 | 1:08.55 | 1:45.36 | 2:20.95 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 347 | 32.24 | 1:08.73 | 1:45.21 | 2:21.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Andreas Rasmussen | 2000 | 337 | 33.70 | 1:10.73 | 1:47.71 | 2:22.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Mosegaard | 2001 | 335 | 34.21 | 1:11.59 | 1:49.38 | 2:22.96 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
21 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 325 | 32.00 | 1:09.05 | 1:46.95 | 2:24.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 304 | 33.76 | 1:10.66 | 1:49.03 | 2:27.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Tobias Hufeldt | 2001 | 299 | 32.82 | 1:10.39 | 1:49.78 | 2:28.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | William Kristiansen | 2001 | 296 | 33.98 | 1:12.14 | 1:52.31 | 2:29.05 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederik Otte | 2000 | 293 | 34.62 | 1:12.93 | 1:51.76 | 2:29.52 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
26 | Matti Andersen | 2001 | 227 | 35.30 | 1:16.44 | 2:00.06 | 2:42.67 | |||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Mika Rademakers | 2001 | 211 | 37.79 | 1:21.30 | 2:05.48 | 2:46.85 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
28 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 200 | 39.32 | 1:22.54 | 2:07.61 | 2:49.81 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 185 | 37.36 | 1:21.33 | 2:08.37 | 2:54.35 | |||
Næstved IF | ||||||||||
- | Johan Larsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Jensen | 1998 | 581 | 27.44 | 56.83 | 1:27.25 | 1:59.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | 555 | 27.80 | 57.94 | 1:29.17 | 2:00.89 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bjørn Wismann | 1996 | 535 | 28.50 | 58.67 | 1:29.79 | 2:02.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 530 | 28.60 | 1:00.19 | 1:32.27 | 2:02.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 510 | 28.72 | 59.50 | 1:31.82 | 2:04.33 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Danny Corell | 1997 | 487 | 28.61 | 59.78 | 1:32.63 | 2:06.28 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | 487 | 29.75 | 1:01.84 | 1:34.14 | 2:06.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 449 | 29.20 | 1:01.53 | 1:36.20 | 2:09.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 449 | 28.85 | 1:00.67 | 1:35.02 | 2:09.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 445 | 29.79 | 1:02.51 | 1:36.56 | 2:10.12 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
11 | Emil Zachariassen | 1997 | 433 | 30.25 | 1:02.88 | 1:37.21 | 2:11.34 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Alexander Fenger | 1999 | 432 | 30.33 | 1:03.48 | 1:38.02 | 2:11.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 430 | 29.79 | 1:02.61 | 1:36.75 | 2:11.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 423 | 28.51 | 1:01.16 | 1:36.89 | 2:12.36 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 421 | 30.84 | 1:04.74 | 1:39.08 | 2:12.58 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 403 | 29.67 | 1:03.20 | 1:39.13 | 2:14.52 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
17 | Andreas Foverskov | 1999 | 371 | 32.39 | 1:08.05 | 1:43.30 | 2:18.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rasmus Wegener | 1997 | 361 | 29.44 | 1:03.98 | 1:40.79 | 2:19.49 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 330 | 32.33 | 1:10.37 | 1:48.98 | 2:23.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 306 | 32.73 | 1:09.58 | 1:48.70 | 2:27.39 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Kvistbo | 1999 | 240 | 33.95 | 1:13.77 | 1:56.41 | 2:39.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 246 | 43.54 | 1:28.10 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
2 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 182 | 47.24 | 1:37.41 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Clara Hillerup | 2005 | 173 | 46.89 | 1:38.98 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Buck | 2004 | 173 | 48.27 | 1:39.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 166 | 50.86 | 1:40.33 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 157 | 48.73 | 1:42.21 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malou Nielsen | 2005 | 149 | 50.38 | 1:44.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Freja Juul | 2005 | 140 | 51.54 | 1:46.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Line Tångberg | 2004 | 123 | 51.88 | 1:50.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 114 | 54.91 | 1:53.60 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 110 | 55.81 | 1:55.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Annette Toft | 2006 | 97 | 58.97 | 1:59.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Marie Nielsen | 2004 | DSQ | efb 50 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Rasmussen | 2006 | DSQ | bryst f vend 50 m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | DSQ | afsæt p maven 50 m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Jørgensen | 2004 | DSQ | sv på maven ved 100 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Mathilde Jørgensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Nana Andersen | 2006 | DSQ | efb 75 m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Viola Nordstrøm | 2004 | DSQ | EFB v 25 m | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 396 | 36.02 | 1:15.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emma Petersen | 2002 | 390 | 36.44 | 1:15.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | 373 | 37.67 | 1:16.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | 354 | 38.09 | 1:18.05 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 346 | 36.76 | 1:18.65 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 323 | 38.86 | 1:20.42 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | 314 | 1:21.20 | 1:21.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 286 | 40.67 | 1:23.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Strandberg | 2002 | 280 | 41.82 | 1:24.33 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Isabella Berthelsen | 2002 | 259 | 42.95 | 1:26.64 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 257 | 41.76 | 1:26.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Philippa Hallengreen | 2002 | 234 | 43.10 | 1:29.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Marie Reno Bernack | 2003 | 231 | 44.24 | 1:29.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 212 | 44.88 | 1:32.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 202 | 46.54 | 1:33.99 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 193 | 45.81 | 1:35.53 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Malene Gjermandsen | 2003 | 191 | 46.48 | 1:35.77 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | 180 | 46.36 | 1:37.71 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Monique Bang From | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | DSQ | bryst v vending | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida T Mose | 2002 | DSQ | efb 75 m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Johanne Stokholm | 2002 | DSQ | efbb 25 m | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Sarah Larsen | 2003 | DSQ | efb 25 m | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | 484 | 34.17 | 1:10.33 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Julie Brandt | 2001 | 471 | 35.36 | 1:10.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mai Andersen | 2000 | 470 | 34.55 | 1:11.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Laugesen | 2001 | 468 | 34.80 | 1:11.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 453 | 35.88 | 1:11.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 438 | 35.66 | 1:12.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josefine Nickelsen | 2001 | 426 | 35.81 | 1:13.40 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Sofie Andersen | 2001 | 424 | 36.03 | 1:13.50 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 406 | 36.58 | 1:14.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 405 | 35.54 | 1:14.60 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | 397 | 35.82 | 1:15.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Madeleine Thornsen | 2001 | 378 | 36.63 | 1:16.32 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 375 | 36.99 | 1:16.53 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malou Poulsen | 2001 | 339 | 38.64 | 1:19.17 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Rebekka Windahl | 2001 | 324 | 38.86 | 1:20.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 304 | 39.90 | 1:22.06 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 301 | 39.96 | 1:22.34 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 288 | 40.62 | 1:23.55 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
19 | Line Helene Jensen | 2001 | 236 | 43.61 | 1:29.33 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | 185 | 44.56 | 1:36.78 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Sara Solevad | 2000 | 175 | 49.92 | 1:38.59 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 573 | 32.19 | 1:06.49 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Cecilie H Jensen | 1997 | 474 | 34.54 | 1:10.81 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
3 | Maria Dollas | 1998 | 395 | 36.11 | 1:15.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 362 | 38.25 | 1:17.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Tanja H Nielsen | 1996 | 339 | 36.69 | 1:19.16 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 316 | 39.84 | 1:21.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 225 | 44.01 | 1:30.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 179 | 42.15 | 1:26.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Lorentsen | 2004 | 173 | 41.91 | 1:27.67 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Andreas M Nielsen | 2005 | 156 | 43.86 | 1:30.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 116 | 48.65 | 1:40.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 107 | 49.71 | 1:43.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jannik Jørgensen | 2004 | 103 | 50.27 | 1:44.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elias Noe | 2004 | 102 | 50.63 | 1:44.66 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolas Christiansen | 2007 | 82 | 55.13 | 1:52.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 69 | 1:59.31 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 60 | 1:00.68 | 2:04.34 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | DSQ | EFB v/50m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Konrad Clausen | 2005 | DSQ | EFB v/50 m | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 326 | 34.36 | 1:11.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anders Skousen | 2002 | 250 | 37.29 | 1:17.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 248 | 37.83 | 1:17.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 246 | 37.08 | 1:18.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elias Rought | 2003 | 210 | 40.71 | 1:22.22 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 195 | 42.44 | 1:24.26 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 193 | 40.04 | 1:24.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 184 | 42.90 | 1:26.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nicolai Quist | 2003 | 179 | 42.35 | 1:26.75 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 176 | 43.11 | 1:27.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tor Ejrnæs | 2002 | 168 | 41.66 | 1:28.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 161 | 43.85 | 1:29.93 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Christian Johannesen | 2003 | 157 | 44.36 | 1:30.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Parkhøi | 2003 | 148 | 45.50 | 1:32.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Joachim L Andersen | 2003 | 147 | 46.31 | 1:32.58 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 134 | 45.80 | 1:35.55 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 134 | 45.81 | 1:35.63 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Marcus Artmann | 2002 | 94 | 50.39 | 1:47.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Tetsche | 2002 | DSQ | EFB v/25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 563 | 28.59 | 59.24 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 519 | 29.50 | 1:00.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Witthøft | 2000 | 402 | 32.19 | 1:06.26 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 375 | 33.67 | 1:07.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Frederik S. Løwe | 2001 | 364 | 33.32 | 1:08.53 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | 356 | 33.74 | 1:09.05 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | 336 | 34.83 | 1:10.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 286 | 36.37 | 1:14.21 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Victor N Andersen | 2000 | 281 | 36.65 | 1:14.70 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 277 | 36.15 | 1:15.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 274 | 36.18 | 1:15.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nicklas Andersen | 2001 | 271 | 37.98 | 1:15.61 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Nygaard | 2000 | 271 | 36.87 | 1:15.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 266 | 37.35 | 1:16.07 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Selvig Wenger | 2001 | DSQ | Bryst i vend /50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | 460 | 31.01 | 1:03.39 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | 445 | 31.51 | 1:04.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | 425 | 32.22 | 1:05.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | 420 | 32.27 | 1:05.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 384 | 33.00 | 1:07.30 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Petersen | 1999 | 382 | 33.33 | 1:07.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alexander Fenger | 1999 | 315 | 35.63 | 1:11.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 280 | 35.81 | 1:14.73 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Filip Kjerulff | 1999 | 234 | 38.77 | 1:19.35 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 193 | 42.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 167 | 44.27 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | 137 | 47.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 114 | 50.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Bruhn | 2004 | 109 | 51.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freja Arentsen | 2005 | 99 | 52.62 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Alberte Pedersen | 2006 | 91 | 54.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 79 | 56.68 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Mie Ankersen | 2006 | 61 | 1:01.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja Juul | 2005 | 60 | 1:02.13 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 59 | 1:02.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Lohmann Strobel | 2006 | DSQ | Arme u vand v/ afs. | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 391 | 33.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 371 | 33.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 370 | 33.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 311 | 35.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ida Sund | 2002 | 310 | 35.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 263 | 38.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mie Mørkedal | 2003 | 242 | 39.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde Nielsen | 2003 | 198 | 41.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Schnack | 2002 | 185 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Cathrine Wismann | 2002 | 180 | 43.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 167 | 44.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josephine Wismann | 2002 | 164 | 44.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Katrine Duus | 2003 | 163 | 44.62 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 142 | 46.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 132 | 47.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 114 | 50.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 538 | 29.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sille Ibsen | 2001 | 459 | 31.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 443 | 31.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 441 | 32.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Laugesen | 2001 | 415 | 32.68 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Nikoline Nielsen | 2001 | 412 | 32.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sara Mortensen | 2001 | 299 | 36.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Victoria Andersen | 2001 | 282 | 37.16 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 268 | 37.77 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 268 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
11 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 237 | 39.35 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 180 | 43.15 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Victoria Andersen | 2001 | 75 | 57.58 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Signe Brandt | 2001 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | 495 | 30.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | 482 | 31.08 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Anette Damsgaard | 1996 | 454 | 31.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Gotthard | 1999 | 441 | 32.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 420 | 32.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | 360 | 34.25 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
7 | Kaja Aunstrup | 1998 | 357 | 34.35 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Høgh | 1999 | 329 | 35.29 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 319 | 35.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 273 | 37.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 271 | 37.67 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Holm | 1999 | 234 | 39.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 165 | 44.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 171 | 39.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 84 | 49.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Mikkel Nielsen | 2004 | 60 | 55.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 32 | 1:08.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Frederik Scheby Petersen | 2004 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Modin | 2002 | 203 | 37.05 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christopher H. Brown | 2002 | 192 | 37.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sebastian Bonde | 2002 | 178 | 38.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Ellekær | 2002 | 147 | 41.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Pedersen | 2003 | 126 | 43.37 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Daniel Mir | 2003 | 120 | 44.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Brixner | 2003 | 79 | 50.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 46 | 1:00.73 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Kasper Kusk | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Juul Jensen | 2000 | 435 | 28.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | 419 | 29.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | 382 | 30.03 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Mads Toft | 2001 | 344 | 31.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 319 | 31.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 289 | 32.95 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Rasmus Pedersen | 2000 | 263 | 33.99 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
8 | William Kristiansen | 2001 | 250 | 34.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 145 | 41.46 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 590 | 25.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Danny Corell | 1997 | 446 | 28.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | 407 | 29.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Zachariassen | 1997 | 401 | 29.55 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 319 | 31.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 317 | 31.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Simon Kjær | 1999 | 304 | 32.41 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
8 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 291 | 32.88 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Kvistbo | 1999 | 220 | 36.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Gustav Notkin | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 295 | 47.80 | 1:39.12 | 2:31.14 | 3:22.05 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Isabella Jacobsen | 2004 | 198 | 50.47 | 2:49.91 | 3:50.72 | ||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Emma Hass | 2004 | 183 | 52.88 | 1:52.47 | 2:54.37 | 3:56.64 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 163 | 55.18 | 1:58.82 | 3:02.85 | 4:06.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia My Nielsen | 2004 | 162 | 55.79 | 1:59.39 | 3:03.59 | 4:06.36 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Natacha Munch | 2005 | 134 | 56.98 | 2:04.51 | 3:14.22 | 4:22.45 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 127 | 1:01.70 | 2:09.94 | 3:20.93 | 4:27.49 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 495 | 38.95 | 1:21.94 | 2:06.07 | 2:50.09 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 415 | 41.48 | 1:27.90 | 2:15.04 | 3:00.41 | |||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 394 | 40.40 | 1:27.60 | 2:16.07 | 3:03.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 377 | 43.38 | 1:30.79 | 2:18.97 | 3:06.19 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | 371 | 42.45 | 1:30.02 | 2:18.74 | 3:07.12 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Camilla Hougaard | 2002 | 329 | 45.94 | 1:36.44 | 2:26.26 | 3:14.82 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 317 | 45.16 | 1:36.67 | 2:26.37 | 3:17.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marikka Andersen | 2002 | 316 | 44.37 | 1:34.57 | 2:26.95 | 3:17.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 309 | 45.51 | 1:36.18 | 2:27.65 | 3:18.91 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Bull Kramer | 2003 | 303 | 46.27 | 1:37.33 | 2:29.30 | 3:20.35 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Bak | 2003 | 283 | 48.85 | 1:40.91 | 2:33.17 | 3:24.95 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nynne Nørlem | 2002 | 267 | 48.25 | 1:41.18 | 2:35.13 | 3:28.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 265 | 47.57 | 1:40.45 | 2:34.61 | 3:29.49 | |||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 262 | 47.56 | 1:42.40 | 2:36.73 | 3:30.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 230 | 48.71 | 1:44.56 | 2:42.54 | 3:39.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 219 | 51.19 | 1:47.19 | 2:45.86 | 3:43.05 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Nielsen | 2003 | 210 | 50.36 | 1:47.33 | 2:46.71 | 3:46.33 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 208 | 49.70 | 1:46.97 | 2:47.58 | 3:47.12 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victoria Christoffersen | 2002 | 192 | 51.73 | 1:50.66 | 2:51.58 | 3:53.25 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | DSQ | ESB v 150 m | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Marie Reno Bernack | 2003 | DSQ | ESB v 25 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | 446 | 41.01 | 1:25.85 | 2:11.34 | 2:56.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | 418 | 41.22 | 1:27.10 | 2:13.12 | 2:59.87 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 384 | 42.23 | 1:29.53 | 2:17.46 | 3:05.01 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Andersen | 2001 | 339 | 44.50 | 1:33.88 | 2:24.36 | 3:12.91 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 332 | 43.71 | 1:33.53 | 2:24.19 | 3:14.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Sund | 2000 | 315 | 44.67 | 1:34.06 | 2:27.13 | 3:17.67 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta H Jensen | 2000 | 298 | 44.90 | 1:36.94 | 2:29.33 | 3:21.43 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 288 | 46.98 | 1:39.06 | 2:32.14 | 3:23.61 | |||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Line Helene Jensen | 2001 | 277 | 46.08 | 1:38.87 | 2:32.63 | 3:26.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Fischer | 2001 | 242 | 48.56 | 1:43.86 | 2:39.58 | 3:35.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Caroline Bonde | 2000 | 195 | 47.33 | 1:44.55 | 2:48.57 | 3:51.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | DSQ | Flyben i Bryst | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | 528 | 38.76 | 1:20.73 | 2:03.63 | 2:46.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | 514 | 38.07 | 1:20.13 | 2:03.46 | 2:47.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Emma Vilstrup | 1994 | 488 | 39.52 | 1:23.75 | 2:08.06 | 2:50.91 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Amalie Bonnesen | 1999 | 465 | 40.13 | 1:24.11 | 2:09.34 | 2:53.63 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 461 | 40.10 | 1:25.12 | 2:09.43 | 2:54.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | 436 | 41.08 | 1:25.85 | 2:11.26 | 2:57.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 304 | 45.71 | 1:36.39 | 2:28.93 | 3:20.10 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Veronica Lauridsen | 1999 | 249 | 48.99 | 1:42.94 | 2:38.62 | 3:33.83 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Holm | 1999 | 228 | 46.89 | 1:41.64 | 2:40.20 | 3:40.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 168 | 49.80 | 1:45.44 | 2:42.61 | 3:38.54 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | 152 | 51.61 | 1:49.88 | 2:48.50 | 3:45.84 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 119 | 55.78 | 1:59.06 | 3:02.11 | 4:05.20 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 264 | 41.16 | 1:28.49 | 2:17.88 | 3:07.91 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 222 | 45.63 | 1:36.94 | 2:28.52 | 3:19.13 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Skousen | 2002 | 212 | 45.36 | 1:36.65 | 2:29.37 | 3:22.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Harald Franck | 2003 | 205 | 43.62 | 1:35.80 | 2:30.69 | 3:24.34 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | 192 | 47.50 | 1:41.76 | 2:36.13 | 3:29.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 187 | 44.83 | 1:38.73 | 2:34.75 | 3:30.94 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 162 | 50.43 | 1:47.39 | 2:46.19 | 3:41.07 | |||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 152 | 51.41 | 1:48.88 | 2:47.81 | 3:45.73 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 149 | 53.56 | 1:52.60 | 2:49.70 | 3:47.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Antonsen | 2002 | 129 | 54.53 | 1:57.06 | 2:58.91 | 3:58.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Tetsche | 2002 | 121 | 56.40 | 1:58.97 | 3:02.31 | 4:03.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Ellekær | 2002 | DSQ | 2 armtag u. vand 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 485 | 35.55 | 1:14.62 | 1:53.93 | 2:33.53 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 451 | 35.98 | 1:15.62 | 1:55.68 | 2:37.29 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 349 | 38.92 | 1:22.81 | 2:07.07 | 2:51.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 344 | 39.19 | 1:23.65 | 2:08.16 | 2:52.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sipan Kawiani | 2000 | 333 | 39.74 | 1:25.11 | 2:10.28 | 2:54.00 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 323 | 40.37 | 1:24.44 | 2:09.95 | 2:55.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 230 | 44.07 | 1:33.67 | 2:25.24 | 3:16.83 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | 137 | 53.03 | 1:52.63 | 2:51.22 | 3:53.74 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Otte | 2000 | DSQ | ESB 75m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 568 | 31.52 | 1:09.61 | 1:48.72 | 2:25.67 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 514 | 32.73 | 1:09.98 | 1:49.49 | 2:30.61 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 484 | 34.66 | 1:13.62 | 1:53.59 | 2:33.62 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | 472 | 34.82 | 1:13.27 | 1:53.30 | 2:34.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Foverskov | 1999 | 387 | 38.87 | 1:21.30 | 2:03.81 | 2:45.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 377 | 37.55 | 1:19.77 | 2:03.43 | 2:46.91 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | 360 | 36.61 | 1:18.05 | 2:02.98 | 2:49.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 355 | 37.11 | 1:20.09 | 2:04.65 | 2:50.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 353 | 38.70 | 1:21.83 | 2:07.03 | 2:50.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 284 | 41.42 | 1:27.85 | 2:16.06 | 3:03.52 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Buck | 2004 | 17.48 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
1 | Marie Louise Bech Anderse | 2005 | 17.48 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | 17.71 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Clara Hillerup | 2005 | 18.62 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 18.87 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 19.17 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Signe Liebgen | 2005 | 19.20 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malou Nielsen | 2005 | 19.33 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Line Tångberg | 2004 | 19.37 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 19.83 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Annette Toft | 2006 | 20.52 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Freja Threms | 2005 | 20.72 | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 20.72 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 20.76 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | 20.97 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mie Ankersen | 2006 | 21.20 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Hausgaard | 2004 | 21.50 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 22.00 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Elisabeth Englev | 2006 | 22.03 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederikke Poulsen | 2006 | 22.04 | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | 22.18 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silje Mathiasen | 2006 | 24.23 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Viola Nordstrøm | 2004 | 25.47 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Mathilde Jørgensen | 2004 | 26.31 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Merle Holmgaard | 2005 | 26.31 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Caroline Rasmussen | 2006 | 26.65 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Monique Bang From | 2002 | 15.01 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
2 | Sarah Larsen | 2003 | 15.56 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
3 | Emma Schnack | 2002 | 16.94 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
4 | Anna Larsen | 2002 | 17.17 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Alberte Hjarsø | 2003 | 17.63 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Nykjær | 2003 | 17.90 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 18.67 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Breum Lohse | 2003 | 21.19 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 13.59 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 14.11 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 14.46 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Mathilde Olsen | 2001 | 15.34 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
5 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | 15.62 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Maria Bang From | 2000 | 16.99 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
7 | Jasmin Iversen | 2001 | 18.50 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Victoria Andersen | 2001 | 19.61 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Anne Hausgaard | 2000 | 20.68 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie H Jensen | 1997 | 13.22 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 13.96 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tanja H Nielsen | 1996 | 14.04 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
4 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 14.18 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 14.59 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Maria Dollas | 1998 | 14.66 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Lorentsen | 2004 | 16.81 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | August Høy | 2005 | 17.53 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | 17.83 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | 18.47 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 18.74 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | 19.04 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Hjalte Dalskov | 2004 | 20.10 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jannik Jørgensen | 2004 | 20.16 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 20.21 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Nicolas Christiansen | 2007 | 20.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 20.75 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 21.11 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 21.39 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 24.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | 14.29 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 17.01 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Kristian Mouridsen | 2002 | 17.10 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Nicklas Stæcker | 2003 | 19.30 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Noah Olsson | 2003 | 19.41 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Marcus Artmann | 2002 | 19.49 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 12.76 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 14.11 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Emil Frier | 2001 | 14.26 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
4 | Laurits Holm | 2000 | 14.29 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
5 | Sofus Christensen | 2000 | 14.50 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Johan Larsen | 2000 | 14.86 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Mika Rademakers | 2001 | 16.94 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Schmidt | 1999 | 12.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1998 | 12.04 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 12.61 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | 13.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Brink | 1996 | 14.17 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Pema Malling | 1999 | 15.25 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Louise Bech Anderse | 2005 | 21.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 22.27 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 23.04 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Ida Bruhn | 2004 | 23.63 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Englev | 2006 | 23.97 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freja Arentsen | 2005 | 24.21 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Nana Andersen | 2006 | 24.93 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | 25.35 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 25.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathilde Jørgensen | 2005 | 25.53 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | 25.88 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laura Meyer | 2006 | 26.60 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Silje Mathiasen | 2006 | 26.95 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 27.20 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 27.37 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | Caroline Rasmussen | 2006 | 27.59 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Jørgensen | 2004 | 29.71 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Louise Hausgaard | 2004 | 30.09 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Merle Holmgaard | 2005 | 30.22 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 18.45 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Scheel | 2003 | 21.93 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 22.62 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anna Breum Lohse | 2003 | 24.10 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 18.52 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Emmely Andersen | 2001 | 19.14 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
3 | Anne Hausgaard | 2000 | 25.46 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 15.58 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | 16.27 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | 21.42 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jannik Jørgensen | 2004 | 22.06 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hjalte Dalskov | 2004 | 23.50 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Konrad Clausen | 2005 | 23.52 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | 24.60 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 26.98 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim L Andersen | 2003 | 21.45 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Noah Olsson | 2003 | 27.78 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Fillip F. Niemann | 2003 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 14.99 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonas Andersen | 2001 | 17.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 305 | 45.62 | 1:31.14 | 2:23.47 | 3:02.97 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 285 | 1:07.99 | 1:31.90 | 2:25.74 | 3:07.04 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lucca Rademakers | 2004 | 211 | 47.65 | 1:40.70 | 2:40.36 | 3:26.74 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 208 | 48.52 | 1:40.96 | 2:40.19 | 3:27.83 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 165 | 52.02 | 1:48.28 | 2:53.54 | 3:44.38 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Mie Ankersen | 2006 | DSQ | Vend på mave v/50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 429 | 38.15 | 1:20.52 | 2:07.43 | 2:43.30 | |||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Emma Petersen | 2002 | 410 | 37.65 | 1:18.37 | 2:07.03 | 2:45.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ida T Mose | 2002 | 393 | 36.55 | 1:20.01 | 2:09.85 | 2:48.16 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 389 | 36.05 | 1:22.87 | 2:11.62 | 2:48.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 386 | 36.16 | 1:22.71 | 2:11.34 | 2:49.19 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | 355 | 39.66 | 1:25.82 | 2:17.52 | 2:53.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 350 | 38.92 | 1:21.63 | 2:13.47 | 2:54.80 | |||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 349 | 39.67 | 1:25.83 | 2:15.26 | 2:54.82 | |||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Nicoline Strandberg | 2002 | 330 | 41.93 | 1:27.48 | 2:19.04 | 2:58.14 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Emma Bille Engell | 2002 | 326 | 42.96 | 1:27.93 | 2:19.76 | 2:58.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Felina Noe | 2002 | 305 | 45.43 | 1:32.11 | 2:25.24 | 3:02.84 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 266 | 44.51 | 1:34.04 | 2:28.00 | 3:11.53 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Duus | 2003 | 245 | 46.88 | 1:34.94 | 2:34.89 | 3:16.69 | |||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Caroline Bendtsen | 2002 | 243 | 45.86 | 1:35.24 | 2:31.73 | 3:17.20 | |||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Cathrine Wismann | 2002 | 212 | 45.66 | 1:36.74 | 2:38.95 | 3:26.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Malene Gjermandsen | 2003 | 175 | 56.76 | 1:53.65 | 2:52.66 | 3:39.97 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Mathilde Rasmussen | 2002 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 538 | 32.98 | 1:13.39 | 1:56.98 | 2:31.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Brandt | 2001 | 532 | 34.38 | 1:14.90 | 2:00.20 | 2:31.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sille Ibsen | 2001 | 463 | 32.86 | 1:17.00 | 2:01.67 | 2:39.21 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Xandra Huryn | 2001 | 460 | 33.99 | 1:18.10 | 2:02.80 | 2:39.58 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 458 | 33.83 | 1:15.20 | 2:02.23 | 2:39.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 448 | 34.12 | 1:15.93 | 2:04.92 | 2:40.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 414 | 34.03 | 1:17.28 | 2:07.41 | 2:45.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 387 | 36.44 | 1:22.05 | 2:10.93 | 2:49.04 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 386 | 36.33 | 1:19.46 | 2:10.22 | 2:49.14 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rebekka Windahl | 2001 | 386 | 39.21 | 1:21.26 | 2:10.82 | 2:49.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Madeleine Thornsen | 2001 | 343 | 36.01 | 1:22.27 | 2:13.29 | 2:55.97 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Victoria Andersen | 2001 | 338 | 38.06 | 1:22.43 | 2:17.58 | 2:56.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Larsen | 2000 | 328 | 40.68 | 1:27.04 | 2:20.80 | 2:58.62 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maja Lundberg | 2000 | 317 | 39.69 | 1:25.46 | 2:20.36 | 3:00.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 314 | 41.38 | 1:28.93 | 2:19.87 | 3:01.09 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asta H Jensen | 2000 | 304 | 41.77 | 1:29.32 | 2:21.42 | 3:03.20 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Jensen | 2000 | 301 | 39.48 | 1:29.21 | 2:22.85 | 3:03.71 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie Fischer | 2001 | 255 | 45.78 | 1:34.29 | 2:30.91 | 3:14.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Josefine Nickelsen | 2001 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Malou Poulsen | 2001 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Sofie Nielsen | 2001 | DSQ | afslutter ryg på mav | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 604 | 31.89 | 1:08.77 | 1:51.46 | 2:25.72 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 599 | 32.45 | 1:09.07 | 1:52.09 | 2:26.14 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Sofie Strandby | 1999 | 501 | 34.22 | 1:16.07 | 1:58.87 | 2:35.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | 489 | 35.23 | 1:18.07 | 2:00.10 | 2:36.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 291 | 42.32 | 1:26.05 | 2:24.31 | 3:05.73 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 210 | 42.76 | 1:28.86 | 2:25.53 | 3:04.31 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Frederik Scheby Petersen | 2004 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 336 | 31.59 | 1:11.21 | 2:01.80 | 2:37.65 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 251 | 37.49 | 1:22.36 | 2:13.39 | 2:53.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elias Rought | 2003 | 227 | 44.72 | 1:29.92 | 2:18.19 | 2:59.51 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Frederik Pedersen | 2002 | 195 | 41.85 | 1:28.14 | 2:28.68 | 3:08.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Harald Franck | 2003 | 175 | 41.44 | 1:32.70 | 2:28.68 | 3:15.68 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 171 | 49.18 | 1:39.53 | 2:37.91 | 3:17.19 | |||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Jacob Ellekær | 2002 | 163 | 44.97 | 1:38.77 | 2:36.43 | 3:20.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 151 | 45.43 | 1:35.69 | 2:41.45 | 3:25.81 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Brixner | 2003 | 112 | 52.32 | 1:51.73 | 2:57.40 | 3:46.81 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Møller | 2000 | 449 | 30.68 | 1:07.95 | 1:50.74 | 2:23.09 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Owais Hamid | 2000 | 430 | 30.55 | 1:10.88 | 1:51.36 | 2:25.16 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sipan Kawiani | 2000 | 396 | 33.31 | 1:12.10 | 1:54.56 | 2:29.28 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 388 | 32.11 | 1:13.09 | 1:55.31 | 2:30.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 370 | 34.67 | 1:11.85 | 1:57.82 | 2:32.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 360 | 35.52 | 1:16.49 | 1:58.90 | 2:33.99 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mads Witthøft | 2000 | 360 | 33.10 | 1:10.01 | 1:58.56 | 2:34.01 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Yukia Hansen | 2000 | 355 | 29.83 | 1:12.07 | 1:58.92 | 2:34.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Frederik S. Løwe | 2001 | 347 | 32.15 | 1:10.55 | 1:58.92 | 2:36.00 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 341 | 36.26 | 1:14.44 | 2:01.04 | 2:36.91 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Rasmus Langvad | 2000 | 327 | 34.76 | 1:15.77 | 2:03.55 | 2:39.02 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 324 | 34.14 | 1:13.22 | 2:02.03 | 2:39.59 | |||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Magnus Windahl | 2000 | 317 | 35.59 | 1:17.62 | 2:04.45 | 2:40.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 317 | 35.28 | 1:18.58 | 2:04.73 | 2:40.63 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 309 | 34.64 | 1:14.79 | 2:07.48 | 2:42.08 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 307 | 36.41 | 1:20.03 | 2:04.01 | 2:42.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Pedersen | 2000 | 288 | 36.32 | 1:20.59 | 2:10.80 | 2:45.84 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
18 | Tobias Hufeldt | 2001 | 283 | 36.98 | 1:21.32 | 2:10.72 | 2:46.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 282 | 37.95 | 1:21.53 | 2:11.42 | 2:47.11 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | William I. Kristiansen | 2001 | 281 | 34.92 | 1:17.56 | 2:10.52 | 2:47.35 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 280 | 38.19 | 1:19.91 | 2:11.58 | 2:47.46 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Andreas Rasmussen | 2000 | 274 | 37.48 | 1:19.46 | 2:12.97 | 2:48.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | William Kristiansen | 2001 | 272 | 36.48 | 1:21.76 | 2:12.55 | 2:49.19 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nicklas Andersen | 2001 | 269 | 38.88 | 1:21.35 | 2:14.33 | 2:49.78 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
25 | Matti Andersen | 2001 | 170 | 48.13 | 1:38.14 | 2:37.48 | 3:17.63 | |||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Morten Kilhof | 2000 | 163 | 46.65 | 1:37.27 | 2:39.23 | 3:20.43 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Dyrved | 2000 | DSQ | sv på mav v ryg 75 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | 537 | 29.07 | 1:04.69 | 1:43.59 | 2:14.85 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 487 | 28.58 | 1:05.49 | 1:47.68 | 2:19.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | 477 | 31.38 | 1:08.16 | 1:48.81 | 2:20.23 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | 457 | 31.65 | 1:08.68 | 1:49.78 | 2:22.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 455 | 30.70 | 1:07.99 | 1:49.93 | 2:22.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 409 | 31.32 | 1:10.67 | 1:54.54 | 2:27.66 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 398 | 31.21 | 1:11.40 | 1:55.13 | 2:28.95 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 332 | 33.84 | 1:17.32 | 2:06.99 | 2:38.28 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
9 | Simon Kjær | 1999 | 293 | 34.19 | 1:19.41 | 2:07.26 | 2:44.94 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 278 | 36.13 | 1:18.48 | 2:09.98 | 2:47.78 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Notkin | 1999 | 220 | 37.56 | 1:21.84 | 2:22.17 | 3:01.51 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 173 | 46.07 | 1:38.70 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | 126 | 51.00 | 1:49.57 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 413 | 35.39 | 1:13.87 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Patricia Andersen | 2002 | 338 | 36.82 | 1:18.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Sund | 2002 | 300 | 39.29 | 1:22.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | 288 | 39.25 | 1:23.29 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 282 | 38.52 | 1:23.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | 272 | 39.22 | 1:24.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 263 | 39.15 | 1:25.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | 250 | 40.52 | 1:27.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 229 | 41.16 | 1:29.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Sofie Hertzberg | 2002 | 227 | 40.97 | 1:30.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Nynne Nørlem | 2002 | 209 | 42.83 | 1:32.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathilde Nielsen | 2003 | 197 | 43.16 | 1:34.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Philippa Hallengreen | 2002 | 192 | 43.45 | 1:35.27 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 187 | 44.63 | 1:36.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Isabella Berthelsen | 2002 | 155 | 45.90 | 1:42.45 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 537 | 31.67 | 1:07.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 528 | 31.76 | 1:08.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Lange | 2001 | 504 | 32.86 | 1:09.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 445 | 33.95 | 1:12.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | 444 | 33.94 | 1:12.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jamilla Bistrup | 2001 | 443 | 33.51 | 1:12.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 441 | 33.27 | 1:12.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mai Andersen | 2000 | 438 | 33.67 | 1:12.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nikoline Nielsen | 2001 | 431 | 34.86 | 1:12.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkeline Mentz | 2001 | 355 | 35.49 | 1:17.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sofie Andersen | 2001 | 348 | 36.15 | 1:18.23 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte Andersen | 2001 | 323 | 36.55 | 1:20.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Caroline Mathiesen | 2001 | 280 | 37.03 | 1:24.06 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Sara Mortensen | 2001 | 271 | 38.72 | 1:25.05 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 266 | 38.59 | 1:25.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 259 | 39.40 | 1:26.31 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 198 | 41.79 | 1:34.35 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 537 | 32.37 | 1:07.71 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 499 | 32.60 | 1:09.37 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 492 | 32.64 | 1:09.73 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Emma Vilstrup | 1994 | 437 | 34.80 | 1:12.54 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Alberte Høgh | 1999 | 315 | 36.28 | 1:20.88 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 256 | 35.83 | 1:26.60 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 106 | 44.51 | 1:42.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas M Nielsen | 2005 | 100 | 46.28 | 1:44.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 358 | 31.56 | 1:08.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 218 | 36.53 | 1:20.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 186 | 39.18 | 1:24.85 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 173 | 38.28 | 1:26.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | 155 | 40.31 | 1:30.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 103 | 46.96 | 1:43.20 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 497 | 28.68 | 1:01.17 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 492 | 28.60 | 1:01.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | 463 | 29.15 | 1:02.63 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Yukia Hansen | 2000 | 439 | 29.89 | 1:03.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 406 | 30.55 | 1:05.45 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 393 | 31.46 | 1:06.16 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | 387 | 31.83 | 1:06.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mads Møller | 2000 | 375 | 31.40 | 1:07.21 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | 353 | 30.93 | 1:08.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Mosegaard | 2001 | 350 | 31.46 | 1:08.78 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Daniel Dyrved | 2000 | 315 | 1:11.18 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Magnus Nygaard | 2000 | 308 | 33.45 | 1:11.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 306 | 33.56 | 1:11.94 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Victor N Andersen | 2000 | 271 | 35.50 | 1:14.89 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | William I. Kristiansen | 2001 | 269 | 34.47 | 1:15.02 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | 525 | 28.07 | 1:00.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 476 | 28.81 | 1:02.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Danny Corell | 1997 | 471 | 29.39 | 1:02.30 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 462 | 29.54 | 1:02.70 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Rasmus Wegener | 1997 | 447 | 29.67 | 1:03.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Petersen | 1999 | 424 | 30.02 | 1:04.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 383 | 31.07 | 1:06.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Henriksen | 1999 | 383 | 31.49 | 1:06.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 379 | 32.06 | 1:06.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 247 | 35.71 | 1:17.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella Jacobsen | 2004 | 205 | 48.83 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 181 | 50.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Hass | 2004 | 179 | 51.03 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Line Tångberg | 2004 | 152 | 53.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 151 | 54.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia My Nielsen | 2004 | 146 | 54.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Clara Hillerup | 2005 | 145 | 54.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 138 | 55.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nana Andersen | 2006 | 132 | 56.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 131 | 56.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 127 | 57.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 125 | 57.48 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 122 | 57.99 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Natacha Munch | 2005 | 121 | 58.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Liebgen | 2005 | 118 | 58.71 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Annette Toft | 2006 | 106 | 1:00.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederikke Poulsen | 2006 | 106 | 1:00.68 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | 97 | 1:02.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Pedersen | 2006 | 89 | 1:04.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Gaia Kruse | 2005 | 87 | 1:04.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 71 | 1:09.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 64 | 1:11.77 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Louise Hausgaard | 2004 | 45 | 1:20.67 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Emilie Prytz Tillisch | 2004 | DSQ | Flyarmtag v/start | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | DSQ | 1 hånd i afslut. | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Buck | 2004 | DSQ | ESB v/25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Jørgensen | 2004 | DSQ | 1 hånd i afslut. | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | DSQ | Crawl i bryst | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | DSQ | ESB v/afslut. | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Viola Nordstrøm | 2004 | DSQ | 1 hånd i afslut. | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 464 | 37.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 317 | 42.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 291 | 43.44 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | 265 | 44.79 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Bak | 2003 | 243 | 46.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 232 | 46.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 230 | 46.95 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Sif Jørgin | 2002 | 229 | 47.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 211 | 48.34 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 185 | 50.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Maja Nykjær | 2003 | 168 | 52.11 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Mille Scheel | 2003 | 145 | 54.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 131 | 56.69 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Johanne Stokholm | 2002 | 124 | 57.64 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Camille Neess | 2003 | 123 | 57.90 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | 114 | 59.23 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Breum Lohse | 2003 | 101 | 1:01.80 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | DSQ | 2 armt u vand e/st. | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | DSQ | ESB v/25m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sille Ibsen | 2001 | 456 | 37.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 449 | 37.61 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jamilla Bistrup | 2001 | 436 | 37.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkeline Mentz | 2001 | 403 | 38.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 387 | 39.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 319 | 42.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 297 | 43.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | 293 | 43.34 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
9 | Asta H Jensen | 2000 | 279 | 44.05 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Olsen | 2001 | 278 | 44.12 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
11 | Minna Juul | 2001 | 243 | 46.14 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Kappel | 2000 | 234 | 46.72 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Sørensen | 2001 | 222 | 47.50 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | 216 | 47.93 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 195 | 49.64 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Sara Solevad | 2000 | 180 | 50.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Hausgaard | 2000 | 107 | 1:00.51 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Jasmin Iversen | 2001 | 107 | 1:00.51 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Sabine Storm Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 548 | 35.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | 548 | 35.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 445 | 37.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Bonnesen | 1999 | 409 | 38.77 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | 403 | 38.96 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | 397 | 39.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 301 | 42.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 284 | 43.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Veronica Lauridsen | 1999 | 259 | 45.14 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 226 | 47.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 132 | 49.53 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
2 | Lucas Lorentsen | 2004 | 117 | 51.61 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 108 | 53.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 104 | 53.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Jepsen | 2005 | 75 | 59.72 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | 73 | 1:00.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 65 | 1:02.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 47 | 1:09.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 39 | 1:13.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Villads Lund Larsen | 2004 | 28 | 1:22.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Theis Dalgaard | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 252 | 39.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 181 | 44.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 181 | 44.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Madsen | 2002 | 170 | 45.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | 136 | 49.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Antonsen | 2002 | 127 | 50.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 127 | 50.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 126 | 50.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | 126 | 50.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 117 | 51.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Mathias Parkhøi | 2003 | 116 | 51.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marcus Holm | 2003 | 114 | 52.04 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Kristian Mouridsen | 2002 | 102 | 53.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Xander Pontoppidan | 2003 | 96 | 55.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marcus Artmann | 2002 | 86 | 57.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Brixner | 2003 | 80 | 58.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 69 | 1:01.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Kasper Kusk | 2003 | 51 | 1:07.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Fillip F. Niemann | 2003 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Daniel Mir | 2003 | DSQ | ESB v/25m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Owais Hamid | 2000 | 487 | 32.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | 378 | 34.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 366 | 35.29 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 331 | 36.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Otte | 2000 | 284 | 38.39 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Mosegaard | 2001 | 279 | 38.63 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 230 | 41.18 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 178 | 44.85 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 531 | 31.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 520 | 31.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 425 | 33.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | 379 | 34.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 375 | 35.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Foverskov | 1999 | 363 | 35.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 319 | 36.92 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Kvistbo | 1999 | 285 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Simon Kjær | 1999 | 276 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Filip Kjerulff | 1999 | 198 | 43.28 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 283 | 35.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 245 | 37.10 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 244 | 37.18 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Marie Louise Bech Anderse | 2005 | 214 | 38.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 212 | 38.92 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | 201 | 39.64 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 184 | 40.79 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 182 | 40.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Bruhn | 2004 | 167 | 42.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Nielsen | 2005 | 167 | 42.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 154 | 43.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 139 | 44.83 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 138 | 44.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Line Tångberg | 2004 | 132 | 45.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 131 | 45.68 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 126 | 46.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Liebgen | 2005 | 125 | 46.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 118 | 47.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 115 | 47.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | 111 | 48.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathilde Jørgensen | 2005 | 110 | 48.36 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 109 | 48.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Elisabeth Englev | 2006 | 108 | 48.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederikke Poulsen | 2006 | 107 | 48.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Natacha Munch | 2005 | 104 | 49.28 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Meyer | 2006 | 102 | 49.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | 98 | 50.34 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mie Ankersen | 2006 | 98 | 50.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Olivia My Nielsen | 2004 | 96 | 50.66 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
30 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 91 | 51.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Gaia Kruse | 2005 | 91 | 51.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 88 | 52.16 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
33 | Louise Hausgaard | 2004 | 78 | 54.35 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
34 | Viola Nordstrøm | 2004 | 74 | 55.23 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Caroline Rasmussen | 2006 | 71 | 55.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 70 | 56.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emilie Prytz Tillisch | 2004 | 65 | 57.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Juul | 2005 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Freja Threms | 2005 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | DSQ | Ej berør v/25m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Patricia Andersen | 2002 | 452 | 30.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Petersen | 2002 | 444 | 30.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ida T Mose | 2002 | 401 | 31.51 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 399 | 31.55 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 374 | 32.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 374 | 32.24 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 366 | 32.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 341 | 33.24 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Camilla Hougaard | 2002 | 327 | 33.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 326 | 33.75 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Felina Noe | 2002 | 324 | 33.83 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 317 | 34.07 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Philippa Hallengreen | 2002 | 317 | 34.08 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 313 | 34.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Larsen | 2003 | 311 | 34.29 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
16 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 301 | 34.64 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Emma Bille Engell | 2002 | 298 | 34.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Victoria Christoffersen | 2002 | 296 | 34.84 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
19 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 295 | 34.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marikka Andersen | 2002 | 288 | 35.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 283 | 35.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Katrine Duus | 2003 | 278 | 35.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Josephine Wismann | 2002 | 276 | 35.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mie Mørkedal | 2003 | 275 | 35.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Isabella Berthelsen | 2002 | 267 | 36.09 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 265 | 36.17 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Marie Reno Bernack | 2003 | 256 | 36.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emma Schnack | 2002 | 250 | 36.89 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
29 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 245 | 37.11 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cathrine Wismann | 2002 | 239 | 37.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sif Jørgin | 2002 | 238 | 37.47 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Bendtsen | 2002 | 233 | 37.73 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 213 | 38.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
34 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | 212 | 38.92 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anna Larsen | 2002 | 209 | 39.12 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Maja Nykjær | 2003 | 203 | 39.53 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Camille Neess | 2003 | 199 | 39.74 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sofie Bak | 2003 | 199 | 39.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | 192 | 40.23 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mille Scheel | 2003 | 184 | 40.83 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
41 | Alberte Hjarsø | 2003 | 171 | 41.85 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 122 | 46.75 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anna Breum Lohse | 2003 | 116 | 47.60 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Monique Bang From | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 511 | 29.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 491 | 29.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josefine Nickelsen | 2001 | 486 | 29.55 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 476 | 29.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 472 | 29.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Elkjær | 2001 | 466 | 29.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 463 | 30.04 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Mai Andersen | 2000 | 461 | 30.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Xandra Huryn | 2001 | 456 | 30.18 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Laura Lange | 2001 | 437 | 30.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | 436 | 30.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Sofie Andersen | 2001 | 425 | 30.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 412 | 31.21 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 412 | 31.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Mathiesen | 2001 | 393 | 31.71 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 380 | 32.08 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 376 | 32.18 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 374 | 32.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 372 | 32.30 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Rebekka Windahl | 2001 | 368 | 32.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ida Larsen | 2000 | 362 | 32.58 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 361 | 32.62 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
23 | Caroline Bonde | 2000 | 343 | 33.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ida Jensen | 2000 | 341 | 33.26 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Helene Jensen | 2001 | 339 | 33.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emmely Andersen | 2001 | 332 | 33.53 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
27 | Sabine Storm Nielsen | 2000 | 332 | 33.54 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Victoria Kappel | 2000 | 328 | 33.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 318 | 34.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Laura Sørensen | 2001 | 300 | 34.68 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Minna Juul | 2001 | 298 | 34.78 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
32 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 293 | 34.96 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Maria Bang From | 2000 | 271 | 35.91 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
34 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | 258 | 36.46 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Sara Solevad | 2000 | 241 | 37.31 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 235 | 37.62 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
37 | Jasmin Iversen | 2001 | 151 | 43.57 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
38 | Victoria Andersen | 2001 | 138 | 44.95 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
39 | Anne Hausgaard | 2000 | 102 | 49.72 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Nanna Sund | 2000 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Brandt | 2001 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 539 | 28.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Louise Lynæs | 1997 | 537 | 28.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 523 | 28.83 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Amalie Gotthard | 1999 | 509 | 29.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 508 | 29.12 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 484 | 29.58 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 472 | 29.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kaja Aunstrup | 1998 | 467 | 29.94 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Dollas | 1998 | 450 | 30.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tanja H Nielsen | 1996 | 423 | 30.95 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
11 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 415 | 31.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Alberte Høgh | 1999 | 408 | 31.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 405 | 31.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 366 | 32.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 344 | 33.16 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 242 | 37.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Cecilie H Jensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 201 | 34.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Andreas M Nielsen | 2005 | 194 | 35.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 180 | 35.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 170 | 36.63 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Elias Noe | 2004 | 163 | 37.09 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Høy | 2005 | 152 | 38.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 131 | 39.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | 125 | 40.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 121 | 40.97 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 113 | 41.92 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | 107 | 42.73 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Hjalte Dalskov | 2004 | 93 | 44.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicolas Christiansen | 2007 | 84 | 46.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Villads Lund Larsen | 2004 | 81 | 46.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 81 | 46.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Konrad Clausen | 2005 | 80 | 47.03 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 77 | 47.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Jannik Jørgensen | 2004 | 77 | 47.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 68 | 49.71 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 65 | 50.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 370 | 28.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 295 | 30.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | 283 | 30.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Modin | 2002 | 277 | 31.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 277 | 31.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | 267 | 31.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Skousen | 2002 | 251 | 32.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 251 | 32.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 235 | 32.86 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Bonde | 2002 | 232 | 33.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 209 | 34.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederik Madsen | 2002 | 200 | 34.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Pedersen | 2003 | 194 | 35.01 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Daniel Mir | 2003 | 186 | 35.54 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicolai Tetsche | 2002 | 185 | 35.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 178 | 36.04 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicolai Quist | 2003 | 174 | 36.33 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Tor Ejrnæs | 2002 | 173 | 36.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 170 | 36.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Mathias Parkhøi | 2003 | 162 | 37.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Joachim L Andersen | 2003 | 156 | 37.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristian Mouridsen | 2002 | 141 | 38.92 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Xander Pontoppidan | 2003 | 139 | 39.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rasmus Antonsen | 2002 | 132 | 39.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marcus Holm | 2003 | 111 | 42.13 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Marcus Artmann | 2002 | 106 | 42.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicklas Stæcker | 2003 | 105 | 42.92 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 92 | 44.86 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Noah Olsson | 2003 | 88 | 45.60 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Fillip F. Niemann | 2003 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Brixner | 2000 | 477 | 25.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 449 | 26.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Yukia Hansen | 2000 | 420 | 27.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 402 | 27.49 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Mads Toft | 2001 | 397 | 27.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik S. Løwe | 2001 | 388 | 27.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Christian Juul Jensen | 2000 | 385 | 27.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sipan Kawiani | 2000 | 382 | 27.96 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 372 | 28.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | 369 | 28.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Rasmus Pedersen | 2000 | 353 | 28.72 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
12 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 339 | 29.09 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 319 | 29.68 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 313 | 29.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Jonas Andersen | 2001 | 311 | 29.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | William I. Kristiansen | 2001 | 309 | 30.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Rasmus Langvad | 2000 | 302 | 30.24 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 301 | 30.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 300 | 30.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Victor N Andersen | 2000 | 298 | 30.37 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
21 | Laurits Holm | 2000 | 290 | 30.66 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
22 | Tobias Hufeldt | 2001 | 289 | 30.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 289 | 30.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Jonas Hansen | 2001 | 287 | 30.77 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Frederik Otte | 2000 | 284 | 30.85 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
26 | Andreas Rasmussen | 2000 | 273 | 31.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emil Frier | 2001 | 257 | 31.90 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
28 | William Kristiansen | 2001 | 257 | 31.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Sofus Christensen | 2000 | 254 | 32.04 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
30 | Johan Larsen | 2000 | 239 | 32.69 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 234 | 32.94 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Matti Andersen | 2001 | 199 | 34.74 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Morten Kilhof | 2000 | 196 | 34.90 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mika Rademakers | 2001 | 183 | 35.71 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
35 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 165 | 36.97 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Vang | 1994 | 543 | 24.88 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Rasmus Dufour | 1993 | 537 | 24.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | 521 | 25.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | 430 | 26.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Danny Corell | 1997 | 426 | 26.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | 425 | 26.99 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Jakob Petersen | 1999 | 423 | 27.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 417 | 27.16 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 414 | 27.22 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | 414 | 27.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 365 | 28.38 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Fenger | 1999 | 360 | 28.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 355 | 28.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 346 | 28.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Filip Kjerulff | 1999 | 321 | 29.62 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Notkin | 1999 | 281 | 30.96 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Nicklas Brink | 1996 | 281 | 30.96 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
18 | Pema Malling | 1999 | 194 | 35.05 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Holbæk Piger A1 | 1990 | 591 | 2:06.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mai Andersen | 2000 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 34.76 | 1:08.13 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.86 | 1:37.99 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 28.18 | 2:06.17 | |||||||
2 | Stv 1 D | 1995 | 566 | 2:07.98 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 34.42 | 1:08.98 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 30.42 | 1:39.40 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 28.58 | 2:07.98 | |||||||
3 | Kalundborg Piger | 1990 | 563 | 2:08.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 36.67 | 1:08.52 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.73 | 1:39.25 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 28.95 | 2:08.20 | |||||||
4 | Horsens Piger 1 | 1995 | 526 | 2:11.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 36.96 | 1:10.31 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 31.99 | 1:42.30 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.85 | 2:11.15 | |||||||
5 | Hvidovre Piger B | 2001 | 517 | 2:11.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 36.98 | 1:11.32 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 31.62 | 1:42.94 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 28.96 | 2:11.90 | |||||||
6 | Stv 2 D | 1995 | 483 | 2:14.95 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Maria Dollas | 1998 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 37.55 | 1:12.93 | |||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 31.82 | 1:44.75 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | 30.20 | 2:14.95 | |||||||
7 | Holbæk Piger A2 | 1990 | 473 | 2:15.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 39.14 | 1:13.45 | |||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 32.01 | 1:45.46 | |||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 30.44 | 2:15.90 | |||||||
8 | Horsens Piger 2 | 2013 | 451 | 2:18.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 40.46 | 1:15.44 | |||||||
Sille Ibsen | 2001 | 31.49 | 1:46.93 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.12 | 2:18.05 | |||||||
9 | Næstved Powergirls 1 | 1990 | 424 | 2:20.90 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 39.07 | 1:14.67 | |||||||
Alberte Høgh | 1999 | 35.40 | 1:50.07 | |||||||
Emma Røhmer Christensen | 2000 | 30.83 | 2:20.90 | |||||||
10 | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | 403 | 2:23.36 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Asta H Jensen | 2000 | 43.66 | 1:17.90 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 33.09 | 1:50.99 | |||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 32.37 | 2:23.36 | |||||||
11 | Tvs Piger 1 | 1990 | 399 | 2:23.80 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Malou Poulsen | 2001 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 40.15 | 1:16.82 | |||||||
Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 35.74 | 1:52.56 | |||||||
Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 31.24 | 2:23.80 | |||||||
12 | Solrød Piger 1 | 1999 | 378 | 2:26.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 42.97 | 1:20.84 | |||||||
Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 34.89 | 1:55.73 | |||||||
Cathrine Lauritsen | 1999 | 30.70 | 2:26.43 | |||||||
13 | Stv 3 D | 1995 | 369 | 2:27.67 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Mathilde M Mosegaard | 2003 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 44.27 | 1:22.55 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 33.36 | 1:55.91 | |||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 31.76 | 2:27.67 | |||||||
14 | Næstved Powergirls 2 | 1990 | 357 | 2:29.19 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 41.55 | 1:17.82 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 40.22 | 1:58.04 | |||||||
Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 31.15 | 2:29.19 | |||||||
15 | Horsens Piger 3 | 1990 | 356 | 2:29.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 43.15 | 1:19.38 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 38.26 | 1:57.64 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 31.71 | 2:29.35 | |||||||
16 | Triton Piger | 1990 | 323 | 2:34.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Louise Holm | 1999 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 46.95 | 1:25.78 | |||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 39.27 | 2:05.05 | |||||||
Julie Brandt | 2001 | 29.27 | 2:34.32 | |||||||
17 | Stv 5 D | 1995 | 275 | 2:42.87 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Isabella Berthelsen | 2002 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 29 | 41.87 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 50.09 | 1:31.96 | |||||||
Philippa Hallengreen | 2002 | 1:10.91 | 2:42.87 | |||||||
18 | Hvidover Piger C | 2003 | 253 | 2:47.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Marie Reno Bernack | 2003 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 48.55 | 1:30.88 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 40.84 | 2:11.72 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 35.63 | 2:47.35 | |||||||
19 | Næstved Powergirls 3 | 1990 | 235 | 2:51.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 43.69 | 43.69 | |||||||
Josefine M. Kristiansen | 2002 | 49.57 | 1:33.26 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 45.01 | 2:18.27 | |||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 33.29 | 2:51.56 | |||||||
20 | Næstved Powergirls 4 | 1990 | 230 | 2:52.85 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Cecilie Zachariassen | 2001 | 45.25 | 1:24.91 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 48.38 | 2:13.29 | |||||||
Anna Larsen | 2002 | 39.56 | 2:52.85 | |||||||
21 | Tvs Piger 2 | 1990 | 225 | 2:54.10 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 46.81 | 46.81 | |||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 50.77 | 1:37.58 | |||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 42.65 | 2:20.23 | |||||||
Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 33.87 | 2:54.10 | |||||||
22 | Stv 6 D | 1995 | 195 | 3:02.48 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marie Louise Bech Anderse | 2005 | 43.66 | 43.66 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 55.22 | 1:38.88 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 46.04 | 2:24.92 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 37.56 | 3:02.48 | |||||||
23 | Næstved Powergirls 5 | 1990 | 151 | 3:18.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Freja Arentsen | 2005 | 51.41 | 51.41 | |||||||
Emma Hass | 2004 | 52.25 | 1:43.66 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 48.01 | 2:31.67 | |||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 47.12 | 3:18.79 | |||||||
- | Stv 4 D | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | |||||||||
Amalie Voss Sørensen | 2001 | |||||||||
Patricia Andersen | 2002 | |||||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | DNS | ||||||||
- | Næstved Powergirls 6 | 1990 | DSQ | Svøm på maven e vend | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Tvs Piger 3 | 1990 | DSQ | Arme u. vand i fly | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 47.64 | 47.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Holbæk Drenge A1 | 1990 | 602 | 1:50.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 30.29 | 1:00.25 | |||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 26.26 | 1:26.51 | |||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 24.40 | 1:50.91 | |||||||
2 | Stv 1 H | 1995 | 563 | 1:53.39 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 30.66 | 58.75 | |||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 28.58 | 1:27.33 | |||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 26.06 | 1:53.39 | |||||||
3 | Horsens Drenge 1 | 1990 | 549 | 1:54.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 33.00 | 1:01.32 | |||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 27.83 | 1:29.15 | |||||||
Sander Schmidt | 1999 | 25.19 | 1:54.34 | |||||||
4 | Kalundborg Drenge | 1990 | 522 | 1:56.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mads Witthøft | 2000 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 31.32 | 1:02.03 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 27.87 | 1:29.90 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 26.34 | 1:56.24 | |||||||
5 | Holbæk Drenge A2 | 1990 | 489 | 1:58.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Andreas Foverskov | 1999 | 34.55 | 1:04.76 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 28.33 | 1:33.09 | |||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.70 | 1:58.79 | |||||||
6 | Horsens Drenge 2 | 2013 | 446 | 2:02.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 33.26 | 1:05.71 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 29.75 | 1:35.46 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 27.07 | 2:02.53 | |||||||
7 | Hvidovre Drenge B | 1999 | 429 | 2:04.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Jakob Petersen | 1999 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 31.98 | 1:03.65 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 31.51 | 1:35.16 | |||||||
Magnus Windahl | 2000 | 29.00 | 2:04.16 | |||||||
8 | Stv 2 H | 1995 | 419 | 2:05.07 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Matthias Hansen | 2001 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 35.09 | 1:07.61 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 30.03 | 1:37.64 | |||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 27.43 | 2:05.07 | |||||||
9 | Horsens Drenge 3 | 1990 | 362 | 2:11.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 36.58 | 1:11.79 | |||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 32.42 | 1:44.21 | |||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 27.16 | 2:11.37 | |||||||
10 | Stv 3 H | 1995 | 362 | 2:11.38 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 34.91 | 1:10.08 | |||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 32.41 | 1:42.49 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.89 | 2:11.38 | |||||||
11 | Dragsholm Drenge | 1996 | 303 | 2:19.38 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 41.20 | 1:12.82 | |||||||
Rasmus Modin | 2002 | 36.44 | 1:49.26 | |||||||
Filip Kjerulff | 1999 | 30.12 | 2:19.38 | |||||||
12 | Næstved Boys 1 | 1990 | 236 | 2:31.53 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Harald Franck | 2003 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 47.08 | 1:26.96 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 34.13 | 2:01.09 | |||||||
Gustav Notkin | 1999 | 30.44 | 2:31.53 | |||||||
13 | Stv 5 H | 1995 | 185 | 2:44.18 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Nicolai Quist | 2003 | 42.60 | 42.60 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 41.39 | 1:23.99 | |||||||
Daniel Mir | 2003 | 46.55 | 2:10.54 | |||||||
Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 33.64 | 2:44.18 | |||||||
14 | Næstved Boys 2 | 1990 | 149 | 2:56.34 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 52.54 | 1:36.57 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 47.45 | 2:24.02 | |||||||
Johan Larsen | 2000 | 32.32 | 2:56.34 | |||||||
15 | Stv 6 H | 1995 | 99 | 3:21.83 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 45.16 | 45.16 | |||||||
Kristian Dam Frandsen | 2003 | 1:04.50 | 1:49.66 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 46.08 | 2:35.74 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 46.09 | 3:21.83 | |||||||
- | Fsk Devilboys 1 | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 36.93 | 36.93 | |||||||
- | Holbæk Drenge A3 | 1990 | DSQ | i vand da 4. sv afsl | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mads Toft | 2001 | 31.45 | 31.45 | |||||||
- | Hvidover Drenge C | 2002 | DSQ | efb 25 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Næstved Boys 3 | 1990 | DSQ | tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 46.84 | 46.84 | |||||||
- | Næstved Boys 4 | 1990 | DSQ | cr-ben i bryst | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 59.26 | 59.26 | |||||||
- | Stv 4 H | 1995 | DSQ | Een hånd i afslutnin | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
August Schade Cantby | 2002 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 502 | 1:11.78 | 2:27.40 | 3:43.02 | 4:54.93 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 462 | 1:11.88 | 2:30.16 | 3:48.17 | 5:03.32 | |||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 439 | 1:11.53 | 2:31.23 | 3:50.83 | 5:08.56 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Emma Petersen | 2002 | 427 | 1:13.31 | 2:33.06 | 3:53.07 | 5:11.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 423 | 1:13.20 | 2:33.28 | 3:53.35 | 5:12.19 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | 392 | 1:15.90 | 2:38.07 | 4:00.36 | 5:20.30 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 389 | 1:14.59 | 2:36.65 | 3:59.97 | 5:21.07 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Ida T Mose | 2002 | 377 | 1:13.23 | 2:36.26 | 4:02.43 | 5:24.53 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Camilla Hougaard | 2002 | 372 | 1:18.05 | 2:41.23 | 4:05.03 | 5:26.05 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Marikka Andersen | 2002 | 366 | 1:17.75 | 2:40.53 | 4:05.15 | 5:27.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 328 | 1:22.64 | 2:49.95 | 4:16.59 | 5:39.84 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Philippa Hallengreen | 2002 | 313 | 1:21.26 | 2:49.90 | 4:17.81 | 5:45.16 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 605 | 1:07.69 | 2:18.81 | 3:28.95 | 4:37.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 602 | 1:07.75 | 2:19.22 | 3:29.09 | 4:37.72 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 549 | 1:09.10 | 2:21.63 | 3:33.98 | 4:46.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mai Andersen | 2000 | 523 | 1:08.79 | 2:22.35 | 3:36.69 | 4:51.03 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Lange | 2001 | 495 | 1:11.72 | 2:28.24 | 3:43.54 | 4:56.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jamilla Bistrup | 2001 | 486 | 1:10.50 | 2:26.50 | 3:42.15 | 4:58.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Mathiesen | 2001 | 474 | 1:12.87 | 2:29.43 | 3:44.89 | 5:00.76 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 467 | 1:12.31 | 2:28.98 | 3:45.77 | 5:02.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Xandra Huryn | 2001 | 467 | 1:12.06 | 2:29.89 | 3:46.29 | 5:02.20 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Nikoline Nielsen | 2001 | 462 | 1:13.40 | 2:31.49 | 3:48.09 | 5:03.34 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie Elkjær | 2001 | 452 | 1:12.16 | 2:29.87 | 3:47.41 | 5:05.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine Nickelsen | 2001 | 444 | 1:12.07 | 2:30.00 | 3:48.54 | 5:07.22 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 401 | 1:14.12 | 2:35.33 | 3:57.65 | 5:17.79 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 604 | 1:07.40 | 2:19.15 | 3:28.96 | 4:37.34 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | 572 | 1:08.13 | 2:19.65 | 3:31.13 | 4:42.49 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Strandby | 1999 | 500 | 1:09.28 | 2:23.81 | 3:39.30 | 4:55.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 500 | 1:09.67 | 2:26.94 | 3:42.21 | 4:55.44 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 472 | 1:09.13 | 2:25.93 | 3:43.41 | 5:01.03 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 321 | 1:21.39 | 2:49.67 | 4:17.88 | 5:42.41 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1999 | 257 | 1:22.23 | 2:55.40 | 4:33.51 | 6:08.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | DNF | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 449 | 1:07.44 | 2:18.20 | 3:28.34 | 4:37.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 400 | 1:05.21 | 2:18.63 | 3:33.96 | 4:47.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 304 | 5:15.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Frederik Madsen | 2002 | 294 | 5:18.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 269 | 1:18.05 | 2:41.54 | 4:07.05 | 5:28.65 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | 259 | 5:32.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Pedersen | 2002 | 231 | 1:22.76 | 2:53.95 | 4:23.41 | 5:45.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Harald Franck | 2003 | 220 | 1:18.90 | 2:45.08 | 4:17.71 | 5:51.26 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 606 | 1:01.65 | 2:05.01 | 3:08.25 | 4:10.74 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | 513 | 1:03.06 | 2:09.99 | 3:17.92 | 4:25.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mads Møller | 2000 | 507 | 1:03.36 | 2:10.47 | 3:18.77 | 4:26.09 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | 501 | 1:02.86 | 2:09.80 | 3:17.79 | 4:27.18 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Toft | 2001 | 494 | 1:04.93 | 2:11.33 | 3:20.14 | 4:28.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 428 | 1:05.87 | 2:17.82 | 3:30.30 | 4:41.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 412 | 1:06.26 | 2:17.73 | 3:31.25 | 4:45.03 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | William I. Kristiansen | 2001 | 407 | 1:07.23 | 2:21.44 | 3:34.88 | 4:46.40 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Daniel Dyrved | 2000 | 406 | 1:07.56 | 2:21.01 | 3:35.00 | 4:46.62 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Yukia Hansen | 2000 | 404 | 1:05.83 | 2:20.33 | 3:35.11 | 4:46.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | 384 | 1:10.06 | 2:23.88 | 3:39.79 | 4:51.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 380 | 4:52.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 378 | 4:53.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Jonas Andersen | 2001 | 376 | 1:09.68 | 2:25.62 | 3:40.13 | 4:53.90 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Laurits Holm | 2000 | 352 | 1:11.52 | 2:27.29 | 3:44.36 | 5:00.34 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 548 | 1:01.67 | 2:07.26 | 3:13.46 | 4:19.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bjørn Wismann | 1996 | 536 | 1:02.48 | 2:08.63 | 3:15.20 | 4:21.20 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Markus Bøjsen | 1999 | 532 | 1:02.86 | 2:08.92 | 3:15.04 | 4:21.81 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 523 | 1:02.35 | 2:09.03 | 3:16.22 | 4:23.38 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 470 | 1:03.29 | 2:13.19 | 3:23.23 | 4:32.87 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 447 | 1:07.00 | 2:19.42 | 3:30.02 | 4:37.50 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Andy Petersen | 1996 | 447 | 1:02.54 | 2:12.69 | 3:25.10 | 4:37.53 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 446 | 1:04.44 | 2:14.85 | 3:26.36 | 4:37.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | 441 | 1:04.62 | 2:15.87 | 3:28.23 | 4:38.79 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Alexander Fenger | 1999 | 439 | 1:06.50 | 2:17.63 | 3:29.59 | 4:39.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 429 | 4:41.23 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
12 | Niels Ottosen | 1998 | 302 | 1:13.72 | 2:32.96 | 3:53.15 | 5:16.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 302 | 40.65 | 1:25.60 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 252 | 42.58 | 1:30.95 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 216 | 43.39 | 1:35.61 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 216 | 44.73 | 1:35.70 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Lucca Rademakers | 2004 | 215 | 44.66 | 1:35.85 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Ida Bruhn | 2004 | 183 | 47.09 | 1:41.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elida Thornsen | 2005 | 179 | 48.26 | 1:41.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 177 | 48.29 | 1:42.27 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 172 | 50.44 | 1:43.11 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 172 | 49.94 | 1:43.23 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 172 | 51.11 | 1:43.26 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Hillerup | 2005 | 153 | 48.28 | 1:47.39 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Pedersen | 2006 | 137 | 51.85 | 1:51.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Freja Arentsen | 2005 | 130 | 52.27 | 1:53.14 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Annette Toft | 2006 | 114 | 58.01 | 1:58.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mie Ankersen | 2006 | 103 | 55.86 | 2:02.22 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alberte Jensen | 2004 | 96 | 57.96 | 2:05.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josephine Larsen | 2004 | 84 | 1:05.37 | 2:10.69 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Maja Buck | 2004 | DSQ | Arm u/ vand v/25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 405 | 33.69 | 1:17.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 386 | 37.50 | 1:18.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | 382 | 37.70 | 1:19.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | 367 | 37.82 | 1:20.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 365 | 37.30 | 1:20.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 343 | 37.54 | 1:22.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 329 | 38.60 | 1:23.21 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 328 | 38.66 | 1:23.23 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Strandberg | 2002 | 327 | 39.54 | 1:23.36 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Anna Bull Kramer | 2003 | 311 | 40.86 | 1:24.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Felina Noe | 2002 | 310 | 40.46 | 1:24.87 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Hertzberg | 2002 | 309 | 42.76 | 1:24.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 304 | 38.84 | 1:25.37 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Monique Bang From | 2002 | 304 | 40.92 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
15 | Nynne Nørlem | 2002 | 288 | 41.08 | 1:26.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ida Sund | 2002 | 287 | 41.13 | 1:27.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 263 | 41.75 | 1:29.66 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 261 | 42.53 | 1:29.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Isabella Berthelsen | 2002 | 259 | 39.94 | 1:30.03 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Philippa Hallengreen | 2002 | 258 | 42.32 | 1:30.17 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Katrine Duus | 2003 | 243 | 42.70 | 1:32.03 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Mie Mørkedal | 2003 | 240 | 43.12 | 1:32.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Caroline Bendtsen | 2002 | 237 | 44.57 | 1:32.82 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 227 | 42.63 | 1:34.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emma Schnack | 2002 | 224 | 44.23 | 1:34.52 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
26 | Malene Gjermandsen | 2003 | 186 | 49.63 | 1:40.61 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 165 | 47.28 | 1:44.55 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Mille Scheel | 2003 | 142 | 1:49.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne Stokholm | 2002 | 121 | 57.38 | 1:55.86 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Anna Foverskov | 2002 | DSQ | Acyncron arm 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 543 | 32.32 | 1:10.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Brandt | 2001 | 542 | 33.44 | 1:10.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 507 | 32.87 | 1:12.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 487 | 33.65 | 1:13.01 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sille Ibsen | 2001 | 472 | 34.61 | 1:13.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | 446 | 36.02 | 1:15.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 437 | 34.33 | 1:15.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 432 | 35.30 | 1:15.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Andersen | 2001 | 432 | 35.38 | 1:15.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Vorm | 2001 | 429 | 33.83 | 1:16.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 417 | 35.28 | 1:16.86 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sara Mortensen | 2001 | 406 | 36.34 | 1:17.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 392 | 35.92 | 1:18.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nanna Sund | 2000 | 367 | 36.53 | 1:20.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 355 | 38.78 | 1:21.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Madeleine Thornsen | 2001 | 354 | 35.34 | 1:21.18 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Rebekka Windahl | 2001 | 351 | 38.29 | 1:21.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 347 | 38.03 | 1:21.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Andersen | 2001 | 346 | 37.98 | 1:21.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 344 | 38.19 | 1:21.98 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
21 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 339 | 38.30 | 1:22.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victoria Andersen | 2001 | 335 | 37.23 | 1:22.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | 326 | 40.16 | 1:23.44 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
24 | Ida Jensen | 2000 | 313 | 40.14 | 1:24.61 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Larsen | 2000 | 306 | 41.67 | 1:25.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Malou Poulsen | 2001 | 305 | 39.25 | 1:25.26 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
27 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 304 | 38.98 | 1:25.40 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 288 | 39.30 | 1:26.94 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
29 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 287 | 43.39 | 1:27.01 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 286 | 41.48 | 1:27.17 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 275 | 39.66 | 1:28.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Caroline Bonde | 2000 | 261 | 42.66 | 1:29.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Minna Juul | 2001 | 251 | 43.54 | 1:31.03 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 237 | 44.60 | 1:32.73 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Amalie Voss Sørensen | 2001 | DSQ | Asyncr. arm v/50m | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | DSQ | ESB 75m | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 553 | 31.96 | 1:09.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | 541 | 33.83 | 1:10.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | 524 | 32.88 | 1:11.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 462 | 33.30 | 1:14.28 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Maria Dollas | 1998 | 430 | 35.74 | 1:16.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bonnesen | 1999 | 424 | 36.34 | 1:16.44 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 404 | 37.62 | 1:17.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Høgh | 1999 | 402 | 36.60 | 1:17.83 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 348 | 38.77 | 1:21.67 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 329 | 38.79 | 1:23.16 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 325 | 36.39 | 1:23.54 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 320 | 37.83 | 1:23.92 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Anette Damsgaard | 1996 | DSQ | Afslut ryg u/vand | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 172 | 42.86 | 1:31.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 141 | 46.37 | 1:37.32 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Elias Noe | 2004 | 138 | 43.92 | 1:37.95 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 118 | 47.87 | 1:43.38 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 79 | 59.34 | 1:58.08 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Emil P F Hansen | 2004 | 51 | 1:07.34 | 2:16.51 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Gustav Peen | 2004 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Theis Dalgaard | 2004 | DSQ | Afslut på mave v 75m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 257 | 35.07 | 1:19.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Silas Bøjsen | 2002 | 251 | 37.63 | 1:20.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | 231 | 37.71 | 1:22.54 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Modin | 2002 | 228 | 35.80 | 1:22.96 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elias Rought | 2003 | 227 | 40.61 | 1:23.03 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 226 | 38.48 | 1:23.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 225 | 39.03 | 1:23.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 220 | 40.70 | 1:23.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | 205 | 38.91 | 1:25.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicolai Quist | 2003 | 172 | 41.82 | 1:31.07 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 169 | 42.45 | 1:31.60 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 167 | 43.61 | 1:31.99 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Ellekær | 2002 | 158 | 44.08 | 1:33.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathias Parkhøi | 2003 | 153 | 44.01 | 1:34.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 147 | 44.42 | 1:36.06 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Xander Pontoppidan | 2003 | 136 | 45.44 | 1:38.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oliver Brixner | 2003 | 105 | 50.27 | 1:47.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 87 | 1:00.58 | 1:54.33 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Marcus Artmann | 2002 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Johannesen | 2003 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Osberg Poulsen | 2003 | DSQ | Asyncrin arm i fly | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Silas Storm Nielsen | 2002 | DSQ | ESB v 75m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar D. Pedersen | 2002 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Owais Hamid | 2000 | 458 | 32.27 | 1:05.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Møller | 2000 | 417 | 31.41 | 1:07.84 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | 410 | 30.48 | 1:08.23 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 383 | 33.16 | 1:09.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Juul Jensen | 2000 | 380 | 32.26 | 1:09.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 321 | 33.05 | 1:13.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 321 | 34.84 | 1:14.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 317 | 33.99 | 1:14.35 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 315 | 37.01 | 1:14.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Mosegaard | 2001 | 313 | 35.14 | 1:14.62 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Magnus Windahl | 2000 | 313 | 35.04 | 1:14.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 277 | 34.21 | 1:17.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Tobias Hufeldt | 2001 | 266 | 36.48 | 1:18.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 259 | 36.45 | 1:19.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mika Rademakers | 2001 | 181 | 40.53 | 1:29.59 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Matti Andersen | 2001 | 169 | 42.46 | 1:31.59 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 161 | 42.40 | 1:33.06 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Morten Kilhof | 2000 | 157 | 44.10 | 1:33.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Thor Malmby Jørgin | 2001 | DSQ | Ej samtidig berøring | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 594 | 27.22 | 1:00.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | 541 | 28.59 | 1:02.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 522 | 31.49 | 1:02.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 518 | 29.98 | 1:03.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | 479 | 30.15 | 1:04.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Henriksen | 1999 | 446 | 30.18 | 1:06.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jakob Petersen | 1999 | 432 | 31.07 | 1:07.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 363 | 32.85 | 1:11.04 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Simon Kjær | 1999 | 311 | 35.35 | 1:14.78 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 302 | 35.75 | 1:15.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 300 | 34.70 | 1:15.67 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 294 | 33.85 | 1:16.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 294 | 34.34 | 1:16.26 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
14 | Christian Andersen | 1993 | 259 | 35.59 | 1:19.55 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Emil Kvistbo | 1999 | 249 | 36.25 | 1:20.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Gustav Notkin | 1999 | 225 | 36.16 | 1:23.34 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Jensen | 1998 | DSQ | Ryg afslut u/vand | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Foverskov | 1999 | DSQ | Crawlben efter 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 476 | 35.08 | 1:14.57 | 1:54.10 | 2:34.66 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | 355 | 33.85 | 1:17.45 | 2:04.28 | 2:50.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Ida T Mose | 2002 | 309 | 36.17 | 1:21.09 | 2:09.58 | 2:58.54 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Patricia Andersen | 2002 | 305 | 39.98 | 1:25.73 | 2:12.67 | 2:59.28 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Hougaard | 2002 | 285 | 40.24 | 1:27.23 | 2:16.30 | 3:03.33 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Emma Petersen | 2002 | 269 | 41.26 | 1:28.32 | 2:19.36 | 3:06.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | 260 | 40.58 | 1:28.04 | 2:18.31 | 3:09.06 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Ida Sund | 2002 | 226 | 43.13 | 1:33.29 | 2:26.00 | 3:18.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 225 | 40.51 | 1:29.75 | 2:23.89 | 3:18.52 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 218 | 39.16 | 1:29.84 | 2:25.13 | 3:20.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Emma Bille Engell | 2002 | 173 | 45.63 | 1:41.22 | 2:38.88 | 3:36.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Lange | 2001 | 516 | 33.76 | 1:12.04 | 1:50.97 | 2:30.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 450 | 34.33 | 1:13.90 | 1:55.01 | 2:37.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | 445 | 34.47 | 1:14.69 | 1:55.92 | 2:38.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mathilde Laugesen | 2001 | 416 | 33.80 | 1:14.59 | 1:57.44 | 2:41.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | 398 | 36.45 | 1:18.09 | 2:00.86 | 2:44.11 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Nielsen | 2001 | 395 | 35.55 | 1:17.11 | 2:00.39 | 2:44.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mai Andersen | 2000 | 368 | 35.10 | 1:15.73 | 2:01.34 | 2:48.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cecilie Elkjær | 2001 | 325 | 35.09 | 1:16.63 | 2:04.62 | 2:55.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Xandra Huryn | 2001 | 315 | 35.22 | 1:18.59 | 2:06.86 | 2:57.46 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Sille Ibsen | 2001 | 309 | 36.12 | 1:21.35 | 2:09.62 | 2:58.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Nickelsen | 2001 | 291 | 37.80 | 1:23.38 | 2:11.97 | 3:02.15 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Sara Mortensen | 2001 | 264 | 40.19 | 1:28.93 | 2:19.09 | 3:08.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 262 | 39.27 | 1:27.56 | 2:18.50 | 3:08.53 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Mathiesen | 2001 | 260 | 37.37 | 1:25.17 | 2:16.45 | 3:09.16 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Rebekka Windahl | 2001 | 254 | 40.90 | 1:30.43 | 2:19.98 | 3:10.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Brandt | 2001 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 567 | 33.06 | 1:10.77 | 1:48.19 | 2:25.89 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 550 | 32.80 | 1:10.29 | 1:48.45 | 2:27.36 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | 267 | 37.00 | 1:22.65 | 2:13.74 | 3:07.54 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 324 | 35.39 | 1:14.85 | 1:56.26 | 2:37.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 322 | 32.58 | 1:12.09 | 1:54.91 | 2:38.26 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | 445 | 32.13 | 1:08.14 | 1:45.11 | 2:22.11 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 422 | 31.53 | 1:07.75 | 1:46.07 | 2:24.65 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | 409 | 32.38 | 1:09.71 | 1:48.39 | 2:26.22 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | 401 | 32.22 | 1:09.39 | 1:48.47 | 2:27.13 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | 362 | 30.43 | 1:08.36 | 1:48.17 | 2:32.24 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Sipan Kawiani | 2000 | 327 | 34.96 | 1:15.09 | 1:57.15 | 2:37.56 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 313 | 36.07 | 1:18.27 | 1:58.66 | 2:39.75 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 307 | 34.53 | 1:15.38 | 1:57.87 | 2:40.87 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Nygaard | 2000 | 306 | 36.34 | 1:17.38 | 1:58.61 | 2:41.06 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Langvad | 2000 | 297 | 33.93 | 1:15.59 | 2:00.15 | 2:42.60 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Victor N Andersen | 2000 | 288 | 36.86 | 1:18.54 | 2:01.06 | 2:44.29 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christian Juul Jensen | 2000 | 286 | 34.19 | 1:15.58 | 2:00.21 | 2:44.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Dyrved | 2000 | 281 | 33.37 | 1:13.95 | 1:59.03 | 2:45.68 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Andersen | 2001 | 247 | 37.75 | 1:21.86 | 2:07.01 | 2:52.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | William I. Kristiansen | 2001 | 241 | 36.07 | 1:22.43 | 2:10.09 | 2:54.27 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Magnus Windahl | 2000 | 241 | 38.33 | 1:21.25 | 2:06.88 | 2:54.29 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 228 | 36.91 | 1:22.64 | 2:10.89 | 2:57.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Tobias Hufeldt | 2001 | 227 | 37.76 | 1:22.18 | 2:09.84 | 2:57.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 499 | 29.76 | 1:04.52 | 1:40.28 | 2:16.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 404 | 31.29 | 1:08.12 | 1:47.21 | 2:26.85 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 397 | 33.21 | 1:10.74 | 1:49.15 | 2:27.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 254 | 38.10 | 1:21.33 | 2:06.65 | 2:51.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 270 | 46.11 | 1:36.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Holm | 2004 | 262 | 47.15 | 1:37.43 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 223 | 50.33 | 1:42.70 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 188 | 51.93 | 1:48.71 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Isabella Jacobsen | 2004 | 174 | 52.06 | 1:51.52 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 173 | 53.96 | 1:51.79 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 136 | 57.32 | 2:00.97 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 121 | 1:00.32 | 2:05.98 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Josephine Larsen | 2004 | 119 | 1:02.65 | 2:06.49 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
10 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 119 | 1:00.71 | 2:06.59 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 118 | 1:01.94 | 2:07.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nana Andersen | 2006 | 117 | 59.69 | 2:07.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Hvirring Kragh | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Lohmann Strobel | 2006 | DSQ | 2 flyben v/25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Natacha Munch | 2005 | DSQ | async. ben i bryst | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 475 | 37.54 | 1:19.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 396 | 39.43 | 1:24.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 375 | 41.26 | 1:26.42 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | 361 | 41.71 | 1:27.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 351 | 42.08 | 1:28.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 342 | 42.56 | 1:29.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida T Mose | 2002 | 310 | 43.83 | 1:32.09 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Hertzberg | 2002 | 305 | 44.45 | 1:32.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 301 | 44.98 | 1:33.01 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 300 | 44.85 | 1:33.08 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 298 | 44.44 | 1:33.29 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Marikka Andersen | 2002 | 293 | 44.65 | 1:33.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 282 | 44.95 | 1:34.99 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 271 | 46.14 | 1:36.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Bak | 2003 | 263 | 46.75 | 1:37.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nynne Nørlem | 2002 | 249 | 47.78 | 1:39.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 248 | 46.05 | 1:39.13 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
18 | Felina Noe | 2002 | 240 | 48.42 | 1:40.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sif Jørgin | 2002 | 240 | 46.84 | 1:40.26 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Nielsen | 2003 | 227 | 48.18 | 1:42.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lea Andersen | 2003 | 222 | 49.72 | 1:42.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 208 | 49.72 | 1:45.11 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marie Reno Bernack | 2003 | 205 | 49.84 | 1:45.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mie Mørkedal | 2003 | 200 | 50.99 | 1:46.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Victoria Christoffersen | 2002 | 187 | 51.65 | 1:48.87 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
26 | Malene Gjermandsen | 2003 | 175 | 53.58 | 1:51.42 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | 121 | 58.43 | 2:05.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camille Neess | 2003 | 120 | 58.94 | 2:06.38 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne Stokholm | 2002 | 116 | 59.45 | 2:07.52 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | DSQ | ESB v/50m | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jamilla Bistrup | 2001 | 448 | 38.46 | 1:21.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | 441 | 39.53 | 1:21.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 425 | 38.75 | 1:22.93 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Xandra Huryn | 2001 | 422 | 38.90 | 1:23.10 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Sofie Andersen | 2001 | 372 | 41.35 | 1:26.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 365 | 41.57 | 1:27.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 317 | 43.25 | 1:31.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 316 | 43.39 | 1:31.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | 308 | 43.08 | 1:32.28 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 301 | 44.97 | 1:33.01 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 289 | 45.60 | 1:34.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Nanna Sund | 2000 | 284 | 44.60 | 1:34.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asta H Jensen | 2000 | 281 | 44.48 | 1:35.16 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Olsen | 2001 | 279 | 44.61 | 1:35.39 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
15 | Line Helene Jensen | 2001 | 264 | 45.07 | 1:37.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Jensen | 2000 | 261 | 45.65 | 1:37.48 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Minna Juul | 2001 | 259 | 45.58 | 1:37.78 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 256 | 46.38 | 1:38.11 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Caroline Bonde | 2000 | 245 | 46.51 | 1:39.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | 241 | 47.00 | 1:40.14 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Victoria Kappel | 2000 | 238 | 46.74 | 1:40.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilie Fischer | 2001 | 223 | 47.74 | 1:42.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 189 | 51.26 | 1:48.56 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Josefine Nickelsen | 2001 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | 557 | 35.92 | 1:15.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | 482 | 37.55 | 1:19.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 450 | 37.77 | 1:21.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Gotthard | 1999 | 439 | 38.61 | 1:22.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bonnesen | 1999 | 438 | 39.32 | 1:22.08 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | 425 | 39.45 | 1:22.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 406 | 40.10 | 1:24.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | 383 | 39.99 | 1:25.82 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 298 | 44.45 | 1:33.35 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 288 | 44.55 | 1:34.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 586 | 31.44 | 1:06.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Hansen | 1997 | 567 | 32.17 | 1:07.16 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | 485 | 33.27 | 1:10.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Owais Hamid | 2000 | 477 | 32.78 | 1:11.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 459 | 34.09 | 1:12.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 456 | 34.04 | 1:12.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 1998 | 454 | 34.20 | 1:12.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Brixner | 2000 | 438 | 33.35 | 1:13.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | 418 | 34.91 | 1:14.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 411 | 35.76 | 1:14.79 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Andreas Foverskov | 1999 | 390 | 36.29 | 1:16.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 389 | 34.97 | 1:16.15 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 367 | 36.65 | 1:17.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andy Petersen | 1996 | 365 | 36.22 | 1:17.78 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tim Damsgaard | 1994 | 359 | 35.61 | 1:18.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 348 | 37.46 | 1:19.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 329 | 38.72 | 1:20.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Victor N Andersen | 2000 | 313 | 39.32 | 1:21.84 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 309 | 38.49 | 1:22.24 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Otte | 2000 | 288 | 39.51 | 1:24.20 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik S. Løwe | 2001 | 286 | 38.70 | 1:24.32 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 285 | 40.00 | 1:24.42 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
23 | Matthias Hansen | 2001 | 270 | 40.37 | 1:26.03 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Daniel Dyrved | 2000 | 259 | 41.05 | 1:27.23 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Elias Rought | 2003 | 259 | 41.07 | 1:27.23 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 255 | 41.15 | 1:27.64 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 242 | 41.68 | 1:29.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Christian Andersen | 1993 | 223 | 43.61 | 1:31.70 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Harald Franck | 2003 | 211 | 43.85 | 1:33.29 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
30 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 210 | 44.85 | 1:33.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 200 | 44.49 | 1:34.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 190 | 46.00 | 1:36.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Anders Skousen | 2002 | 186 | 45.57 | 1:37.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Frederik Madsen | 2002 | 169 | 46.77 | 1:40.49 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 168 | 46.99 | 1:40.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 165 | 47.01 | 1:41.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
37 | Theis Dalgaard | 2004 | 153 | 48.66 | 1:43.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 151 | 49.77 | 1:44.35 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
39 | Jacob Ellekær | 2002 | 148 | 51.03 | 1:45.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 140 | 51.06 | 1:47.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 130 | 50.68 | 1:49.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Rasmus Antonsen | 2002 | 128 | 51.23 | 1:50.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 115 | 53.39 | 1:54.23 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
44 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 113 | 53.87 | 1:54.84 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
45 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 106 | 54.97 | 1:57.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Morten Kilhof | 2000 | 103 | 54.84 | 1:58.39 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Xander Pontoppidan | 2003 | 99 | 58.16 | 1:59.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
48 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 94 | 55.52 | 2:02.24 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
49 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 89 | 59.22 | 2:04.42 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Marcus Artmann | 2002 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Jepsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Gustav Haugård Hansen | 2002 | DSQ | ESB v/25m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DSQ | 2 armtag e/start | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | DSQ | ESB v/50m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | William Kristiansen | 2001 | DSQ | EBS v/25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 224 | 42.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 221 | 42.47 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Lucca Rademakers | 2004 | 182 | 45.32 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Clara Hillerup | 2005 | 174 | 45.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Buck | 2004 | 159 | 47.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 150 | 48.31 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malou Nielsen | 2005 | 146 | 48.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ida Bruhn | 2004 | 140 | 49.41 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 139 | 49.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Elisabeth Englev | 2006 | 126 | 51.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Arentsen | 2005 | 122 | 51.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 114 | 52.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Gaia Kruse | 2005 | 111 | 53.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Natacha Munch | 2005 | 108 | 53.90 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 104 | 54.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mie Ankersen | 2006 | 104 | 54.53 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alberte Jensen | 2004 | 91 | 57.01 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Meyer | 2006 | 87 | 57.79 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emilie Prytz Tillisch | 2004 | 86 | 58.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 83 | 58.80 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Louise Hausgaard | 2004 | 59 | 1:05.83 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Frida Hvirring Kragh | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Katrine Langholm Jensen | 2004 | DSQ | EFB v/25m | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Leonora Franck | 2006 | DSQ | EFB v/25m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 378 | 35.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 369 | 35.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 361 | 36.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | 325 | 37.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 304 | 38.18 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 300 | 38.36 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Emma Bille Engell | 2002 | 279 | 39.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sarah Larsen | 2003 | 279 | 39.32 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
9 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 264 | 40.03 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Isabella Berthelsen | 2002 | 249 | 40.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Mathilde Nielsen | 2003 | 242 | 41.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marie Reno Bernack | 2003 | 235 | 41.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 231 | 41.86 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Duus | 2003 | 217 | 42.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Anna Foverskov | 2002 | 210 | 43.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 199 | 43.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Bendtsen | 2002 | 198 | 44.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | 156 | 47.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 156 | 47.74 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Mille Scheel | 2003 | 155 | 47.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sif Jørgin | 2002 | 150 | 48.33 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | 147 | 48.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 79 | 59.74 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | 461 | 33.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Caroline Mathiesen | 2001 | 457 | 33.35 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 379 | 35.49 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 365 | 35.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 355 | 36.27 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Madeleine Thornsen | 2001 | 348 | 36.53 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Sara Mortensen | 2001 | 324 | 37.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 304 | 38.18 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Victoria Andersen | 2001 | 295 | 38.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 278 | 39.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emmely Andersen | 2001 | 271 | 39.71 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
12 | Maja Lundberg | 2000 | 265 | 40.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Line Helene Jensen | 2001 | 228 | 42.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria Kappel | 2000 | 222 | 42.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Brandt | 2001 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vanggård | 1996 | 548 | 31.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 520 | 31.94 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 438 | 33.83 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 398 | 34.93 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Maria Dollas | 1998 | 397 | 34.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 389 | 35.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Majbrit Rosin | 1996 | 379 | 35.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Tanja H Nielsen | 1996 | 367 | 35.89 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
9 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 364 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 317 | 37.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 313 | 37.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 304 | 38.18 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Holm | 1999 | 287 | 38.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 227 | 42.09 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Cecilie H Jensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 156 | 41.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 114 | 46.54 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannik Jørgensen | 2004 | 111 | 46.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 111 | 47.04 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 110 | 47.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 83 | 51.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Jepsen | 2005 | 66 | 55.68 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 66 | 55.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 64 | 56.50 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Gustav Peen | 2004 | 62 | 57.09 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Magnus Schioldann | 2004 | 61 | 57.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil P F Hansen | 2004 | 56 | 58.77 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Villads Lund Larsen | 2004 | 55 | 59.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | DSQ | EFB V/25m | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 324 | 32.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Rasmus Modin | 2002 | 251 | 35.84 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 250 | 35.86 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | August Schade Cantby | 2002 | 232 | 36.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 214 | 37.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Pedersen | 2002 | 202 | 38.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nicolai Quist | 2003 | 175 | 40.36 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Elias Rought | 2003 | 171 | 40.66 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 161 | 41.52 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 147 | 42.83 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 136 | 43.91 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Antonsen | 2002 | 84 | 51.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 82 | 51.84 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
14 | Kasper Kusk | 2003 | 77 | 52.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Noah Olsson | 2003 | 54 | 59.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 51 | 1:00.62 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 381 | 31.17 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 329 | 32.75 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 316 | 33.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas Andersen | 2001 | 266 | 35.12 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 266 | 35.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 258 | 35.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 253 | 35.72 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 249 | 35.90 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Nygaard | 2000 | 235 | 36.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 222 | 37.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Frier | 2001 | 165 | 41.16 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Matti Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mika Rademakers | 2001 | DSQ | EFB v/25m | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Sofus Christensen | 2000 | DSQ | EFB v/25m | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Henriksen | 1999 | 420 | 30.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 401 | 30.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 391 | 30.92 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | 369 | 31.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 274 | 34.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 262 | 35.30 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Kvistbo | 1999 | 232 | 36.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Gustav Notkin | 1999 | 198 | 38.74 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Pema Malling | 1999 | 126 | 45.05 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 33, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | 19.61 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Malou Nielsen | 2005 | 21.08 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alberte Pedersen | 2006 | 22.19 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 22.29 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 23.15 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 26.12 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 26.42 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Annette Toft | 2006 | 26.48 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gaia Kruse | 2005 | 27.17 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Elisabeth Englev | 2006 | 27.28 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 27.67 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nana Andersen | 2006 | 28.08 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Patricia Andersen | 2002 | 15.88 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 16.59 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 18.97 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Emma Schnack | 2002 | 19.08 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
5 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 19.53 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Victoria Christoffersen | 2002 | 19.56 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Lea Andersen | 2003 | 21.03 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maja Nykjær | 2003 | 22.86 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 33, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 13.94 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 14.52 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 14.54 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 16.02 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 16.23 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 16.61 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 33, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | 13.89 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 14.05 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | 14.28 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Anette Damsgaard | 1996 | 14.55 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Høgh | 1999 | 16.06 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 34, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 17.59 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 18.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 18.96 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 22.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 23.13 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Villads Lund Larsen | 2004 | 28.45 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 30.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil P F Hansen | 2004 | 38.69 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 34, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 15.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Ipsen | 2002 | 16.21 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | 17.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 18.23 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Brixner | 2003 | 21.71 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 26.47 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 31.51 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 34, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 12.97 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
2 | Mads Toft | 2001 | 13.95 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 15.20 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Rasmus Pedersen | 2000 | 15.66 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
5 | Laurits Holm | 2000 | 16.45 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 34, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 11.87 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 14.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 14.42 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
4 | Simon Kjær | 1999 | 14.73 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
5 | Nicklas Brink | 1996 | 15.50 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 35, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Hillerup | 2005 | 24.67 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 27.06 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Josephine Larsen | 2004 | 27.41 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Laura Meyer | 2006 | 27.66 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Jensen | 2004 | 28.78 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth Englev | 2006 | 29.39 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 30.66 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Louise Hausgaard | 2004 | 33.29 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 36.52 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Leonora Franck | 2006 | 46.51 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mathilde Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nykjær | 2003 | 22.93 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 23.68 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | 25.95 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | 18.36 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
2 | Mathilde Olsen | 2001 | 20.09 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
3 | Anne Hausgaard | 2000 | 25.77 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 35, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | 16.40 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 17.45 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fie Bagge Mogensen | 1995 | 17.47 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 36, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Theis Dalgaard | 2004 | 20.78 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 23.65 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 25.47 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | 26.76 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Schioldann | 2004 | 28.31 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Peen | 2004 | 41.38 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 36, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 19.98 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Pedersen | 2002 | 22.20 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rasmus Antonsen | 2002 | 23.53 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 25.55 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Noah Olsson | 2003 | 27.05 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 29.03 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 29.98 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 36, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 21.61 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 36, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 15.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tim Damsgaard | 1994 | 15.79 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Foverskov | 1999 | 16.13 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 16.14 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 16.92 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Hansen | 1997 | 18.75 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Caroline Holm | 2004 | DSQ | EFB v/50m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 415 | 37.44 | 1:18.81 | 2:00.75 | 2:40.84 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 390 | 38.66 | 1:20.22 | 2:03.44 | 2:44.22 | |||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Camilla Hougaard | 2002 | 375 | 39.46 | 1:22.65 | 2:05.17 | 2:46.32 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Nicoline Strandberg | 2002 | 341 | 41.24 | 1:25.01 | 2:09.16 | 2:51.65 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 340 | 41.90 | 1:26.50 | 2:10.12 | 2:51.88 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 324 | 40.66 | 1:25.27 | 2:12.13 | 2:54.63 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Emma Bille Engell | 2002 | 300 | 44.35 | 1:30.30 | 2:16.47 | 2:59.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 297 | 43.20 | 1:28.96 | 2:15.56 | 2:59.87 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Sofie Hertzberg | 2002 | 280 | 44.52 | 1:30.78 | 2:17.74 | 3:03.27 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Isabella Berthelsen | 2002 | 268 | 43.86 | 1:31.29 | 2:20.86 | 3:06.12 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Sarah Larsen | 2003 | 255 | 44.71 | 2:22.21 | 3:09.26 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
12 | Anna Foverskov | 2002 | 221 | 47.42 | 1:39.42 | 2:31.60 | 3:18.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Bak | 2003 | 220 | 47.85 | 1:39.40 | 2:29.61 | 3:18.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 217 | 46.73 | 1:38.61 | 2:32.48 | 3:19.72 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Monique Bang From | 2002 | DSQ | EFB v/25m | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | DSQ | EFB v/125m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 511 | 36.29 | 1:14.81 | 1:53.43 | 2:30.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mai Andersen | 2000 | 496 | 36.11 | 1:14.48 | 1:53.39 | 2:31.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 467 | 37.35 | 1:16.37 | 1:56.37 | 2:34.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 450 | 36.83 | 1:16.10 | 1:57.16 | 2:36.63 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Lange | 2001 | 415 | 38.52 | 1:20.05 | 2:01.20 | 2:40.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 410 | 37.88 | 1:18.59 | 2:00.27 | 2:41.45 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Xandra Huryn | 2001 | 376 | 38.57 | 1:20.05 | 2:03.43 | 2:46.25 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Rebekka Windahl | 2001 | 356 | 40.98 | 1:23.29 | 2:06.45 | 2:49.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 350 | 40.21 | 1:23.84 | 2:08.05 | 2:50.21 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
10 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 348 | 40.58 | 1:24.01 | 2:07.61 | 2:50.50 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Nielsen | 2001 | 337 | 40.68 | 1:24.06 | 2:08.35 | 2:52.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 279 | 43.58 | 1:31.13 | 2:18.05 | 3:03.51 | |||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 268 | 44.83 | 1:32.59 | 2:20.63 | 3:06.00 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Brandt | 2001 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Malou Poulsen | 2001 | DNF | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 592 | 33.46 | 1:09.57 | 1:46.50 | 2:22.88 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Maria Dollas | 1998 | 433 | 36.94 | 1:16.55 | 1:57.48 | 2:38.55 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 320 | 42.24 | 1:26.83 | 2:12.36 | 2:55.38 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 274 | 43.82 | 1:31.04 | 2:19.48 | 3:04.71 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 199 | 42.17 | 1:28.89 | 2:15.95 | 3:01.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 347 | 36.23 | 1:14.63 | 1:53.54 | 2:30.95 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 300 | 36.09 | 1:16.30 | 1:58.09 | 2:38.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Anders Skousen | 2002 | 273 | 39.43 | 1:21.60 | 2:03.38 | 2:43.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 255 | 38.59 | 1:20.88 | 2:04.80 | 2:47.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 249 | 39.67 | 1:23.34 | 2:07.10 | 2:48.53 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 186 | 40.79 | 1:28.14 | 2:16.94 | 3:05.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 166 | 46.50 | 1:38.60 | 2:26.72 | 3:12.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 161 | 46.76 | 1:36.92 | 2:27.23 | 3:14.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Xander Pontoppidan | 2003 | 131 | 50.24 | 1:43.25 | 2:37.56 | 3:28.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Mortensen | 2003 | DSQ | EFB v/25m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | DSQ | EFB v/125m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 503 | 31.65 | 1:04.24 | 1:38.52 | 2:13.35 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 470 | 31.73 | 1:06.24 | 1:41.75 | 2:16.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sipan Kawiani | 2000 | 368 | 35.14 | 1:12.54 | 1:49.83 | 2:28.05 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 364 | 35.65 | 1:13.07 | 1:51.13 | 2:28.59 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Frederik S. Løwe | 2001 | 339 | 36.57 | 1:15.37 | 1:54.75 | 2:32.07 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Langvad | 2000 | 319 | 36.40 | 1:16.08 | 1:56.41 | 2:35.21 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yukia Hansen | 2000 | 307 | 36.23 | 1:16.91 | 1:57.94 | 2:37.22 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 296 | 37.45 | 1:18.10 | 1:59.15 | 2:39.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Owais Hamid | 2000 | 296 | 37.65 | 1:18.90 | 1:59.46 | 2:39.21 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Windahl | 2000 | 293 | 38.38 | 1:18.49 | 1:59.27 | 2:39.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | 283 | 39.84 | 1:21.85 | 2:02.59 | 2:41.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | William I. Kristiansen | 2001 | 282 | 37.93 | 1:19.60 | 2:01.85 | 2:41.62 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Nicklas Andersen | 2001 | 280 | 39.34 | 1:20.99 | 2:01.79 | 2:42.18 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 270 | 39.12 | 1:20.87 | 2:03.32 | 2:44.11 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 237 | 42.35 | 1:26.61 | 2:10.21 | 2:51.28 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Morten Kilhof | 2000 | 156 | 45.94 | 1:37.03 | 2:29.58 | 3:16.82 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Andersen | 2001 | DSQ | EFB v/75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Hufeldt | 2001 | DSQ | EFB v/125m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor N Andersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Henriksen | 1999 | 463 | 33.03 | 1:08.50 | 1:42.86 | 2:17.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | 444 | 33.28 | 1:08.78 | 1:43.81 | 2:18.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | 441 | 33.69 | 1:08.86 | 1:44.13 | 2:19.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 401 | 33.99 | 1:10.45 | 1:47.56 | 2:23.87 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Petersen | 1999 | 388 | 34.02 | 1:10.49 | 1:47.82 | 2:25.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexander Fenger | 1999 | 343 | 35.95 | 1:14.99 | 1:53.52 | 2:31.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 341 | 35.86 | 1:14.38 | 1:53.67 | 2:31.85 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 298 | 38.47 | 1:18.49 | 1:59.54 | 2:38.84 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Kvistbo | 1999 | 260 | 39.30 | 1:21.14 | 2:03.92 | 2:46.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 278 | 37.50 | 1:18.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 262 | 39.19 | 1:19.69 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 231 | 39.05 | 1:23.05 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 197 | 42.34 | 1:27.52 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | 185 | 42.35 | 1:29.45 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | 184 | 41.83 | 1:29.57 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Ida Bruhn | 2004 | 176 | 43.12 | 1:30.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Arentsen | 2005 | 173 | 44.70 | 1:31.41 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 171 | 44.03 | 1:31.87 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 170 | 42.88 | 1:31.97 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Buck | 2004 | 170 | 45.01 | 1:32.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 164 | 45.38 | 1:33.07 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Pedersen | 2006 | 162 | 44.11 | 1:33.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 160 | 44.60 | 1:33.80 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Isabella Jacobsen | 2004 | 160 | 45.39 | 1:33.90 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Malou Nielsen | 2005 | 152 | 44.53 | 1:35.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Clara Hillerup | 2005 | 145 | 43.95 | 1:36.92 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 141 | 45.66 | 1:37.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Annette Toft | 2006 | 137 | 46.50 | 1:38.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 121 | 48.03 | 1:43.01 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 100 | 50.29 | 1:49.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nana Andersen | 2006 | 95 | 50.95 | 1:51.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mie Ankersen | 2006 | 94 | 51.13 | 1:51.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Meyer | 2006 | 81 | 53.89 | 1:57.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Natacha Munch | 2005 | 80 | 53.18 | 1:58.02 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alberte Jensen | 2004 | 74 | 52.27 | 2:01.17 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Leonora Franck | 2006 | 47 | 1:04.25 | 2:20.90 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Frida Hvirring Kragh | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Patricia Andersen | 2002 | 489 | 31.71 | 1:04.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | 478 | 31.83 | 1:05.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Petersen | 2002 | 434 | 32.82 | 1:07.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 431 | 32.46 | 1:07.50 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | 423 | 33.15 | 1:07.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Julie Laugesen | 2003 | 401 | 32.70 | 1:09.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Ida T Mose | 2002 | 388 | 33.99 | 1:09.92 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 386 | 33.81 | 1:10.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Liboriussen | 2002 | 381 | 34.06 | 1:10.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 372 | 34.55 | 1:10.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Felina Noe | 2002 | 371 | 34.48 | 1:10.94 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicoline Strandberg | 2002 | 360 | 34.80 | 1:11.70 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 343 | 35.14 | 1:12.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 327 | 35.66 | 1:13.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 325 | 35.96 | 1:14.12 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 321 | 34.45 | 1:14.47 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Philippa Hallengreen | 2002 | 321 | 35.20 | 1:14.48 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Mathilde Nielsen | 2003 | 320 | 36.35 | 1:14.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Marikka Andersen | 2002 | 312 | 36.10 | 1:15.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 310 | 35.73 | 1:15.33 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Nynne Nørlem | 2002 | 305 | 36.46 | 1:15.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ida Sund | 2002 | 302 | 36.98 | 1:15.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katrine Duus | 2003 | 286 | 37.19 | 1:17.35 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 285 | 36.91 | 1:17.50 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
25 | Mie Mørkedal | 2003 | 278 | 38.46 | 1:18.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 277 | 37.49 | 1:18.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Victoria Christoffersen | 2002 | 269 | 38.55 | 1:18.97 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
28 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 269 | 38.43 | 1:18.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Marie Reno Bernack | 2003 | 267 | 38.01 | 1:19.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 266 | 38.06 | 1:19.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Caroline Bendtsen | 2002 | 258 | 38.55 | 1:20.05 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Lea Andersen | 2003 | 224 | 41.61 | 1:23.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 219 | 41.14 | 1:24.51 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sif Jørgin | 2002 | 214 | 38.65 | 1:25.17 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie Bak | 2003 | 208 | 40.64 | 1:26.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Malene Gjermandsen | 2003 | 202 | 41.95 | 1:26.91 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 184 | 43.32 | 1:29.58 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Camille Neess | 2003 | 179 | 42.41 | 1:30.45 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
39 | Maja Nykjær | 2003 | 158 | 42.79 | 1:34.19 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
40 | Mille Scheel | 2003 | 146 | 44.91 | 1:36.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
41 | Johanne Stokholm | 2002 | 135 | 47.19 | 1:39.42 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 544 | 30.13 | 1:02.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 526 | 30.54 | 1:03.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 522 | 30.62 | 1:03.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 518 | 30.41 | 1:03.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 516 | 30.59 | 1:03.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | 499 | 30.98 | 1:04.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Elkjær | 2001 | 489 | 31.01 | 1:04.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Andersen | 2001 | 484 | 31.70 | 1:04.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Laugesen | 2001 | 474 | 31.43 | 1:05.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 472 | 31.95 | 1:05.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 469 | 31.33 | 1:05.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 464 | 32.00 | 1:05.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Josefine Nickelsen | 2001 | 460 | 31.55 | 1:06.05 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Sille Ibsen | 2001 | 459 | 30.74 | 1:06.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Mortensen | 2001 | 450 | 32.08 | 1:06.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Mikkeline Mentz | 2001 | 436 | 32.57 | 1:07.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 435 | 32.36 | 1:07.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jamilla Bistrup | 2001 | 430 | 32.22 | 1:07.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria Vorm | 2001 | 428 | 32.33 | 1:07.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 422 | 32.83 | 1:07.99 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
21 | Caroline Mathiesen | 2001 | 418 | 32.96 | 1:08.18 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Victoria Andersen | 2001 | 396 | 33.68 | 1:09.41 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 386 | 34.26 | 1:10.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Madeleine Thornsen | 2001 | 385 | 33.74 | 1:10.08 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 372 | 33.87 | 1:10.90 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Ida Larsen | 2000 | 370 | 34.99 | 1:11.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 367 | 34.12 | 1:11.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 366 | 34.83 | 1:11.28 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
29 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 361 | 34.08 | 1:11.62 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 356 | 34.36 | 1:11.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Alberte Andersen | 2001 | 353 | 34.22 | 1:12.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Victoria Kappel | 2000 | 351 | 35.18 | 1:12.28 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nanna Sund | 2000 | 348 | 34.68 | 1:12.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Maja Lundberg | 2000 | 346 | 35.12 | 1:12.66 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 344 | 35.25 | 1:12.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line Helene Jensen | 2001 | 339 | 34.62 | 1:13.13 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ida Jensen | 2000 | 338 | 34.39 | 1:13.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emmely Andersen | 2001 | 329 | 34.34 | 1:13.83 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
39 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 326 | 35.61 | 1:14.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 325 | 36.73 | 1:14.13 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
41 | Maria Bang From | 2000 | 317 | 35.46 | 1:14.77 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
42 | Mathilde Olsen | 2001 | 315 | 36.29 | 1:14.96 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
43 | Sabine Storm Nielsen | 2000 | 312 | 35.79 | 1:15.17 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
44 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 304 | 36.74 | 1:15.86 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
45 | Emilie Fischer | 2001 | 291 | 36.04 | 1:16.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
46 | Minna Juul | 2001 | 274 | 37.33 | 1:18.48 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
47 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 271 | 38.14 | 1:18.78 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
48 | Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 248 | 38.38 | 1:21.19 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
49 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | 245 | 37.57 | 1:21.43 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
50 | Anne Hausgaard | 2000 | 110 | 49.44 | 1:46.26 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vanggård | 1996 | 626 | 28.41 | 59.60 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | 618 | 28.92 | 59.86 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 548 | 30.30 | 1:02.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Lynæs | 1997 | 542 | 30.13 | 1:02.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | 534 | 30.21 | 1:02.84 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | 525 | 30.37 | 1:03.22 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Amalie Gotthard | 1999 | 510 | 30.50 | 1:03.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 505 | 30.21 | 1:04.04 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Pernille Jensen | 1998 | 504 | 31.02 | 1:04.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 498 | 31.16 | 1:04.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 497 | 31.12 | 1:04.37 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 492 | 31.40 | 1:04.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Strandby | 1999 | 492 | 31.17 | 1:04.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Kaja Aunstrup | 1998 | 478 | 31.67 | 1:05.23 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Majbrit Rosin | 1996 | 465 | 31.34 | 1:05.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Amalie Bonnesen | 1999 | 449 | 32.37 | 1:06.61 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 395 | 34.25 | 1:09.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tanja H Nielsen | 1996 | 383 | 33.87 | 1:10.20 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
19 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 378 | 32.86 | 1:10.53 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 362 | 34.67 | 1:11.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 342 | 34.28 | 1:12.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 336 | 34.87 | 1:13.37 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Alberte Høgh | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Cecilie H Jensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 190 | 36.73 | 1:18.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 174 | 39.36 | 1:20.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elias Noe | 2004 | 147 | 40.29 | 1:25.00 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 144 | 42.09 | 1:25.63 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 125 | 43.30 | 1:29.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 105 | 44.61 | 1:35.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 103 | 44.20 | 1:35.58 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 62 | 55.27 | 1:53.35 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Magnus Schioldann | 2004 | 56 | 51.85 | 1:57.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil P F Hansen | 2004 | 49 | 2:02.59 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 387 | 29.07 | 1:01.63 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 316 | 31.09 | 1:05.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Modin | 2002 | 283 | 32.51 | 1:08.37 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silas Bøjsen | 2002 | 274 | 33.33 | 1:09.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 273 | 33.30 | 1:09.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | August Schade Cantby | 2002 | 270 | 33.63 | 1:09.53 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 256 | 33.83 | 1:10.69 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 255 | 32.99 | 1:10.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Skousen | 2002 | 249 | 33.54 | 1:11.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christopher H. Brown | 2002 | 239 | 34.73 | 1:12.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 238 | 34.72 | 1:12.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 238 | 35.00 | 1:12.50 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 235 | 34.45 | 1:12.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Harald Franck | 2003 | 228 | 35.28 | 1:13.54 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Frederik Madsen | 2002 | 225 | 35.01 | 1:13.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 225 | 33.71 | 1:13.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marcus Ipsen | 2002 | 224 | 36.21 | 1:13.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Quist | 2003 | 193 | 36.82 | 1:17.64 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 189 | 35.87 | 1:18.19 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 162 | 39.59 | 1:22.31 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Mathias Parkhøi | 2003 | 159 | 39.75 | 1:22.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 156 | 40.13 | 1:23.32 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
23 | Jacob Ellekær | 2002 | 154 | 40.07 | 1:23.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Oliver Brixner | 2003 | 113 | 44.91 | 1:32.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Noah Olsson | 2003 | 85 | 47.26 | 1:42.01 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 77 | 50.40 | 1:45.26 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Kasper Kusk | 2003 | 73 | 49.17 | 1:47.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 48 | 57.39 | 2:03.63 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Marcus Artmann | 2002 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Brixner | 2000 | 478 | 27.33 | 57.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 471 | 28.21 | 57.74 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Mads Toft | 2001 | 455 | 28.67 | 58.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Møller | 2000 | 444 | 28.50 | 58.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 442 | 28.47 | 58.96 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Alexander Rendlev | 2001 | 437 | 28.92 | 59.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Daniel Dyrved | 2000 | 404 | 29.48 | 1:00.77 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sipan Kawiani | 2000 | 392 | 29.03 | 1:01.38 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Frederik S. Løwe | 2001 | 385 | 29.31 | 1:01.73 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 383 | 30.13 | 1:01.83 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Jonas Hansen | 2001 | 378 | 30.45 | 1:02.14 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Christian Juul Jensen | 2000 | 373 | 30.05 | 1:02.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 367 | 30.41 | 1:02.75 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 359 | 30.67 | 1:03.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 358 | 30.11 | 1:03.24 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Witthøft | 2000 | 358 | 30.69 | 1:03.29 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 351 | 30.58 | 1:03.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus Langvad | 2000 | 342 | 31.02 | 1:04.25 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Mosegaard | 2001 | 342 | 31.57 | 1:04.26 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
20 | Rasmus Pedersen | 2000 | 337 | 32.04 | 1:04.54 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | 334 | 31.37 | 1:04.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 331 | 31.39 | 1:04.95 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Laurits Holm | 2000 | 327 | 32.04 | 1:05.18 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
24 | William I. Kristiansen | 2001 | 316 | 31.78 | 1:05.96 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Victor N Andersen | 2000 | 314 | 32.40 | 1:06.05 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 311 | 32.36 | 1:06.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 307 | 31.44 | 1:06.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 306 | 31.37 | 1:06.65 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 304 | 32.08 | 1:06.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 296 | 32.17 | 1:07.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | William Kristiansen | 2001 | 291 | 33.07 | 1:07.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Frederik Otte | 2000 | 287 | 32.29 | 1:08.10 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andreas Rasmussen | 2000 | 282 | 32.82 | 1:08.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emil Frier | 2001 | 236 | 34.71 | 1:12.68 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
35 | Matti Andersen | 2001 | 225 | 35.35 | 1:13.78 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Sofus Christensen | 2000 | 223 | 33.44 | 1:14.02 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
37 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 218 | 35.28 | 1:14.67 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
38 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 161 | 39.35 | 1:22.50 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Schmidt | 1999 | 538 | 26.69 | 55.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | 519 | 26.91 | 55.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 517 | 27.33 | 55.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 517 | 26.78 | 55.99 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Alexander Jensen | 1998 | 512 | 27.27 | 56.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn Wismann | 1996 | 473 | 27.68 | 57.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andy Petersen | 1996 | 460 | 27.75 | 58.19 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 432 | 28.16 | 59.42 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 429 | 28.37 | 59.56 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Emil Zachariassen | 1997 | 421 | 27.94 | 59.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 399 | 29.84 | 1:01.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 396 | 29.60 | 1:01.17 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Alexander Fenger | 1999 | 395 | 30.24 | 1:01.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 370 | 30.14 | 1:02.58 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 366 | 30.22 | 1:02.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tim Damsgaard | 1994 | 358 | 29.66 | 1:03.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 339 | 30.87 | 1:04.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 339 | 30.49 | 1:04.45 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 316 | 31.08 | 1:05.95 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Andersen | 1993 | 297 | 32.09 | 1:07.32 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Gustav Notkin | 1999 | 259 | 33.37 | 1:10.50 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Pema Malling | 1999 | 167 | 36.46 | 1:21.54 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Holbæk Piger A1 | 1990 | 648 | 1:52.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Louise Lynæs | 1997 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Emma Vanggård | 1996 | 27.05 | 55.91 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 28.39 | 1:24.30 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 27.80 | 1:52.10 | |||||||
2 | Stv 1 D | 1995 | 589 | 1:55.76 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 28.66 | 57.91 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 28.68 | 1:26.59 | |||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 29.17 | 1:55.76 | |||||||
3 | Hvidovre Piger B | 2001 | 563 | 1:57.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 29.40 | 58.70 | |||||||
Laura Lange | 2001 | 30.01 | 1:28.71 | |||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 28.78 | 1:57.49 | |||||||
4 | Kalundborg Piger | 1990 | 555 | 1:58.06 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 29.44 | 57.69 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 29.65 | 1:27.34 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 30.72 | 1:58.06 | |||||||
5 | Horsens Piger 1 | 1995 | 533 | 1:59.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 30.73 | 1:00.86 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.08 | 1:29.94 | |||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 29.68 | 1:59.62 | |||||||
6 | Stv 2 D | 1995 | 533 | 1:59.68 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Maria Dollas | 1998 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 29.77 | 59.74 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 29.53 | 1:29.27 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 30.41 | 1:59.68 | |||||||
7 | Holbæk Piger A2 | 1990 | 499 | 2:02.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mai Andersen | 2000 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 30.42 | 1:00.14 | |||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 30.17 | 1:30.31 | |||||||
Ida Larsen | 2000 | 31.97 | 2:02.28 | |||||||
8 | Triton Piger | 1990 | 483 | 2:03.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Sofie Strandby | 1999 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Louise Holm | 1999 | 32.75 | 1:02.73 | |||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 31.87 | 1:34.60 | |||||||
Julie Brandt | 2001 | 29.03 | 2:03.63 | |||||||
9 | Horsens Piger 2 | 2013 | 462 | 2:05.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.38 | 1:02.13 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 32.09 | 1:34.22 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.25 | 2:05.47 | |||||||
10 | Tvs Piger 1 | 1990 | 450 | 2:06.54 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 32.32 | 1:03.96 | |||||||
Malou Poulsen | 2001 | 32.76 | 1:36.72 | |||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 29.82 | 2:06.54 | |||||||
11 | Stv 3 D | 1995 | 449 | 2:06.65 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Andersen | 2001 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 32.22 | 1:03.19 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 31.26 | 1:34.45 | |||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 32.20 | 2:06.65 | |||||||
12 | Næstved Powergirls 1 | 1990 | 440 | 2:07.49 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Alberte Høgh | 1999 | 32.18 | 1:03.41 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 31.15 | 1:34.56 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 32.93 | 2:07.49 | |||||||
13 | Solrød Piger 2 | 1998 | 431 | 2:08.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Victoria Kappel | 2000 | 33.54 | 1:06.32 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 33.00 | 1:39.32 | |||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 29.11 | 2:08.43 | |||||||
14 | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | 422 | 2:09.30 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 32.28 | 1:01.84 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 33.34 | 1:35.18 | |||||||
Anna Louise Elmgreen | 2001 | 34.12 | 2:09.30 | |||||||
15 | Fsk Devilgirls 2 | 2000 | 403 | 2:11.31 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Asta H Jensen | 2000 | 33.20 | 1:03.44 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 33.39 | 1:36.83 | |||||||
Minna Juul | 2001 | 34.48 | 2:11.31 | |||||||
16 | Næstved Powergirls 2 | 1990 | 371 | 2:15.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 33.54 | 1:06.20 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 37.85 | 1:44.05 | |||||||
Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 30.95 | 2:15.00 | |||||||
17 | Dragsholm Piger | 2000 | 351 | 2:17.46 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Sif Jørgin | 2002 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Sabine Storm Nielsen | 2000 | 33.70 | 1:11.49 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 33.02 | 1:44.51 | |||||||
Ida Jensen | 2000 | 32.95 | 2:17.46 | |||||||
18 | Tvs Piger 2 | 1990 | 327 | 2:20.82 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 35.35 | 1:09.80 | |||||||
Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 33.43 | 1:43.23 | |||||||
Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 37.59 | 2:20.82 | |||||||
19 | Stv 4 D | 1995 | 303 | 2:24.35 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Philippa Hallengreen | 2002 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 33.45 | 1:07.65 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 40.89 | 1:48.54 | |||||||
Isabella Berthelsen | 2002 | 35.81 | 2:24.35 | |||||||
20 | Hvidover Piger C | 2003 | 284 | 2:27.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 35.17 | 1:11.60 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 39.84 | 1:51.44 | |||||||
Marie Reno Bernack | 2003 | 36.03 | 2:27.47 | |||||||
21 | Næstved Powergirls 3 | 1990 | 257 | 2:32.62 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Cecilie Zachariassen | 2001 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Josefine M. Kristiansen | 2002 | 38.51 | 1:13.47 | |||||||
Freja Arentsen | 2005 | 40.67 | 1:54.14 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 38.48 | 2:32.62 | |||||||
22 | Stv 5 D | 1995 | 247 | 2:34.65 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Amalie Voss Sørensen | 2001 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 39.61 | 1:15.87 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 37.90 | 1:53.77 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 40.88 | 2:34.65 | |||||||
23 | Tvs Piger 3 | 1990 | 213 | 2:42.32 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 43.35 | 43.35 | |||||||
Katrine Langholm Jensen | 2004 | 43.18 | 1:26.53 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 39.47 | 2:06.00 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 36.32 | 2:42.32 | |||||||
24 | Næstved Powergirls 4 | 1990 | 200 | 2:45.74 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Katrine Duus | 2003 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 43.60 | 1:18.88 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 47.38 | 2:06.26 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 39.48 | 2:45.74 | |||||||
25 | Horsens Piger 3 | 1990 | 117 | 3:18.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Sund | 2000 | 3:18.04 | 3:18.04 | |||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | |||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | |||||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 3:18.04 | 3:18.04 | |||||||
25 | Tvs Piger 4 | 1990 | 117 | 3:18.04 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Johanne Stokholm | 2002 | 45.69 | 45.69 | |||||||
Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 53.86 | 1:39.55 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 55.33 | 2:34.88 | |||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 43.16 | 3:18.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Holbæk Drenge A1 | 1990 | 557 | 1:41.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 25.85 | 25.85 | |||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 24.26 | 50.11 | |||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.70 | 1:15.81 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 25.45 | 1:41.26 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 1990 | 557 | 1:41.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 25.50 | 25.50 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 25.40 | 50.90 | |||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 25.95 | 1:16.85 | |||||||
Sander Schmidt | 1999 | 24.44 | 1:41.29 | |||||||
3 | Holbæk Drenge A2 | 1990 | 510 | 1:44.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Niels Ottosen | 1998 | 25.98 | 25.98 | |||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 26.72 | 52.70 | |||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 25.60 | 1:18.30 | |||||||
Mads Toft | 2001 | 25.97 | 1:44.27 | |||||||
4 | Kalundborg Drenge | 1990 | 442 | 1:49.37 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mads Møller | 2000 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 27.16 | 54.60 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 25.24 | 1:19.84 | |||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 29.53 | 1:49.37 | |||||||
5 | Stv 1 H | 1995 | 425 | 1:50.79 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 27.83 | 54.82 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 27.52 | 1:22.34 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 28.45 | 1:50.79 | |||||||
6 | Horsens Drenge 2 | 2013 | 425 | 1:50.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 27.56 | 27.56 | |||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 27.80 | 55.36 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 28.55 | 1:23.91 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 26.96 | 1:50.87 | |||||||
7 | Hvidovre Drenge B | 1999 | 420 | 1:51.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Magnus Windahl | 2000 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 26.88 | 57.09 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 27.76 | 1:24.85 | |||||||
Jakob Petersen | 1999 | 26.44 | 1:51.29 | |||||||
8 | Fsk Devilboys 1 | 2000 | 373 | 1:55.73 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Otte | 2000 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 28.41 | 58.77 | |||||||
Kristian Weirum | 0 | 27.14 | 1:25.91 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 29.82 | 1:55.73 | |||||||
9 | Horsens Drenge 3 | 1990 | 371 | 1:55.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 29.59 | 57.82 | |||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 29.06 | 1:26.88 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 29.05 | 1:55.93 | |||||||
10 | Dragsholm Drenge | 1996 | 369 | 1:56.12 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 33.27 | 1:02.78 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 26.61 | 1:29.39 | |||||||
Andy Petersen | 1996 | 26.73 | 1:56.12 | |||||||
11 | Stv 2 H | 1995 | 369 | 1:56.15 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 28.93 | 58.04 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.91 | 1:26.95 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 29.20 | 1:56.15 | |||||||
12 | Stv 3 H | 1995 | 301 | 2:04.35 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 31.90 | 59.90 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 30.76 | 1:30.66 | |||||||
Frederik Madsen | 2002 | 33.69 | 2:04.35 | |||||||
13 | Hvidover Drenge C | 2002 | 294 | 2:05.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Andreas Gammelgaard | 2002 | 31.20 | 1:01.56 | |||||||
Mathias Berner Jensen | 2002 | 32.66 | 1:34.22 | |||||||
Anders Skousen | 2002 | 31.03 | 2:05.25 | |||||||
14 | Holbæk Drenge A3 | 1990 | 294 | 2:05.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
David Arneskov | 2002 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 32.04 | 1:00.84 | |||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 32.26 | 1:33.10 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 32.26 | 2:05.36 | |||||||
15 | Næstved Boys 3 | 1990 | 258 | 2:10.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Gustav Notkin | 1999 | 31.73 | 1:02.25 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 34.01 | 1:36.26 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 34.55 | 2:10.81 | |||||||
16 | Stv 4 H | 1995 | 202 | 2:21.84 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Casper Madsen | 2004 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 34.74 | 1:11.10 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 34.17 | 1:45.27 | |||||||
Nicolai Quist | 2003 | 36.57 | 2:21.84 | |||||||
17 | Næstved Boys 4 | 1990 | 192 | 2:24.38 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Harald Franck | 2003 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 38.09 | 1:10.13 | |||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 39.26 | 1:49.39 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 34.99 | 2:24.38 | |||||||
18 | Tvs Drenge 2 | 1990 | 133 | 2:43.28 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Mikkel Mosegaard | 2004 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 40.83 | 1:18.70 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 42.01 | 2:00.71 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 42.57 | 2:43.28 | |||||||
- | Tvs Drenge 3 | 1990 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | |||||||||
Emil P F Hansen | 2004 | |||||||||
Christian Jepsen | 2005 | |||||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | DNS | ||||||||
- | Stv 5 H | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |