2020-04-02   11:02:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 18/4 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Karlskoga    Utskriftsdatum  18 april 2015   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:23   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 april 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    34.32  1:17.25  2:07.27    2:42.85   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    33.85  1:16.88  2:05.87    2:43.54   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    37.03  1:23.76  2:19.29    2:58.26   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    40.42  1:31.22  2:29.26    3:14.65   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    52.48  1:48.18  2:45.58    3:33.15   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.14  1:15.17  2:06.48    2:44.15   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    33.10  1:14.96  2:09.68    2:49.71   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.62  1:19.76  2:10.56    2:50.70   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    36.29  1:20.62  2:14.81    2:54.62   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    34.73  1:18.82  2:12.16    2:55.62   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.38  1:25.65  2:17.81    3:00.53   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.72  1:25.45  2:22.67    3:03.00   
Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians    36.87  1:27.29  2:19.88    3:04.55   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    42.48  1:28.61  2:23.60    3:05.58   
10  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    39.68  1:27.51  2:18.84    3:07.90   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    42.24  1:30.18  2:25.37    3:08.04   
12  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    45.06  1:37.46  2:23.40    3:09.44   
13  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    45.78  1:37.57  2:33.12    3:14.54   
14  Tyra König  2002  Örebro Simallians    41.65  1:31.86  2:35.45    3:21.03   
15  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap    45.86  1:38.60  2:34.01    3:21.38   
16  Natalia Santana Perea  2002  Arvika Simsällskap    42.25  1:37.47  2:41.03    3:31.45   
17  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    53.62  1:53.91  2:58.37    3:46.65   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 april 2015 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner