2020-06-07   05:13:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 18/4 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Karlskoga    Utskriftsdatum  18 april 2015   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 april 2015         
 
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    33.87        1:09.74   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    39.72        1:23.49   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap    40.15        1:24.97   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    44.29        1:31.76   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    42.41        1:31.80   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    49.25        1:38.55   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    48.54        1:39.27   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.76        1:40.43   
Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap    46.33        1:41.32   
10  Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening    49.45        1:41.50   
11  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    51.53        1:51.61   
12  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap    55.11        1:56.94   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap    30.97        1:03.91   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    32.24        1:07.16   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    33.57        1:10.33   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    35.02        1:11.51   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    36.55        1:18.41   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    36.79        1:18.54   
Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening    37.26        1:21.46   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    41.48        1:27.00   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    41.38        1:27.86   
10  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    45.09        1:34.55   
11  Alva Jibbefors  2003  Karlskoga Simförening    42.94        1:36.44   
11  Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb    45.27        1:36.44   
13  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    47.24        1:38.78   
14  Mirna Louati  2003  Säffle Simsällskap    51.08        1:47.90   
15  Jessica Sandström  2003  Örebro Simallians    52.61        1:53.29   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    30.12        1:04.07   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.27        1:08.24   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.46        1:08.51   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    33.70        1:10.60   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    34.02        1:11.30   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.25        1:11.77   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.85        1:13.01   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    35.98        1:15.19   
Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    37.22        1:16.16   
10  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    34.94        1:16.32   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    37.46        1:17.39   
12  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    37.95        1:18.82   
13  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    37.66        1:20.08   
14  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    39.52        1:20.92   
15  Tyra König  2002  Örebro Simallians    38.38        1:21.87   
16  Natalia Santana Perea  2002  Arvika Simsällskap    38.54        1:22.04   
17  Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians    39.12        1:22.14   
18  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.75        1:30.82   
19  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap    42.82        1:31.74   
20  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.54        1:35.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 april 2015 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner