Results for Danske Open Masters
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
22 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
09:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
22 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:44 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:34 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
Hsk Hermes |
|
1:06.62 |
|
|
|
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hsk Hermes |
|
46.31 |
|
|
|
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hans Larsen |
1943 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
ej berør v 75m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Lianee |
1985 |
Søllerød Svømmeklub |
|
29.29 |
|
|
|
59.93 |
|
2 |
Bjarne Erichsen |
1985 |
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
32.23 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Jensen |
1987 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
27.33 |
|
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
|
43.76 |
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
51.66 |
|
|
|
1:46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helle Rasmussen |
1960 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
45.73 |
|
|
|
1:32.98 |
|
2 |
Hanne Klausen |
1960 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
47.72 |
|
|
|
1:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vibeke Larsen |
1961 |
Næstved IF |
|
42.52 |
|
|
|
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Thomsen |
1979 |
Glostrup Svømme Klub |
|
41.13 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
Hsk Hermes |
|
36.64 |
|
|
|
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hsk Hermes |
|
|
|
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:55 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nathalie Larsson |
1985 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hsk Hermes |
|
40.85 |
|
|
|
1:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Larsen |
1943 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
57.81 |
|
|
|
1:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
Hsk Hermes |
|
37.60 |
|
|
|
1:19.98 |
|
2 |
Helge Hasselby |
1947 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
59.88 |
|
|
|
1:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steffen Skjødt |
1987 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
30.81 |
|
|
|
1:03.46 |
|
2 |
Rémi Maguet |
1986 |
Hsk Hermes |
|
30.66 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Klausen |
1960 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
45.20 |
|
|
|
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanne Juel |
1965 |
Næstved IF |
|
36.00 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Conradi |
1935 |
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
48.97 |
|
2 |
Erik Kjær |
1935 |
Hsk Hermes |
|
|
|
|
|
55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Larsen |
1943 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helge Hasselby |
1947 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 |
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mogens Halby |
1944 |
Roskilde Svømning |
|
58.92 |
2:07.96 |
3:20.05 |
|
4:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
Hsk Hermes |
|
44.98 |
1:36.68 |
2:29.78 |
|
3:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bjørn von Ryberg |
1960 |
Sigma Swim Birkerød |
|
47.68 |
1:44.31 |
2:42.57 |
|
3:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
38.80 |
1:21.48 |
2:04.89 |
|
2:47.97 |
|
2 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
42.94 |
1:30.76 |
2:20.30 |
|
3:10.19 |
|
3 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
DeltaSwim |
|
44.43 |
1:34.89 |
2:27.62 |
|
3:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Lundt |
1967 |
Gentofte Svømme Klub |
|
38.17 |
1:21.55 |
2:05.40 |
|
2:49.11 |
|
2 |
Morten Klint |
1967 |
Glostrup Svømme Klub |
|
37.96 |
1:20.04 |
2:04.38 |
|
2:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Fjeldbo Hartmeier |
1971 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
36.96 |
1:17.68 |
1:59.61 |
|
2:41.26 |
|
2 |
Uffe Stelman |
1975 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
36.38 |
1:17.75 |
1:59.95 |
|
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
36.82 |
1:17.80 |
2:00.36 |
|
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steffen Skjødt |
1987 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
35.94 |
1:15.16 |
1:54.07 |
|
2:34.14 |
|
2 |
Steffan Hansen |
1990 |
Multiatleterne |
|
36.35 |
1:17.17 |
1:59.68 |
|
2:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bartal Hestoy |
1992 |
U.S.G |
|
33.63 |
1:10.92 |
1:47.54 |
|
2:25.27 |
|
2 |
Kasper Vitten |
1995 |
Gentofte Svømme Klub |
|
34.82 |
1:13.27 |
1:53.26 |
|
2:33.52 |
|
3 |
Anders Paaske |
1995 |
Køge Svømmeklub |
|
33.89 |
1:11.71 |
1:51.53 |
|
2:35.17 |
|
4 |
Emil Andersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.55 |
1:17.15 |
2:01.19 |
|
2:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liselotte Larsen |
1958 |
Køge Svømmeklub |
|
1:02.51 |
2:10.59 |
3:20.79 |
|
4:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømme Klub |
|
41.08 |
1:26.79 |
2:14.21 |
|
3:02.35 |
|
2 |
Kirsten Haugaard |
1965 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
55.72 |
1:58.47 |
3:01.73 |
|
4:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elene Skytte |
1966 |
Sigma Swim Birkerød |
|
48.33 |
1:40.63 |
2:33.09 |
|
3:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
38.87 |
1:21.47 |
2:05.09 |
|
2:48.96 |
|
2 |
Tine Broksø |
1971 |
Hsk Hermes |
|
49.01 |
1:43.43 |
2:39.64 |
|
3:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlotte Them |
1976 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
ej samt berør v 50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annelie Jönsson |
1983 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.17 |
1:17.32 |
1:59.08 |
|
2:41.35 |
|
2 |
Thea Sejr Hansen |
1984 |
U.S.G |
|
38.19 |
1:20.53 |
2:04.36 |
|
2:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tenna Olin |
1991 |
U.S.G |
|
44.44 |
1:34.91 |
2:27.98 |
|
3:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Thomsen |
1979 |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
Hsk Hermes |
|
|
|
|
|
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hsk Hermes |
|
|
|
|
|
41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Larsen |
1943 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helge Hasselby |
1947 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Jensen |
1987 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
26.55 |
|
2 |
Adam Persson |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:23 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maj-Britt Møller |
1947 |
U.S.G |
|
51.97 |
1:52.70 |
2:56.54 |
|
3:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Klausen |
1960 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
39.54 |
1:23.34 |
2:06.96 |
|
2:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Slej |
1963 |
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
35.75 |
1:14.72 |
1:54.35 |
|
2:33.26 |
|
2 |
Rita Hauge |
1965 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
35.10 |
1:14.39 |
1:54.35 |
|
2:33.69 |
|
3 |
Ulla Olin |
1963 |
Glostrup Svømme Klub |
|
38.91 |
1:21.62 |
2:04.76 |
|
2:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
O.S.L.F. |
|
32.30 |
1:07.51 |
1:43.79 |
|
2:18.20 |
|
2 |
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
Sigma Swim Birkerød |
|
38.39 |
1:20.89 |
2:03.57 |
|
2:44.87 |
|
3 |
Kendra Olsen |
1966 |
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
40.10 |
1:24.66 |
2:10.82 |
|
2:56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
Ringsted Svømme Klub |
|
35.12 |
1:13.36 |
1:52.97 |
|
2:31.86 |
|
2 |
Nina Damsgaard Pedersen |
1972 |
Helsingør Svømmeklub |
|
37.08 |
1:20.47 |
2:06.00 |
|
2:49.68 |
|
3 |
Kitt Svane |
1972 |
Sigma Swim Allerød |
|
43.17 |
1:28.79 |
2:15.69 |
|
3:03.65 |
|
4 |
Mia Finnemann Schultz |
1972 |
Sigma Swim Allerød |
|
42.91 |
1:29.74 |
2:18.07 |
|
3:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Dalgaard Farving |
1979 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
32.96 |
1:10.25 |
1:48.20 |
|
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lund Tietze |
1984 |
Køge Svømmeklub |
|
29.68 |
1:03.16 |
1:38.15 |
|
2:12.31 |
|
2 |
Linda Castengren |
1985 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.64 |
1:05.83 |
1:41.37 |
|
2:16.71 |
|
3 |
Anne Roslyng |
1983 |
Hsk Hermes |
|
34.58 |
1:12.42 |
1:51.57 |
|
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Andersen |
1990 |
Søllerød Svømmeklub |
|
35.21 |
1:13.50 |
1:52.27 |
|
2:31.05 |
|
2 |
Simone Ehlers |
1987 |
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
35.97 |
1:16.05 |
1:57.43 |
|
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
U.S.G |
|
33.36 |
1:09.38 |
1:46.17 |
|
2:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Bækgaard |
1955 |
Swim Team Tåstrup |
|
2:04.71 |
2:47.10 |
|
|
2:47.10 |
|
2 |
Jan Kragerup |
1952 |
Hsk Hermes |
|
1:59.74 |
2:50.05 |
|
|
2:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Tåstrup |
|
33.07 |
1:09.09 |
1:44.40 |
|
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
31.24 |
1:05.48 |
1:40.51 |
|
2:15.75 |
|
2 |
Christian Drachmann |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
32.27 |
1:07.67 |
1:43.07 |
|
2:19.38 |
|
3 |
Preben Hansen |
1967 |
Aars Svømmeklub |
|
35.90 |
1:15.96 |
1:56.82 |
|
2:35.83 |
|
4 |
Bo Damvad |
1967 |
Aars Svømmeklub |
|
37.08 |
1:18.06 |
1:59.54 |
|
2:38.23 |
|
5 |
Janus Aaberg |
1966 |
Lyngby Svømmeklub |
|
35.66 |
1:14.27 |
1:56.47 |
|
2:39.02 |
|
6 |
Jesus Vasquez |
1970 |
Hsk Hermes |
|
2:02.52 |
2:49.95 |
|
|
2:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
28.43 |
59.74 |
1:31.57 |
|
2:02.94 |
|
2 |
Kjartan Færch |
1972 |
Sigma Swim Allerød |
|
30.43 |
1:04.28 |
1:41.09 |
|
2:20.37 |
|
3 |
Rasmus Carlson |
1975 |
Hsk Hermes |
|
32.91 |
1:11.04 |
1:52.15 |
|
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
26.84 |
55.74 |
1:25.11 |
|
1:53.69 |
|
2 |
Jan Erik Revsbech |
1978 |
Sigma Swim Allerød |
|
36.77 |
1:19.53 |
2:04.53 |
|
2:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Weinhagen |
1985 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.30 |
1:03.74 |
1:37.97 |
|
2:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rémi Maguet |
1986 |
Hsk Hermes |
|
29.95 |
1:02.12 |
1:36.34 |
|
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Hvid |
1994 |
U.S.G |
|
27.60 |
57.27 |
1:28.17 |
|
1:59.39 |
|
2 |
Kasper Vitten |
1995 |
Gentofte Svømme Klub |
|
29.75 |
1:02.07 |
1:34.90 |
|
2:07.87 |
|
3 |
Simon Matell |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
|
33.04 |
1:09.15 |
1:46.51 |
|
2:23.99 |
|
4 |
Kristian Munk Nielsen |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.36 |
1:14.48 |
1:54.65 |
|
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Lohmann |
1975 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.29 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nathalie Larsson |
1985 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.33 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
22 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
Gentofte Svømme Klub |
|
29.81 |
|
|
|
1:03.07 |
|
2 |
Lennart Marmetschke |
1966 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.70 |
|
|
|
1:13.74 |
|
3 |
Jesper Lange |
1967 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
39.92 |
|
|
|
1:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
22 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Else Møller |
1958 |
Hsk Hermes |
|
55.94 |
2:08.17 |
3:14.01 |
|
4:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gitte Raagaard |
1970 |
Helsingør Svømmeklub |
|
35.56 |
1:16.44 |
2:04.82 |
|
2:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gitte Rud |
1972 |
Helsingør Svømmeklub |
|
38.01 |
1:25.66 |
2:17.45 |
|
3:02.03 |
|
2 |
Lene Dyrbak |
1971 |
Ringsted Svømme Klub |
|
40.91 |
1:35.54 |
2:31.46 |
|
3:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margreet Aanstoot |
1980 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.64 |
1:22.50 |
2:08.08 |
|
2:45.54 |
|
2 |
Charlotte Them |
1976 |
Køge Svømmeklub |
|
36.36 |
1:23.21 |
2:12.58 |
|
2:57.63 |
|
3 |
Ann Syrach Lindgaard |
1976 |
Gentofte Svømme Klub |
|
39.24 |
1:28.76 |
2:22.24 |
|
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lund Tietze |
1984 |
Køge Svømmeklub |
|
30.93 |
1:08.32 |
1:50.60 |
|
2:25.77 |
|
2 |
Annelie Jönsson |
1983 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.17 |
1:10.52 |
1:51.87 |
|
2:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Nicolaisen |
1994 |
Odense Svømme Klub |
|
35.26 |
1:17.98 |
2:09.41 |
|
2:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Johansen |
1940 |
Hsk Hermes |
|
|
|
|
|
DSQ |
fr.fø. arm u vand 30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
Hsk Hermes |
|
37.03 |
1:23.74 |
2:18.74 |
|
2:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
Hsk Hermes |
|
41.70 |
1:32.79 |
2:27.02 |
|
3:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bjørn von Ryberg |
1960 |
Sigma Swim Birkerød |
|
40.76 |
1:36.37 |
2:34.54 |
|
3:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Simonsen |
1964 |
Ringsted Svømme Klub |
|
37.87 |
1:23.12 |
2:14.82 |
|
2:57.58 |
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
DeltaSwim |
|
38.24 |
1:26.91 |
2:17.67 |
|
2:57.68 |
|
- |
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
DSQ |
afsl på maven v 100m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Schramm Rasmussen |
1967 |
Lyngby Svømmeklub |
|
33.88 |
1:12.94 |
1:57.69 |
|
2:34.85 |
|
2 |
Anders Lundt |
1967 |
Gentofte Svømme Klub |
|
34.72 |
1:16.20 |
2:00.46 |
|
2:35.59 |
|
3 |
Morten Klint |
1967 |
Glostrup Svømme Klub |
|
32.18 |
1:15.25 |
1:59.93 |
|
2:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
29.94 |
1:06.38 |
1:47.51 |
|
2:20.20 |
|
2 |
Thomas Müllertz |
1971 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.84 |
1:09.39 |
1:53.10 |
|
2:27.38 |
|
3 |
Uffe Stelman |
1975 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
33.36 |
1:12.23 |
1:56.85 |
|
2:31.86 |
|
4 |
Mark André Kohnagel |
1972 |
Hsk Hermes |
|
32.37 |
1:12.70 |
1:57.12 |
|
2:33.22 |
|
5 |
Henrik Fjeldbo Hartmeier |
1971 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
32.92 |
1:15.99 |
1:58.90 |
|
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rune Solvang |
1980 |
U.S.G |
|
32.18 |
1:09.69 |
1:57.93 |
|
2:31.01 |
|
2 |
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
33.06 |
1:15.47 |
1:57.95 |
|
2:35.43 |
|
3 |
Michael Duelund |
1977 |
Lyngby Svømmeklub |
|
33.77 |
1:15.96 |
2:03.68 |
|
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Lianee |
1985 |
Søllerød Svømmeklub |
|
29.23 |
1:03.76 |
1:43.59 |
|
2:14.00 |
|
2 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hsk Hermes |
|
30.13 |
1:05.55 |
1:43.56 |
|
2:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Codam |
1990 |
Lyngby Svømmeklub |
|
31.35 |
1:07.78 |
1:51.03 |
|
2:25.57 |
|
2 |
Tim Olsen |
1986 |
U.S.G |
|
29.98 |
1:08.89 |
1:50.26 |
|
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Hvid |
1994 |
U.S.G |
|
29.10 |
1:04.19 |
1:45.63 |
|
2:17.91 |
|
2 |
Christian Christensen |
1991 |
U.S.G |
|
30.96 |
1:08.23 |
1:47.87 |
|
2:23.43 |
|
3 |
Emil Andersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
33.08 |
1:12.92 |
1:54.99 |
|
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:32 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:42 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:33.53 |
3:15.88 |
4:58.80 |
6:41.69 |
25:26.53 |
|
|
|
|
|
|
8:24.25 |
10:06.64 |
11:49.54 |
13:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
15:14.58 |
16:57.32 |
18:40.45 |
20:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
22:05.52 |
23:48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helle Rasmussen |
1960 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:27.63 |
2:59.62 |
4:31.51 |
6:03.53 |
22:59.13 |
|
|
|
|
|
|
7:35.89 |
9:08.32 |
10:40.17 |
12:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13:44.54 |
15:16.94 |
16:49.37 |
18:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
19:54.75 |
21:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Garne |
1965 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:14.85 |
2:35.29 |
3:56.92 |
5:19.55 |
20:36.04 |
|
|
|
|
|
|
6:42.99 |
8:05.97 |
9:29.20 |
10:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12:16.55 |
13:40.46 |
15:03.42 |
16:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.57 |
19:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Damsgaard Pedersen |
1972 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:27.01 |
3:01.98 |
4:38.32 |
6:14.59 |
23:44.57 |
|
|
|
|
|
|
7:50.50 |
9:25.96 |
11:01.32 |
12:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
14:10.63 |
15:46.77 |
17:22.81 |
18:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
20:35.18 |
22:11.82 |
|
|
|
|
2 |
Charlotte Nissen |
1971 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
6:53.62 |
26:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kathrine Skaarup Winkel |
1984 |
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
1:23.61 |
2:57.68 |
4:34.11 |
6:10.45 |
23:57.47 |
|
|
|
|
|
|
7:46.68 |
9:23.52 |
11:00.07 |
12:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
14:13.92 |
15:51.93 |
17:30.01 |
19:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
20:45.18 |
22:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Østergaard |
1995 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:08.01 |
2:23.20 |
3:38.83 |
4:54.30 |
18:53.21 |
|
|
|
|
|
|
6:10.50 |
7:26.62 |
8:42.60 |
9:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.39 |
12:32.95 |
13:48.83 |
15:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16:21.61 |
17:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Conradi |
1935 |
Swim Team Tåstrup |
|
2:13.90 |
4:48.32 |
7:26.63 |
10:01.33 |
38:32.72 |
|
|
|
|
|
|
12:39.73 |
15:17.55 |
17:52.35 |
20:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
23:04.30 |
25:38.88 |
28:16.04 |
30:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
33:29.15 |
36:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Christensen |
1938 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
2:01.47 |
4:05.03 |
6:06.51 |
8:07.97 |
30:43.30 |
|
|
|
|
|
|
10:09.24 |
12:09.74 |
14:10.87 |
16:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18:15.54 |
20:17.52 |
22:21.18 |
24:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
26:36.62 |
28:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Kragerup |
1952 |
Hsk Hermes |
|
1:26.14 |
3:02.08 |
4:38.93 |
6:15.44 |
24:08.98 |
|
|
|
|
|
|
7:53.04 |
9:31.11 |
11:09.15 |
12:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.84 |
16:01.39 |
17:39.66 |
19:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
20:55.14 |
22:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Christensen |
1965 |
Køge Svømmeklub |
|
1:08.46 |
2:22.94 |
3:38.31 |
4:53.01 |
18:44.89 |
|
|
|
|
|
|
6:08.98 |
7:25.20 |
8:41.03 |
9:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.68 |
12:28.10 |
13:43.47 |
15:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.98 |
17:31.84 |
|
|
|
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
DeltaSwim |
|
1:14.45 |
2:35.04 |
3:56.21 |
5:17.70 |
20:16.39 |
|
|
|
|
|
|
6:39.55 |
8:00.92 |
9:22.23 |
10:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.45 |
13:27.24 |
14:49.11 |
16:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
17:33.19 |
18:55.43 |
|
|
|
|
3 |
Jan Nielsen |
1963 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:18.62 |
2:44.52 |
4:11.45 |
5:37.82 |
21:23.57 |
|
|
|
|
|
|
7:04.73 |
8:31.25 |
9:58.22 |
11:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.86 |
14:16.79 |
15:42.21 |
17:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18:34.05 |
20:00.16 |
|
|
|
|
4 |
Jørn Dahl Rasmussen |
1964 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:18.35 |
2:45.31 |
4:14.83 |
5:44.00 |
21:54.44 |
|
|
|
|
|
|
7:13.70 |
8:43.91 |
10:13.92 |
11:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
13:12.72 |
14:41.50 |
16:09.30 |
17:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
19:07.91 |
20:34.10 |
|
|
|
|
5 |
Tore Vulpius |
1961 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:18.48 |
2:47.78 |
4:19.75 |
5:52.06 |
22:36.82 |
|
|
|
|
|
|
7:25.32 |
8:57.07 |
10:28.53 |
12:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.67 |
15:05.71 |
16:36.89 |
18:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
19:40.39 |
21:11.55 |
|
|
|
|
6 |
Claus Leinøe |
1965 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:20.87 |
2:50.96 |
4:23.03 |
5:55.85 |
22:41.28 |
|
|
|
|
|
|
7:28.34 |
9:01.23 |
10:32.85 |
12:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
13:35.35 |
15:06.92 |
16:37.68 |
18:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
19:41.18 |
21:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Clausager |
1968 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:10.85 |
2:25.64 |
3:39.97 |
4:54.99 |
18:41.47 |
|
|
|
|
|
|
6:09.62 |
7:25.35 |
8:41.11 |
9:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.49 |
12:27.60 |
13:42.95 |
14:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.79 |
17:29.15 |
|
|
|
|
2 |
Jens Mikkelsen |
1968 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:15.33 |
2:39.39 |
4:06.19 |
5:35.26 |
21:53.69 |
|
|
|
|
|
|
7:04.57 |
8:35.18 |
10:03.86 |
11:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
13:05.08 |
14:34.94 |
16:04.64 |
17:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
19:04.52 |
20:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
Næstved IF |
|
1:08.68 |
2:20.54 |
3:32.65 |
4:45.02 |
18:17.59 |
|
|
|
|
|
|
5:58.14 |
7:11.82 |
8:26.01 |
9:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
10:54.29 |
12:08.94 |
13:23.10 |
14:37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15:52.38 |
17:05.87 |
|
|
|
|
2 |
Thomas Dessau |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:08.78 |
2:21.27 |
3:33.68 |
4:46.19 |
18:21.01 |
|
|
|
|
|
|
5:59.67 |
7:13.88 |
8:28.40 |
9:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.51 |
12:10.45 |
13:24.84 |
14:39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.70 |
17:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael de Bruijn |
1977 |
Aalborg Triathlon Klub |
|
1:03.91 |
2:12.67 |
3:21.85 |
4:32.06 |
17:34.30 |
|
|
|
|
|
|
5:42.38 |
6:53.33 |
8:04.59 |
9:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10:27.11 |
11:38.38 |
12:50.13 |
14:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.33 |
16:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Weinhagen |
1985 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Tino |
1987 |
U.S.G |
|
1:12.81 |
2:29.52 |
3:47.28 |
5:04.89 |
19:07.23 |
|
|
|
|
|
|
6:22.04 |
7:39.31 |
8:56.32 |
10:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11:30.36 |
12:46.73 |
14:03.72 |
15:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.79 |
17:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Munk Nielsen |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:14.58 |
2:34.65 |
3:57.41 |
5:19.12 |
20:22.04 |
|
|
|
|
|
|
6:41.84 |
8:02.85 |
9:24.85 |
10:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.10 |
13:32.85 |
14:54.70 |
16:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
17:41.67 |
19:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 26, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 26, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 26, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 28, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 28, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 28, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gunnar Kaudern |
1943 |
Simklubben Ran |
|
49.67 |
|
|
|
1:45.12 |
|
2 |
Mogens Halby |
1944 |
Roskilde Svømning |
|
55.89 |
|
|
|
1:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
Hsk Hermes |
|
42.04 |
|
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
35.67 |
|
|
|
1:15.47 |
|
2 |
Anders Føyn |
1961 |
Sigma Swim Birkerød |
|
41.37 |
|
|
|
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Hansen |
1975 |
Odense Svømme Klub |
|
38.07 |
|
|
|
1:22.80 |
|
2 |
Jacob Olsen |
1972 |
Køge Svømmeklub |
|
40.62 |
|
|
|
1:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
34.59 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steffen Skjødt |
1987 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
32.87 |
|
|
|
1:09.70 |
|
2 |
Tim Olsen |
1986 |
U.S.G |
|
32.91 |
|
|
|
1:10.92 |
|
- |
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
flere flyben v start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karen Lau |
1956 |
Køge Svømmeklub |
|
51.16 |
|
|
|
1:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømme Klub |
|
38.94 |
|
|
|
1:22.17 |
|
2 |
Aino Slej |
1963 |
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
43.75 |
|
|
|
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Them |
1976 |
Køge Svømmeklub |
|
40.91 |
|
|
|
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Lisakowski |
1994 |
U.S.G |
|
41.30 |
|
|
|
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
|
51.24 |
1:46.90 |
2:42.76 |
|
3:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
34.79 |
1:12.98 |
1:54.21 |
|
2:35.43 |
|
2 |
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
Swim Team Tåstrup |
|
41.70 |
1:28.38 |
2:17.89 |
|
3:08.65 |
|
3 |
Jan Nielsen |
1963 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
44.07 |
1:32.42 |
2:22.00 |
|
3:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
Gentofte Svømme Klub |
|
31.71 |
1:06.09 |
1:40.78 |
|
2:15.40 |
|
2 |
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømme Klub |
|
41.26 |
1:25.99 |
2:12.05 |
|
2:58.83 |
|
3 |
Bo Damvad |
1967 |
Aars Svømmeklub |
|
43.82 |
1:31.41 |
2:20.20 |
|
3:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.06 |
1:06.92 |
1:43.46 |
|
2:19.86 |
|
2 |
Mark André Kohnagel |
1972 |
Hsk Hermes |
|
35.06 |
1:13.68 |
1:54.19 |
|
2:33.09 |
|
3 |
Kjartan Færch |
1972 |
Sigma Swim Allerød |
|
37.29 |
1:16.08 |
1:56.70 |
|
2:37.95 |
|
4 |
Martin Backs |
1972 |
Køge Svømmeklub |
|
38.69 |
1:20.09 |
2:02.71 |
|
2:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lenny Persson |
1977 |
Simklubben Ran |
|
35.10 |
1:12.22 |
1:49.54 |
|
2:27.79 |
|
2 |
Rune Solvang |
1980 |
U.S.G |
|
33.77 |
1:11.52 |
1:49.90 |
|
2:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
Sigma Swim Birkerød |
|
29.10 |
1:00.31 |
1:32.47 |
|
2:04.69 |
|
2 |
Thomas Lianee |
1985 |
Søllerød Svømmeklub |
|
30.17 |
1:02.86 |
1:36.66 |
|
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
|
45.48 |
1:34.49 |
2:25.33 |
|
3:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helle Rasmussen |
1960 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
46.49 |
1:34.82 |
2:24.70 |
|
3:14.09 |
|
2 |
Majken Johansen |
1958 |
Hsk Hermes |
|
1:00.02 |
2:08.87 |
3:18.64 |
|
4:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Garne |
1965 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
efb 50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Thorbjørn Hansen |
1966 |
Glostrup Svømme Klub |
|
38.73 |
1:23.59 |
2:12.54 |
|
3:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Jensen |
1971 |
Odense Svømme Klub |
|
38.11 |
1:19.64 |
2:01.67 |
|
2:41.36 |
|
2 |
Margit Sørensen |
1972 |
Ringsted Svømme Klub |
|
38.41 |
1:19.49 |
2:01.75 |
|
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Thomsen |
1979 |
Glostrup Svømme Klub |
|
42.84 |
1:28.05 |
2:14.46 |
|
3:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
Hsk Hermes |
|
38.54 |
1:20.65 |
2:03.22 |
|
2:44.58 |
|
2 |
Kathrine Skaarup Winkel |
1984 |
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
42.99 |
1:28.87 |
2:16.08 |
|
3:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Gudnitz |
1987 |
U.S.G |
|
35.59 |
1:13.03 |
1:51.96 |
|
2:31.57 |
|
2 |
Ane Andersen |
1990 |
Søllerød Svømmeklub |
|
41.52 |
1:27.04 |
2:12.62 |
|
2:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Østergaard |
1995 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
33.42 |
1:09.53 |
1:47.00 |
|
2:24.60 |
|
2 |
Pia Nicolaisen |
1994 |
Odense Svømme Klub |
|
38.12 |
1:18.57 |
2:00.19 |
|
2:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Conradi |
1935 |
Swim Team Tåstrup |
|
57.51 |
|
|
|
2:00.94 |
|
2 |
Erik Kjær |
1935 |
Hsk Hermes |
|
58.26 |
|
|
|
2:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Christensen |
1938 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
46.07 |
|
|
|
1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemmning Jensen |
1952 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:02.34 |
|
|
|
2:28.69 |
|
- |
Ole Hansen |
1952 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Tåstrup |
|
29.19 |
|
|
|
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Nielsen |
1985 |
Søllerød Svømmeklub |
|
27.63 |
|
|
|
57.66 |
|
2 |
Kasper Graversen |
1981 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
28.13 |
|
|
|
1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
|
40.97 |
|
|
|
1:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Stevnsborg |
1957 |
Køge Svømmeklub |
|
39.20 |
|
|
|
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Slej |
1963 |
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
34.57 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
Ringsted Svømme Klub |
|
32.87 |
|
|
|
1:07.00 |
|
2 |
Anne Buhrkal |
1975 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
32.62 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dorte Dugbæk |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
|
39.30 |
|
|
|
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
Hsk Hermes |
|
32.80 |
|
|
|
1:07.11 |
|
2 |
Helle Hartmann |
1985 |
Køge Svømmeklub |
|
34.96 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:36 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Kruse Byron |
1960 |
U.S.G |
|
42.18 |
1:30.19 |
2:20.08 |
|
3:05.29 |
|
- |
Bjørn von Ryberg |
1960 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
DSQ |
fremf u vand 100m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
DeltaSwim |
|
38.96 |
1:25.72 |
2:16.10 |
|
3:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
Gentofte Svømme Klub |
|
31.71 |
1:08.59 |
1:45.16 |
|
2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.06 |
1:07.14 |
1:45.03 |
|
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bjarne Erichsen |
1985 |
Brønshøj Akademiske Svømmeklub |
|
32.69 |
1:13.91 |
2:00.90 |
|
2:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Else Møller |
1958 |
Hsk Hermes |
|
57.82 |
2:14.85 |
3:37.09 |
|
4:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
Glostrup Svømme Klub |
|
48.03 |
1:41.43 |
2:35.68 |
|
3:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
34.84 |
1:14.38 |
1:57.62 |
|
2:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
Hsk Hermes |
|
37.91 |
1:22.36 |
2:08.70 |
|
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tenna Olin |
1991 |
U.S.G |
|
39.78 |
1:28.28 |
2:20.92 |
|
3:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Conradi |
1935 |
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Strange |
1944 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helen Haas |
1968 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:01.17 |
|
- |
Tina Rasmussen |
1966 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:22 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:21 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bjørn von Ryberg |
1960 |
Sigma Swim Birkerød |
|
2:12.02 |
4:18.89 |
6:23.94 |
|
7:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:11.68 |
2:34.39 |
4:05.27 |
|
5:13.43 |
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
DeltaSwim |
|
1:27.53 |
3:07.76 |
4:54.04 |
|
6:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Lundt |
1967 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:23.72 |
2:54.83 |
4:27.22 |
|
5:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:08.24 |
2:28.88 |
3:57.24 |
|
5:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hsk Hermes |
|
1:07.42 |
2:24.47 |
3:46.25 |
|
4:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømme Klub |
|
1:10.61 |
2:28.06 |
3:51.25 |
|
5:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:21 |
|
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Else Møller |
1958 |
Hsk Hermes |
|
2:15.00 |
4:39.67 |
6:55.72 |
|
8:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Gudnitz |
1987 |
U.S.G |
|
1:12.88 |
2:36.04 |
4:10.09 |
|
5:25.00 |
|
2 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
U.S.G |
|
1:23.44 |
2:51.74 |
4:28.35 |
|
5:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Uglebjerg |
1994 |
U.S.G |
|
1:22.92 |
2:58.76 |
4:46.45 |
|
6:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
22 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 240-279 |
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
22 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 240-279 |
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
08 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|