Tulokset Forever Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 14:45 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 237 | 1:25.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 232 | 1:26.12 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Dang Le Nhut | 2003 | 201 | 1:30.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Elias Kallonen | 2003 | 198 | 1:30.88 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Samuel Räty | 2003 | 195 | 1:31.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Juho Elia Marjala | 2003 | 186 | 1:32.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 177 | 1:34.35 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Santeri Berggren | 2003 | 174 | 1:34.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Viktor Ivanov | 2004 | 172 | 1:35.16 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
10 | Lauri Manninen | 2003 | 165 | 1:36.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Tino Kaukonen | 2004 | 162 | 1:37.09 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Jesse Lintusalo | 2004 | 162 | 1:37.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Leevi Kervinen | 2003 | 161 | 1:37.25 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Kalle Seppä | 2003 | 161 | 1:37.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 155 | 1:38.60 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Max Walther | 2003 | 150 | 1:39.61 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Antti Musikka | 2005 | 146 | 1:40.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Oliver Mäkelä | 2003 | 137 | 1:42.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Aleksandr Rydovenko | 2005 | 136 | 1:42.92 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
20 | Saku Ahde | 2003 | 132 | 1:43.98 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Sami Pönkä | 2003 | 130 | 1:44.53 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Aapo Ahlroos | 2004 | 115 | 1:48.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Petri Shkolny | 2003 | 106 | 1:51.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Johan Krister Fredriksson | 2003 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Aleksi Alanko | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Antti Malmberg | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Niko Akkanen | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Alila | 2001 | 327 | 1:16.88 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Kasper Envalds | 2001 | 305 | 1:18.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Saku Kovanen | 2001 | 300 | 1:19.10 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Mikael Virtanen | 2002 | 298 | 1:19.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Aaro Märsylä | 2001 | 287 | 1:20.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Eevert Leppänen | 2001 | 283 | 1:20.61 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Atte Lasmio | 2001 | 273 | 1:21.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Herkko Lajas | 2001 | 269 | 1:22.03 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Matias Hjelm | 2002 | 263 | 1:22.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Ville Lauslahti | 2001 | 257 | 1:23.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Tino Vehkalahti | 2001 | 252 | 1:23.78 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Nico Nieminen | 2002 | 252 | 1:23.84 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
13 | Ville Rissanen | 2001 | 241 | 1:25.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Aatu Harju | 2002 | 239 | 1:25.35 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Iivari Tuomola | 2002 | 232 | 1:26.14 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Kristoffer Kulju | 2001 | 218 | 1:27.98 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Elias Saarinen | 2002 | 218 | 1:28.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 216 | 1:28.29 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Martti Rautell | 2002 | 210 | 1:29.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Birger Niskanen | 2002 | 193 | 1:31.54 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Juuso Vastamäki | 2002 | 190 | 1:32.01 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Vuorio | 2002 | 178 | 1:34.03 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 173 | 1:34.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Mathias Lindfors | 2002 | 167 | 1:36.06 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
25 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 153 | 1:38.86 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
26 | Aapo Kivioja | 2002 | 152 | 1:39.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Viljami Töhönen | 2002 | 150 | 1:39.52 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 140 | 1:42.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Topias Hildén | 2002 | 129 | 1:44.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Oscar Kullström | 2002 | 108 | 1:51.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Karo Pirkkalainen | 2002 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 475 | 1:07.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 432 | 1:10.04 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Aapo Eerola | 1999 | 403 | 1:11.67 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Ville Särkkä | 2000 | 377 | 1:13.28 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 369 | 1:13.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Juha Jernvall | 2000 | 296 | 1:19.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Daniel Kotov | 2000 | 275 | 1:21.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Roni Törnqvist | 2000 | 264 | 1:22.55 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Sami Seppälä | 2000 | 257 | 1:23.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Torsti Tujunen | 2000 | 174 | 1:34.81 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Joni Löytökorpi | 2000 | 148 | 1:40.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Valtteri Virkki | 1999 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jon Lundgren | 1998 | 488 | 1:07.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Eetu Närhi | 1998 | 425 | 1:10.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Tino Laine | 1998 | 372 | 1:13.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Miika Mäentaus | 1998 | 372 | 1:13.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Tristan Forslund | 1998 | 347 | 1:15.38 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Mika Katajisto | 1997 | 298 | 1:19.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:45 |