Resultat för Caroline af Ugglas KnatteSim 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 24.33 | 47.66 | |||||
2 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 25.47 | 50.83 | |||||
3 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 25.28 | 52.24 | |||||
4 | Andreas Holland | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.69 | 52.25 | |||||
5 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.03 | 54.40 | |||||
6 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 28.10 | 57.97 | |||||
7 | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | 30.31 | 1:05.42 | |||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 18.56 | 37.08 | |||||
2 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.43 | 41.99 | |||||
3 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 20.89 | 42.71 | |||||
4 | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.05 | 43.39 | |||||
5 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.66 | 43.77 | |||||
6 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.77 | 43.92 | |||||
7 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 22.80 | 44.21 | |||||
8 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.00 | 44.25 | |||||
9 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.44 | 45.03 | |||||
10 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.87 | 45.25 | |||||
11 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.87 | 46.34 | |||||
12 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 24.26 | 46.80 | |||||
13 | Calle Törn | 2003 | Spårvägen Simförening | 24.52 | 49.98 | |||||
14 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.22 | 50.49 | |||||
15 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.24 | 51.25 | |||||
16 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 24.87 | 53.59 | |||||
17 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 27.23 | 54.21 | |||||
18 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 26.84 | 1:00.17 | |||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Oliver Kimland | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.81 | 38.11 | |||||
2 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.92 | 41.85 | |||||
3 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.53 | 42.49 | |||||
4 | Kevin Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.70 | 42.52 | |||||
5 | Marcus Sundberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.94 | 43.84 | |||||
6 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 22.12 | 44.20 | |||||
7 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 25.01 | 49.66 | |||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 22.73 | 53.21 | |||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 23.46 | 50.50 | |||||
2 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 27.92 | 52.59 | |||||
3 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 27.20 | 58.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |