Resultater for Laxaleken 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Laxaleken | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Halmstad | Utskriftstid | 14:40 | |||
Arrangör | SK Laxen | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Hugo Vaide | 2003 | 320 | 35.56 | 1:15.86 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Anton Bäckman | 2003 | 206 | 42.31 | 1:27.84 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
3 | Hugo Ringblom | 2004 | 203 | 43.56 | 1:28.31 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
4 | Malte Almqvist | 2004 | 199 | 43.63 | 1:28.91 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
5 | Albin Ekstrand | 2004 | 188 | 43.26 | 1:30.62 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Axel Vaide | 2005 | 186 | 43.66 | 1:30.99 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Douglas Nilsson | 2003 | 182 | 44.28 | 1:31.64 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | August Anderud | 2004 | 174 | 44.83 | 1:32.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Erik Olsson | 2004 | 162 | 46.51 | 1:35.23 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Alexander Mcadam | 2004 | 160 | 45.43 | 1:35.56 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
11 | Kevin Söderqvist | 2004 | 149 | 47.77 | 1:37.90 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Gustav Askengren | 2004 | 144 | 46.71 | 1:38.89 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Simon Johansson | 2003 | 138 | 50.76 | 1:40.43 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
14 | Linus Gildert | 2003 | 138 | 48.96 | 1:40.47 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
15 | Hugo Huldén | 2004 | 132 | 50.02 | 1:41.91 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Jonathan Thelin | 2003 | 131 | 52.30 | 1:42.09 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
17 | Lucas Nilsson | 2003 | 130 | 47.14 | 1:42.32 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Simon Swedblom | 2004 | 122 | 49.77 | 1:44.56 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Axel Gröndahl | 2004 | 122 | 50.91 | 1:44.72 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Axel Wahlbeck | 2004 | 121 | 51.90 | 1:44.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Lukas Waide | 2004 | 116 | 52.12 | 1:46.46 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Nils Gröndahl | 2004 | 110 | 52.18 | 1:48.11 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Oscar Bjering | 2004 | 106 | 53.18 | 1:49.49 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Isak Bjarme | 2004 | 85 | 56.75 | 1:57.85 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Erik Poghosian | 2004 | 83 | 55.80 | 1:58.71 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Lukas Isaksson | 2005 | 81 | 59.49 | 1:59.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Lucas Salomonsson | 2004 | 72 | 1:02.10 | 2:04.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Joel Meuller | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Tim Nageus | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 378 | 35.42 | 1:11.83 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | 359 | 34.96 | 1:13.02 | |||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
3 | David Schuldt | 2002 | 259 | 39.25 | 1:21.46 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
4 | Emanuel Tidåsen | 2002 | 247 | 39.97 | 1:22.71 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | 231 | 41.38 | 1:24.63 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Finn Gaudenz | 2002 | 208 | 42.15 | 1:27.61 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Anton Swedblom | 2002 | 199 | 42.71 | 1:28.87 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Edward Björkman | 2002 | 189 | 43.86 | 1:30.40 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Pelle Huldén | 2002 | 182 | 44.22 | 1:31.57 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Walter Hero | 2002 | 182 | 43.45 | 1:31.62 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | William Olsson | 2002 | 143 | 47.18 | 1:39.15 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Marcus Bjering | 2002 | 136 | 48.38 | 1:40.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | David Djuric | 2002 | 129 | 49.23 | 1:42.73 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Sten Quach | 2002 | 108 | 52.60 | 1:48.94 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Alex Tudt | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Lucas Lundvall | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | 408 | 34.06 | 1:10.01 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | 345 | 35.43 | 1:13.99 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Dennis Andersson | 2001 | 266 | 38.58 | 1:20.73 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
4 | Philip Andersson | 2001 | 261 | 39.85 | 1:21.19 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Albin Svenneby | 2001 | 254 | 39.06 | 1:21.97 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Filip Borgström | 2001 | 254 | 38.86 | 1:22.01 | |||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
7 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | 250 | 40.15 | 1:22.39 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
8 | Carl Uddgren | 2001 | 249 | 40.06 | 1:22.49 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
9 | Bertil Björn | 2001 | 242 | 39.31 | 1:23.29 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
10 | Isak Vaide | 2001 | 235 | 40.00 | 1:24.11 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Nam Do | 2001 | 215 | 42.14 | 1:26.61 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Ivan Diep | 2001 | 206 | 41.21 | 1:27.85 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
13 | Patrik Husepian | 2001 | 190 | 44.14 | 1:30.20 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
14 | Martin Ettberger | 2001 | 185 | 41.70 | 1:31.09 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
15 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | 178 | 44.18 | 1:32.22 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
16 | Pontus Hake | 2001 | 174 | 45.27 | 1:32.95 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Max Ekelund | 2001 | DNS | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
- | Sebastian Brulls | 2001 | DNS | |||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Melker Olsson | 2000 | 520 | 31.27 | 1:04.56 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | 491 | 31.19 | 1:05.83 | |||||
S71 | ||||||||||
3 | Robin Johansson | 2000 | 453 | 32.61 | 1:07.58 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
4 | Johan Bergwall | 1999 | 430 | 33.21 | 1:08.79 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
5 | Johan Björklund | 1999 | 424 | 33.28 | 1:09.10 | |||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
6 | William Westerlund Holappa | 1999 | 393 | 34.76 | 1:10.87 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Anes Cavka | 1999 | 392 | 34.61 | 1:10.93 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
8 | Gabriel Olastuen | 1999 | 383 | 34.69 | 1:11.47 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | 370 | 34.54 | 1:12.30 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
10 | Johannes Andersson | 1999 | 369 | 35.29 | 1:12.37 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Oskar Löfsved | 1999 | 365 | 34.50 | 1:12.67 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
12 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 349 | 34.81 | 1:13.73 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 342 | 1:14.21 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
14 | Hans Gustafsson | 2000 | 333 | 35.89 | 1:14.88 | |||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
15 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 323 | 36.42 | 1:15.64 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 317 | 36.66 | 1:16.14 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Kevin Norlin | 2000 | 312 | 37.58 | 1:16.51 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Max Sandgren | 1999 | 312 | 37.71 | 1:16.57 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Mathias Krohn | 2000 | 311 | 36.07 | 1:16.65 | |||||
Tønsberg Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Daniel Andersson | 1999 | 301 | 36.91 | 1:17.43 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Alexander Madarov | 1999 | 296 | 36.35 | 1:17.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Gunnar Widerberg | 2000 | 294 | 36.36 | 1:18.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Mirza Dzafic | 2000 | 293 | 36.06 | 1:18.15 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
24 | Leo Vartoomian | 2000 | 289 | 39.11 | 1:18.47 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
25 | Max Karlsson | 1999 | 287 | 37.87 | 1:18.71 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Gustav Franzén | 2000 | 261 | 39.60 | 1:21.24 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
27 | Alexander Ekman | 1999 | 260 | 38.53 | 1:21.28 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
28 | Karol Kucharczyk | 2000 | 260 | 40.20 | 1:21.34 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
29 | Karl Hallström | 2000 | 259 | 38.21 | 1:21.45 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
30 | Sebastian Svensson | 1999 | 244 | 40.09 | 1:23.02 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Gustav Karlsson | 2000 | 217 | 40.41 | 1:26.39 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
32 | Sondre Isaksen Malm | 1999 | 203 | 44.08 | 1:28.34 | |||||
Tønsberg Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Zacharias Olausson | 2000 | 188 | 42.98 | 1:30.56 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Oskar Johansson | 1993 | 576 | 30.56 | 1:02.40 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 569 | 30.59 | 1:02.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | David Schön Svensson | 1993 | 521 | 31.77 | 1:04.52 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Elias Gausel | 1996 | 504 | 32.09 | 1:05.23 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
5 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | 502 | 32.32 | 1:05.32 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
6 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 488 | 32.06 | 1:05.94 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Johannes Sköld | 1996 | 482 | 32.69 | 1:06.20 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
8 | Marcus Ottosson | 1997 | 481 | 32.11 | 1:06.26 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
9 | Anton Lornell | 1998 | 438 | 32.86 | 1:08.35 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
10 | Niklas Sandberg | 1995 | 432 | 32.59 | 1:08.68 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | 424 | 34.00 | 1:09.10 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Albin Larsson | 1998 | 375 | 34.13 | 1:12.02 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Simon Sundfors | 1996 | 365 | 35.20 | 1:12.66 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Philip Bergstedt | 1998 | 362 | 35.89 | 1:12.87 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
15 | Filip Schill-Örne | 1998 | 343 | 35.46 | 1:14.19 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Mattias Andersson | 1996 | 319 | 35.53 | 1:15.94 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
17 | Rickard Thillman | 1997 | 270 | 38.27 | 1:20.32 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
18 | Simon Schariot | 1998 | 205 | 41.68 | 1:27.97 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
19 | Hampus Lif | 1996 | 204 | 42.84 | 1:28.21 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
20 | Albert Johannessen | 1998 | 106 | 51.98 | 1:49.66 | |||||
Tønsberg Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Laxen | Utskriftstid | 14:40 |