Results for Lödde MEET 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Start 15.00
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Lödde Meet | Utskriftsdatum | 03 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 maj 2015 |
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.45 | 1:11.71 | |||||
2 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.06 | 1:14.44 | |||||
3 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.03 | 1:18.20 | |||||
4 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.91 | 1:19.21 | |||||
5 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 37.94 | 1:21.34 | |||||
6 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 38.46 | 1:21.93 | |||||
7 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 41.19 | 1:25.92 | |||||
8 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 44.67 | 1:36.24 | |||||
9 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.32 | 1:41.26 | |||||
10 | Hugo Brogren | 2004 | Simklubben Lödde | 47.11 | 1:45.00 | |||||
- | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 30.80 | 1:03.82 | |||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.02 | 1:04.00 | |||||
3 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.58 | 1:09.04 | |||||
4 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 32.95 | 1:09.31 | |||||
5 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.51 | 1:13.18 | |||||
6 | Axel Palm | 2002 | Klippans Simsällskap | 36.37 | 1:14.53 | |||||
7 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.61 | 1:14.89 | |||||
8 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.54 | 1:15.07 | |||||
9 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.09 | 1:15.89 | |||||
10 | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.27 | 1:16.76 | |||||
11 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 37.54 | 1:17.24 | |||||
12 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.98 | 1:18.54 | |||||
13 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.77 | 1:21.67 | |||||
14 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.84 | 1:27.74 | |||||
15 | Emil Edvinsson | 2003 | Klippans Simsällskap | 40.51 | 1:27.90 | |||||
16 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.64 | 1:33.27 | |||||
17 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.08 | 1:33.99 | |||||
18 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.14 | 1:35.86 | |||||
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.21 | 56.03 | |||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.18 | 1:06.72 | |||||
3 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.17 | 1:06.91 | |||||
4 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.85 | 1:07.01 | |||||
5 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.20 | 1:12.60 | |||||
6 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 36.72 | 1:15.17 | |||||
7 | Casper Aadli | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.56 | 1:15.55 | |||||
8 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 37.04 | 1:16.24 | |||||
9 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.98 | 1:18.26 | |||||
10 | Samuel Aadli | 2001 | Klippans Simsällskap | 38.82 | 1:23.77 | |||||
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 26.74 | 54.24 | |||||
2 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 26.77 | 55.07 | |||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.29 | 56.03 | |||||
4 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 26.97 | 56.21 | |||||
5 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 28.04 | 57.89 | |||||
6 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.80 | 58.18 | |||||
7 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 29.30 | 1:00.39 | |||||
8 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 29.39 | 1:00.96 | |||||
9 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 29.94 | 1:02.01 | |||||
10 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.85 | 1:03.05 | |||||
11 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 33.68 | 1:09.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 03 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:35 |