Tulokset Triton Open 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:01 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 5:31.94 | ||||||
2 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:36.88 | ||||||
3 | Natasja Kepp | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:41.10 | ||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:12.26 | ||||||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:16.67 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:16.86 | ||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 5:34.00 | ||||||
5 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:34.08 | ||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 5:36.68 | ||||||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:41.24 | ||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 5:44.26 | ||||||
9 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:58.08 | ||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 6:10.01 | ||||||
11 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 6:52.65 | ||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:58.68 | ||||||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:01.31 | ||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:05.80 | ||||||
4 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:24.32 | ||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:41.23 | ||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:42.80 | ||||||
7 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:59.21 | ||||||
8 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 7:00.58 | ||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 7:02.53 | ||||||
- | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd i vend v. 250 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:01 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 4:50.78 | ||||||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 4:56.60 | ||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 5:08.52 | ||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:09.90 | ||||||
3 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:13.39 | ||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:18.50 | ||||||
5 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 5:43.81 | ||||||
- | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afslut på maven 200m | |||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afslut på maven 200m | |||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:24.12 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:36.76 | ||||||
3 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 5:53.03 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:55.38 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:56.83 | ||||||
6 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:58.42 | ||||||
7 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 6:00.28 | ||||||
8 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:35.57 | ||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:46.63 | ||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:22.66 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:44.64 | ||||||
- | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 08:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 28.07 | ||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.53 | ||||||
3 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 29.00 | ||||||
4 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 29.70 | ||||||
5 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 29.86 | ||||||
6 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.15 | ||||||
7 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.28 | ||||||
8 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.41 | ||||||
9 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 30.87 | ||||||
10 | Gabriella Sjursen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.41 | ||||||
10 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.41 | ||||||
12 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 31.42 | ||||||
13 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.46 | ||||||
14 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.62 | ||||||
15 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 32.11 | ||||||
16 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.21 | ||||||
17 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 32.60 | ||||||
18 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.65 | ||||||
19 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.66 | ||||||
20 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 33.39 | ||||||
21 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.40 | ||||||
22 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.57 | ||||||
23 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.47 | ||||||
24 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 36.18 | ||||||
25 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.78 | ||||||
- | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.88 | EXTRA | |||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.34 | EXTRA | |||||
- | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.86 | EXTRA | |||||
- | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.83 | ||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.48 | ||||||
3 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.60 | ||||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.57 | ||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 29.64 | ||||||
7 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.76 | ||||||
8 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.78 | ||||||
9 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.03 | ||||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.35 | ||||||
11 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.43 | ||||||
12 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.62 | ||||||
13 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 30.84 | ||||||
14 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 31.08 | ||||||
15 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.21 | ||||||
16 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | ||||||
17 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.50 | ||||||
18 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 32.21 | ||||||
19 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | ||||||
20 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | ||||||
21 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.43 | ||||||
22 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 33.63 | ||||||
23 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 33.70 | ||||||
24 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.16 | ||||||
25 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 34.75 | ||||||
26 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.34 | ||||||
27 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.64 | ||||||
28 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 37.59 | ||||||
- | Isabella Agnete Clausen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.54 | ||||||
2 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.26 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.29 | ||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 30.62 | ||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 31.18 | ||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.50 | ||||||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 31.56 | ||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | ||||||
9 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.50 | ||||||
10 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.51 | ||||||
11 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.60 | ||||||
12 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF | 32.66 | ||||||
13 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | ||||||
14 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.17 | ||||||
15 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.47 | ||||||
16 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 33.53 | ||||||
17 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | ||||||
18 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.83 | ||||||
19 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 34.50 | ||||||
20 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | ||||||
21 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 35.27 | ||||||
22 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.38 | ||||||
23 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 35.74 | ||||||
24 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.76 | ||||||
25 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 35.92 | ||||||
26 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | ||||||
27 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.87 | ||||||
28 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.90 | ||||||
29 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 37.13 | ||||||
30 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | ||||||
31 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | ||||||
32 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 38.51 | ||||||
33 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF | 38.85 | ||||||
34 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.88 | ||||||
35 | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.23 | ||||||
36 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.73 | ||||||
37 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 39.98 | ||||||
38 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.16 | ||||||
39 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.19 | ||||||
40 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.31 | ||||||
41 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.51 | ||||||
42 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | ||||||
43 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 41.31 | ||||||
44 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | ||||||
45 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.92 | ||||||
46 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.46 | ||||||
47 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.47 | ||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.16 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 33.25 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF | 35.92 | ||||||
4 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.42 | ||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.98 | ||||||
6 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.08 | ||||||
7 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.59 | ||||||
8 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.65 | ||||||
9 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 39.38 | ||||||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.59 | ||||||
11 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | ||||||
12 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.06 | ||||||
13 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.08 | ||||||
14 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.82 | ||||||
15 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 43.40 | ||||||
16 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 44.09 | ||||||
17 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 44.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 08:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 25.92 | ||||||
2 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 26.35 | ||||||
3 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.65 | ||||||
4 | Luka Maric | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 27.23 | ||||||
5 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 27.54 | ||||||
6 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.30 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.62 | ||||||
2 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.91 | ||||||
3 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 26.19 | ||||||
4 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.62 | ||||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | ||||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.98 | ||||||
7 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.20 | ||||||
8 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 27.36 | ||||||
9 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 27.38 | ||||||
10 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.45 | ||||||
11 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.73 | ||||||
12 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.89 | ||||||
13 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.37 | ||||||
14 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.52 | ||||||
15 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.78 | ||||||
16 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 28.94 | ||||||
17 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 29.10 | ||||||
18 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 29.70 | ||||||
19 | Jonas Kristensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.58 | ||||||
20 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.63 | ||||||
21 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.63 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 25.71 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.47 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.00 | ||||||
4 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.72 | ||||||
5 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.14 | ||||||
6 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.96 | ||||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 29.99 | ||||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 30.20 | ||||||
9 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 30.42 | ||||||
10 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 30.44 | ||||||
11 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | ||||||
12 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 30.76 | ||||||
13 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 31.03 | ||||||
14 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 31.24 | ||||||
15 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 31.29 | ||||||
16 | Victor Troelsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 31.36 | ||||||
17 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.32 | ||||||
18 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.98 | ||||||
19 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.02 | ||||||
20 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 33.52 | ||||||
21 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.70 | ||||||
22 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.84 | ||||||
23 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 34.93 | ||||||
24 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 36.62 | ||||||
25 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.01 | ||||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.80 | EXTRA | |||||
- | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.88 | ||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF | 29.90 | ||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF | 30.57 | ||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.58 | ||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF | 30.65 | ||||||
6 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 31.35 | ||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.73 | ||||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | ||||||
9 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.99 | ||||||
10 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.20 | ||||||
11 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.34 | ||||||
12 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 32.63 | ||||||
13 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 32.68 | ||||||
14 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | ||||||
15 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.50 | ||||||
16 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | ||||||
17 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.28 | ||||||
18 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 34.56 | ||||||
19 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.96 | ||||||
20 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.69 | ||||||
21 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.97 | ||||||
22 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF | 36.28 | ||||||
23 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.74 | ||||||
24 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.47 | ||||||
25 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 37.54 | ||||||
26 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 38.01 | ||||||
27 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.21 | ||||||
28 | Vilhelm Riegels | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.43 | ||||||
29 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF | 38.70 | ||||||
30 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.02 | ||||||
31 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.52 | ||||||
32 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.59 | ||||||
33 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF | 40.05 | ||||||
34 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.28 | ||||||
35 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.91 | ||||||
36 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.35 | ||||||
37 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 42.17 | ||||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | ||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 37.01 | ||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF | 39.01 | ||||||
4 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 2015 år |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 35.86 | ||||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 36.62 | ||||||
3 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 38.33 | ||||||
4 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 39.48 | ||||||
5 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.38 | ||||||
6 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 41.49 | ||||||
7 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.71 | ||||||
8 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 42.49 | ||||||
9 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 42.68 | ||||||
10 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 43.32 | ||||||
11 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 43.72 | ||||||
12 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 49.94 | ||||||
- | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.13 | EXTRA | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.49 | ||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.53 | ||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.53 | ||||||
4 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.59 | ||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.07 | ||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 41.28 | ||||||
7 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 41.35 | ||||||
8 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.23 | ||||||
9 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.42 | ||||||
10 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.89 | ||||||
11 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 44.47 | ||||||
12 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | ||||||
13 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.21 | ||||||
- | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 36.92 | ||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 37.76 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.28 | ||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.89 | ||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.76 | ||||||
6 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.49 | ||||||
7 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 45.76 | ||||||
8 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 45.96 | ||||||
9 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.51 | ||||||
10 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.55 | ||||||
11 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.85 | ||||||
12 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.05 | ||||||
13 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 47.73 | ||||||
14 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.81 | ||||||
15 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 49.23 | ||||||
16 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.71 | ||||||
17 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 50.96 | ||||||
18 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.53 | ||||||
19 | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.01 | ||||||
20 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 52.55 | ||||||
21 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.68 | ||||||
22 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 54.49 | ||||||
23 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 55.28 | ||||||
24 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.29 | ||||||
24 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 56.29 | ||||||
26 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.33 | ||||||
27 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.48 | ||||||
28 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.48 | ||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 48.64 | ||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF | 53.21 | ||||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.39 | ||||||
4 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.77 | ||||||
5 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:02.07 | ||||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | flere flyben v pull | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:04 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.40 | ||||||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | ||||||
3 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.08 | ||||||
4 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 38.43 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.07 | ||||||
2 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | ||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.23 | ||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.50 | ||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.78 | ||||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.01 | ||||||
7 | Jonas Kristensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 39.35 | ||||||
8 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.16 | ||||||
9 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.84 | ||||||
10 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 43.12 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | ||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.58 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.33 | ||||||
4 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 40.18 | ||||||
5 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 40.42 | ||||||
6 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.72 | ||||||
7 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 42.02 | ||||||
8 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 42.73 | ||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.12 | ||||||
10 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.17 | ||||||
11 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.52 | ||||||
12 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 44.66 | ||||||
13 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.77 | ||||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.48 | EXTRA | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 41.07 | ||||||
2 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.27 | ||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 43.96 | ||||||
4 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.36 | ||||||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.64 | ||||||
6 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 47.81 | ||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.88 | ||||||
8 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.29 | ||||||
9 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.78 | ||||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.52 | ||||||
11 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 53.63 | ||||||
12 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 55.86 | ||||||
13 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 55.97 | ||||||
14 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF | 56.16 | ||||||
15 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF | 56.60 | ||||||
16 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:04.33 | ||||||
- | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | flyben i bryst | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.90 | ||||||
2 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.00 | ||||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 2:12.58 | ||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.78 | ||||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.47 | ||||||
5 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:16.74 | ||||||
6 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.65 | ||||||
7 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.70 | ||||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:19.03 | ||||||
9 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 2:19.10 | ||||||
10 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.74 | ||||||
11 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.12 | ||||||
12 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 2:24.49 | ||||||
13 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 2:24.80 | ||||||
14 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 2:25.67 | ||||||
15 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 2:26.46 | ||||||
16 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 2:27.07 | ||||||
17 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 2:27.24 | ||||||
18 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 2:29.31 | ||||||
19 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:33.09 | ||||||
20 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:33.33 | ||||||
20 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 2:33.33 | ||||||
22 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.10 | ||||||
23 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 2:41.19 | ||||||
24 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.38 | ||||||
25 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.69 | ||||||
26 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:51.47 | ||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.16 | EXTRA | |||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.11 | EXTRA | |||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.82 | ||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.99 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.05 | ||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.76 | ||||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 2:16.53 | ||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.09 | ||||||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.23 | ||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 2:20.45 | ||||||
9 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 2:21.13 | ||||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.03 | ||||||
11 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.01 | ||||||
12 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.00 | ||||||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.03 | ||||||
14 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.20 | ||||||
15 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 2:30.78 | ||||||
16 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 2:33.14 | ||||||
17 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 2:33.57 | ||||||
18 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.82 | ||||||
19 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 2:36.89 | ||||||
20 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:37.01 | ||||||
21 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 2:42.91 | ||||||
22 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.25 | ||||||
23 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 2:49.57 | ||||||
24 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.18 | ||||||
25 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 2:54.61 | ||||||
26 | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | 3:14.07 | ||||||
- | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm u. vand> 15m | |||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.74 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 2:28.31 | ||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.36 | ||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 2:28.72 | ||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.45 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.67 | ||||||
7 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.32 | ||||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.31 | ||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF | 2:36.53 | ||||||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.09 | ||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.62 | ||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.62 | ||||||
13 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 2:43.12 | ||||||
14 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.55 | ||||||
15 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.92 | ||||||
16 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.03 | ||||||
17 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.07 | ||||||
18 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.98 | ||||||
19 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.32 | ||||||
20 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.45 | ||||||
21 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.87 | ||||||
22 | Freja Møller | 2004 | A6 | 2:52.07 | ||||||
23 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 2:54.77 | ||||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.02 | ||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:56.86 | ||||||
26 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 2:57.25 | ||||||
27 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 2:58.24 | ||||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 2:59.57 | ||||||
29 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.65 | ||||||
30 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.65 | ||||||
31 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 3:02.23 | ||||||
32 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:08.70 | ||||||
33 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF | 3:10.08 | ||||||
34 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.81 | ||||||
35 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.31 | ||||||
36 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.17 | ||||||
37 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:15.29 | ||||||
38 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 3:21.09 | ||||||
39 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:22.13 | ||||||
40 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:23.93 | ||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.86 | ||||||
2 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.09 | ||||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.87 | ||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.74 | ||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:16.00 | ||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.67 | ||||||
7 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:19.44 | ||||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.72 | ||||||
9 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.82 | ||||||
10 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:30.20 | ||||||
11 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:02 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:00.06 | ||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 2:02.57 | ||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 2:06.84 | ||||||
4 | Luka Maric | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:11.39 | ||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.29 | ||||||
2 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:02.32 | ||||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.76 | ||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.11 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.92 | ||||||
6 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.04 | ||||||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.22 | ||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.34 | ||||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.75 | ||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.75 | ||||||
11 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.87 | ||||||
12 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.34 | ||||||
13 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:15.69 | ||||||
14 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.26 | ||||||
15 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:16.77 | ||||||
16 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.12 | ||||||
17 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:20.35 | ||||||
18 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.70 | ||||||
19 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:26.37 | ||||||
20 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:28.67 | ||||||
21 | Jonas Kristensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:31.08 | ||||||
22 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 2:37.98 | ||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.64 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.72 | ||||||
3 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.04 | ||||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.66 | ||||||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.69 | ||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.35 | ||||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 2:21.36 | ||||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 2:23.04 | ||||||
9 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.10 | ||||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.77 | ||||||
11 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.75 | ||||||
12 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.48 | ||||||
13 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 2:27.02 | ||||||
14 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 2:27.93 | ||||||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.06 | ||||||
16 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:29.44 | ||||||
17 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 2:30.93 | ||||||
18 | Victor Troelsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 2:34.05 | ||||||
19 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.18 | ||||||
20 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.16 | ||||||
21 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:41.40 | ||||||
22 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.16 | ||||||
23 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:44.78 | ||||||
24 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:44.97 | ||||||
25 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.66 | ||||||
26 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 2:52.90 | ||||||
27 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 2:53.92 | ||||||
28 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:54.96 | ||||||
29 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | ||||||
30 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 2:59.43 | ||||||
31 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:04.78 | ||||||
32 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.56 | ||||||
33 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:16.33 | ||||||
- | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | DSQ | ej berør v. 100m | |||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF | 2:25.34 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.87 | ||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF | 2:31.81 | ||||||
4 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 2:32.04 | ||||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.85 | ||||||
6 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.12 | ||||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF | 2:35.07 | ||||||
8 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 2:38.55 | ||||||
9 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.27 | ||||||
10 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 2:45.60 | ||||||
11 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.89 | ||||||
12 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.04 | ||||||
13 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.45 | ||||||
14 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.37 | ||||||
15 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.56 | ||||||
16 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.77 | ||||||
17 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 2:57.16 | ||||||
18 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:58.03 | ||||||
19 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.41 | ||||||
20 | Vilhelm Riegels | 2003 | Swim Team Tåstrup | 2:58.72 | ||||||
21 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:03.90 | ||||||
22 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.63 | ||||||
23 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.69 | ||||||
24 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.20 | ||||||
25 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:07.61 | ||||||
26 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF | 3:08.04 | ||||||
27 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.20 | ||||||
28 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.79 | ||||||
29 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.35 | ||||||
30 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:13.77 | ||||||
31 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:17.18 | ||||||
32 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 3:18.15 | ||||||
33 | Tobias Jäger | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 3:18.93 | ||||||
34 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.16 | ||||||
35 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:39.99 | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.50 | ||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF | 3:06.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:58 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:29.80 | ||||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 2:33.97 | ||||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 2:38.62 | ||||||
4 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 2:40.41 | ||||||
5 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 2:44.71 | ||||||
6 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.64 | ||||||
7 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.55 | ||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.05 | EXTRA | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.37 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 2:30.07 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.80 | ||||||
4 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 2:33.22 | ||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.10 | ||||||
6 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.91 | ||||||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.14 | ||||||
8 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.23 | ||||||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 2:35.29 | ||||||
10 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 2:35.83 | ||||||
11 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.53 | ||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 2:38.61 | ||||||
13 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.81 | ||||||
14 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.70 | ||||||
15 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.78 | ||||||
16 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:47.27 | ||||||
17 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.49 | ||||||
18 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 2:48.90 | ||||||
19 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:53.60 | ||||||
20 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 2:53.65 | ||||||
21 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 2:54.72 | ||||||
22 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:58.31 | ||||||
23 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 3:00.73 | ||||||
24 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:01.86 | ||||||
25 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.85 | ||||||
26 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.28 | ||||||
- | Isabella Agnete Clausen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | ej fort. bevæg 150m | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.78 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 2:48.06 | ||||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 2:49.69 | ||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.23 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.99 | ||||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.86 | ||||||
7 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.61 | ||||||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.66 | ||||||
9 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:00.18 | ||||||
10 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.20 | ||||||
11 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.37 | ||||||
12 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.97 | ||||||
13 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.10 | ||||||
14 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.89 | ||||||
15 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.52 | ||||||
16 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 3:06.31 | ||||||
17 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.69 | ||||||
18 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.77 | ||||||
19 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:11.46 | ||||||
20 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.03 | ||||||
21 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.23 | ||||||
22 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 3:13.56 | ||||||
23 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 3:13.61 | ||||||
24 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 3:14.24 | ||||||
25 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 3:14.87 | ||||||
26 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:17.98 | ||||||
27 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.72 | ||||||
28 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 3:19.32 | ||||||
29 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.48 | ||||||
30 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.39 | ||||||
31 | Freja Møller | 2004 | A6 | 3:21.68 | ||||||
32 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.90 | ||||||
33 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.31 | ||||||
34 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.22 | ||||||
35 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.01 | ||||||
36 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.14 | ||||||
37 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.06 | ||||||
38 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:28.63 | ||||||
39 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:29.65 | ||||||
40 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.22 | ||||||
41 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.79 | ||||||
42 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:39.46 | ||||||
43 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.59 | ||||||
44 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:50.41 | ||||||
45 | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.67 | ||||||
46 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 4:06.41 | ||||||
47 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.89 | ||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.74 | ||||||
2 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.27 | ||||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.86 | ||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.57 | ||||||
5 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.70 | ||||||
6 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.13 | ||||||
7 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.08 | ||||||
8 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:43.09 | ||||||
9 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:43.15 | ||||||
10 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:43.42 | ||||||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.18 | ||||||
12 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.19 | ||||||
13 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.47 | ||||||
14 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.92 | ||||||
15 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.41 | ||||||
16 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 4:02.44 | ||||||
17 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.37 | ||||||
18 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:14.58 | ||||||
19 | Signe Bille | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:17.88 | ||||||
- | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fort. bevæg 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:22.53 | ||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.96 | ||||||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.02 | ||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.43 | ||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.57 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.24 | ||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.91 | ||||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.99 | ||||||
8 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.31 | ||||||
9 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.34 | ||||||
10 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 2:37.61 | ||||||
11 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.90 | ||||||
12 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:51.78 | ||||||
13 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.69 | ||||||
- | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.04 | ||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.91 | ||||||
3 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.98 | ||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.28 | ||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.76 | ||||||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.55 | ||||||
7 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.80 | ||||||
8 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 2:49.17 | ||||||
9 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:49.53 | ||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.18 | ||||||
11 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:02.78 | ||||||
12 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 3:07.39 | ||||||
13 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 3:10.60 | ||||||
14 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:17.58 | ||||||
15 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.29 | ||||||
16 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 3:24.30 | ||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.97 | ||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.52 | ||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.98 | ||||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.39 | ||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF | 2:52.55 | ||||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF | 2:53.13 | ||||||
7 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.87 | ||||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.71 | ||||||
9 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.26 | ||||||
10 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.18 | ||||||
11 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.33 | ||||||
12 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:08.93 | ||||||
13 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 3:09.54 | ||||||
14 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.12 | ||||||
15 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 3:12.57 | ||||||
16 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.89 | ||||||
17 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.88 | ||||||
18 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.14 | ||||||
19 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 3:19.21 | ||||||
20 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.91 | ||||||
21 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:23.09 | ||||||
22 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.14 | ||||||
23 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.69 | ||||||
24 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.15 | ||||||
25 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.02 | ||||||
26 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.35 | ||||||
27 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:34.51 | ||||||
28 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:34.86 | ||||||
29 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.59 | ||||||
30 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 3:43.09 | ||||||
31 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.12 | ||||||
32 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:46.78 | ||||||
- | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.00 | ||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.75 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.26 | ||||||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.48 | ||||||
5 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:42.78 | ||||||
6 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:46.51 | ||||||
7 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.14 | ||||||
- | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afsl.på mave v.200m | |||||
- | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej berør v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | ||||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 30.70 | ||||||
3 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.11 | ||||||
4 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 33.41 | ||||||
5 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 33.58 | ||||||
6 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.65 | ||||||
7 | Gabriella Sjursen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.40 | ||||||
8 | Natasja Kepp | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | ||||||
9 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 35.07 | ||||||
10 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.14 | ||||||
11 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | ||||||
12 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.66 | ||||||
13 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 36.54 | ||||||
14 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 38.28 | ||||||
15 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 42.31 | ||||||
- | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | EXTRA | |||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.97 | EXTRA | |||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.36 | ||||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | ||||||
3 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 32.13 | ||||||
4 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.52 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.33 | ||||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.40 | ||||||
7 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 34.63 | ||||||
8 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.18 | ||||||
9 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.47 | ||||||
10 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.51 | ||||||
11 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 43.29 | ||||||
12 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 44.08 | ||||||
13 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.05 | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.57 | ||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 32.43 | ||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.26 | ||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.53 | ||||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.55 | ||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.62 | ||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.04 | ||||||
8 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.96 | ||||||
9 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.44 | ||||||
10 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.09 | ||||||
11 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.90 | ||||||
12 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | ||||||
13 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | ||||||
14 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.36 | ||||||
15 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.00 | ||||||
16 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.68 | ||||||
17 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.16 | ||||||
18 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.91 | ||||||
19 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 44.06 | ||||||
20 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 44.61 | ||||||
21 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 44.83 | ||||||
22 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.45 | ||||||
23 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.04 | ||||||
24 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.43 | ||||||
25 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.66 | ||||||
26 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.69 | ||||||
27 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.62 | ||||||
- | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.96 | EXTRA | |||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.04 | ||||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.88 | ||||||
3 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 53.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.06 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.65 | ||||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | ||||||
4 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 28.37 | ||||||
5 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.58 | ||||||
6 | Luka Maric | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 30.12 | ||||||
7 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 33.52 | ||||||
- | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.70 | EXTRA | |||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.07 | ||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | ||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 27.25 | ||||||
4 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.69 | ||||||
5 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 28.78 | ||||||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.00 | ||||||
7 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.22 | ||||||
8 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.42 | ||||||
9 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.50 | ||||||
10 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | ||||||
11 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.79 | ||||||
12 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | ||||||
13 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.84 | ||||||
13 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 31.84 | ||||||
15 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.44 | ||||||
16 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 36.71 | ||||||
17 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 37.99 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.90 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.30 | ||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 31.66 | ||||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 32.17 | ||||||
5 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.74 | ||||||
6 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 34.11 | ||||||
7 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 34.16 | ||||||
8 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.99 | ||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 35.05 | ||||||
10 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 36.32 | ||||||
11 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.06 | ||||||
12 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | ||||||
13 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.04 | ||||||
14 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 41.39 | ||||||
15 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 42.24 | ||||||
16 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.78 | ||||||
17 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.25 | ||||||
18 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.64 | ||||||
- | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF | 31.75 | ||||||
2 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.43 | ||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.11 | ||||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | ||||||
5 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.12 | ||||||
6 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | ||||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | ||||||
8 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 38.16 | ||||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.29 | ||||||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.98 | ||||||
11 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF | 41.00 | ||||||
12 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 41.15 | ||||||
13 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.56 | ||||||
14 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.61 | ||||||
15 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 45.00 | ||||||
16 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.37 | ||||||
17 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.68 | ||||||
18 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.74 | ||||||
19 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.72 | ||||||
20 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.80 | ||||||
21 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.86 | ||||||
22 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 51.08 | ||||||
23 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF | 51.80 | ||||||
- | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej synkron ben | |||||
- | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | brystben ved start | |||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.29 | ||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF | 42.25 | ||||||
3 | Nicolai Christensen | 2006 | A6 | 45.77 | ||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:20.61 | ||||||
2 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.98 | ||||||
3 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:22.63 | ||||||
4 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 1:23.00 | ||||||
5 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:27.45 | ||||||
6 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 1:30.65 | ||||||
7 | Natasja Kepp | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.74 | ||||||
8 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:33.68 | ||||||
9 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 1:33.82 | ||||||
10 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:35.06 | ||||||
11 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:35.16 | ||||||
12 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:41.14 | ||||||
13 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.21 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.95 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.22 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.23 | ||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.31 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.79 | ||||||
6 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.17 | ||||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.60 | ||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.83 | ||||||
9 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.69 | ||||||
10 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.45 | ||||||
11 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:29.99 | ||||||
12 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.00 | ||||||
13 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:32.04 | ||||||
14 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.95 | ||||||
15 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.84 | ||||||
16 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:36.08 | ||||||
17 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.29 | ||||||
18 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:37.82 | ||||||
19 | Isabella Agnete Clausen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:38.94 | ||||||
20 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 1:41.78 | ||||||
21 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.14 | ||||||
22 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.64 | ||||||
23 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:44.03 | ||||||
24 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 1:45.70 | ||||||
25 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.28 | ||||||
26 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.44 | ||||||
27 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:52.15 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:22.66 | ||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.92 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.07 | ||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.23 | ||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.51 | ||||||
6 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.65 | ||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.32 | ||||||
8 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.35 | ||||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:35.83 | ||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.23 | ||||||
11 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.45 | ||||||
12 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.65 | ||||||
13 | Freja Møller | 2004 | A6 | 1:36.67 | ||||||
14 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:37.24 | ||||||
15 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:37.48 | ||||||
16 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF | 1:37.90 | ||||||
17 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 1:38.06 | ||||||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.44 | ||||||
19 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.52 | ||||||
20 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.82 | ||||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:39.12 | ||||||
22 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.02 | ||||||
23 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF | 1:40.97 | ||||||
24 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.05 | ||||||
25 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.06 | ||||||
26 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.22 | ||||||
27 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.56 | ||||||
28 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 1:43.61 | ||||||
29 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.17 | ||||||
30 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.87 | ||||||
31 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 1:45.00 | ||||||
32 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.20 | ||||||
33 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.28 | ||||||
34 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 1:47.35 | ||||||
35 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:48.04 | ||||||
36 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.07 | ||||||
37 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.76 | ||||||
38 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 1:52.07 | ||||||
39 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.08 | ||||||
40 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.56 | ||||||
41 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.30 | ||||||
42 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:57.04 | ||||||
43 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 1:57.37 | ||||||
44 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:58.42 | ||||||
45 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.28 | ||||||
46 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.44 | ||||||
47 | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.09 | ||||||
48 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.28 | ||||||
49 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.07 | ||||||
50 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.22 | ||||||
51 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:02.30 | ||||||
52 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.51 | ||||||
53 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.53 | ||||||
54 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:05.42 | ||||||
55 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 2:12.59 | ||||||
56 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.35 | ||||||
57 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.31 | ||||||
58 | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.26 | ||||||
- | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:36.13 | EXTRA | |||||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
- | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | fl flyspark v start | |||||
- | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.71 | ||||||
2 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.02 | ||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.02 | ||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.71 | ||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.54 | ||||||
6 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.17 | ||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.53 | ||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.81 | ||||||
9 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.87 | ||||||
10 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.79 | ||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.02 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.11 | ||||||
13 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.15 | ||||||
14 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.35 | ||||||
15 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.47 | ||||||
16 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.08 | ||||||
17 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.09 | ||||||
18 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:19.22 | ||||||
19 | Signe Bille | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.11 | ||||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | crawl efter start | |||||
- | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | asynkron ben ved p.o | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.75 | ||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:11.64 | ||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.90 | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.76 | ||||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 1:16.68 | ||||||
3 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.09 | ||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.28 | ||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | ||||||
6 | Jonas Kristensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:27.65 | ||||||
7 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.47 | ||||||
8 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:29.95 | ||||||
9 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:31.51 | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.23 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.97 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.97 | ||||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.77 | ||||||
5 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 1:25.35 | ||||||
6 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.69 | ||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.25 | ||||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:32.91 | ||||||
9 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:33.42 | ||||||
10 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.72 | ||||||
11 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:35.43 | ||||||
12 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:40.01 | ||||||
13 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:43.13 | ||||||
14 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:44.42 | ||||||
15 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:45.75 | ||||||
16 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.95 | ||||||
17 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 1:54.01 | ||||||
- | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF | 1:26.33 | ||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 1:31.67 | ||||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.82 | ||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF | 1:35.70 | ||||||
5 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.95 | ||||||
6 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.29 | ||||||
7 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:40.81 | ||||||
8 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.66 | ||||||
9 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.05 | ||||||
10 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.86 | ||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF | 1:47.40 | ||||||
12 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:48.37 | ||||||
13 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.32 | ||||||
14 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.40 | ||||||
15 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.83 | ||||||
16 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.33 | ||||||
17 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.84 | ||||||
18 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.07 | ||||||
19 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.50 | ||||||
20 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.34 | ||||||
21 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 2:00.88 | ||||||
22 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF | 2:03.51 | ||||||
23 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.00 | ||||||
24 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 2:07.06 | ||||||
25 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.25 | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Tobias Jäger | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | DSQ | ej udad. fødder v50m | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.61 | ||||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.74 | ||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:54.50 | ||||||
4 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.82 | ||||||
5 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.29 | ||||||
6 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.11 | ||||||
- | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.93 | EXTRA | |||||
- | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | flere flyben v. p.u. | |||||
- | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | mange flyben start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 15, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.83 | 1:07.32 | 1:43.08 | 2:20.10 | 9:40.38 | ||
2:56.13 | 3:33.22 | 4:09.24 | ||||||||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.28 | 1:07.71 | 1:43.61 | 2:20.36 | 9:43.99 | ||
2:56.79 | 3:33.57 | 4:10.80 | ||||||||
3 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | 1:07.84 | 1:43.26 | 2:20.56 | 9:44.62 | ||
2:56.40 | 3:33.69 | 4:09.77 | ||||||||
4 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.43 | 1:10.18 | 1:47.40 | 2:25.10 | 9:54.53 | ||
3:02.88 | 3:40.39 | 4:17.57 | ||||||||
5 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 32.81 | 1:09.76 | 1:47.39 | 2:25.64 | 9:56.97 | ||
3:03.95 | 3:42.84 | 4:20.72 | ||||||||
6 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.16 | 1:10.56 | 1:48.77 | 2:26.00 | 9:57.53 | ||
3:04.01 | 3:41.95 | 4:20.69 | ||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 33.55 | 1:10.06 | 1:47.80 | 2:25.95 | 10:06.07 | ||
3:04.13 | 3:42.87 | 4:20.92 | ||||||||
8 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 32.87 | 1:09.76 | 1:46.44 | 2:24.03 | 10:06.31 | ||
3:01.37 | 3:40.14 | 4:17.82 | ||||||||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 34.48 | 1:13.99 | 1:53.44 | 2:34.07 | 10:20.85 | ||
3:13.31 | 3:53.58 | 4:32.86 | ||||||||
10 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | 1:14.84 | 1:54.79 | 2:34.65 | 10:27.21 | ||
3:14.47 | 3:55.69 | 4:34.80 | ||||||||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 37.25 | 1:17.99 | 2:00.32 | 2:40.91 | 10:41.99 | ||
3:22.31 | 4:02.38 | 4:41.81 | ||||||||
12 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.46 | 1:16.00 | 1:56.50 | 2:37.79 | 10:44.00 | ||
3:19.35 | 4:00.73 | 4:41.85 | ||||||||
13 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.58 | 1:16.26 | 1:56.75 | 2:38.30 | 10:45.78 | ||
3:18.59 | 3:59.97 | 4:41.03 | ||||||||
14 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.49 | 1:16.06 | 1:56.83 | 2:37.92 | 10:46.11 | ||
3:19.23 | 4:00.51 | 4:41.45 | ||||||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.73 | 1:19.42 | 2:01.74 | 2:44.33 | 11:21.75 | ||
3:27.91 | 4:11.13 | 4:55.17 | ||||||||
16 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.26 | 1:19.18 | 2:02.54 | 2:46.62 | 11:38.98 | ||
3:31.11 | 4:16.13 | 5:00.77 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 4:11.82 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:11.92 | ||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 4:19.12 | ||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 4:21.03 | ||||||
5 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:40.42 | ||||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.94 | ||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:16.83 | ||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.63 | ||||||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 4:22.73 | ||||||
4 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:26.22 | ||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.10 | ||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:31.76 | ||||||
7 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.39 | ||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 4:25.13 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:39.56 | ||||||
3 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:51.06 | ||||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 4:53.47 | ||||||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.65 | ||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:57.60 | ||||||
7 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.68 | ||||||
8 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 5:01.95 | ||||||
9 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.30 | ||||||
10 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 5:06.93 | ||||||
11 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 5:11.34 | ||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.04 | ||||||
13 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 5:16.88 | ||||||
14 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 5:17.55 | ||||||
15 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:17.71 | ||||||
16 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.93 | ||||||
17 | Victor Troelsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 5:24.70 | ||||||
18 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:30.86 | ||||||
19 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 5:34.95 | ||||||
20 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:36.55 | ||||||
21 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 5:51.94 | ||||||
22 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 6:08.77 | ||||||
23 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:11.93 | ||||||
24 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:37.64 | ||||||
25 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 6:57.88 | ||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:18.88 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:24.12 | ||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:30.43 | ||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:33.20 | ||||||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 5:33.44 | ||||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:44.14 | ||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:46.16 | ||||||
8 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:53.87 | ||||||
9 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:13.12 | ||||||
10 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:23.31 | ||||||
11 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:32.72 | ||||||
12 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:34.65 | ||||||
13 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 6:35.41 | ||||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF | 6:58.18 | ||||||
15 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 7:09.53 | ||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mira Mass | 2000 | A6 | 1:08.03 | ||||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 1:08.29 | ||||||
3 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.61 | ||||||
4 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:12.90 | ||||||
5 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:16.01 | ||||||
6 | Gabriella Sjursen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:18.41 | ||||||
7 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 1:18.77 | ||||||
8 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 1:26.32 | ||||||
9 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:26.75 | ||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.03 | EXTRA | |||||
- | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.33 | EXTRA | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.14 | ||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.70 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.79 | ||||||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.54 | ||||||
5 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.30 | ||||||
6 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.93 | ||||||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.52 | ||||||
8 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 1:17.54 | ||||||
9 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.52 | ||||||
10 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.63 | ||||||
11 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.38 | ||||||
12 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.79 | ||||||
13 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.63 | ||||||
14 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.76 | ||||||
15 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:23.13 | ||||||
16 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.73 | ||||||
17 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.16 | ||||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.31 | ||||||
19 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.62 | ||||||
20 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:35.29 | ||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:17.41 | ||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:18.42 | ||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF | 1:20.97 | ||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.11 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.33 | ||||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.63 | ||||||
8 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.66 | ||||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:24.72 | ||||||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.05 | ||||||
11 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.57 | ||||||
12 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.62 | ||||||
13 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.38 | ||||||
14 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.96 | ||||||
15 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.10 | ||||||
16 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:33.67 | ||||||
16 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.67 | ||||||
18 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF | 1:38.78 | ||||||
19 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.79 | ||||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:39.93 | ||||||
21 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.97 | ||||||
22 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 1:42.72 | ||||||
23 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:44.53 | ||||||
24 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.09 | ||||||
25 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.93 | ||||||
26 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.86 | ||||||
27 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.21 | ||||||
28 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:04.10 | ||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | assym. arme e. start | |||||
- | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF | 1:35.25 | ||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:00.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.74 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.06 | ||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 59.46 | ||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:01.04 | ||||||
5 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 1:02.36 | ||||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.79 | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.59 | ||||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 1:03.38 | ||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.53 | ||||||
4 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.25 | ||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.46 | ||||||
6 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.30 | ||||||
7 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.56 | ||||||
8 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.92 | ||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.12 | ||||||
10 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.20 | ||||||
11 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.22 | ||||||
12 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.37 | ||||||
13 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.00 | ||||||
14 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:12.18 | ||||||
15 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:12.53 | ||||||
16 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.61 | ||||||
17 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.58 | ||||||
18 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.32 | ||||||
19 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.32 | ||||||
20 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:35.11 | ||||||
- | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.16 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.41 | ||||||
3 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:14.10 | ||||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 1:15.29 | ||||||
5 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.93 | ||||||
6 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.38 | ||||||
7 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:25.75 | ||||||
8 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:32.28 | ||||||
9 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:34.47 | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.49 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF | 1:26.24 | ||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.91 | ||||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF | 1:32.98 | ||||||
5 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.02 | ||||||
6 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.64 | ||||||
7 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.07 | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | crawlarm v. start | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Mogens Lind & Sønner |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 33.16 | ||||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 34.05 | ||||||
3 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 35.08 | ||||||
4 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.69 | ||||||
5 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.09 | ||||||
6 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.32 | ||||||
7 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 37.89 | ||||||
8 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.17 | ||||||
9 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 39.55 | ||||||
10 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.77 | ||||||
11 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 40.93 | ||||||
12 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 43.93 | ||||||
- | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | EXTRA | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.56 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.96 | ||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.28 | ||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.30 | ||||||
5 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.91 | ||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 35.42 | ||||||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.50 | ||||||
8 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | ||||||
9 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.65 | ||||||
10 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.70 | ||||||
11 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.04 | ||||||
12 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 37.58 | ||||||
13 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.86 | ||||||
14 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.90 | ||||||
15 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.91 | ||||||
16 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.00 | ||||||
17 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 38.97 | ||||||
18 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.27 | ||||||
19 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.26 | ||||||
20 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 42.54 | ||||||
21 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 44.08 | ||||||
22 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.62 | ||||||
23 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 45.55 | ||||||
24 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 46.31 | ||||||
- | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.12 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.64 | ||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.66 | ||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.58 | ||||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.99 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.74 | ||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.15 | ||||||
8 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 40.21 | ||||||
9 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.34 | ||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.36 | ||||||
11 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 42.52 | ||||||
12 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.72 | ||||||
13 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 43.81 | ||||||
14 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 43.94 | ||||||
15 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.15 | ||||||
16 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 44.54 | ||||||
17 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 45.75 | ||||||
18 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.77 | ||||||
19 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.78 | ||||||
20 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.35 | ||||||
21 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.63 | ||||||
22 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.17 | ||||||
23 | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.39 | ||||||
24 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 48.51 | ||||||
25 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.53 | ||||||
26 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.29 | ||||||
27 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.34 | ||||||
28 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 54.25 | ||||||
29 | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.33 | ||||||
30 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.69 | ||||||
31 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.23 | ||||||
32 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.87 | ||||||
- | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.93 | EXTRA | |||||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.70 | ||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF | 41.75 | ||||||
3 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.86 | ||||||
4 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.59 | ||||||
5 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.52 | ||||||
6 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.87 | ||||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.67 | ||||||
8 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.93 | ||||||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.05 | ||||||
10 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.58 | ||||||
11 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.67 | ||||||
12 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 51.39 | ||||||
13 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.59 | ||||||
14 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 53.55 | ||||||
15 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.57 | ||||||
16 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.36 | ||||||
17 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.54 | ||||||
18 | Signe Bille | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.09 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.20 | ||||||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.84 | ||||||
4 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 32.10 | ||||||
5 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.04 | ||||||
6 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.53 | ||||||
7 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.67 | ||||||
8 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | ||||||
9 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.39 | ||||||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 35.65 | ||||||
11 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 35.73 | ||||||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | ||||||
13 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | ||||||
14 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.67 | ||||||
15 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 36.82 | ||||||
16 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.99 | ||||||
17 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.13 | ||||||
18 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 38.34 | ||||||
19 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.42 | ||||||
20 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.45 | ||||||
21 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 38.47 | ||||||
22 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 38.88 | ||||||
23 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.91 | ||||||
24 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.77 | ||||||
25 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.66 | ||||||
26 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 41.16 | ||||||
27 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.24 | ||||||
28 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.73 | ||||||
29 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.76 | ||||||
30 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.92 | ||||||
31 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.21 | ||||||
32 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 42.25 | ||||||
33 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.43 | ||||||
34 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.73 | ||||||
35 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 42.90 | ||||||
36 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.95 | ||||||
37 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 42.98 | ||||||
38 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.11 | ||||||
39 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 43.15 | ||||||
40 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.49 | ||||||
41 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.05 | ||||||
42 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.34 | ||||||
43 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.59 | ||||||
43 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.59 | ||||||
45 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.95 | ||||||
45 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 44.95 | ||||||
47 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.60 | ||||||
48 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF | 45.98 | ||||||
49 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 46.24 | ||||||
50 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 46.36 | ||||||
51 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.59 | ||||||
52 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.64 | ||||||
53 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.84 | ||||||
54 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.93 | ||||||
54 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.93 | ||||||
56 | Tobias Jäger | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 46.99 | ||||||
57 | Nicolai Christensen | 2006 | A6 | 47.00 | ||||||
58 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 47.15 | ||||||
59 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF | 47.16 | ||||||
60 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.26 | ||||||
61 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 47.46 | ||||||
62 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 47.79 | ||||||
63 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 48.09 | ||||||
64 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.23 | ||||||
65 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.24 | ||||||
66 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.38 | ||||||
67 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.94 | ||||||
68 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.96 | ||||||
69 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.26 | ||||||
70 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF | 49.60 | ||||||
71 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.62 | ||||||
72 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.70 | ||||||
73 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.30 | ||||||
74 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.35 | ||||||
- | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.31 | EXTRA | |||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afslut u. vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Elite Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:05.84 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 1:01.91 | 1:01.91 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | |||||||||
Amanda Duus | 2000 | |||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 4:05.84 | 4:05.84 | |||||||
2 | Kvik Piger B1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.60 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:01.41 | 1:01.41 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | |||||||||
Regitze Gaard | 2001 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 4:07.60 | 4:07.60 | |||||||
3 | Triton Første Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:19.91 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 1:03.10 | 1:03.10 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | |||||||||
Alberte Mammen | 2001 | |||||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 4:19.91 | 4:19.91 | |||||||
4 | Kvik Piger B2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:27.43 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:05.17 | 1:05.17 | |||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | |||||||||
Maria Olsen | 2000 | |||||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 4:27.43 | 4:27.43 | |||||||
5 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:28.38 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 1:06.17 | 1:06.17 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | |||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 4:28.38 | 4:28.38 | |||||||
6 | Kvik Piger C1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.62 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:06.18 | 1:06.18 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | |||||||||
Caroline Brink | 2003 | |||||||||
Celia Puggaard | 2003 | 4:35.62 | 4:35.62 | |||||||
7 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:37.12 | ||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 1:10.54 | 1:10.54 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | |||||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | |||||||||
Natasja Kepp | 2000 | 4:37.12 | 4:37.12 | |||||||
8 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:40.98 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:07.88 | 1:07.88 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | |||||||||
Mia Lindberg | 2003 | |||||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 4:40.98 | 4:40.98 | |||||||
9 | Triton Første Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:42.37 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:08.04 | 1:08.04 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | |||||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | |||||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 4:42.37 | 4:42.37 | |||||||
10 | Kvik Piger C2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:46.17 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 1:08.80 | 1:08.80 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | |||||||||
Emilie Meng | 2003 | |||||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 4:46.17 | 4:46.17 | |||||||
11 | Hovedstaden Piger 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.71 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 1:14.86 | 1:14.86 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | |||||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | |||||||||
Thea Pedersen | 2003 | 5:08.71 | 5:08.71 | |||||||
12 | Værløse Piger 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 5:24.37 | ||||||
Sille Mundt | 2002 | 1:14.50 | 1:14.50 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | |||||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | |||||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 5:24.37 | 5:24.37 | |||||||
13 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.07 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 1:19.52 | 1:19.52 | |||||||
Rosemarie Koch | 2004 | |||||||||
Olivia Callesen | 2004 | |||||||||
Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 5:27.07 | 5:27.07 | |||||||
14 | Talent Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:28.82 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 1:17.37 | 1:17.37 | |||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | |||||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | |||||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 5:28.82 | 5:28.82 | |||||||
15 | Glostrup Piger 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 6:09.15 | ||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 1:20.86 | 1:20.86 | |||||||
Malene Langvad | 2004 | |||||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | |||||||||
Julie Dahl | 2004 | 6:09.15 | 6:09.15 | |||||||
16 | Værløse Piger 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:54.28 | ||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 1:36.54 | 1:36.54 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | |||||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | |||||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 6:54.28 | 6:54.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 11 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Elite Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:46.44 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 57.19 | 57.19 | |||||||
Johan Müller | 1998 | |||||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | |||||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 3:46.44 | 3:46.44 | |||||||
2 | Kvik Drenge B | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:50.63 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 56.67 | 56.67 | |||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | |||||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | |||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 3:50.63 | 3:50.63 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:55.67 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 1:00.46 | 1:00.46 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | |||||||||
William Textor Broch | 2001 | |||||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 3:55.67 | 3:55.67 | |||||||
4 | Triton Første Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:57.24 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 59.89 | 59.89 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | |||||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | |||||||||
Johan Joensen | 2000 | 3:57.24 | 3:57.24 | |||||||
5 | Triton Første Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:04.76 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 1:02.34 | 1:02.34 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | |||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | |||||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 4:04.76 | 4:04.76 | |||||||
6 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:06.52 | ||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 1:01.86 | 1:01.86 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | |||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | |||||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 4:06.52 | 4:06.52 | |||||||
7 | Kvik Drenge C1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:11.56 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:01.48 | 1:01.48 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | |||||||||
Gustav Sidenius | 2001 | |||||||||
Roar Andersen | 2001 | 4:11.56 | 4:11.56 | |||||||
8 | Talent Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.73 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 1:09.71 | 1:09.71 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | |||||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | |||||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 4:21.73 | 4:21.73 | |||||||
9 | Hovedstaden Drenge 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:34.97 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 1:06.05 | 1:06.05 | |||||||
Jens Bomgaard | 2002 | |||||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 4:34.97 | 4:34.97 | |||||||
10 | Nakskov Drenge 1 | 0 | Nakskov Svømme Klub | 4:36.83 | ||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 1:08.25 | 1:08.25 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | |||||||||
Jonas Kristensen | 1999 | |||||||||
Magnus Madsen | 2000 | 4:36.83 | 4:36.83 | |||||||
11 | Værløse Drenge 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 4:41.90 | ||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 1:05.68 | 1:05.68 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | |||||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | |||||||||
Mathias Persson | 2001 | 4:41.90 | 4:41.90 | |||||||
12 | Kvik Drenge C2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.44 | ||||||
Mike Johansen | 2001 | 1:06.12 | 1:06.12 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | |||||||||
Lucas Sirek Larsen | 2002 | |||||||||
Valentin Wahl | 2003 | 4:56.44 | 4:56.44 | |||||||
13 | Hovedstaden Drenge 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.01 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:14.29 | 1:14.29 | |||||||
Frede Meincke | 2002 | |||||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | |||||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 5:07.01 | 5:07.01 | |||||||
14 | Hovedstaden Drenge 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:21.46 | ||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 1:17.56 | 1:17.56 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | |||||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | |||||||||
Sebastian K. Greisen | 2004 | 5:21.46 | 5:21.46 | |||||||
15 | Talent Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:22.50 | ||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 1:15.79 | 1:15.79 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | |||||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | |||||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 5:22.50 | 5:22.50 | |||||||
16 | Nakskov Drenge | 0 | Nakskov Svømme Klub | 5:24.62 | ||||||
Tobias Jäger | 2004 | 1:31.54 | 1:31.54 | |||||||
Valdemar Jensen | 2004 | |||||||||
Tobias Lindberg | 2003 | |||||||||
Mads Holm | 1998 | 5:24.62 | 5:24.62 | |||||||
17 | Glostrup Drenge 1 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 5:49.52 | ||||||
Marius Nielsen | 2003 | 1:25.98 | 1:25.98 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | |||||||||
Asger Johansen | 2003 | |||||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 5:49.52 | 5:49.52 | |||||||
18 | Værløse Drenge 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:24.76 | ||||||
Lucas Jøns | 2002 | 1:23.98 | 1:23.98 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | |||||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | |||||||||
William Schützsack Duncan | 2003 | 6:24.76 | 6:24.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 11 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.28 | ||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.43 | ||||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.02 | ||||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.82 | ||||||
5 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 2:35.48 | ||||||
6 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.86 | ||||||
7 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.04 | ||||||
8 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.54 | ||||||
9 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 2:49.51 | ||||||
10 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 2:50.10 | ||||||
11 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:54.84 | ||||||
12 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 2:58.15 | ||||||
13 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:59.95 | ||||||
14 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.81 | ||||||
15 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 3:06.60 | ||||||
- | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 2:37.71 | EXTRA | |||||
- | Mira Mass | 2000 | A6 | 2:30.65 | EXTRA | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.19 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.42 | ||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.78 | ||||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.03 | ||||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.10 | ||||||
6 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.69 | ||||||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.37 | ||||||
8 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.67 | ||||||
9 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.84 | ||||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.48 | ||||||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:44.93 | ||||||
12 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.46 | ||||||
13 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.59 | ||||||
14 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.37 | ||||||
15 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 2:52.09 | ||||||
16 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.65 | ||||||
17 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.30 | ||||||
18 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.98 | ||||||
19 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.57 | ||||||
20 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.74 | ||||||
21 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.99 | ||||||
22 | Isabella Agnete Clausen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 3:07.32 | ||||||
23 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:13.89 | ||||||
24 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 3:20.25 | ||||||
25 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:20.58 | ||||||
26 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.91 | ||||||
- | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.40 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.48 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.34 | ||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 2:51.21 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.80 | ||||||
6 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.34 | ||||||
7 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.29 | ||||||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.52 | ||||||
9 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.63 | ||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.38 | ||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.96 | ||||||
12 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:03.27 | ||||||
13 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.68 | ||||||
14 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:03.74 | ||||||
15 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.10 | ||||||
16 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 3:06.19 | ||||||
17 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.79 | ||||||
18 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 3:08.56 | ||||||
19 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.99 | ||||||
20 | Freja Møller | 2004 | A6 | 3:10.75 | ||||||
21 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.89 | ||||||
22 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.90 | ||||||
23 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:17.38 | ||||||
24 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.91 | ||||||
25 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.46 | ||||||
26 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.73 | ||||||
27 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.86 | ||||||
28 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:19.77 | ||||||
29 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.44 | ||||||
30 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 3:22.10 | ||||||
31 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.72 | ||||||
32 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 3:24.55 | ||||||
33 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 3:25.14 | ||||||
34 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.25 | ||||||
35 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.50 | ||||||
36 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:31.75 | ||||||
37 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.70 | ||||||
38 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:35.77 | ||||||
39 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:41.58 | ||||||
40 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.52 | ||||||
41 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:48.40 | ||||||
42 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.27 | ||||||
43 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:04.54 | ||||||
44 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 4:10.05 | ||||||
45 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:22.89 | ||||||
- | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej slut ryg v 100m | |||||
- | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej slut på ryg v 100 | |||||
- | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | brystben i fly | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:14.49 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 3:23.86 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF | 3:23.88 | ||||||
4 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.45 | ||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.19 | ||||||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 3:34.92 | ||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.82 | ||||||
8 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 3:38.91 | ||||||
9 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.93 | ||||||
10 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.27 | ||||||
11 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.92 | ||||||
12 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.65 | ||||||
13 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.37 | ||||||
14 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.03 | ||||||
15 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.23 | ||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.18 | ||||||
17 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.03 | ||||||
- | Julie Larsen | 2005 | A6 | DNS | ||||||
- | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej på egen bane v100 | |||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | hænder ej adsk. v50m | |||||
- | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 flyben e. vend.bry | |||||
- | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej afsl på ryg /100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.59 | ||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.71 | ||||||
3 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 2:27.02 | ||||||
4 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:38.18 | ||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.12 | ||||||
2 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.40 | ||||||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:23.46 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 2:23.80 | ||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.91 | ||||||
6 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.94 | ||||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.28 | ||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.96 | ||||||
9 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.10 | ||||||
10 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.84 | ||||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.10 | ||||||
12 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.18 | ||||||
13 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.06 | ||||||
14 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.92 | ||||||
15 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.93 | ||||||
16 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 2:39.38 | ||||||
17 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.48 | ||||||
18 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:44.97 | ||||||
19 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:50.26 | ||||||
20 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.01 | ||||||
21 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:01.69 | ||||||
22 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 3:05.48 | ||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.79 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.52 | ||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.03 | ||||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.75 | ||||||
5 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 2:36.18 | ||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.09 | ||||||
7 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.32 | ||||||
8 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.70 | ||||||
9 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.38 | ||||||
10 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.43 | ||||||
11 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 2:46.36 | ||||||
12 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 2:47.70 | ||||||
13 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 2:48.11 | ||||||
14 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.17 | ||||||
15 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.32 | ||||||
16 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 2:50.56 | ||||||
17 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.61 | ||||||
18 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 2:52.86 | ||||||
19 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:53.56 | ||||||
20 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 2:58.65 | ||||||
21 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.65 | ||||||
22 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.50 | ||||||
23 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:09.64 | ||||||
24 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 3:15.41 | ||||||
25 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:18.92 | ||||||
26 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.50 | ||||||
27 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:32.93 | ||||||
27 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:32.93 | ||||||
- | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | ej slut på ryg 100m | |||||
- | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ryg afsltut på mave | |||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | crawlarme v start | |||||
- | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 3 flyben v 100m | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF | 2:46.38 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.71 | ||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF | 2:49.22 | ||||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.44 | ||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF | 2:53.18 | ||||||
6 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 2:58.19 | ||||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:59.06 | ||||||
8 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.36 | ||||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.51 | ||||||
10 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:03.44 | ||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF | 3:05.17 | ||||||
12 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.42 | ||||||
13 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.11 | ||||||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.28 | ||||||
15 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.18 | ||||||
16 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 3:09.88 | ||||||
17 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.15 | ||||||
18 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.16 | ||||||
19 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 3:19.14 | ||||||
20 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.21 | ||||||
21 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.87 | ||||||
22 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:24.89 | ||||||
23 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.08 | ||||||
24 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF | 3:27.73 | ||||||
25 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.91 | ||||||
26 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:30.72 | ||||||
27 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.47 | ||||||
28 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.67 | ||||||
29 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF | 3:33.06 | ||||||
30 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:34.69 | ||||||
31 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.82 | ||||||
32 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:37.22 | ||||||
33 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:38.62 | ||||||
34 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 3:44.42 | ||||||
35 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:51.11 | ||||||
36 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.26 | ||||||
37 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:01.61 | ||||||
- | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | crawlben i fly ca 40 | |||||
- | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afslut på mave i ryg | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: AVN Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.00 | ||||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.65 | ||||||
3 | Emil Schmidt | 2006 | A6 | 3:29.47 | ||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.87 | ||||||
5 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF | 3:41.28 | ||||||
6 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.74 | ||||||
7 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.54 | ||||||
8 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:04.74 | ||||||
9 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.51 | ||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
- | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | svøm ryg efter 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 2:56.00 | ||||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 3:07.34 | ||||||
3 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 3:24.41 | ||||||
- | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.13 | EXTRA | |||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 2:50.38 | ||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:54.01 | ||||||
3 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 3:06.07 | ||||||
4 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 3:11.24 | ||||||
5 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 3:23.25 | ||||||
6 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 3:26.21 | ||||||
7 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:37.72 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 2:59.77 | ||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.17 | ||||||
3 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.50 | ||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.27 | ||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.88 | ||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.05 | ||||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.97 | ||||||
8 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF | 3:24.57 | ||||||
9 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:27.05 | ||||||
10 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 3:27.11 | ||||||
11 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 3:28.42 | ||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.44 | ||||||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.93 | ||||||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.76 | ||||||
15 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:33.28 | ||||||
16 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:34.31 | ||||||
17 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.53 | ||||||
18 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.81 | ||||||
19 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:42.34 | ||||||
19 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:42.34 | ||||||
21 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 3:43.23 | ||||||
22 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:44.95 | ||||||
23 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:49.39 | ||||||
24 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.73 | ||||||
25 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.23 | ||||||
26 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:04.64 | ||||||
27 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.66 | ||||||
28 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.90 | ||||||
29 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 4:32.23 | ||||||
30 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:34.73 | ||||||
31 | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.29 | ||||||
32 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:58.45 | ||||||
33 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.38 | ||||||
- | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 3:18.45 | EXTRA | |||||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.63 | ||||||
2 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 4:14.42 | ||||||
3 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:14.55 | ||||||
4 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:14.79 | ||||||
5 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:16.64 | ||||||
6 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 4:21.87 | ||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.57 | ||||||
8 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:27.82 | ||||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.51 | ||||||
10 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.05 | ||||||
11 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:56.95 | ||||||
12 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:03.52 | ||||||
13 | Signe Bille | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:37.55 | ||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.02 | EXTRA | |||||
- | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:03.65 | EXTRA | |||||
- | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.99 | ||||||
2 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 3:11.80 | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.78 | ||||||
2 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 3:04.97 | ||||||
3 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.77 | ||||||
4 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 3:22.63 | ||||||
5 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 3:36.29 | ||||||
6 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 3:58.44 | ||||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:58.93 | EXTRA | |||||
- | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | dobb. flyben v 150 m | |||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF | 3:05.20 | ||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 3:34.25 | ||||||
3 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.16 | ||||||
4 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.98 | ||||||
5 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.73 | ||||||
6 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 3:50.78 | ||||||
7 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | A6 | 3:56.69 | ||||||
8 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.76 | ||||||
9 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.64 | ||||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | DSQ | en hånd vending v 50 | |||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:46.64 | ||||||
2 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:22.48 | ||||||
3 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:53.13 | ||||||
4 | Conrad Holten Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:55.58 | ||||||
5 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:59.76 | ||||||
- | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.07 | EXTRA | |||||
- | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | asynkrone arme v 40m | |||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 3flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 1:10.87 | ||||||
2 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:11.55 | ||||||
3 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 1:13.48 | ||||||
4 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:13.92 | ||||||
5 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 1:15.97 | ||||||
6 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 1:19.14 | ||||||
7 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:19.19 | ||||||
8 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:22.91 | ||||||
9 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:24.31 | ||||||
10 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:25.62 | ||||||
11 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.51 | ||||||
12 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.58 | ||||||
13 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.23 | ||||||
- | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.76 | EXTRA | |||||
- | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | DSQ | Svøm på mave v50m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.89 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.26 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.38 | ||||||
4 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 1:12.52 | ||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.37 | ||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:13.43 | ||||||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.66 | ||||||
8 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.67 | ||||||
9 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.45 | ||||||
10 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.28 | ||||||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:18.32 | ||||||
12 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.82 | ||||||
13 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.59 | ||||||
14 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.89 | ||||||
15 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:21.28 | ||||||
16 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.40 | ||||||
17 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.09 | ||||||
18 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:22.12 | ||||||
19 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 1:26.24 | ||||||
20 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 1:26.40 | ||||||
21 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.68 | ||||||
22 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.60 | ||||||
23 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:36.92 | ||||||
24 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.12 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.08 | ||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.92 | ||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.58 | ||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF | 1:21.73 | ||||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.75 | ||||||
6 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.99 | ||||||
7 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.16 | ||||||
8 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.52 | ||||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.76 | ||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.85 | ||||||
11 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:24.98 | ||||||
12 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.62 | ||||||
13 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.89 | ||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.83 | ||||||
15 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.03 | ||||||
16 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.52 | ||||||
17 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.62 | ||||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.72 | ||||||
19 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.38 | ||||||
20 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:30.84 | ||||||
21 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.11 | ||||||
22 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 1:31.20 | ||||||
23 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.09 | ||||||
24 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 1:32.20 | ||||||
25 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.01 | ||||||
26 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:33.83 | ||||||
27 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:34.27 | ||||||
28 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.39 | ||||||
29 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:35.91 | ||||||
30 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 1:36.71 | ||||||
31 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:37.79 | ||||||
32 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.97 | ||||||
33 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.46 | ||||||
34 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.57 | ||||||
35 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:38.60 | ||||||
36 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 1:38.83 | ||||||
37 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 1:39.50 | ||||||
38 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.15 | ||||||
39 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF | 1:40.33 | ||||||
40 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.39 | ||||||
41 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.45 | ||||||
42 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:41.15 | ||||||
43 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.23 | ||||||
44 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.15 | ||||||
45 | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.64 | ||||||
46 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 1:46.26 | ||||||
47 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.97 | ||||||
48 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:53.96 | ||||||
49 | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.04 | ||||||
50 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 1:58.54 | ||||||
51 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 1:59.93 | ||||||
52 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.00 | ||||||
- | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej forts.bev. 50m | |||||
- | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev. 50 m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:29.06 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.21 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF | 1:31.43 | ||||||
4 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.26 | ||||||
5 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.20 | ||||||
6 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 1:41.09 | ||||||
7 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.92 | ||||||
8 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.26 | ||||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.27 | ||||||
10 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.62 | ||||||
11 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.24 | ||||||
12 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.67 | ||||||
13 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.74 | ||||||
14 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.44 | ||||||
15 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:46.46 | ||||||
16 | Silja Brage | 2005 | A6 | 1:46.59 | ||||||
17 | Sif Bramm | 2006 | A6 | 1:46.60 | ||||||
18 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.92 | ||||||
19 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:47.91 | ||||||
20 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 1:48.72 | ||||||
21 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.32 | ||||||
22 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 1:50.94 | ||||||
23 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.05 | ||||||
24 | Emily Schile | 2005 | A6 | 1:52.12 | ||||||
25 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.10 | ||||||
26 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.38 | ||||||
27 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.60 | ||||||
28 | Signe Bille | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.38 | ||||||
29 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:05.89 | ||||||
30 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.92 | ||||||
- | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 1:07.15 | ||||||
2 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:11.08 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.42 | ||||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 1:07.84 | ||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.54 | ||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.83 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.36 | ||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.52 | ||||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.94 | ||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.35 | ||||||
9 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.53 | ||||||
10 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:13.96 | ||||||
11 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:14.16 | ||||||
12 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:14.50 | ||||||
13 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.71 | ||||||
14 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:21.75 | ||||||
15 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 1:26.88 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.32 | ||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.51 | ||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.16 | ||||||
4 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.15 | ||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.48 | ||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.97 | ||||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 1:12.99 | ||||||
8 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.61 | ||||||
9 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.02 | ||||||
10 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:18.67 | ||||||
11 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:18.90 | ||||||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.07 | ||||||
13 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.20 | ||||||
14 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:24.05 | ||||||
15 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 1:25.65 | ||||||
16 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.73 | ||||||
17 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.34 | ||||||
18 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:29.18 | ||||||
19 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:32.19 | ||||||
20 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:32.52 | ||||||
21 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.93 | ||||||
22 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 1:34.46 | ||||||
23 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:40.52 | ||||||
24 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:43.02 | ||||||
25 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:44.63 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.56 | ||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF | 1:18.05 | ||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.41 | ||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF | 1:20.63 | ||||||
5 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.81 | ||||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.62 | ||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.72 | ||||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:25.28 | ||||||
9 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.70 | ||||||
10 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.74 | ||||||
11 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.77 | ||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.04 | ||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.62 | ||||||
14 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 1:30.15 | ||||||
15 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:30.30 | ||||||
16 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 1:31.41 | ||||||
17 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.57 | ||||||
18 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF | 1:31.75 | ||||||
19 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.12 | ||||||
20 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.52 | ||||||
21 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.67 | ||||||
22 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
23 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:34.86 | ||||||
24 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF | 1:35.60 | ||||||
25 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 1:35.89 | ||||||
26 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:36.41 | ||||||
27 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.78 | ||||||
28 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:37.14 | ||||||
29 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.47 | ||||||
30 | Tobias Jäger | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:37.98 | ||||||
31 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.91 | ||||||
32 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.41 | ||||||
33 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.83 | ||||||
34 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 1:39.88 | ||||||
35 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 1:41.26 | ||||||
36 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:41.48 | ||||||
37 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.08 | ||||||
37 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.08 | ||||||
39 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:42.54 | ||||||
40 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.04 | ||||||
41 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:43.56 | ||||||
42 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 1:44.88 | ||||||
43 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:45.15 | ||||||
44 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.22 | ||||||
45 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:48.77 | ||||||
46 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:50.08 | ||||||
47 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF | 1:51.05 | ||||||
48 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.24 | ||||||
- | Elias Winther | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Nicklas Plank Jensen | 2004 | A6 | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.02 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.48 | ||||||
3 | Emil Schmidt | 2006 | A6 | 1:43.47 | ||||||
4 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.51 | ||||||
5 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.00 | ||||||
6 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.12 | ||||||
7 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 1:50.27 | ||||||
8 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:55.38 | ||||||
9 | Conrad Holten Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.16 | ||||||
10 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.93 | ||||||
- | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.02 | EXTRA | |||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF | DNS | ||||||
- | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | bryst v vend 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 29, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:41.26 | ||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:45.86 | ||||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:52.72 | ||||||
4 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:54.11 | ||||||
5 | Natasja Kepp | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:03.51 | ||||||
6 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:05.09 | ||||||
7 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:09.61 | ||||||
8 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 5:35.37 | ||||||
9 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 6:00.02 | ||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:41.38 | ||||||
2 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 4:49.83 | ||||||
3 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:54.16 | ||||||
4 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 5:01.81 | ||||||
5 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.21 | ||||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:14.89 | ||||||
7 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 5:22.38 | ||||||
8 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 5:31.38 | ||||||
9 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 5:40.98 | ||||||
10 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 5:58.14 | ||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:03.26 | ||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 5:06.67 | ||||||
3 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 5:12.60 | ||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:13.74 | ||||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 5:14.34 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:24.97 | ||||||
7 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:25.56 | ||||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:26.90 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 5:28.12 | ||||||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:39.01 | ||||||
11 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:41.84 | ||||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:46.48 | ||||||
13 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:46.96 | ||||||
14 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:54.85 | ||||||
15 | Freja Møller | 2004 | A6 | 6:05.14 | ||||||
16 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:14.81 | ||||||
17 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:15.26 | ||||||
18 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:15.40 | ||||||
19 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 6:15.90 | ||||||
20 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:16.43 | ||||||
21 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:18.18 | ||||||
22 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:25.33 | ||||||
23 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:43.21 | ||||||
24 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:52.96 | ||||||
25 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 7:21.25 | ||||||
- | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.18 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 16:18.42 | ||||||
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:05.48 | ||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:38.43 | ||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18:03.48 | ||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18:45.02 | ||||||
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 19:34.95 | ||||||
2 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 19:43.97 | ||||||
3 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 20:08.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.69 | ||||||
2 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.76 | ||||||
3 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.70 | ||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.22 | ||||||
5 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 2:42.67 | ||||||
6 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.81 | ||||||
7 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 2:50.87 | ||||||
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.02 | ||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.11 | ||||||
3 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.02 | ||||||
4 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.16 | ||||||
5 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.00 | ||||||
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.16 | ||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 3:04.29 | ||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.21 | ||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.53 | ||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 2:13.84 | ||||||
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.15 | ||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.20 | ||||||
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.57 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.07 | ||||||
3 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 2:59.84 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.08 | ||||||
- | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mira Mass | 2000 | A6 | 1:01.50 | ||||||
2 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:03.26 | ||||||
3 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 1:04.25 | ||||||
4 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 1:05.16 | ||||||
5 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 1:05.34 | ||||||
6 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.93 | ||||||
7 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 1:06.17 | ||||||
8 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:08.26 | ||||||
9 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:08.40 | ||||||
10 | Natasja Kepp | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.77 | ||||||
11 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:08.78 | ||||||
12 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:10.27 | ||||||
13 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:10.71 | ||||||
14 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:11.24 | ||||||
15 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:11.72 | ||||||
16 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:11.76 | ||||||
17 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.12 | ||||||
18 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:12.45 | ||||||
19 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:13.03 | ||||||
20 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:16.69 | ||||||
21 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:17.42 | ||||||
22 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.42 | ||||||
23 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.81 | ||||||
- | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.27 | EXTRA | |||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.05 | EXTRA | |||||
- | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.80 | EXTRA | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.97 | ||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 1:02.84 | ||||||
3 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.13 | ||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.27 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.33 | ||||||
6 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.37 | ||||||
7 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.73 | ||||||
8 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:05.07 | ||||||
9 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.08 | ||||||
10 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:06.35 | ||||||
11 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.68 | ||||||
12 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.89 | ||||||
13 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:07.05 | ||||||
14 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.60 | ||||||
15 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.64 | ||||||
16 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.29 | ||||||
17 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:09.58 | ||||||
18 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.70 | ||||||
19 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:09.83 | ||||||
20 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.36 | ||||||
21 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 1:10.74 | ||||||
22 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:10.86 | ||||||
23 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.13 | ||||||
24 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.36 | ||||||
25 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.64 | ||||||
26 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.77 | ||||||
27 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 1:11.90 | ||||||
28 | Isabella Agnete Clausen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:12.16 | ||||||
29 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.27 | ||||||
30 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:13.65 | ||||||
31 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:14.74 | ||||||
32 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.11 | ||||||
33 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:17.85 | ||||||
34 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.27 | ||||||
35 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:20.60 | ||||||
36 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:21.93 | ||||||
37 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 1:22.44 | ||||||
38 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:22.51 | ||||||
39 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.57 | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.00 | ||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.14 | ||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.70 | ||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:07.86 | ||||||
5 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:08.50 | ||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.44 | ||||||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.47 | ||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF | 1:11.79 | ||||||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.26 | ||||||
11 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.92 | ||||||
12 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.40 | ||||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.78 | ||||||
14 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.88 | ||||||
15 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:14.00 | ||||||
16 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 1:14.42 | ||||||
17 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.55 | ||||||
18 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.61 | ||||||
19 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.95 | ||||||
20 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.56 | ||||||
21 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.66 | ||||||
22 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:16.25 | ||||||
23 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.36 | ||||||
24 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.17 | ||||||
25 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.33 | ||||||
26 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:19.41 | ||||||
27 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:19.51 | ||||||
28 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.90 | ||||||
29 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.93 | ||||||
30 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.84 | ||||||
31 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.48 | ||||||
32 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.67 | ||||||
33 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.26 | ||||||
34 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:22.36 | ||||||
35 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:22.52 | ||||||
36 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.79 | ||||||
37 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.12 | ||||||
38 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 1:23.48 | ||||||
39 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.06 | ||||||
40 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 1:24.34 | ||||||
41 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.97 | ||||||
42 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.35 | ||||||
43 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:25.75 | ||||||
44 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 1:25.91 | ||||||
45 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:27.02 | ||||||
46 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 1:28.26 | ||||||
47 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:28.52 | ||||||
48 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:29.56 | ||||||
49 | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.63 | ||||||
50 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:31.43 | ||||||
51 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.88 | ||||||
52 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.28 | ||||||
53 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.81 | ||||||
54 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.39 | ||||||
55 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:34.09 | ||||||
56 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.37 | ||||||
57 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:39.40 | ||||||
58 | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.34 | ||||||
59 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.75 | ||||||
60 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.18 | ||||||
61 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:45.54 | ||||||
62 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 1:45.71 | ||||||
63 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.75 | ||||||
64 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 1:48.09 | ||||||
- | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:14.46 | EXTRA | |||||
- | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.36 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:18.46 | ||||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 1:26.60 | ||||||
4 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.59 | ||||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 1:28.34 | ||||||
6 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 1:28.79 | ||||||
7 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.06 | ||||||
8 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.29 | ||||||
9 | Silja Brage | 2005 | A6 | 1:29.36 | ||||||
10 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.63 | ||||||
11 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:32.26 | ||||||
12 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 1:32.58 | ||||||
13 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.85 | ||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.17 | ||||||
15 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.08 | ||||||
16 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.25 | ||||||
17 | Sif Bramm | 2006 | A6 | 1:35.52 | ||||||
18 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.74 | ||||||
19 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.79 | ||||||
20 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.14 | ||||||
21 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:37.83 | ||||||
22 | Emily Schile | 2005 | A6 | 1:38.88 | ||||||
23 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:39.36 | ||||||
24 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.67 | ||||||
25 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 1:41.01 | ||||||
26 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.32 | ||||||
27 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.55 | ||||||
28 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.73 | ||||||
29 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.01 | ||||||
30 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.36 | ||||||
31 | Signe Bille | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.86 | ||||||
- | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.75 | ||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.35 | ||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 56.61 | ||||||
4 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 56.86 | ||||||
5 | Luka Maric | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 59.65 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 56.41 | ||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.71 | ||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.06 | ||||||
4 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 58.17 | ||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 58.64 | ||||||
6 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.39 | ||||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.64 | ||||||
8 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 59.82 | ||||||
9 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.08 | ||||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.08 | ||||||
11 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.45 | ||||||
12 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.63 | ||||||
13 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.94 | ||||||
14 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.97 | ||||||
15 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:03.53 | ||||||
16 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:03.70 | ||||||
17 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:04.82 | ||||||
18 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.40 | ||||||
18 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:06.40 | ||||||
20 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.40 | ||||||
21 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:09.83 | ||||||
22 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 1:10.61 | ||||||
23 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.63 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 56.37 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 59.63 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.73 | ||||||
4 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.67 | ||||||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.36 | ||||||
6 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.04 | ||||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 1:04.94 | ||||||
8 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.10 | ||||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:07.20 | ||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.51 | ||||||
10 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:07.51 | ||||||
12 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.14 | ||||||
13 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:08.64 | ||||||
14 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 1:08.97 | ||||||
15 | Victor Troelsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:09.52 | ||||||
16 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.56 | ||||||
17 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.61 | ||||||
18 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.37 | ||||||
19 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:11.18 | ||||||
20 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:12.51 | ||||||
21 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:13.20 | ||||||
22 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:14.03 | ||||||
23 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 1:15.34 | ||||||
24 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.58 | ||||||
25 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.49 | ||||||
26 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:16.61 | ||||||
27 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.93 | ||||||
28 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.92 | ||||||
29 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:20.04 | ||||||
30 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:23.02 | ||||||
31 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:23.40 | ||||||
32 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:24.34 | ||||||
33 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:24.37 | ||||||
34 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:26.02 | ||||||
35 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.85 | ||||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:29.17 | EXTRA | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.38 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.42 | ||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF | 1:09.65 | ||||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.78 | ||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.22 | ||||||
6 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:10.53 | ||||||
7 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.64 | ||||||
8 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.58 | ||||||
9 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.89 | ||||||
10 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 1:14.77 | ||||||
11 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.81 | ||||||
12 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.06 | ||||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 1:15.24 | ||||||
14 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:15.83 | ||||||
15 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.06 | ||||||
16 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.25 | ||||||
17 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.84 | ||||||
18 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.78 | ||||||
19 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.88 | ||||||
20 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.10 | ||||||
21 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.44 | ||||||
22 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:21.48 | ||||||
23 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.76 | ||||||
24 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 1:22.32 | ||||||
25 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 1:22.52 | ||||||
26 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 1:23.09 | ||||||
27 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.41 | ||||||
28 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:24.69 | ||||||
29 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:24.72 | ||||||
30 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.04 | ||||||
31 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:25.36 | ||||||
32 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.39 | ||||||
33 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 1:25.51 | ||||||
34 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.86 | ||||||
35 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 1:26.48 | ||||||
36 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.56 | ||||||
37 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.76 | ||||||
38 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.99 | ||||||
39 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.55 | ||||||
40 | Tobias Jäger | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:28.29 | ||||||
41 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:28.40 | ||||||
42 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:28.81 | ||||||
43 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.82 | ||||||
44 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF | 1:29.30 | ||||||
45 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:29.68 | ||||||
46 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.34 | ||||||
47 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 1:30.36 | ||||||
48 | Nicklas Plank Jensen | 2004 | A6 | 1:30.57 | ||||||
49 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.17 | ||||||
50 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:35.63 | ||||||
51 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:35.67 | ||||||
52 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.39 | ||||||
53 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 1:38.75 | ||||||
54 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.16 | ||||||
- | Elias Winther | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej rør v vending | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.50 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.66 | ||||||
3 | Emil Schmidt | 2006 | A6 | 1:24.48 | ||||||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.57 | ||||||
5 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:26.40 | ||||||
6 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.30 | ||||||
7 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.63 | ||||||
8 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF | 1:31.63 | ||||||
9 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 1:32.65 | ||||||
10 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.45 | ||||||
11 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 1:43.32 | ||||||
12 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.41 | ||||||
13 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:44.99 | ||||||
14 | Conrad Holten Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.24 | ||||||
- | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.69 | EXTRA | |||||
- | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 35, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Elite Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:29.52 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 1:06.49 | 1:06.49 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | |||||||||
Camilla Dufour | 1996 | |||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 4:29.52 | 4:29.52 | |||||||
2 | Kvik Piger B1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:30.06 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:09.11 | 1:09.11 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | |||||||||
Regitze Gaard | 2001 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 4:30.06 | 4:30.06 | |||||||
3 | Triton Elite Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:42.77 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:08.12 | 1:08.12 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | |||||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | |||||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 4:42.77 | 4:42.77 | |||||||
4 | Triton Første Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:51.45 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 1:13.21 | 1:13.21 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | |||||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | |||||||||
Julie Brandt | 2001 | 4:51.45 | 4:51.45 | |||||||
5 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:51.64 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:14.64 | 1:14.64 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | |||||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | |||||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 4:51.64 | 4:51.64 | |||||||
6 | Kvik Piger B2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:59.22 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 1:13.96 | 1:13.96 | |||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | |||||||||
Maria Olsen | 2000 | |||||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 4:59.22 | 4:59.22 | |||||||
7 | Triton Første Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:59.44 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:15.02 | 1:15.02 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | |||||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | |||||||||
Alberte Mammen | 2001 | 4:59.44 | 4:59.44 | |||||||
8 | Roskilde Piger 1 | 1999 | Roskilde Svømning | 5:00.75 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:12.29 | 1:12.29 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | |||||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | |||||||||
Christina Christensen | 2001 | 5:00.75 | 5:00.75 | |||||||
9 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:12.65 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 1:22.46 | 1:22.46 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | |||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | |||||||||
Natasja Kepp | 2000 | 5:12.65 | 5:12.65 | |||||||
10 | Kvik Piger C1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:14.41 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:17.98 | 1:17.98 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | |||||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | |||||||||
Tine Petersen | 2003 | 5:14.41 | 5:14.41 | |||||||
11 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:19.72 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:20.76 | 1:20.76 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | |||||||||
Sofie Maagøe | 2003 | |||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 5:19.72 | 5:19.72 | |||||||
12 | Kvik Piger C2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:24.74 | ||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 1:26.01 | 1:26.01 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | |||||||||
Amalie Michelsen | 2003 | |||||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 5:24.74 | 5:24.74 | |||||||
13 | Hovedstaden Piger 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:46.40 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 1:28.25 | 1:28.25 | |||||||
Naja Thomsen | 2003 | |||||||||
Emilie Schmidt-Lund | 2003 | |||||||||
Mia Lindberg | 2003 | 5:46.40 | 5:46.40 | |||||||
14 | Værløse Piger 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 5:51.67 | ||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 1:24.10 | 1:24.10 | |||||||
Emma Walbjørn | 2000 | |||||||||
Sille Mundt | 2002 | |||||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 5:51.67 | 5:51.67 | |||||||
15 | Talent Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:56.52 | ||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 1:30.23 | 1:30.23 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | |||||||||
Olivia Mammen | 2003 | |||||||||
Ida Rishøj | 2002 | 5:56.52 | 5:56.52 | |||||||
16 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:12.22 | ||||||
Rosemarie Koch | 2004 | 1:32.86 | 1:32.86 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | |||||||||
Malou Soelberg | 2004 | |||||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 6:12.22 | 6:12.22 | |||||||
17 | Værløse Piger 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:45.21 | ||||||
Silja Østerbye | 2003 | 1:40.86 | 1:40.86 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | |||||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | |||||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 6:45.21 | 6:45.21 | |||||||
18 | Glostrup Piger 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 6:57.09 | ||||||
Malene Langvad | 2004 | 1:43.93 | 1:43.93 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | |||||||||
Julie Dahl | 2004 | |||||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 6:57.09 | 6:57.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 36, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Sponsor: Schulstad |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Elite Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:07.37 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 1:02.96 | 1:02.96 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | |||||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | |||||||||
Johan Müller | 1998 | 4:07.37 | 4:07.37 | |||||||
2 | Triton Første Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:15.18 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 1:02.83 | 1:02.83 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | |||||||||
Johan Joensen | 2000 | |||||||||
Marius Møldrup | 1999 | 4:15.18 | 4:15.18 | |||||||
3 | Kvik Drenge B | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.44 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 1:09.09 | 1:09.09 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | |||||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | |||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 4:28.44 | 4:28.44 | |||||||
4 | Triton Første Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:31.56 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 1:07.18 | 1:07.18 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | |||||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | |||||||||
Mads Rishøj | 1999 | 4:31.56 | 4:31.56 | |||||||
5 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:31.85 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 1:11.53 | 1:11.53 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | |||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | |||||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 4:31.85 | 4:31.85 | |||||||
6 | Kvik Drenge C1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.37 | ||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 1:12.28 | 1:12.28 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | |||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | |||||||||
Ole Damgaard | 2002 | 4:49.37 | 4:49.37 | |||||||
7 | Talent Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:56.91 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 1:23.03 | 1:23.03 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | |||||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | |||||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 4:56.91 | 4:56.91 | |||||||
8 | Kvik Drenge C2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.50 | ||||||
Mike Johansen | 2001 | 1:10.72 | 1:10.72 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | |||||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 5:21.50 | 5:21.50 | |||||||
9 | Hovedstaden Drenge 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.04 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 1:19.90 | 1:19.90 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | |||||||||
Alfred Klarskov | 2002 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 5:28.04 | 5:28.04 | |||||||
10 | Nakskov Drenge 1 | 0 | Nakskov Svømme Klub | 5:28.14 | ||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 1:35.13 | 1:35.13 | |||||||
Mathias Edvardsen | 1998 | |||||||||
Mads Holm | 1998 | |||||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 5:28.14 | 5:28.14 | |||||||
11 | Værløse Drenge 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 5:31.56 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 1:19.77 | 1:19.77 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | |||||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | |||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 5:31.56 | 5:31.56 | |||||||
12 | Hovedstaden Drenge 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:05.02 | ||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 1:29.45 | 1:29.45 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | |||||||||
Carl-Anton Drauschke | 2003 | |||||||||
Frede Meincke | 2002 | 6:05.02 | 6:05.02 | |||||||
13 | Talent Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:09.50 | ||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 1:25.08 | 1:25.08 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | |||||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 6:09.50 | 6:09.50 | |||||||
14 | Nakskov Drenge | 0 | Nakskov Svømme Klub | 6:19.66 | ||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 1:46.84 | 1:46.84 | |||||||
Tobias Jäger | 2004 | |||||||||
Sebastian Jensen | 2001 | |||||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 6:19.66 | 6:19.66 | |||||||
15 | Stt - Drenge | 0 | Swim Team Tåstrup | 6:48.36 | ||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 1:44.02 | 1:44.02 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | |||||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | |||||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 6:48.36 | 6:48.36 | |||||||
16 | Værløse Drenge 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:52.32 | ||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 1:51.25 | 1:51.25 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | |||||||||
Lindy Zhy | 2002 | |||||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 6:52.32 | 6:52.32 | |||||||
17 | Glostrup Drenge 1 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 6:55.88 | ||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 1:43.08 | 1:43.08 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | |||||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | |||||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 6:55.88 | 6:55.88 | |||||||
- | Hovedstaden Drenge 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | brystliggende v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:57 |