Resultater for Triton Open 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2015 | Udskriftsdato | 10 april 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 april 2015 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.00 | ||||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 2:12.58 | ||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.78 | ||||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.47 | ||||||
5 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:16.74 | ||||||
6 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.65 | ||||||
7 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.70 | ||||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:19.03 | ||||||
9 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 2:19.10 | ||||||
10 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.74 | ||||||
11 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.12 | ||||||
12 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 2:24.49 | ||||||
13 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 2:24.80 | ||||||
14 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 2:25.67 | ||||||
15 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 2:26.46 | ||||||
16 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 2:27.07 | ||||||
17 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 2:27.24 | ||||||
18 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 2:29.31 | ||||||
19 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:33.09 | ||||||
20 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:33.33 | ||||||
20 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 2:33.33 | ||||||
22 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.10 | ||||||
23 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 2:41.19 | ||||||
24 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.38 | ||||||
25 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.69 | ||||||
26 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:51.47 | ||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.16 | EXTRA | |||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.11 | EXTRA | |||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.82 | ||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.99 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.05 | ||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.76 | ||||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 2:16.53 | ||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.09 | ||||||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.23 | ||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 2:20.45 | ||||||
9 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 2:21.13 | ||||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.03 | ||||||
11 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.01 | ||||||
12 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.00 | ||||||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.03 | ||||||
14 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.20 | ||||||
15 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 2:30.78 | ||||||
16 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 2:33.14 | ||||||
17 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 2:33.57 | ||||||
18 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.82 | ||||||
19 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 2:36.89 | ||||||
20 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:37.01 | ||||||
21 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 2:42.91 | ||||||
22 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.25 | ||||||
23 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 2:49.57 | ||||||
24 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.18 | ||||||
25 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 2:54.61 | ||||||
26 | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | 3:14.07 | ||||||
- | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm u. vand> 15m | |||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.74 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 2:28.31 | ||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.36 | ||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 2:28.72 | ||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.45 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.67 | ||||||
7 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.32 | ||||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.31 | ||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF | 2:36.53 | ||||||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.09 | ||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.62 | ||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.62 | ||||||
13 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 2:43.12 | ||||||
14 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.55 | ||||||
15 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.92 | ||||||
16 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.03 | ||||||
17 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.07 | ||||||
18 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.98 | ||||||
19 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.32 | ||||||
20 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.45 | ||||||
21 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.87 | ||||||
22 | Freja Møller | 2004 | A6 | 2:52.07 | ||||||
23 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 2:54.77 | ||||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.02 | ||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:56.86 | ||||||
26 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 2:57.25 | ||||||
27 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 2:58.24 | ||||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF | 2:59.57 | ||||||
29 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.65 | ||||||
30 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.65 | ||||||
31 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 3:02.23 | ||||||
32 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:08.70 | ||||||
33 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF | 3:10.08 | ||||||
34 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.81 | ||||||
35 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.31 | ||||||
36 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.17 | ||||||
37 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:15.29 | ||||||
38 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 3:21.09 | ||||||
39 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:22.13 | ||||||
40 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:23.93 | ||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: P. Obel Hjemmepleje |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.86 | ||||||
2 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.09 | ||||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.87 | ||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.74 | ||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:16.00 | ||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.67 | ||||||
7 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:19.44 | ||||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.72 | ||||||
9 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.82 | ||||||
10 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:30.20 | ||||||
11 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:02 |