Resultater for Simmis Arena -uinnit 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Simmis-uinnit 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
12:06 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:28.04 2013-08-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
448 |
40.72 |
1:28.34 |
2:15.43 |
|
3:01.70 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
408 |
43.01 |
1:31.46 |
2:19.27 |
|
3:07.45 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janita Brunila |
2002 |
|
399 |
42.87 |
1:31.68 |
2:20.91 |
|
3:08.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Salminen |
2002 |
|
396 |
43.62 |
1:32.24 |
2:21.99 |
|
3:09.30 |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Hottinen |
2002 |
|
379 |
44.57 |
1:34.75 |
2:24.89 |
|
3:12.22 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiia Strandberg |
2002 |
|
332 |
44.86 |
1:36.57 |
2:28.24 |
|
3:20.78 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Mustonen |
2002 |
|
331 |
44.55 |
1:37.25 |
2:30.71 |
|
3:20.98 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Negiin Javadi |
2002 |
|
286 |
47.90 |
1:41.19 |
2:36.82 |
|
3:30.91 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Susanna Kuisma |
2003 |
|
238 |
52.84 |
1:50.10 |
2:48.00 |
|
3:44.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nora Pennanen |
2002 |
|
191 |
55.44 |
1:56.01 |
2:58.92 |
|
4:01.38 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veera Mikkonen |
2004 |
|
140 |
59.85 |
2:08.20 |
3:19.33 |
|
4:27.78 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:28.04 2013-08-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
531 |
39.25 |
1:22.87 |
2:07.04 |
|
2:51.74 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
|
503 |
39.22 |
1:24.10 |
2:09.58 |
|
2:54.90 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
465 |
40.46 |
1:25.81 |
2:12.54 |
|
2:59.46 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eevi Kotiranta |
2001 |
|
443 |
39.33 |
1:25.07 |
2:13.99 |
|
3:02.37 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
430 |
41.77 |
1:28.72 |
2:16.85 |
|
3:04.26 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maija Liukkonen |
2001 |
|
429 |
40.46 |
1:26.79 |
2:15.96 |
|
3:04.42 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
|
420 |
42.13 |
1:29.55 |
2:17.00 |
|
3:05.61 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
409 |
42.46 |
1:30.67 |
2:18.57 |
|
3:07.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
401 |
41.86 |
1:30.60 |
2:19.43 |
|
3:08.57 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Myra Bengts |
2000 |
|
395 |
42.63 |
1:31.43 |
2:21.40 |
|
3:09.56 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
387 |
43.09 |
1:34.05 |
2:24.38 |
|
3:10.79 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
366 |
42.50 |
1:32.88 |
2:24.56 |
|
3:14.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Milla-Marita Anttila |
2000 |
|
365 |
42.77 |
1:32.32 |
2:23.46 |
|
3:14.56 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea Eränpalo |
2001 |
|
364 |
42.36 |
1:31.38 |
2:22.45 |
|
3:14.78 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Diana Belozjorova |
2000 |
|
354 |
43.58 |
1:33.56 |
2:25.34 |
|
3:16.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
352 |
43.57 |
1:34.56 |
2:26.41 |
|
3:17.01 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Fanny Virtanen |
2000 |
|
349 |
45.01 |
1:35.78 |
2:26.64 |
|
3:17.42 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Noora Leppänen |
2001 |
|
345 |
45.70 |
1:37.01 |
2:28.94 |
|
3:18.26 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Heini Käkönen |
2000 |
|
345 |
45.84 |
1:36.53 |
2:27.82 |
|
3:18.28 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Linnea Saarikivi |
2000 |
|
329 |
46.89 |
1:39.93 |
2:32.96 |
|
3:21.47 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Henna Kuivaniemi |
2000 |
|
314 |
45.78 |
1:38.60 |
2:30.91 |
|
3:24.60 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Milla Karinen |
2001 |
|
313 |
45.93 |
1:37.80 |
2:31.23 |
|
3:24.69 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sara Hätönen |
2001 |
|
294 |
44.91 |
1:38.17 |
2:34.01 |
|
3:29.03 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elina Nieminen |
2000 |
|
291 |
47.79 |
1:41.76 |
2:36.59 |
|
3:29.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
281 |
46.86 |
1:40.50 |
2:36.75 |
|
3:32.36 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Enni Kanerva |
2000 |
|
271 |
48.91 |
1:43.58 |
2:40.72 |
|
3:34.71 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maria Suihko |
2001 |
|
265 |
50.57 |
1:45.68 |
2:41.49 |
|
3:36.52 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jennetta Silvennoinen |
2000 |
|
229 |
48.89 |
1:45.57 |
2:46.11 |
|
3:47.18 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenni Surakka |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:28.04 2013-08-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
670 |
36.71 |
1:17.53 |
1:59.52 |
|
2:38.92 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
668 |
36.42 |
1:17.11 |
1:58.44 |
|
2:39.12 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moona Koski |
1999 |
|
660 |
35.70 |
1:16.34 |
1:58.20 |
|
2:39.71 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riina Strengell |
1997 |
|
540 |
38.66 |
1:22.21 |
2:06.02 |
|
2:50.74 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Rinne |
1995 |
|
508 |
39.39 |
1:23.85 |
2:09.23 |
|
2:54.24 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
504 |
38.66 |
1:23.24 |
2:08.72 |
|
2:54.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Raiski |
1998 |
|
496 |
39.81 |
1:23.93 |
2:10.11 |
|
2:55.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Leppänen |
1999 |
|
445 |
40.97 |
1:27.75 |
2:15.87 |
|
3:02.19 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helena Knaapi |
1999 |
|
411 |
42.64 |
1:31.07 |
2:20.00 |
|
3:07.02 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Andelin |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
12:06 |
|