Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 17:00
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 17 april 2015 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 april 2015 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 249 | 46.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 245 | 47.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Andrea Berg | 2004 | 238 | 47.57 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 184 | 51.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | 144 | 56.21 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Agnes Bryne Narvestad | 2004 | 123 | 59.17 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
7 | Zenia Christensen | 2005 | 83 | 1:07.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 436 | 38.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 419 | 39.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | 367 | 41.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 358 | 41.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalije Kristensen | 2002 | 349 | 41.84 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Annie Musholm | 2002 | 337 | 42.33 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Nor Larsen Selvik | 2002 | 326 | 42.83 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
8 | Kari Lærdal | 2003 | 319 | 43.14 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
9 | Adele Bjørnevåg | 2003 | 305 | 43.78 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Embla Gudbrandsen | 2002 | 295 | 44.25 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
11 | Ida Troldborg | 2003 | 295 | 44.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Freja Romanski | 2003 | 279 | 45.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Philipsen | 2003 | 258 | 46.27 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Louise Sutherland | 2002 | 255 | 46.45 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Signe Thomsen | 2003 | 253 | 46.55 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Anna Bull Kramer | 2003 | 245 | 47.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Prior | 2002 | 238 | 47.53 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Marta Woroniecka | 2003 | 235 | 47.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Malin Frøiland Pettersen | 2003 | 234 | 47.81 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
20 | Sofie Aastrup | 2002 | 232 | 47.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 232 | 47.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Mygdam | 2003 | 223 | 48.58 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 223 | 48.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Wågbø | 2003 | 219 | 48.87 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Aud Sofie Danielsen | 2002 | 195 | 50.77 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
26 | Victoria Bjerre | 2003 | 181 | 52.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
27 | Mathea Slettevold | 2003 | 179 | 52.23 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
28 | Sofia Bak | 2002 | 178 | 52.31 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 177 | 52.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | 176 | 52.60 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
31 | Emma Jensen | 2003 | 172 | 52.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Sofie M. Christensen | 2002 | 170 | 53.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
33 | Camilla Falck | 2003 | 169 | 53.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Erle Marie Aartun van der | 2002 | 167 | 53.50 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
35 | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | 150 | 55.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Karen Pedersen | 2002 | 148 | 55.69 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
37 | Rebecka Sutherland | 2003 | 143 | 56.33 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Mette Brandt Pedersen | 2003 | DSQ | Ej samt. berø. i mål | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Nanna Bak | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Baxter | 2000 | 587 | 35.20 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
2 | Lise Chevalier | 2000 | 547 | 36.04 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
3 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 516 | 36.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 487 | 37.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michelle Franow | 2001 | 453 | 38.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 439 | 38.77 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 434 | 38.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 410 | 39.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Baack | 2000 | 407 | 39.77 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Sloth Holm | 2001 | 400 | 40.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | 398 | 40.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Rosendal | 2000 | 380 | 40.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 379 | 40.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Rye | 2001 | 368 | 41.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Camilla D. Hansen | 2000 | 363 | 41.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Signe Christensen | 2001 | 352 | 41.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 332 | 42.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hedvig Wathne | 2001 | 313 | 43.39 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
19 | Anne Rødseth | 2001 | 309 | 43.59 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
20 | Helene Johnsen | 2001 | 261 | 46.11 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Nanna Eriksen | 2001 | 233 | 47.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Søs Jørgensen | 2001 | 233 | 47.84 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martine Hansen Eigeland | 2001 | 227 | 48.30 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
24 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 205 | 49.95 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Karoline Toftelund | 2001 | 187 | 51.53 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
26 | Anna Vestergaard | 2001 | 173 | 52.89 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Tonje Omland | 2000 | DNS | |||||||
Flekkefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Yasmina Kristensen | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Mette Kargo-Petersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jens | 1994 | 624 | 34.49 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | 567 | 35.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 498 | 37.19 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | 480 | 37.65 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 480 | 37.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kesia Fodnestøl | 1999 | 468 | 37.95 | ||||||
Flekkefjord Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 443 | 38.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Caroline Christensen | 1999 | 408 | 39.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Caroline Beck | 1998 | 357 | 41.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Storgaard | 1996 | 354 | 41.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Anette Damsgaard | 1996 | 347 | 41.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 340 | 42.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Helena Rasmussen | 1998 | 324 | 42.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | 322 | 43.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Katrine E. Andersen | 1999 | 319 | 43.11 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 254 | 46.51 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Hedda Nes | 1999 | 251 | 46.68 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Emilie Cathrin Haddeland | 1999 | 246 | 47.03 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:08 |