2019-12-15   12:46:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XV Turku Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:35   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 1, T-11 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Pälsi  2004    359          35.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
Siiri Konkka  2004    312          36.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Tinja Lasonen  2004    279          38.33   
  Porin Uimaseura                   
Milla Rintanen  2004    260          39.26   
  Aurajoen Uinti                   
Matilda Laitinen  2004    258          39.37   
  Aurajoen Uinti                   
Anni Hyttinen  2004    258          39.38   
  Aurajoen Uinti                   
Vlada Guljajeva  2004    236          40.52   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Rantala  2004    218          41.61   
  Uimaseura Kaarina                   
Matilda Kuusniemi Fishwick  2004    185          43.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Mirelle Hirsiniemi  2007    177          44.64   
  Aurajoen Uinti                   
11  Lumi Luoma  2005    161          46.03   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Manja Lindell  2004    156          46.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Anniina Ahonen  2005    124          50.27   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Alina Vuorinen  2005    114          51.64   
  Aurajoen Uinti                   
15  Minttu Kiili  2005    101          53.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
16  Tiitu Koskinen  2005    101          53.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
17  Veera Korsoff  2005    99          54.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
18  Jonna Marjatta Laitinen  2005    99          54.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
19  Sara Poutala  2005    98          54.34   
  Aurajoen Uinti                   
20  Ronja Welling  2005    95          54.87   
  Nurmijärven Uinti                   
21  Ella Suominen  2005              55.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Kukka Kangas  2005    89          55.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Siiri Kortelainen  2004    87          56.48   
  Nurmijärven Uinti                   
24  Aleksandra Torhamo  2004    84          57.19   
  Aurajoen Uinti                   
25  Ellen Kaituri  2006    70          1:00.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:35 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:23   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 2, P-12 50m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Herpola  2003    314          32.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Lari Tumanoff  2003    305          33.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
Aleksi Koprinen  2003    281          34.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
Onni Äijälä  2004    221          37.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikael Hirsiniemi  2004    209          37.78   
  Aurajoen Uinti                   
Eemil Kankare  2003    202          38.19   
  Aurajoen Uinti                   
Ajjuub Ezzat  2005    198          38.43   
  Aurajoen Uinti                   
Roni Koskinen  2003    154          41.77   
  Aurajoen Uinti                   
Alexander Nyman  2004    139          43.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Eero Rautaporras  2005    133          43.93   
  Nokian Pyry                   
11  Saku Vehmas  2005    128          44.42   
  Nokian Pyry                   
12  Roope Ollikainen  2004    117          45.75   
  Porin Uimaseura                   
13  Topias Kupiainen  2004    111          46.63   
  Nokian Pyry                   
14  Nico Peltonen  2005    106          47.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Henry Nyman  2003    104          47.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Juuso Leppänen  2004    88          50.36   
  Aurajoen Uinti                   
17  Felix Savolainen  2004    79          52.12   
  Aurajoen Uinti                   
18  Olli Erkkilä  2003    63          56.10   
  Aurajoen Uinti                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:23 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:31   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 3, T-12 100m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Myllyn Apteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    351  36.07        1:19.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sylvia Kuusisto  2003    286  38.54        1:24.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    266  41.93        1:27.03   
  Nokian Pyry                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    265  40.15        1:27.13   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Sini Korin  2003    265  40.92        1:27.15   
  Nokian Pyry                   
                     
Iris Hanski  2003    241  40.03        1:29.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Stella Freystätter  2003    236  43.49        1:30.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Milla Hyttinen  2003    225  41.72        1:32.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Venla Koskinen  2003    208  43.99        1:34.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Senni Mattila  2003    205  41.37        1:34.88   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Ethel Piksilä  2003    197  42.80        1:36.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Siiri Reiniluoto  2003    179  43.53        1:39.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Minea Wiren  2003    173  44.33        1:40.42   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Maija Nurmi  2003    150  46.70        1:45.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Kerttu Nurmi  2003    148  48.68        1:45.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Linnea Ström  2003    147  50.67        1:45.85   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
17  Ella Alanko  2003    130  48.20        1:50.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Daniela Degenhardt  2003    125  49.01        1:51.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Susanna Kuisma  2003    123  49.65        1:52.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
20  Tiia Kuisma  2003    111  51.14        1:56.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:31 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:31   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 4, P-13 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ibrahim Ezzat  2002    348  31.62        1:10.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jesper Lietzen  2002    322  33.47        1:12.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Axel Olander  2002    227  36.38        1:21.64   
  Nokian Pyry                   
                     
Oskari Arvo  2002    174  36.94        1:29.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Rasmus Söderholm  2002    157  41.13        1:32.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    150  42.38        1:33.74   
  Porin Uimaseura                   
                     
Samu Petteri Kallio  2002    145  40.32        1:34.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Alexander Fyhr  2002    137  42.85        1:36.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:31 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:39   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 5, T-13,15 200m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Anirem 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Uusküla  2002    380  37.03  1:20.51  2:06.04    2:48.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lydia Rintanen  2002    345  35.54  1:16.79  2:05.23    2:53.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Alexandra Arenius  2002    338  38.95  1:22.61  2:09.73    2:54.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julia Koivisto  2002    310  36.63  1:22.48  2:11.41    2:59.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sini Silvennoinen  2002    306  37.30  1:22.85  2:11.91    3:00.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emmi Kaunisto  2002    265  36.53  1:26.20  2:17.07    3:09.62   
  Porin Uimaseura                   
                     
Mette Hämeenaho  2002    240  42.42  1:32.85  2:25.86    3:15.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Liisa Räikkönen  2002    160  42.05  1:41.31  2:42.90    3:44.06   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 5, T-13,15 200m pu, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Anirem 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    447  33.74  1:15.67  1:58.32    2:39.20   
  Nokian Pyry                   
                     
Reetta Rantakokko  2001    436  34.98  1:17.65  1:59.04    2:40.54   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Olivia Hellsten  2000    343  35.13  1:16.69  2:07.94    2:53.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Aho  2000    336  36.37  1:20.84  2:09.78    2:55.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Saara Lehtonen  2000    314  36.12  1:20.12  2:09.15    2:59.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Minka Halava  2001    285  39.61  1:25.88  2:16.69    3:05.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ida Nordquist  2001    265  39.26  1:28.04  2:18.68    3:09.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elena Mantila  2001    252  40.48  1:28.32  2:20.66    3:12.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Anni Aro  2001              DNF   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:39 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:47   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 6, P-14,16 200m pu, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Mestaripalvi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mohamed Ezzat  2001    350  34.69  1:15.22  1:59.06    2:38.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oskari Herpola  2001    300  32.57  1:17.07  2:03.61    2:46.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Hugo Enroth  2001    273  37.05  1:16.43  2:02.51    2:51.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jere Nevalainen  2001    228  39.90  1:26.23  2:15.17    3:02.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Niklas Konttinen  2001    215  37.75  1:25.83  2:16.24    3:05.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Niklas Linnanen  2001    183  43.83  1:33.65  2:27.12    3:16.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 6, P-14,16 200m pu, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Turun Mestaripalvi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Kuusisto  1999    455  31.44  1:07.83  1:45.91    2:24.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jani-Markus Sula  1999    379  32.39  1:10.12  1:51.42    2:33.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Roope Aro  2000    291  33.97  1:15.15  2:01.47    2:48.21   
  Nokian Pyry                   
                     
Emil Hanski  1999    263  37.48  1:21.51  2:06.96    2:53.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    230  34.95  1:17.70  2:07.03    3:01.97   
  Nokian Pyry                   
                     
Olli Rautaporras  2000    226  34.51  1:18.45  2:12.06    3:02.97   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:47 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:09   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 7, T-10 50m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Rak. toimisto Hämäläiset 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lumi Luoma  2005    278          41.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lilli Kulpakko  2005    226          44.42   
  Aurajoen Uinti                   
Sara Poutala  2005    194          46.67   
  Aurajoen Uinti                   
Minttu Kiili  2005    193          46.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Tiitu Koskinen  2005    186          47.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Ella Suominen  2005    175          48.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Kukka Kangas  2005    168          48.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Maura Bergström  2005    167          49.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Anniina Ahonen  2005    166          49.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Isla Leinonen  2006    160          49.79   
  Uinti Tampere                   
11  Ada Hakkarainen  2005    159          49.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Ester Hirvonen  2006    151          50.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Daniela Lietzén  2006    149          51.01   
  Aurajoen Uinti                   
14  Alina Vuorinen  2005    149          51.03   
  Aurajoen Uinti                   
15  Sini Kaivola  2005    146          51.35   
  Nurmijärven Uinti                   
16  Jonna Marjatta Laitinen  2005    145          51.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
17  Nicole Haakana  2005    140          52.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
18  Sonila Selimi  2005    138          52.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
19  Elena Surakka  2005    135          52.65   
  Uinti Tampere                   
20  Enni Halttunen  2005    131          53.20   
  Uinti Tampere                   
21  Wilma Turpeinen  2006    125          54.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Aino Laine  2007    124          54.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Nella Kortteinen  2007    112          56.11   
  Uinti Tampere                   
24  Ippi Ranta  2006    107          56.83   
  Uinti Tampere                   
25  Ronja Vilska  2006    102          57.91   
  Aurajoen Uinti                   
26  Kristina Grimbaum  2005    97          58.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Ulrika Andersen  2005    87          1:00.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
28  Linnea Koski  2007    85          1:01.39   
  Aurajoen Uinti                   
29  Janica Nieminen  2005    84          1:01.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
30  Emilia Pakkanen  2006    68          1:06.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
31  Maisa Savisto  2006    56          1:10.66   
  Uinti Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:09 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 8, P-11 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Euroports Finland
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    285          36.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikael Hirsiniemi  2004    236          38.90   
  Aurajoen Uinti                   
Roope Ollikainen  2004    201          41.02   
  Porin Uimaseura                   
Ajjuub Ezzat  2005    190          41.76   
  Aurajoen Uinti                   
Felix Savolainen  2004    184          42.20   
  Aurajoen Uinti                   
Alexander Nyman  2004    165          43.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Saku Vehmas  2005    157          44.53   
  Nokian Pyry                   
Jaakko Pihlava  2004    127          47.80   
  Aurajoen Uinti                   
Juuso Leppänen  2004    121          48.56   
  Aurajoen Uinti                   
10  Eemil Virtanen  2005    105          50.80   
  Uinti Tampere                   
11  Nico Peltonen  2005    104          51.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Lauri Mäkinen  2004    94          52.86   
  Uinti Tampere                   
13  Albert Laakkonen  2007    91          53.31   
  Uinti Tampere                   
14  Niklas Töyrylä  2006    90          53.49   
  Uinti Tampere                   
15  Casper Leo  2004    88          53.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
16  Jaakko Karti  2004    87          54.19   
  Uinti Tampere                   
17  Viljam Valdolin  2006    80          55.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Rasmus Rekola  2004    74          57.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
19  Kasper Kaskela  2004    73          57.27   
  Uinti Tampere                   
20  Axel Leppähaara  2004    71          57.79   
  Aurajoen Uinti                   
21  Eemeli Arnell  2005    70          58.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Niklas Lundström  2004    68          58.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Samuel Marku  2005    66          59.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
24  Veeti Heittokangas  2006    61          1:01.04   
  Uinti Tampere                   
25  Frans Sandblom  2006    55          1:03.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
26  Aarni Linderborg  2005    54          1:03.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Jami Jesper Kallio  2004    45          1:07.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:33   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 9, T-12 100m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    419  37.74        1:17.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Venla Koskinen  2003    372  39.11        1:20.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    371  39.17        1:20.83   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Senni Mattila  2003    365  39.76        1:21.28   
  Porin Uimaseura                   
                     
Milla Hyttinen  2003    327  41.08        1:24.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    321  41.91        1:24.83   
  Nokian Pyry                   
                     
Anni Hyttinen  2004    284  44.29        1:28.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Siiri Konkka  2004    280  43.37        1:28.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sini Korin  2003    278  44.24        1:28.97   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Kerttu Nurmi  2003    273  43.99        1:29.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Iris Hanski  2003    263  44.27        1:30.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Maija Nurmi  2003    261  43.95        1:30.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Stella Freystätter  2003    251  46.42        1:32.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Milla Rintanen  2004    250  44.14        1:32.19   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Daniela Degenhardt  2003    249  45.45        1:32.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Vlada Guljajeva  2004    242  45.37        1:33.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
17  Tinja Lasonen  2004    242  45.00        1:33.26   
  Porin Uimaseura                   
                     
18  Aino Rantala  2004    241  45.11        1:33.32   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Mirelle Hirsiniemi  2007    222  46.70        1:35.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Siiri Reiniluoto  2003    218  47.65        1:36.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Nea Palanen  2003    218  46.01        1:36.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Laura Helena Müürsepp  2004    211  46.57        1:37.61   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Matilda Laitinen  2004    194  49.47        1:40.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Oona Sirkiä  2004    193  48.65        1:40.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Matilda Kuusniemi Fishwick  2004    188  49.27        1:41.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  My Laverman  2004    184  48.98        1:42.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Xiaohan Zhou  2004    176  50.49        1:43.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Melissa Virtanen  2004    163  51.29        1:46.23   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Tiia Kuisma  2003    163  50.43        1:46.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
30  Clara Vesterkvist  2003    159  51.40        1:47.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Peppi Kolari  2003    127  54.30        1:55.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Joanna Hauhia  2004    126  54.03        1:55.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Essi Huotari  2004    106  57.96        2:02.43   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Siiri Kortelainen  2004    104  1:00.02        2:03.29   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
35  Roosa Lahti  2004    85  1:04.90        2:12.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aleksandra Torhamo  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Alexandra Nikkinen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:33 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:52   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 10, P-13 100m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesper Lietzen  2002    333  37.12        1:14.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oskar Voiko  2002    316  36.37        1:16.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Oskari Arvo  2002    304  39.01        1:17.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Santeri Herpola  2003    269  38.55        1:20.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Axel Olander  2002    267  39.26        1:20.65   
  Nokian Pyry                   
                     
Rasmus Söderholm  2002    245  40.19        1:22.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eemil Kankare  2003    222  41.79        1:25.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lari Tumanoff  2003    212  41.96        1:27.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Alexander Fyhr  2002    208  43.99        1:27.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Lauri-Luukas Jäntti  2002    193  44.22        1:29.78   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Jere Broman  2002    193  43.59        1:29.79   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Roni Koskinen  2003    170  46.70        1:33.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Heikki Jaspi  2003    161  46.83        1:35.47   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Elis Fokin  2003    147  47.27        1:38.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Ville Kuusimäki  2002    143  47.38        1:39.14   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Olli Erkkilä  2003    112  52.65        1:47.61   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Ville Hirvonen  2002    107  52.62        1:49.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Jami Jesper Kallio  2004    54  1:08.93        2:16.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Georg Närjä  2002              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Ibrahim Ezzat  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mikael Halonen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:52 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:56   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 11, T-13,15 200m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilie Pärnänen  2002    528  36.33  1:14.93  1:54.65    2:33.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sylvia Kuusisto  2003    448  38.65  1:20.20  2:02.13    2:42.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emma Uusküla  2002    444  38.84  1:20.17  2:02.39    2:42.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julia Koivisto  2002    431  38.88  1:20.73  2:03.50    2:44.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lydia Rintanen  2002    412  40.83  1:24.30  2:06.70    2:46.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Reetta Kuusisto  2002    401  38.75  1:21.23  2:04.78    2:48.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sini Silvennoinen  2002    389  40.08  1:23.50  2:07.23    2:49.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Viivi Merisalo  2002    387  40.73  1:24.23  2:08.33    2:50.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emmi Kaunisto  2002    382  40.00  1:24.77  2:08.89    2:50.96   
  Porin Uimaseura                   
                     
10  Alexandra Arenius  2002    378  40.37  1:24.28  2:07.98    2:51.44   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Alida Öhberg  2002    366  39.90  1:24.53  2:10.43    2:53.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Jenni Moisio  2002    361  39.71  1:24.14  2:10.79    2:54.19   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Liisa Räikkönen  2002    333  41.09  1:27.29  2:13.58    2:58.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Olivia Koski  2002    317  43.23  1:29.94  2:16.79    3:01.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Ellen-Maria Neiramaa  2002    287  43.66  1:32.75  2:22.79    3:07.91   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, T-13,15 200m su, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helene Hirvonen  2001    435  38.51  1:20.03  2:02.66    2:43.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mila Manner  2001    428  37.27  1:19.00  2:02.62    2:44.61   
  Nokian Pyry                   
                     
Olivia Hellsten  2000    420  38.08  1:19.28  2:02.11    2:45.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Roosa Paukku  2000    401  39.57  1:22.73  2:06.73    2:48.12   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Emma Koiranen  2001    383  39.57  1:23.03  2:07.70    2:50.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jenny Nieminen  2001    373  39.47  1:23.32  2:08.45    2:52.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Minka Halava  2001    353  41.13  1:26.01  2:12.25    2:55.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ida Nordquist  2001    349  40.82  1:25.58  2:11.00    2:56.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lotta Aho  2000    333  41.67  1:27.06  2:14.91    2:58.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Anni Matikainen  2001    322  42.12  1:28.37  2:15.56    3:00.89   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:56 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 12, P-14,16 200m su, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Herpola  2001    387  35.84  1:14.78  1:55.07    2:33.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mohamed Ezzat  2001    380  34.96  1:14.94  1:56.10    2:34.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Matias Pennanen  2001    343  34.96  1:15.17  1:58.27    2:39.86   
  Porin Uimaseura                   
                     
Jere Nevalainen  2001    337  37.84  1:17.88  1:59.33    2:40.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Hugo Enroth  2001    331  38.20  1:19.40  2:01.55    2:41.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Perttu Mikkola  2001    304  38.86  1:22.19  2:05.37    2:46.41   
  Nokian Pyry                   
                     
Leevi Korpinen  2001    240  41.68  1:27.11  2:14.56    2:59.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Niklas Konttinen  2001    222  41.43  1:30.08  2:17.91    3:04.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iikka Rajala  2001    206  44.57  1:32.76  2:22.19    3:09.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 12, P-14,16 200m su, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Kuusisto  1999    493  34.01  1:09.78  1:45.99    2:21.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emil Hanski  1999    391  34.60  1:13.28  1:53.70    2:33.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jani-Markus Sula  1999    323  36.01  1:17.45  2:00.73    2:42.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mika Arkkila  2000    288  38.24  1:21.45  2:05.44    2:49.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Frans Meltovaara  2000    210  43.37  1:30.21  2:20.75    3:08.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 13, T-10 50m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lumi Luoma  2005    194          50.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lilli Kulpakko  2005    186          51.59   
  Aurajoen Uinti                   
Veera Korsoff  2005    166          53.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sara Poutala  2005    155          54.85   
  Aurajoen Uinti                   
Sini Kaivola  2005    142          56.39   
  Nurmijärven Uinti                   
Emmi Lapikisto  2005    141          56.57   
  Uinti Tampere                   
Kristina Grimbaum  2005    139          56.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Alina Vuorinen  2005    139          56.87   
  Aurajoen Uinti                   
Ella Suominen  2005    134          57.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Janica Nieminen  2005    122          59.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Ester Hirvonen  2006    122          59.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Sonila Selimi  2005    122          59.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Anniina Ahonen  2005    121          59.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Ronja Welling  2005    116          1:00.39   
  Nurmijärven Uinti                   
15  Isla Leinonen  2006    111          1:01.16   
  Uinti Tampere                   
16  Ronja Vilska  2006    108          1:01.80   
  Aurajoen Uinti                   
17  Maura Bergström  2005    107          1:01.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Wilma Turpeinen  2006    106          1:02.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
19  Nella Kortteinen  2007    105          1:02.46   
  Uinti Tampere                   
20  Enni Halttunen  2005    103          1:02.70   
  Uinti Tampere                   
21  Kaisu Leinonen  2005    101          1:03.26   
  Uinti Tampere                   
22  Aino Laine  2007    88          1:06.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Ippi Ranta  2006    87          1:06.33   
  Uinti Tampere                   
24  Ulrika Andersen  2005    84          1:07.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
25  Emilia Pakkanen  2006    65          1:13.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
26  Maisa Savisto  2006    54          1:17.59   
  Uinti Tampere                   
Ellen Kaituri  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Jonna Marjatta Laitinen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 10.7 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 14, P-11 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Ollikainen  2004    216          44.32   
  Porin Uimaseura                   
Ajjuub Ezzat  2005    209          44.83   
  Aurajoen Uinti                   
Alexander Nyman  2004    185          46.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Onni Äijälä  2004    184          46.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikael Hirsiniemi  2004    156          49.44   
  Aurajoen Uinti                   
Juuso Leppänen  2004    131          52.41   
  Aurajoen Uinti                   
Topias Kupiainen  2004    124          53.30   
  Nokian Pyry                   
Eero Rautaporras  2005    121          53.78   
  Nokian Pyry                   
Eemil Virtanen  2005    110          55.42   
  Uinti Tampere                   
10  Felix Savolainen  2004    95          58.32   
  Aurajoen Uinti                   
11  Lauri Mäkinen  2004    91          59.01   
  Uinti Tampere                   
12  Jaakko Pihlava  2004    90          59.27   
  Aurajoen Uinti                   
13  Niklas Lundström  2004    80          1:01.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Axel Leppähaara  2004    70          1:04.29   
  Aurajoen Uinti                   
15  Albert Laakkonen  2007    64          1:06.50   
  Uinti Tampere                   
16  Eemeli Arnell  2005    57          1:09.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
16  Niklas Töyrylä  2006    57          1:09.02   
  Uinti Tampere                   
18  Viljam Valdolin  2006    57          1:09.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
19  Väinö Pitkänen  2006    52          1:11.01   
  Uinti Tampere                   
20  Aarni Linderborg  2005    52          1:11.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
21  Frans Sandblom  2006    48          1:13.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Samuel Marku  2005    33          1:22.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Rasmus Rekola  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:32   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 15, T-15 4x100m skuv, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Palotekn Ins.tso Kauriala 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raisu 2002 Tytöt1  2000    523          4:47.99   
  Raision Urheilijat                   
  Helmi Heinonen  2002                 
  Emilia Liven  2002                 
  Anniina Kallio  2002                 
  Peppi Pinomäki  2002        4:47.99      4:47.99   
                     
Nopy Pirkot  2000    416          5:10.67   
  Nokian Pyry                   
  Jenni Moisio  2002                 
  Anni Matikainen  2001                 
  Mila Manner  2001                 
  Anni Aro  2001        5:10.67      5:10.67   
                     
Åsk Tytöt 1  2001    373          5:22.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Reetta Kuusisto  2002                 
  Oona Kuusivaara  2002                 
  Elena Mantila  2001                 
  Katariina Niemi  2002        5:22.32      5:22.32   
                     
Raisu 2002 Tytöt 2  2000    369          5:23.42   
  Raision Urheilijat                   
  Roosa Aho  2003                 
  Rebekka Luoto  2003                 
  Pinja Österman  2002                 
  Wilma Rintala  2002        5:23.42      5:23.42   
                     
Hyus  2000    207          6:32.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Vlada Guljajeva  2004                 
  Lumi Luoma  2005                 
  Jenny Nieminen  2001                 
  Jonna Marjatta Laitinen  2005        6:32.16      6:32.16   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:32 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:32   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 16, P-16 4x100m skuv, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ursuk Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nopy Klopit  1999    357          4:52.02   
  Nokian Pyry                   
  Roope Aro  2000      35.58  1:14.30      1:14.30   
  Sampo Kärkkäinen  2000      36.92  1:20.00      2:34.30   
  Olli Rautaporras  2000      31.20  1:11.62      3:45.92   
  Axel Olander  2002      32.20  1:06.10      4:52.02   
                     
Raisu 1[1999]  1999    351          4:53.82   
  Raision Urheilijat                   
  Tuure Sandberg  2001      35.91  1:15.22      1:15.22   
  Joonas Ojala  2000      40.67  1:27.02      2:42.24   
  Waltteri Valkeapää  2001      30.71  1:38.18      4:20.42   
  Aleksi Vähä-Lassila  2001      33.40  33.40      4:53.82   
                     
Raisu 2 [1999]  1999    350          4:54.03   
  Raision Urheilijat                   
  Elias Laine  2002      34.53  1:12.09      1:12.09   
  Jere Oikarainen  2002      37.92  1:22.29      2:34.38   
  Viljami Salonen  2002      33.36  1:15.35      3:49.73   
  Aku Kaila  2003      30.35  1:04.30      4:54.03   
                     
Åsk Pojat  2002    246          5:30.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Lauri Elomaa  2000      33.48  1:10.68      1:10.68   
  Leevi Korpinen  2001      42.82  1:32.83      2:43.51   
  Jesper Werdi  2001      41.46  2:06.72      4:50.23   
  Janne Juven  2001      40.35  40.35      5:30.58   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:32 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:45   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 17, T-12 100m ru, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Rak.palvelu J.Martti & Co 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    458  39.31        1:23.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    417  41.86        1:26.08   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003    349  42.83        1:31.33   
  Simmis Grani                   
                     
Sylvia Kuusisto  2003    331  44.51        1:32.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Siiri Reiniluoto  2003    316  45.65        1:34.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Siiri Konkka  2004    306  45.71        1:35.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lotta Pälsi  2004    298  45.30        1:36.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Milla Hyttinen  2003    293  46.98        1:36.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Helmiina Toivonen  2004    273  46.83        1:39.16   
  Simmis Grani                   
                     
10  Venla Koskinen  2003    272  47.03        1:39.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Senni Mattila  2003    267  46.82        1:39.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Matilda Kuusniemi Fishwick  2004    265  47.26        1:40.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Aamu Änkilä  2004    261  48.32        1:40.60   
  Simmis Grani                   
                     
14  Anni Hyttinen  2004    261  48.65        1:40.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Matilda Laitinen  2004    256  46.85        1:41.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Daniela Degenhardt  2003    252  47.81        1:41.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Ella Alanko  2003    252  48.09        1:41.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Minea Wiren  2003    241  49.85        1:43.32   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Kerttu Nurmi  2003    236  50.05        1:44.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Wilma Långström  2004    232  50.68        1:44.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Xiaohan Zhou  2004    230  48.99        1:45.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Ethel Piksilä  2003    227  50.67        1:45.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Linnea Ström  2003    221  49.67        1:46.41   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
24  Fanny Meltovaara  2003    220  50.45        1:46.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Nea Palanen  2003    220  51.77        1:46.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Susanna Kuisma  2003    220  49.48        1:46.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
26  Ulla Haarala  2004    220  53.56        1:46.56   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
28  Aleksandra Torhamo  2004    217  48.67        1:46.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Milla Rintanen  2004    213  51.34        1:47.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Tinja Lasonen  2004    206  51.97        1:48.81   
  Porin Uimaseura                   
                     
31  Oona Sirkiä  2004    205  52.58        1:49.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Anna Mattila  2004    189  53.48        1:52.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
33  Nita Tenho  2004    189  54.40        1:52.12   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
34  Peppi Kolari  2003    188  52.23        1:52.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Vlada Guljajeva  2004    187  54.69        1:52.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
36  Daniela Lietzén  2006    180  58.45        1:53.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Sanni Mäkelä  2003    177  54.15        1:54.51   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Selina Kavka  2003    173  55.03        1:55.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Maija Nurmi  2003    171  55.30        1:55.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Heinä Tanskanen  2003    163  54.73        1:57.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Ella Nihtilä  2004    158  57.71        1:58.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Aino Rantala  2004    158  56.90        1:58.95   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
43  Vilma Määttä  2004    139  1:00.37        2:04.08   
  Uinti Tampere                   
                     
44  Iida Jännes  2004    137  58.63        2:04.73   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Roosa Lahti  2004    104  1:07.27        2:16.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:45 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:48   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 18, P-13 100m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kone-Kunttila 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Arvo  2002    385  38.69        1:20.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jesper Lietzen  2002    382  37.88        1:20.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Justus Hilaja  2002    308  40.13        1:26.49   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Aleksi Koprinen  2003    275  42.83        1:29.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eemil Kankare  2003    273  41.99        1:30.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Georg Närjä  2002    245  44.74        1:33.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Oskar Voiko  2002    234  44.43        1:34.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jere Broman  2002    231  44.40        1:35.21   
  Nokian Pyry                   
                     
Matias Valli  2002    217  46.00        1:37.17   
  Porin Uimaseura                   
                     
10  Roope Ollikainen  2004    204  47.85        1:39.26   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Samu Petteri Kallio  2002    201  44.96        1:39.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Lari Tumanoff  2003    200  47.45        1:39.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Ville Kuusimäki  2002    199  48.48        1:40.11   
  Porin Uimaseura                   
                     
14  Roni Koskinen  2003    161  50.66        1:47.44   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Elis Fokin  2003    157  51.01        1:48.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Tatu Kunttila  2003    155  52.89        1:48.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Valtteri Tantarimäki  2002    149  51.09        1:50.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Olli Erkkilä  2003    109  59.57        2:02.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Arttu Mäenpää  2003    107  1:00.33        2:02.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Ville Hirvonen  2002    103  59.24        2:04.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Markus Kylliäinen  2002    100  59.47        2:05.59   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Samuel Salminen  2003    90  1:00.45        2:10.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Leevi Rouhiainen  2002    88  1:04.27        2:11.21   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Elias Laine  2003    64  1:08.80        2:25.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Eero Mäenpää  2005    59  1:10.12        2:29.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:48 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:05   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 19, T-13,15 200m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: JS-Metalli Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Uusküla  2002    481  40.33  1:26.34  2:12.02    2:57.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julia Koivisto  2002    388  43.83  1:33.51  2:21.51    3:10.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lydia Rintanen  2002    380  42.37  1:31.59  2:21.94    3:11.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Katariina Niemi  2002    376  44.01  1:33.44  2:23.66    3:12.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Oona Kuusivaara  2002    374  43.53  1:32.74  2:23.96    3:12.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jonna Vasara  2002    367  44.36  1:33.76  2:24.95    3:14.25   
  Simmis Grani                   
                     
Kaisla Kangas  2002    363  43.72  1:34.09  2:24.42    3:14.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Alexandra Arenius  2002    362  43.98  1:34.47  2:25.49    3:15.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Viivi Merisalo  2002    340  44.66  1:36.02  2:28.55    3:19.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Liisa Räikkönen  2002    335  45.19  1:35.80  2:28.86    3:20.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Ella-Maria Tiainen  2002    328  45.52  1:34.64  2:27.10    3:21.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Reetta Kuusisto  2002    321  46.15  1:37.71  2:31.04    3:22.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Ellen-Maria Neiramaa  2002    304  47.96  1:40.21  2:35.63    3:26.88   
  Porin Uimaseura                   
                     
14  Manja Lindell  2004    303  49.82  1:42.86  2:36.51    3:26.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 19, T-13,15 200m ru, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: JS-Metalli Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Känkänen  2001    519  38.62  1:23.06  2:08.48    2:53.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
Charlotta Edelman  2001    504  39.35  1:23.72  2:08.84    2:54.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Anniina Murto  2001    486  38.04  1:23.28  2:11.08    2:56.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
Annika Lepistö  2001    460  39.83  1:25.63  2:12.62    3:00.19   
  Porin Uimaseura                   
                     
Tessa Helenius  2000    420  42.08  1:28.49  2:16.60    3:05.61   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jasmin Rosnell  2000    408  42.86  1:31.99  2:19.38    3:07.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Helene Hirvonen  2001    406  42.80  1:30.52  2:20.55    3:07.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    390  42.78  1:31.26  2:21.91    3:10.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Koiranen  2001    383  43.02  1:31.97  2:22.56    3:11.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Lotta Aho  2000    376  43.57  1:32.15  2:23.71    3:12.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Jenny Nieminen  2001    358  44.06  1:33.83  2:25.55    3:15.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Ida Nordquist  2001    356  42.89  1:32.03  2:24.78    3:16.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Saara Lehtonen  2000    356  44.75  1:34.90  2:25.59    3:16.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Elena Mantila  2001    355  45.83  1:37.08  2:27.58    3:16.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Ronja Vallenius  2001    289  47.85  1:41.29  2:36.01    3:30.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Veera Järvinen  2000    255  49.57  1:45.88  2:43.08    3:39.36   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Martta Haarala  2001    240  51.20  1:48.78  2:48.08    3:43.82   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:05 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:21   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 20, P-14,16 200 m ru, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Amslift 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Herman Widbom  2001    394  39.23  1:24.17  2:09.36    2:53.20   
  Simmis Grani                   
                     
Mohamed Ezzat  2001    375  39.22  1:25.79  2:12.49    2:55.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Eevert Leppänen  2001    349  40.48  1:26.65  2:13.50    3:00.24   
  Simmis Grani                   
                     
Jere Nevalainen  2001    310  43.37  1:31.49  2:19.84    3:07.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Niklas Linnanen  2001    298  43.85  1:33.37  2:22.06    3:10.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Harald Åström  2001    276  43.57  1:33.58  2:24.50    3:15.07   
  Simmis Grani                   
                     
Leevi Korpinen  2001    230  46.97  1:41.36  2:34.65    3:27.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Janne Juven  2001    217  49.00  1:42.60  2:37.50    3:31.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jesper Werdi  2001    146  54.00  1:56.74  3:00.20    4:00.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ville Lauslahti  2001              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 20, P-14,16 200 m ru, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Amslift 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Kuusisto  1999    539  35.21  1:14.77  1:55.00    2:35.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Olli Rautaporras  2000    447  37.04  1:20.37  2:03.67    2:46.03   
  Nokian Pyry                   
                     
Joonas Hilaja  1999    424  37.60  1:21.61  2:06.11    2:49.01   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Oskar Nordquist  1999    418  38.30  1:21.29  2:06.33    2:49.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Eetu Nyrhinen  2000    379  39.86  1:23.59  2:09.04    2:55.38   
  Porin Uimaseura                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    337  40.54  1:27.52  2:15.26    3:02.50   
  Nokian Pyry                   
                     
Mika Arkkila  2000    317  40.35  1:27.81  2:16.57    3:06.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oskari Ovaskainen  2000    289  41.38  1:30.58  2:21.04    3:11.91   
  Porin Uimaseura                   
                     
Roope Aro  2000              DNF   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:21 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 21, T-10,12 100m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Polarvulk Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    248  39.36        1:22.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lumi Luoma  2005    217  40.95        1:26.52   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ella Suominen  2005    189  41.90        1:30.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Veera Korsoff  2005    186  42.70        1:31.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lilli Kulpakko  2005    176  43.15        1:32.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ellen Kaituri  2006    168  43.36        1:34.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Anniina Ahonen  2005    155  45.01        1:36.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kukka Kangas  2005    149  46.55        1:38.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Maura Bergström  2005    149  46.63        1:38.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Kerttu Taponen  2005    145  45.87        1:38.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Wilma Turpeinen  2006    142  47.50        1:39.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Nicole Haakana  2005    122  47.52        1:44.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Sonila Selimi  2005    121  48.90        1:45.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Aino Laine  2007    119  49.27        1:45.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Emmi Lapikisto  2005    115  49.65        1:47.05   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Elena Surakka  2005    108  50.06        1:49.16   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Janica Nieminen  2005    101  50.85        1:51.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
18  Kaisu Leinonen  2005    89  53.94        1:56.47   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Linnea Koski  2007    87  54.03        1:57.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Nella Kortteinen  2007    82  56.77        1:59.39   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Ulrika Andersen  2005    82  57.78        1:59.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Kristina Grimbaum  2005    82  52.64        1:59.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Emilia Pakkanen  2006    50  1:04.63        2:21.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sini Kaivola  2005              DNS   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Ester Hirvonen  2006              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, T-10,12 100m vu, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Polarvulk Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rebekka Luoto  2003    463  32.41        1:07.29   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Haglund  2003    459  33.06        1:07.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    405  33.62        1:10.35   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Lotta Pälsi  2004    383  34.70        1:11.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Roosa Aho  2003    367  34.41        1:12.72   
  Raision Urheilijat                   
                     
Tinja Lasonen  2004    349  35.70        1:13.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
Siiri Reiniluoto  2003    306  35.92        1:17.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Wilma Långström  2004    297  37.43        1:17.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Heinä Tanskanen  2003    267  39.05        1:20.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Helka Suomäki  2003    259  38.08        1:21.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Minea Wiren  2003    248  39.68        1:22.81   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Tiia Kuisma  2003    232  39.60        1:24.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Ella Nihtilä  2004    226  40.89        1:25.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Fanny Meltovaara  2003    221  42.07        1:26.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Laura Helena Müürsepp  2004    215  38.91        1:26.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Ulla Haarala  2004    201  43.94        1:28.77   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
17  Ilona Arvilommi  2003    195  42.28        1:29.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Selina Kavka  2003    189  42.68        1:30.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Susanna Kuisma  2003    187  42.43        1:30.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
20  Anna Mattila  2004    187  44.45        1:31.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Alexandra Nikkinen  2003    186  42.27        1:31.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Peppi Kolari  2003    167  41.82        1:34.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Vilma Määttä  2004    117  51.47        1:46.22   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Joanna Hauhia  2004    108  49.00        1:49.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Aleksandra Torhamo  2004    89  50.92        1:56.55   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Roosa Lahti  2004    84  56.27        1:58.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iida Jännes  2004              DNS   
  Uinti Tampere                   
                     
Melissa Virtanen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 22, P-11,13 100m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Akseli Leppänen  2004    233  36.13        1:16.18   
  Simmis Grani                   
                     
Roope Ollikainen  2004    212  36.66        1:18.60   
  Porin Uimaseura                   
                     
Eero Rautaporras  2005    187  38.17        1:21.89   
  Nokian Pyry                   
                     
Saku Vehmas  2005    147  41.74        1:28.86   
  Nokian Pyry                   
                     
Nico Peltonen  2005    138  42.27        1:30.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Felix Savolainen  2004    129  44.61        1:32.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jaakko Pihlava  2004    122  42.98        1:34.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Rasmus Rekola  2004    110  45.18        1:37.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jaakko Karti  2004    103  47.06        1:39.91   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Albert Laakkonen  2007    93  46.97        1:43.47   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Axel Leppähaara  2004    93  49.83        1:43.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Eero Mäenpää  2005    80  51.85        1:48.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Eemeli Arnell  2005    77  51.64        1:50.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Casper Leo  2004    75  53.91        1:50.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Viljam Valdolin  2006    72  54.59        1:52.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Jami Jesper Kallio  2004    64  54.76        1:56.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Veeti Heittokangas  2006    62  54.99        1:58.46   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Väinö Pitkänen  2006    52  58.25        2:05.23   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Kasper Kaskela  2004    52  55.53        2:05.62   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Aarni Linderborg  2005    48  57.97        2:08.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Samuel Marku  2005    42  1:03.00        2:14.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Frans Sandblom  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Niklas Lundström  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, P-11,13 100m vu, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ibrahim Ezzat  2002    394  30.09        1:03.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Viljami Salonen  2002    377  31.80        1:04.92   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jere Oikarainen  2002    366  31.60        1:05.55   
  Raision Urheilijat                   
                     
Santeri Herpola  2003    341  32.11        1:07.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Justus Hilaja  2002    339  32.17        1:07.23   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Kasper Tolonen  2002    323  31.98        1:08.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aleksi Koprinen  2003    317  32.50        1:08.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lauri Törnström  2002    279  33.61        1:11.77   
  Raision Urheilijat                   
                     
Matias Valli  2002    279  33.85        1:11.79   
  Porin Uimaseura                   
                     
10  Lauri-Luukas Jäntti  2002    238  36.17        1:15.69   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Georg Närjä  2002    211  37.27        1:18.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Ville Kuusimäki  2002    197  38.93        1:20.49   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Valtteri Tantarimäki  2002    196  37.07        1:20.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Arttu Mäenpää  2003    194  40.18        1:20.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Niko Viitala  2003    193  38.59        1:21.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Leevi Rouhiainen  2002    185  37.87        1:22.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Elis Fokin  2003    169  39.60        1:24.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Henry Nyman  2003    169  40.44        1:24.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Tatu Kunttila  2003    156  40.63        1:27.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Markus Kylliäinen  2002    140  43.53        1:30.26   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Elias Laine  2003    135  44.10        1:31.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Ville Hirvonen  2002    129  43.50        1:32.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Mikael Halonen  2003    113  43.61        1:36.91   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Olli Erkkilä  2003    113  46.16        1:37.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
25  Samuel Salminen  2003    79  50.84        1:49.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XIV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  18 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 23, T-11,13,15 200m sku, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Pälsi  2004    370  38.33  1:23.45  2:16.84    2:55.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Siiri Konkka  2004    331  38.93  1:27.76  2:20.18    3:02.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aamu Änkilä  2004    263  49.65  1:41.12  2:37.95    3:16.71   
  Simmis Grani                   
                     
Aino Rantala  2004    253  44.14  1:33.37  2:34.18    3:19.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Helmiina Toivonen  2004    249  47.68  1:42.97  2:38.18    3:20.39   
  Simmis Grani                   
                     
Manja Lindell  2004    245  49.42  1:41.66  2:36.53    3:21.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Vlada Guljajeva  2004    231  45.94  1:37.40  2:39.65    3:25.36   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oona Sirkiä  2004    226  41.46  1:33.41  2:35.64    3:27.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nita Tenho  2004    218  51.14  1:43.45  2:45.80    3:29.33   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
10  Minttu Kiili  2005    195  52.32  1:47.15  2:48.57    3:37.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Ada Hakkarainen  2005    192  50.86  1:48.77  2:51.28    3:38.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Alina Vuorinen  2005    169  53.07  1:52.91  2:56.44    3:48.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Ronja Welling  2005    133  57.32  2:00.26  3:11.07    4:06.84   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Jonna Marjatta Laitinen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 5.1 Väärä uintityyli sekauinnin vapaauintiosuudella               
                     
Siiri Kortelainen  2004              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Tiitu Koskinen  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, T-11,13,15 200m sku, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Uusküla  2002    510  34.68  1:18.10  2:03.32    2:37.84   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julia Koivisto  2002    445  35.60  1:19.57  2:08.71    2:45.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emilia Liven  2002    442  40.06  1:26.14  2:08.99    2:45.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
Lydia Rintanen  2002    432  35.83  1:19.91  2:09.62    2:46.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Peppi Pinomäki  2002    428  36.62  1:18.38  2:11.01    2:47.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
Alexandra Arenius  2002    407  37.65  1:23.15  2:12.22    2:50.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Katariina Niemi  2002    401  38.46  1:20.55  2:11.30    2:50.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emmi Kaunisto  2002    389  35.73  1:20.66  2:13.98    2:52.72   
  Porin Uimaseura                   
                     
Helmi Heinonen  2002    389  36.57  1:20.26  2:13.92    2:52.75   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Jonna Vasara  2002    389  38.23  1:26.32  2:14.83    2:52.78   
  Simmis Grani                   
                     
11  Kaisla Kangas  2002    374  41.64  1:25.09  2:16.24    2:54.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Jenni Moisio  2002    373  37.88  1:22.67  2:15.31