Tulokset Nationella Knattesimmet 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 11 april 2015 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 april 2015 |
Gren 3, 50m Ryggsim/SU P11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 194 | 39.06 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Roope Ollikainen | 2004 | 183 | 39.83 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilho Verronen | 2004 | 166 | 41.14 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 161 | 41.52 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Joona Kuitu | 2004 | 139 | 43.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Akseli Kotti | 2004 | 122 | 45.59 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Veeti Salminen | 2004 | 118 | 46.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Rony Kulju | 2004 | 115 | 46.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Akseli Soini | 2004 | 114 | 46.58 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
10 | Miro Birkstedt | 2004 | 109 | 47.36 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 105 | 47.99 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Aku Rauska | 2004 | 104 | 48.10 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
13 | Sakari Korri | 2005 | 103 | 48.25 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Juho Törmä | 2005 | 103 | 48.28 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
15 | Onni Mäkimartti | 2004 | 98 | 49.07 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
16 | Miko Mikkola | 2004 | 96 | 49.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Lassi Tenho | 2005 | 95 | 49.62 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
18 | Markus Reiman | 2004 | 93 | 49.85 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
19 | Konsta Vainio | 2005 | 88 | 50.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Matti Nätti | 2004 | 85 | 51.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Eerik Rantanen | 2004 | 85 | 51.44 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
22 | Joona Saloniemi | 2004 | 85 | 51.47 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
23 | Jeremia Varonen | 2004 | 82 | 52.03 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
24 | Miikka Virtanen | 2005 | 76 | 53.44 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
25 | Ilari Viitasalo | 2005 | 66 | 55.83 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
26 | Onni Niemi | 2005 | 63 | 56.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Patrik Reiman | 2005 | 61 | 57.34 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
28 | Rasmus Rauhala | 2004 | 56 | 58.97 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
29 | Rasmus Rekola | 2004 | 49 | 1:01.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 46 | 1:03.16 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
31 | Oliver Kinnala | 2005 | 40 | 1:05.98 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
32 | Julius Mäkinen | 2004 | 36 | 1:08.19 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Heikki Konsta Ianes | 2005 | DSQ | Magläge | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Petteri Pakomäki | 2005 | DSQ | Magläge | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 april 2015 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 17:23 |