Resultat för Vårsimiaden distrikt, Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.49 | 1:02.98 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.41 | 1:04.61 | |||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.88 | 1:05.01 | |||||
4 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.70 | 1:07.84 | |||||
5 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.29 | 1:08.50 | |||||
6 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.63 | 1:08.77 | |||||
7 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.66 | 1:08.96 | |||||
8 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.23 | 1:09.06 | |||||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.31 | 1:10.67 | |||||
10 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.56 | 1:10.84 | |||||
11 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.67 | 1:11.43 | |||||
12 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.90 | 1:12.36 | |||||
13 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.25 | 1:12.55 | |||||
14 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 34.04 | 1:12.83 | |||||
15 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.48 | 1:14.41 | |||||
16 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.79 | 1:14.48 | |||||
17 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.29 | 1:16.27 | |||||
18 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.26 | 1:16.43 | |||||
19 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.32 | 1:16.94 | |||||
20 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.67 | 1:20.82 | |||||
21 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 37.79 | 1:21.63 | |||||
22 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.75 | 1:22.00 | |||||
23 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.71 | 1:23.04 | |||||
24 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.76 | 1:24.55 | |||||
25 | Thea Perrone | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.48 | 1:26.97 | |||||
26 | Anna Olsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.24 | 1:27.17 | |||||
27 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.66 | 1:28.50 | |||||
28 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.16 | 1:28.74 | |||||
29 | Matilda Bergström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.71 | 1:31.27 | |||||
30 | Lovisa Waldhauser | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 43.40 | 1:32.22 | |||||
31 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.47 | 1:33.04 | |||||
32 | Karin Grönqvist | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 44.63 | 1:33.90 | |||||
33 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.64 | 1:34.28 | |||||
34 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.48 | 1:34.94 | |||||
35 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 47.49 | 1:45.75 | |||||
36 | Emma Wendt | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.91 | 1:47.05 | |||||
- | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:47 |