Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Tumba
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Tumba | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.45 | 1:20.58 | |||||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:21.33 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.24 | 1:22.62 | |||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.06 | 1:26.11 | |||||
5 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.54 | 1:27.76 | |||||
6 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.97 | 1:27.78 | |||||
7 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.47 | 1:29.41 | |||||
8 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.44 | 1:29.64 | |||||
9 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.29 | 1:29.73 | |||||
10 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 42.57 | 1:31.65 | |||||
11 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.49 | 1:31.68 | |||||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:32.43 | |||||
13 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.84 | 1:33.45 | |||||
14 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 45.36 | 1:33.56 | |||||
15 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.92 | 1:34.04 | |||||
16 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.76 | 1:37.84 | |||||
17 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 47.53 | 1:39.73 | |||||
18 | Matei Cananau | 2002 | Turebergs Simklubb | 49.07 | 1:39.97 | |||||
19 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.95 | 1:41.78 | |||||
20 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.26 | 1:43.94 | |||||
21 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.87 | 1:44.02 | |||||
22 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.35 | 1:44.70 | |||||
23 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 49.35 | 1:46.61 | |||||
24 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 50.29 | 1:47.19 | |||||
25 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 52.42 | 1:52.55 | |||||
26 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 55.10 | 1:56.58 | |||||
27 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 54.56 | 1:56.64 | |||||
28 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 55.67 | 1:57.46 | |||||
- | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Botkyrka-Rönninge SS | Utskriftstid | 15:22 |