Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Tumba
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Tumba | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 32.87 | 1:08.77 | |||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 33.50 | 1:09.95 | |||||
3 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.89 | 1:11.12 | |||||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 34.51 | 1:11.50 | |||||
5 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.74 | 1:14.56 | |||||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.27 | 1:16.63 | |||||
7 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 36.15 | 1:16.76 | |||||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:16.88 | |||||
9 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 35.91 | 1:16.98 | |||||
10 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.10 | 1:17.05 | |||||
11 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 36.57 | 1:17.06 | |||||
12 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.26 | 1:18.83 | |||||
13 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 36.41 | 1:18.92 | |||||
14 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 39.15 | 1:19.63 | |||||
15 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.73 | 1:19.74 | |||||
16 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 39.15 | 1:20.94 | |||||
17 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.44 | 1:21.19 | |||||
18 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.15 | 1:21.84 | |||||
18 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.86 | 1:21.84 | |||||
20 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 39.29 | 1:22.52 | |||||
21 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.14 | 1:22.64 | |||||
22 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.24 | 1:24.74 | |||||
23 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.93 | 1:24.90 | |||||
24 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.60 | 1:26.34 | |||||
25 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 40.37 | 1:28.22 | |||||
26 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 42.05 | 1:29.35 | |||||
27 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.62 | 1:29.88 | |||||
28 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 41.96 | 1:30.07 | |||||
29 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 43.61 | 1:33.39 | |||||
30 | Bernard Ooi | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.56 | 1:33.50 | |||||
31 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 48.87 | 1:46.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Botkyrka-Rönninge SS | Utskriftstid | 09:52 |