Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Tumba
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Tumba | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skk Herrar [2002] Lag1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:19.07 | ||||||
Tor Selander | 2002 | 32.49 | 1:07.50 | 1:07.50 | ||||||
Linus Thörn | 2002 | 31.36 | 1:04.89 | 2:12.39 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 30.80 | 1:04.69 | 3:17.08 | ||||||
David Kågström | 2002 | 29.32 | 1:01.99 | 4:19.07 | ||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:20.88 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 32.46 | 1:08.44 | 1:08.44 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 30.81 | 1:05.53 | 2:13.97 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 30.25 | 1:04.51 | 3:18.48 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.22 | 1:02.40 | 4:20.88 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar 1 [2002] | 2002 | Täby Sim | 4:32.67 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 31.58 | 1:04.43 | 1:04.43 | ||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 33.43 | 1:10.92 | 2:15.35 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 30.93 | 1:06.54 | 3:21.89 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 32.74 | 1:10.78 | 4:32.67 | ||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:41.25 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 33.43 | 1:11.40 | 1:11.40 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 33.21 | 1:10.66 | 2:22.06 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 32.28 | 1:10.88 | 3:32.94 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 33.02 | 1:08.31 | 4:41.25 | ||||||
5 | Danderyd Herrar [2002] | 2002 | Danderyds Sim | 4:52.88 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 33.58 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 33.97 | 1:11.57 | 2:20.31 | ||||||
Linus Wickström | 2003 | 34.46 | 1:14.37 | 3:34.68 | ||||||
Filip Novacic | 2003 | 36.12 | 1:18.20 | 4:52.88 | ||||||
6 | Skk Herrar [2002] Lag2. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:58.56 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 34.54 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Otto Lundberg | 2003 | 35.88 | 1:15.14 | 2:28.01 | ||||||
Elias Skeppstedt | 2003 | 38.06 | 1:18.92 | 3:46.93 | ||||||
Max Crafoord | 2002 | 32.43 | 1:11.63 | 4:58.56 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 5:11.24 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 33.86 | 1:11.63 | 1:11.63 | ||||||
Linus Öberg | 2003 | 37.34 | 1:20.61 | 2:32.24 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 38.89 | 1:21.61 | 3:53.85 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 35.96 | 1:17.39 | 5:11.24 | ||||||
8 | SS04 Herrar [2002] | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:26.54 | ||||||
Leonardo Montes | 2002 | 31.07 | 1:05.55 | 1:05.55 | ||||||
Tim Carlberg | 2003 | 41.77 | 1:29.45 | 2:35.00 | ||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 39.25 | 1:25.50 | 4:00.50 | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | 40.08 | 1:26.04 | 5:26.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Botkyrka-Rönninge SS | Utskriftstid | 12:16 |