Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
19:10 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
458 |
35.62 |
1:18.84 |
2:07.27 |
|
2:43.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
|
451 |
37.64 |
1:21.85 |
2:07.40 |
|
2:44.49 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
409 |
39.54 |
1:23.39 |
2:13.50 |
|
2:49.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
407 |
37.47 |
1:24.93 |
2:11.35 |
|
2:50.22 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
379 |
37.20 |
1:23.47 |
2:15.22 |
|
2:54.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
369 |
38.60 |
1:24.00 |
2:17.19 |
|
2:55.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
366 |
37.59 |
1:24.25 |
2:14.04 |
|
2:56.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie K Rose |
2003 |
|
356 |
38.76 |
1:26.30 |
2:16.60 |
|
2:57.84 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
624 |
33.53 |
1:13.84 |
1:55.47 |
|
2:27.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
620 |
32.31 |
1:13.37 |
1:54.72 |
|
2:27.89 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Føyn |
2002 |
|
561 |
32.04 |
1:13.15 |
1:58.97 |
|
2:32.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
553 |
32.61 |
1:13.86 |
1:58.90 |
|
2:33.66 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
534 |
36.12 |
1:16.21 |
2:00.44 |
|
2:35.45 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camille Erichsen |
2001 |
|
503 |
35.00 |
1:14.90 |
2:01.89 |
|
2:38.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
480 |
36.15 |
1:18.46 |
2:01.89 |
|
2:41.06 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 |
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:10 |
|