2020-09-25   20:43:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2015, Södertälje (Stockholm)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden final    Utskriftsdatum  02 maj 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör  Stockholms simförbund & Södertälje         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 maj 2015         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley F 13-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Spif SF Damer Lag 1[2002]  2002  Stockholmspolisens IF SF            4:52.62   
  Sofia Walsh  2002      35.31  1:12.74      1:12.74   
  Leticia Yumi Buchli  2002      39.50  1:24.50      2:37.24   
  Julia Grill  2002      33.97  1:14.15      3:51.39   
  Paola Kylberg  2002      29.61  1:01.23      4:52.62   
                     
Järfälla Damer Lag 1  2002  Järfälla Simsällskap            4:53.44   
  Lilly Lundgren  2002      36.19  1:14.53      1:14.53   
  Louise Larsson  2002      39.11  1:23.93      2:38.46   
  Ebba Edbom  2002      32.20  1:11.54      3:50.00   
  Ella Arrhén Andersson  2002      30.16  1:03.44      4:53.44   
                     
Södertälje Damer Lag 1  2002  Södertälje Simsällskap            4:54.28   
  Linnea Yu Hammarsten  2002      37.03  1:16.75      1:16.75   
  Nadia Welin-Berger  2002      38.41  1:23.71      2:40.46   
  Filippa Malmström  2003      32.08  1:11.21      3:51.67   
  Carolina Jonsson  2002      29.95  1:02.61      4:54.28   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  2002  Väsby Simsällskap            4:54.98   
  Anna Frisk Garcia  2002      36.91  1:16.47      1:16.47   
  Elin Peng  2003      37.28  1:20.36      2:36.83   
  Dimitra Tsirona  2002      32.51  1:11.65      3:48.48   
  Lucrezia Vespertini  2002      30.93  1:06.50      4:54.98   
                     
Skk Damer [2002] Lag1.  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            4:59.27   
  Rebecca Gustafsson  2003      37.11  1:16.00      1:16.00   
  Elma Starrost  2002      39.36  1:22.71      2:38.71   
  Klara Eklöf  2002      33.04  1:11.91      3:50.62   
  Klara Alte  2002      32.70  1:08.65      4:59.27   
                     
Södertörn Damer Lag 1  2002  Södertörns Simsällskap            5:07.85   
  Emma Roloff  2002      37.44  1:17.55      1:17.55   
  Isabell Barrios  2002      38.07  1:21.95      2:39.50   
  Klara Possman  2003      37.49  1:20.89      4:00.39   
  Saliha Colic  2003      31.33  1:07.46      5:07.85   
                     
Täby Sim Damer 1  2002  Täby Sim            5:10.89   
  Josephine Junehed  2002      36.02  1:14.69      1:14.69   
  Ingrid Franks  2003      39.01  1:25.08      2:39.77   
  Ellen Banestig  2002      35.94  1:21.92      4:01.69   
  Jennie Ewerbring  2003      32.77  1:09.20      5:10.89   
                     
Spårvägen Damer Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            5:12.81   
  Linn Herlin  2002      35.12  1:11.97      1:11.97   
  Maja Karlsson Karlström  2002      40.15  1:29.86      2:41.83   
  Mikaela Hedström  2003      35.91  1:20.82      4:02.65   
  Sofia Holmberg  2002      32.89  1:10.16      5:12.81   
                     
SS04 Damer [2002]  2002  Solna Sundbyberg SS 04            5:12.81   
  Emma Lundmark  2003      36.79  1:15.52      1:15.52   
  Sofia Karls  2002      38.93  1:24.60      2:40.12   
  Lisa Candelius  2003      35.27  1:18.96      3:59.08   
  Jessica Edlundh  2002      34.45  1:13.73      5:12.81   
                     
10  Järfälla Damer Lag 2  2002  Järfälla Simsällskap            5:17.21   
  Amanda Lindqvist  2002      39.01  1:21.42      1:21.42   
  Moa Arvehed  2003      41.66  1:30.18      2:51.60   
  Rebecca Policastro  2003      35.22  1:18.72      4:10.32   
  Emma Hansson  2002      32.03  1:06.89      5:17.21   
                     
11  SK Neptun Damer Lag 1  2002  Simklubben Neptun            5:21.92   
  Freja Nordeman  2003      41.38  1:25.75      1:25.75   
  Erica Sundholm  2002      39.14  1:24.80      2:50.55   
  Sophie Bladin  2002      36.38  1:22.22      4:12.77   
  Ines Lindroos  2003      32.70  1:09.15      5:21.92   
                     
12  Saltsjöb Damer 1  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            5:26.81   
  Thea Boij Du Rietz  2002      36.09  1:14.82      1:14.82   
  Selma Petré  2002      43.20  1:32.85      2:47.67   
  Mira Burmeister  2003      40.55  1:27.77      4:15.44   
  Linnea Gipperth  2003      34.78  1:11.37      5:26.81   
                     
13  Skk Damer [2002] Lag2.  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            5:30.70   
  Hanna Åsbrink  2002      38.67  1:20.33      1:20.33   
  Julia Gunneriusson  2002      40.77  1:27.35      2:47.68   
  Liv Tibblin Wahnberg  2002      36.77  1:24.06      4:11.74   
  Vera Backman  2003      35.27  1:18.96      5:30.70   
                     
14  Spårvägen Damer Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            5:38.55   
  Lovisa Malm  2002      37.52  1:18.89      1:18.89   
  Cornelia Lythell  2003      44.68  1:35.39      2:54.28   
  Eliane Westermark  2003      39.77  1:28.66      4:22.94   
  Veronica Lythell  2003      35.75  1:15.61      5:38.55   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
Södertälje Damer Lag 2  2002  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Isabel Teglöf  2003      39.43  1:21.46      1:21.46   
  Evelina Porling  2002      44.42        2:56.26   
  Lisa Vinger  2003              4:28.83   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  02 maj 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  11:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner