Resultat för Svetruck UGP 3 Ljungby
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP-3 2015 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 12, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:23.64 | 2:50.55 | |||||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:25.00 | 2:52.75 | |||||
3 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:26.56 | 2:55.52 | |||||
4 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:27.70 | 2:57.31 | |||||
5 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:27.28 | 3:03.63 | |||||
6 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:33.50 | 3:06.51 | |||||
7 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 1:33.69 | 3:10.42 | |||||
8 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:33.52 | 3:10.61 | |||||
9 | Tilda Lindström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:34.96 | 3:11.53 | |||||
10 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 1:33.76 | 3:12.68 | |||||
11 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 1:36.55 | 3:14.21 | |||||
12 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:35.22 | 3:14.52 | |||||
13 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:35.42 | 3:16.65 | |||||
14 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:36.45 | 3:18.57 | |||||
15 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:39.51 | 3:19.23 | |||||
16 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:39.32 | 3:21.57 | |||||
17 | Celie Augustsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:40.69 | 3:23.40 | |||||
18 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 1:42.09 | 3:23.56 | |||||
19 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:41.86 | 3:24.26 | |||||
20 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:43.24 | 3:27.16 | |||||
21 | Filippa Laurelii | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:44.63 | 3:31.22 | |||||
22 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 1:44.99 | 3:32.31 | |||||
23 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 1:50.61 | 3:46.28 | |||||
24 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 1:56.54 | 3:54.90 | |||||
25 | Towe Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:59.17 | 3:57.20 | |||||
26 | Ebba Törnqvist | 2004 | Ljungby Simsällskap | 1:56.67 | 4:03.34 | |||||
27 | Ebba Håkansson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 2:04.74 | 4:09.72 | |||||
28 | Saga Hjelm | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 2:09.29 | 4:22.96 | |||||
- | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 1:18.64 | 2:43.41 | |||||
2 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:24.54 | 2:54.91 | |||||
3 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:25.96 | 2:56.78 | |||||
4 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 1:31.36 | 3:04.60 | |||||
5 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:31.83 | 3:07.99 | |||||
6 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:36.03 | 3:14.28 | |||||
7 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:42.29 | 3:37.46 | |||||
- | Matilda Johansson | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:21.19 | 2:49.32 | |||||
2 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:26.34 | 2:58.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |