Resultat för UGP-3 Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.25 |
1:03.19 |
1:36.08 |
|
2:08.80 |
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.88 |
1:03.73 |
1:37.99 |
|
2:12.09 |
|
3 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.87 |
1:06.25 |
1:41.46 |
|
2:16.25 |
|
4 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.01 |
1:06.13 |
1:42.28 |
|
2:18.39 |
|
5 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.42 |
1:06.87 |
1:42.67 |
|
2:19.09 |
|
6 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.55 |
1:08.63 |
1:45.04 |
|
2:20.37 |
|
7 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.88 |
1:07.69 |
1:43.90 |
|
2:20.49 |
|
8 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
32.06 |
1:07.37 |
1:44.11 |
|
2:20.59 |
|
9 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.00 |
1:07.56 |
1:44.77 |
|
2:20.96 |
|
10 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.54 |
1:07.67 |
1:44.78 |
|
2:21.84 |
|
11 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.04 |
1:08.01 |
1:45.17 |
|
2:22.30 |
|
12 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.82 |
1:09.27 |
1:45.95 |
|
2:22.37 |
|
13 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.32 |
1:08.61 |
1:45.60 |
|
2:23.82 |
|
14 |
Anna Hassler |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.88 |
1:07.94 |
1:46.78 |
|
2:25.17 |
|
15 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
33.00 |
1:10.02 |
1:47.97 |
|
2:25.35 |
|
16 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
33.48 |
1:10.00 |
1:48.28 |
|
2:25.36 |
|
17 |
Vanessa Nordling |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
32.08 |
1:08.92 |
1:47.28 |
|
2:26.44 |
|
18 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.93 |
1:11.11 |
1:49.75 |
|
2:26.53 |
|
19 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.90 |
1:10.76 |
1:48.83 |
|
2:26.68 |
|
20 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
32.71 |
1:09.39 |
1:47.98 |
|
2:27.10 |
|
21 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.99 |
1:11.40 |
1:49.63 |
|
2:27.25 |
|
22 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.13 |
1:09.59 |
1:50.10 |
|
2:31.26 |
|
23 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.98 |
1:14.08 |
1:54.62 |
|
2:34.08 |
|
24 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.44 |
1:13.74 |
1:54.02 |
|
2:34.31 |
|
25 |
Aline Agnvall |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
34.39 |
1:14.53 |
1:56.07 |
|
2:36.92 |
|
26 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.51 |
1:14.88 |
1:56.85 |
|
2:37.42 |
|
27 |
Fanny Tyrstrup |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.32 |
1:15.38 |
1:56.84 |
|
2:37.48 |
|
28 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
34.78 |
1:15.38 |
2:46.77 |
|
2:46.77 |
|
29 |
Ebba Taberman |
1998 |
Täby Sim |
|
36.43 |
1:19.61 |
2:04.24 |
|
2:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.37 |
1:06.55 |
1:41.53 |
|
2:17.35 |
|
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.86 |
1:07.20 |
1:43.49 |
|
2:18.07 |
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.58 |
1:07.12 |
1:43.56 |
|
2:18.46 |
|
4 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.20 |
1:07.13 |
1:43.62 |
|
2:19.30 |
|
5 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
33.31 |
1:07.30 |
1:43.95 |
|
2:20.41 |
|
6 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.69 |
1:07.52 |
1:45.14 |
|
2:20.54 |
|
7 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.70 |
1:07.37 |
1:45.01 |
|
2:22.60 |
|
8 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.81 |
1:09.05 |
1:46.89 |
|
2:23.63 |
|
9 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.02 |
1:09.64 |
1:47.28 |
|
2:24.89 |
|
10 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.28 |
1:11.39 |
1:49.69 |
|
2:26.90 |
|
11 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.81 |
1:13.19 |
1:51.65 |
|
2:29.23 |
|
12 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.67 |
1:10.97 |
1:50.27 |
|
2:29.79 |
|
13 |
Mirjam Amouri |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.97 |
1:12.70 |
1:52.98 |
|
2:32.30 |
|
14 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.28 |
1:13.22 |
1:53.21 |
|
2:32.69 |
|
15 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.71 |
1:13.83 |
1:54.77 |
|
2:32.84 |
|
16 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.57 |
1:13.03 |
1:54.09 |
|
2:33.01 |
|
17 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.74 |
1:14.03 |
1:54.05 |
|
2:33.02 |
|
18 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.11 |
1:13.81 |
1:54.75 |
|
2:35.31 |
|
19 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.30 |
1:14.43 |
1:55.10 |
|
2:36.01 |
|
20 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.61 |
1:12.79 |
1:54.63 |
|
2:36.35 |
|
21 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.82 |
1:17.85 |
1:58.48 |
|
2:37.68 |
|
22 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.42 |
1:16.72 |
1:59.79 |
|
2:38.29 |
|
23 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.42 |
1:16.15 |
1:58.45 |
|
2:38.48 |
|
24 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
35.78 |
1:17.48 |
1:59.84 |
|
2:38.89 |
|
25 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.37 |
1:16.59 |
1:59.28 |
|
2:40.02 |
|
26 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.06 |
1:17.31 |
1:59.42 |
|
2:41.92 |
|
27 |
Henrietta Mossop |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.68 |
1:19.69 |
2:03.13 |
|
2:44.70 |
|
28 |
Matilda Bergström |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.09 |
1:19.69 |
2:04.54 |
|
2:47.13 |
|
29 |
Michaela Lindström |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.33 |
1:28.38 |
2:18.78 |
|
3:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.95 |
1:07.46 |
1:44.05 |
|
2:18.96 |
|
2 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.16 |
1:08.27 |
1:46.23 |
|
2:22.15 |
|
3 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.06 |
1:09.59 |
1:47.03 |
|
2:23.43 |
|
4 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.45 |
1:11.11 |
1:48.28 |
|
2:24.12 |
|
5 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.36 |
1:10.78 |
1:48.37 |
|
2:24.90 |
|
6 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.06 |
1:11.21 |
1:48.77 |
|
2:25.43 |
|
7 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.68 |
1:10.84 |
1:49.22 |
|
2:26.71 |
|
8 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
33.26 |
1:10.87 |
1:50.15 |
|
2:28.70 |
|
9 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.21 |
1:12.22 |
1:51.29 |
|
2:29.92 |
|
10 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.49 |
1:12.31 |
1:51.38 |
|
2:30.52 |
|
11 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.43 |
1:13.04 |
1:53.16 |
|
2:31.16 |
|
12 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.00 |
1:11.24 |
1:51.59 |
|
2:31.45 |
|
13 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.15 |
1:13.14 |
1:53.18 |
|
2:31.60 |
|
14 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.65 |
1:11.62 |
1:52.49 |
|
2:31.65 |
|
15 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.65 |
1:14.61 |
1:53.71 |
|
2:31.78 |
|
16 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.05 |
1:11.93 |
1:52.28 |
|
2:32.23 |
|
17 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.53 |
1:14.84 |
1:55.90 |
|
2:32.32 |
|
18 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.62 |
1:14.12 |
1:54.57 |
|
2:34.21 |
|
19 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.31 |
1:15.24 |
1:55.87 |
|
2:34.51 |
|
20 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.90 |
1:13.65 |
1:54.27 |
|
2:34.95 |
|
21 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.20 |
1:17.28 |
1:58.70 |
|
2:37.95 |
|
22 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.93 |
1:16.60 |
1:57.50 |
|
2:38.34 |
|
23 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.44 |
1:16.72 |
1:58.13 |
|
2:38.44 |
|
24 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.83 |
1:16.93 |
1:58.85 |
|
2:38.49 |
|
25 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.30 |
1:16.91 |
1:59.15 |
|
2:38.53 |
|
26 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.72 |
1:16.88 |
1:59.19 |
|
2:38.64 |
|
27 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.51 |
1:15.81 |
1:58.22 |
|
2:39.18 |
|
28 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.60 |
1:18.24 |
2:00.20 |
|
2:39.41 |
|
29 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.84 |
1:17.43 |
1:59.86 |
|
2:40.07 |
|
30 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.84 |
1:18.34 |
2:00.64 |
|
2:41.05 |
|
31 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
36.20 |
1:17.32 |
2:00.48 |
|
2:41.63 |
|
32 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.15 |
1:17.43 |
2:00.17 |
|
2:41.93 |
|
33 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.22 |
1:17.36 |
2:02.59 |
|
2:42.71 |
|
34 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.57 |
1:21.27 |
2:04.76 |
|
2:42.90 |
|
35 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.14 |
1:21.37 |
2:03.61 |
|
2:43.42 |
|
36 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
36.63 |
1:18.76 |
2:02.43 |
|
2:44.62 |
|
37 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.53 |
1:20.34 |
2:03.53 |
|
2:45.12 |
|
38 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
36.98 |
1:20.57 |
2:04.19 |
|
2:45.92 |
|
39 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.57 |
1:17.35 |
2:01.76 |
|
2:46.07 |
|
40 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.88 |
1:21.00 |
2:05.24 |
|
2:46.09 |
|
41 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.03 |
1:18.76 |
2:02.77 |
|
2:46.67 |
|
42 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.35 |
1:20.34 |
2:05.24 |
|
2:46.94 |
|
43 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.17 |
1:20.78 |
2:06.05 |
|
2:47.16 |
|
44 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.43 |
1:19.93 |
2:04.17 |
|
2:47.57 |
|
45 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.85 |
1:19.94 |
2:04.25 |
|
2:48.20 |
|
46 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.93 |
1:20.43 |
2:05.28 |
|
2:48.67 |
|
47 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.31 |
1:21.97 |
2:07.23 |
|
2:49.16 |
|
48 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.78 |
1:20.36 |
2:05.47 |
|
2:49.50 |
|
49 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.50 |
1:19.78 |
2:05.10 |
|
2:50.52 |
|
50 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.90 |
1:23.02 |
2:09.09 |
|
2:51.37 |
|
51 |
Angelica Barkarö |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.97 |
1:22.35 |
2:08.46 |
|
2:53.75 |
|
52 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.60 |
1:22.98 |
2:10.31 |
|
2:54.55 |
|
53 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.30 |
1:21.69 |
2:09.19 |
|
2:55.75 |
|
54 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.40 |
1:24.70 |
2:13.32 |
|
2:56.75 |
|
55 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.45 |
1:25.54 |
2:14.00 |
|
2:58.24 |
|
56 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.10 |
1:28.37 |
2:16.42 |
|
2:59.11 |
|
57 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.22 |
1:24.58 |
2:13.66 |
|
2:59.18 |
|
58 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.37 |
1:26.10 |
2:15.48 |
|
2:59.98 |
|
59 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.45 |
1:29.62 |
2:20.46 |
|
3:06.39 |
|
60 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.10 |
1:30.43 |
2:20.72 |
|
3:06.80 |
|
61 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.13 |
1:31.89 |
2:22.77 |
|
3:08.79 |
|
62 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.83 |
1:32.01 |
2:22.46 |
|
3:12.10 |
|
63 |
Meja Morota |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
45.66 |
1:37.55 |
2:31.96 |
|
3:22.90 |
|
- |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:53 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:08 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:08 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:56 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:56 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:16 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
37.31 |
1:19.45 |
2:00.80 |
|
2:41.00 |
|
2 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.64 |
1:19.86 |
2:03.10 |
|
2:45.96 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.76 |
1:21.09 |
2:05.15 |
|
2:49.16 |
|
4 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
38.18 |
1:22.12 |
2:06.40 |
|
2:50.22 |
|
5 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.59 |
1:24.21 |
2:07.52 |
|
2:52.13 |
|
6 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.58 |
1:24.56 |
2:10.60 |
|
2:56.35 |
|
7 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.78 |
1:27.88 |
2:17.31 |
|
3:06.05 |
|
8 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
41.86 |
1:32.52 |
2:24.42 |
|
3:16.65 |
|
- |
Andreas Hållberg |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.69 |
1:18.76 |
1:59.88 |
|
2:42.88 |
|
2 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.13 |
1:22.11 |
2:06.55 |
|
2:50.32 |
|
3 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.96 |
1:24.60 |
2:09.43 |
|
2:53.95 |
|
4 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
40.51 |
1:25.50 |
2:11.66 |
|
2:58.03 |
|
5 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.13 |
1:29.29 |
2:17.39 |
|
3:05.05 |
|
- |
Kevin Fahlström |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.61 |
1:23.06 |
2:08.09 |
|
2:49.81 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.17 |
1:22.34 |
2:07.13 |
|
2:50.75 |
|
3 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.04 |
1:22.21 |
2:07.42 |
|
2:50.98 |
|
4 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.07 |
2:06.50 |
|
2:52.49 |
|
5 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
39.79 |
1:25.04 |
2:10.65 |
|
2:56.13 |
|
6 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.97 |
1:26.48 |
2:14.76 |
|
3:01.01 |
|
7 |
Oskar Hedin |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
46.31 |
1:41.65 |
2:37.91 |
|
3:30.38 |
|
8 |
Elof Kjellberg Olsson |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
47.43 |
1:44.13 |
2:40.25 |
|
3:33.34 |
|
9 |
Philip Edler |
2001 |
Danderyds Sim |
|
48.22 |
1:43.30 |
2:39.42 |
|
3:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.97 |
1:23.41 |
2:07.92 |
|
2:52.81 |
|
2 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.43 |
1:23.62 |
2:10.08 |
|
2:55.71 |
|
3 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
39.96 |
1:26.04 |
2:13.85 |
|
3:01.27 |
|
4 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.23 |
1:26.38 |
2:14.75 |
|
3:01.60 |
|
5 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.28 |
1:32.10 |
2:21.14 |
|
3:07.22 |
|
6 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.39 |
1:29.94 |
2:20.04 |
|
3:09.15 |
|
7 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.04 |
1:30.46 |
2:20.02 |
|
3:09.81 |
|
8 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.36 |
1:37.97 |
2:29.75 |
|
3:19.58 |
|
9 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.02 |
1:35.21 |
2:27.85 |
|
3:19.61 |
|
10 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.50 |
1:36.05 |
2:29.50 |
|
3:21.45 |
|
11 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.13 |
1:37.80 |
2:31.45 |
|
3:22.85 |
|
12 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
47.02 |
1:39.45 |
2:33.47 |
|
3:25.06 |
|
13 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
47.25 |
1:41.36 |
2:37.63 |
|
3:30.80 |
|
14 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
50.98 |
1:45.45 |
2:40.86 |
|
3:33.12 |
|
15 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.85 |
1:46.28 |
2:43.97 |
|
3:38.25 |
|
16 |
Filip Nilsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
51.73 |
1:47.78 |
2:44.77 |
|
3:38.66 |
|
17 |
Viktor Malmring |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
51.66 |
1:50.25 |
2:48.10 |
|
3:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:16 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:46 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.00 |
2:33.72 |
4:11.39 |
|
5:25.75 |
|
2 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:13.30 |
2:43.34 |
4:18.79 |
|
5:36.91 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.32 |
2:56.68 |
4:33.95 |
|
5:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.95 |
2:34.50 |
4:05.15 |
|
5:17.49 |
|
2 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.59 |
2:39.46 |
4:17.62 |
|
5:32.00 |
|
3 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.31 |
2:42.06 |
4:25.54 |
|
5:41.74 |
|
4 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:17.26 |
2:43.81 |
4:25.34 |
|
5:42.55 |
|
5 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:20.07 |
2:51.48 |
4:27.64 |
|
5:44.03 |
|
6 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.21 |
2:52.92 |
4:31.74 |
|
5:49.69 |
|
7 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.80 |
2:49.49 |
4:31.49 |
|
5:54.73 |
|
8 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:23.13 |
2:55.07 |
4:38.08 |
|
5:58.82 |
|
9 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:35.10 |
3:18.28 |
5:11.70 |
|
6:38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:32.89 |
3:08.16 |
4:48.57 |
|
6:10.84 |
|
2 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.45 |
3:05.04 |
4:51.35 |
|
6:11.26 |
|
3 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.33 |
3:05.04 |
4:55.03 |
|
6:17.71 |
|
4 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:27.46 |
3:04.81 |
4:54.14 |
|
6:17.95 |
|
5 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:26.74 |
3:04.45 |
5:01.35 |
|
6:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:32.86 |
3:08.21 |
4:43.81 |
|
6:02.94 |
|
2 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.17 |
3:05.53 |
4:55.71 |
|
6:14.26 |
|
3 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.53 |
2:52.77 |
4:48.39 |
|
6:15.80 |
|
4 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:29.87 |
3:06.56 |
4:51.92 |
|
6:18.98 |
|
5 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:33.24 |
3:06.34 |
5:03.86 |
|
6:26.84 |
|
6 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:35.53 |
3:15.61 |
5:16.83 |
|
6:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:46 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:37 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:03.03 |
2:11.37 |
3:20.97 |
4:30.97 |
17:30.59 |
|
|
|
|
|
|
5:40.92 |
6:51.18 |
8:01.79 |
9:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
10:22.62 |
11:33.45 |
12:44.72 |
13:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
15:08.45 |
16:19.64 |
|
|
|
|
2 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.10 |
2:21.98 |
3:35.90 |
4:48.92 |
18:13.18 |
|
|
|
|
|
|
6:02.55 |
7:15.88 |
8:30.09 |
9:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.52 |
12:10.86 |
13:23.96 |
14:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
15:49.28 |
17:02.26 |
|
|
|
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.59 |
2:24.49 |
3:37.73 |
4:51.35 |
18:24.57 |
|
|
|
|
|
|
6:04.79 |
7:17.94 |
8:31.17 |
9:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10:58.32 |
12:12.26 |
13:26.51 |
14:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
15:56.39 |
17:11.63 |
|
|
|
|
4 |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:05.89 |
2:20.15 |
3:36.58 |
4:54.01 |
19:10.46 |
|
|
|
|
|
|
6:11.86 |
7:30.22 |
8:48.42 |
10:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.17 |
12:44.87 |
14:02.67 |
15:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
16:38.27 |
17:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:06.21 |
2:19.74 |
3:34.10 |
4:47.66 |
18:31.95 |
|
|
|
|
|
|
6:02.06 |
7:16.28 |
8:30.96 |
9:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.98 |
12:19.19 |
13:35.05 |
14:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
16:06.04 |
17:23.70 |
|
|
|
|
2 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.57 |
2:21.59 |
3:36.22 |
4:50.26 |
18:41.62 |
|
|
|
|
|
|
6:05.81 |
7:21.21 |
8:36.61 |
9:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.09 |
12:24.55 |
13:40.54 |
14:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.78 |
17:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
1:12.49 |
2:30.63 |
3:49.32 |
5:08.88 |
19:43.23 |
|
|
|
|
|
|
6:28.14 |
7:48.06 |
9:08.41 |
10:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:47.43 |
13:07.92 |
14:28.43 |
15:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
17:08.29 |
18:27.19 |
|
|
|
|
2 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.60 |
2:30.49 |
3:51.94 |
5:13.15 |
20:07.11 |
|
|
|
|
|
|
6:35.01 |
7:55.85 |
9:17.44 |
10:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:00.85 |
13:21.91 |
14:42.90 |
16:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.41 |
18:48.56 |
|
|
|
|
3 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.35 |
2:38.65 |
4:04.09 |
5:29.13 |
21:05.46 |
|
|
|
|
|
|
6:54.34 |
8:20.61 |
9:46.86 |
11:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
12:39.07 |
14:04.80 |
15:28.80 |
16:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.91 |
19:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.89 |
2:36.25 |
3:58.64 |
5:21.70 |
20:23.24 |
|
|
|
|
|
|
7:26.13 |
8:48.91 |
10:12.03 |
11:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
12:57.74 |
14:19.60 |
15:42.73 |
17:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.40 |
20:23.24 |
|
|
|
|
2 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.32 |
2:36.38 |
3:59.16 |
5:22.29 |
20:33.04 |
|
|
|
|
|
|
6:45.62 |
8:09.24 |
9:32.63 |
10:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.64 |
13:42.62 |
15:05.27 |
16:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
17:51.16 |
19:13.33 |
|
|
|
|
3 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:15.77 |
2:39.52 |
4:02.82 |
5:27.96 |
21:11.33 |
|
|
|
|
|
|
6:52.86 |
8:19.05 |
9:45.76 |
11:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12:38.29 |
14:05.35 |
15:31.94 |
16:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
18:26.55 |
19:51.26 |
|
|
|
|
4 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.19 |
2:46.60 |
4:15.73 |
5:45.56 |
22:21.69 |
|
|
|
|
|
|
7:16.21 |
8:46.51 |
10:17.69 |
11:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
13:20.22 |
14:52.30 |
16:24.04 |
17:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
19:25.30 |
20:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
12:37 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:29 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.27 |
2:08.87 |
3:15.17 |
4:21.68 |
8:46.69 |
|
|
|
|
|
|
5:28.42 |
6:35.13 |
7:42.17 |
|
|
|
2 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:03.23 |
2:11.30 |
3:21.21 |
4:32.08 |
9:14.72 |
|
|
|
|
|
|
5:42.61 |
6:54.49 |
8:06.36 |
|
|
|
3 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:05.13 |
2:14.88 |
3:24.88 |
4:35.37 |
9:16.03 |
|
|
|
|
|
|
5:46.21 |
6:57.01 |
8:07.69 |
|
|
|
4 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:08.22 |
2:16.95 |
3:26.48 |
4:37.10 |
9:23.22 |
|
|
|
|
|
|
5:48.22 |
7:00.09 |
8:12.04 |
|
|
|
5 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.67 |
2:16.54 |
3:28.73 |
4:41.06 |
9:23.48 |
|
|
|
|
|
|
5:52.59 |
7:04.08 |
8:15.47 |
|
|
|
6 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.03 |
2:17.35 |
3:29.07 |
4:41.00 |
9:23.68 |
|
|
|
|
|
|
5:52.38 |
7:03.76 |
8:15.05 |
|
|
|
7 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.92 |
2:16.49 |
3:28.75 |
4:41.62 |
9:36.72 |
|
|
|
|
|
|
5:54.72 |
7:08.65 |
8:22.98 |
|
|
|
8 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.97 |
2:23.84 |
3:38.80 |
4:53.51 |
9:49.84 |
|
|
|
|
|
|
6:07.95 |
7:23.52 |
8:39.10 |
|
|
|
9 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.61 |
2:23.16 |
3:38.95 |
4:56.13 |
10:05.92 |
|
|
|
|
|
|
6:13.99 |
7:32.25 |
8:49.88 |
|
|
|
10 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.58 |
2:27.24 |
3:45.93 |
5:06.05 |
10:22.52 |
|
|
|
|
|
|
6:26.80 |
7:46.85 |
9:05.67 |
|
|
|
11 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.81 |
2:42.90 |
4:15.90 |
5:49.82 |
11:50.52 |
|
|
|
|
|
|
7:20.31 |
8:55.28 |
10:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.46 |
2:22.45 |
3:37.83 |
4:52.91 |
9:48.84 |
|
|
|
|
|
|
6:08.39 |
7:23.22 |
8:38.38 |
|
|
|
2 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.12 |
2:22.89 |
3:36.72 |
4:50.67 |
9:50.09 |
|
|
|
|
|
|
6:05.84 |
7:20.68 |
8:36.85 |
|
|
|
3 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.60 |
2:26.75 |
3:43.09 |
4:59.85 |
9:59.48 |
|
|
|
|
|
|
6:14.45 |
7:29.32 |
8:45.02 |
|
|
|
4 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:12.38 |
2:32.24 |
3:51.02 |
5:12.77 |
10:41.54 |
|
|
|
|
|
|
6:37.66 |
8:00.93 |
9:23.80 |
|
|
|
5 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.31 |
2:38.47 |
4:02.42 |
6:09.68 |
10:56.31 |
|
|
|
|
|
|
7:33.84 |
8:55.65 |
10:16.58 |
|
|
|
6 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.74 |
2:41.29 |
4:05.29 |
5:32.06 |
11:20.97 |
|
|
|
|
|
|
7:00.35 |
8:28.61 |
9:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.52 |
2:14.66 |
3:24.34 |
4:33.97 |
9:10.85 |
|
|
|
|
|
|
5:43.90 |
6:53.24 |
8:03.23 |
|
|
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:06.23 |
2:17.08 |
3:28.98 |
4:40.49 |
9:26.09 |
|
|
|
|
|
|
5:52.96 |
7:05.01 |
8:16.54 |
|
|
|
3 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.17 |
2:20.39 |
3:35.58 |
4:52.72 |
10:09.50 |
|
|
|
|
|
|
6:11.78 |
7:31.58 |
8:51.46 |
|
|
|
4 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:12.77 |
2:31.08 |
3:49.50 |
5:07.45 |
10:11.81 |
|
|
|
|
|
|
6:25.58 |
7:43.53 |
8:59.64 |
|
|
|
5 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.81 |
2:31.64 |
3:50.52 |
5:10.00 |
10:24.53 |
|
|
|
|
|
|
6:29.94 |
7:49.93 |
9:08.74 |
|
|
|
6 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.24 |
2:31.80 |
3:51.70 |
5:11.68 |
10:35.58 |
|
|
|
|
|
|
6:31.23 |
7:52.81 |
9:15.30 |
|
|
|
7 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.83 |
2:45.07 |
4:13.02 |
5:42.19 |
11:31.58 |
|
|
|
|
|
|
7:12.35 |
8:43.00 |
10:09.29 |
|
|
|
- |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.57 |
2:22.39 |
3:37.98 |
4:53.76 |
9:57.09 |
|
|
|
|
|
|
6:11.00 |
7:26.85 |
8:42.70 |
|
|
|
2 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.16 |
2:28.78 |
3:47.98 |
5:08.97 |
10:24.68 |
|
|
|
|
|
|
6:28.07 |
7:48.31 |
9:08.81 |
|
|
|
3 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.64 |
2:35.40 |
3:57.01 |
5:19.04 |
10:42.75 |
|
|
|
|
|
|
6:41.54 |
8:03.58 |
9:25.97 |
|
|
|
4 |
Hugo Lindskog |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:15.45 |
2:39.14 |
4:03.40 |
5:26.49 |
10:53.27 |
|
|
|
|
|
|
6:49.86 |
8:13.35 |
9:36.49 |
|
|
|
5 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.45 |
2:39.70 |
4:04.26 |
5:29.07 |
11:00.83 |
|
|
|
|
|
|
6:53.16 |
8:16.52 |
9:40.24 |
|
|
|
6 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.23 |
2:39.50 |
4:04.36 |
5:29.96 |
11:05.08 |
|
|
|
|
|
|
6:55.26 |
8:19.39 |
9:43.28 |
|
|
|
7 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.84 |
2:50.37 |
4:20.85 |
5:49.58 |
11:34.27 |
|
|
|
|
|
|
7:18.35 |
8:45.78 |
10:12.16 |
|
|
|
8 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:22.79 |
2:53.15 |
4:21.32 |
5:51.01 |
11:39.39 |
|
|
|
|
|
|
7:20.30 |
8:46.59 |
10:13.93 |
|
|
|
9 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.98 |
2:47.92 |
4:18.11 |
5:46.99 |
11:44.75 |
|
|
|
|
|
|
7:16.08 |
8:46.58 |
10:15.89 |
|
|
|
10 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.48 |
2:49.03 |
4:20.81 |
5:53.28 |
11:58.99 |
|
|
|
|
|
|
7:26.50 |
8:59.11 |
10:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
13:29 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:39 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.72 |
1:12.28 |
1:51.56 |
|
2:31.11 |
|
2 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.18 |
1:13.89 |
1:56.79 |
|
2:35.69 |
|
3 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
33.67 |
1:14.17 |
1:56.27 |
|
2:38.08 |
|
4 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.70 |
1:14.80 |
1:56.34 |
|
2:39.47 |
|
5 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.15 |
1:15.66 |
1:59.83 |
|
2:44.34 |
|
6 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.83 |
1:17.05 |
2:02.20 |
|
2:48.60 |
|
7 |
Julia Nilsson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.95 |
1:21.65 |
2:10.89 |
|
3:01.11 |
|
- |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.68 |
1:13.57 |
1:52.79 |
|
2:31.86 |
|
2 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.53 |
1:12.67 |
1:55.29 |
|
2:40.01 |
|
3 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.84 |
1:15.93 |
2:00.51 |
|
2:44.33 |
|
4 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.10 |
1:19.99 |
2:07.52 |
|
2:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.72 |
1:15.24 |
1:58.82 |
|
2:39.62 |
|
2 |
Wilma Wiiand |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.71 |
1:21.88 |
2:08.67 |
|
2:52.10 |
|
3 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.78 |
1:26.69 |
2:14.93 |
|
2:59.56 |
|
4 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.58 |
1:24.97 |
2:12.56 |
|
2:59.75 |
|
5 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
43.47 |
1:33.52 |
2:26.61 |
|
3:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.41 |
1:14.50 |
1:57.48 |
|
2:42.10 |
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
38.07 |
1:21.72 |
2:06.38 |
|
2:51.30 |
|
3 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.41 |
1:29.73 |
2:21.59 |
|
3:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
15:39 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
29.87 |
1:08.31 |
1:50.07 |
|
2:24.07 |
|
2 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.90 |
1:06.40 |
1:50.16 |
|
2:24.13 |
|
3 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.65 |
1:11.19 |
1:55.50 |
|
2:27.85 |
|
4 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
30.64 |
1:10.52 |
1:55.71 |
|
2:30.18 |
|
5 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.34 |
1:10.27 |
1:55.82 |
|
2:30.76 |
|
6 |
Oscar Norman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.79 |
1:11.80 |
1:58.48 |
|
2:32.95 |
|
7 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
30.84 |
1:09.33 |
1:56.94 |
|
2:32.96 |
|
8 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.60 |
1:17.36 |
2:00.19 |
|
2:36.12 |
|
9 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
32.57 |
1:17.27 |
2:00.85 |
|
2:38.83 |
|
10 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.63 |
1:16.19 |
2:03.32 |
|
2:40.00 |
|
11 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.61 |
1:16.03 |
2:04.81 |
|
2:40.65 |
|
12 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
33.99 |
1:22.24 |
2:12.57 |
|
2:49.74 |
|
13 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.28 |
1:25.13 |
2:13.18 |
|
2:51.36 |
|
14 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.67 |
1:25.88 |
2:20.71 |
|
2:59.95 |
|
15 |
Ted Larsson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.28 |
1:30.80 |
2:26.22 |
|
3:09.70 |
|
- |
Ritvik Paul |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.17 |
1:06.03 |
1:49.91 |
|
2:21.68 |
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
31.67 |
1:13.44 |
1:57.29 |
|
2:30.77 |
|
3 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.05 |
1:10.49 |
1:55.30 |
|
2:30.93 |
|
4 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.62 |
1:12.57 |
2:00.57 |
|
2:34.25 |
|
5 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
30.88 |
1:12.18 |
2:00.55 |
|
2:37.86 |
|
6 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
33.29 |
1:13.36 |
2:00.50 |
|
2:38.15 |
|
7 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
32.21 |
1:16.76 |
2:05.36 |
|
2:41.58 |
|
8 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.61 |
1:18.66 |
2:05.67 |
|
2:41.89 |
|
9 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.50 |
1:16.83 |
2:05.61 |
|
2:42.20 |
|
10 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.95 |
1:18.70 |
2:06.01 |
|
2:43.24 |
|
11 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.94 |
1:15.53 |
2:04.00 |
|
2:43.44 |
|
12 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.16 |
1:20.44 |
2:08.43 |
|
2:43.90 |
|
13 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
36.26 |
1:19.64 |
2:06.12 |
|
2:45.12 |
|
14 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.28 |
1:22.52 |
2:08.06 |
|
2:46.74 |
|
15 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
36.54 |
1:21.12 |
2:12.68 |
|
2:48.41 |
|
16 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.83 |
1:21.44 |
2:16.17 |
|
2:49.47 |
|
17 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
37.34 |
1:21.62 |
2:14.83 |
|
2:52.90 |
|
18 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.22 |
1:24.03 |
2:14.90 |
|
2:52.98 |
|
19 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.90 |
1:22.15 |
2:15.79 |
|
2:53.98 |
|
20 |
Philip Edler |
2001 |
Danderyds Sim |
|
41.73 |
1:31.15 |
2:25.21 |
|
3:06.07 |
|
21 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.81 |
1:29.36 |
2:30.43 |
|
3:06.64 |
|
22 |
Oscar Clevö |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
40.47 |
1:28.80 |
2:25.30 |
|
3:07.03 |
|
23 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
47.71 |
1:41.82 |
2:44.54 |
|
3:28.83 |
|
- |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
16:11 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.74 |
2:19.68 |
3:30.15 |
|
4:39.25 |
|
2 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.27 |
2:21.69 |
3:35.68 |
|
4:48.70 |
|
3 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.67 |
2:22.00 |
3:36.55 |
|
4:49.68 |
|
4 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.32 |
2:23.47 |
3:37.95 |
|
4:50.26 |
|
5 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.61 |
2:23.82 |
3:37.28 |
|
4:50.72 |
|
6 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:08.62 |
2:23.66 |
3:39.91 |
|
4:56.06 |
|
7 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.70 |
2:30.70 |
3:48.72 |
|
5:04.01 |
|
8 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:10.63 |
2:28.26 |
3:48.12 |
|
5:08.57 |
|
9 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.65 |
2:30.30 |
3:50.60 |
|
5:09.83 |
|
10 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
1:12.48 |
2:31.04 |
3:51.66 |
|
5:10.73 |
|
11 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.98 |
2:37.98 |
4:03.67 |
|
5:27.43 |
|
12 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.91 |
2:43.21 |
4:09.07 |
|
5:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.38 |
2:18.93 |
3:29.75 |
|
4:40.44 |
|
2 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.80 |
2:22.91 |
3:38.15 |
|
4:53.38 |
|
3 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:10.91 |
2:26.45 |
3:41.64 |
|
4:53.64 |
|
4 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:09.89 |
2:24.82 |
3:40.29 |
|
4:54.88 |
|
5 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.74 |
2:27.52 |
3:44.84 |
|
5:01.11 |
|
6 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.81 |
2:33.40 |
3:53.22 |
|
5:10.89 |
|
7 |
Ayten Abdelkareem |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.90 |
2:34.88 |
3:53.94 |
|
5:11.63 |
|
8 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.65 |
2:33.45 |
3:54.28 |
|
5:12.60 |
|
9 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
1:13.03 |
2:33.17 |
3:55.28 |
|
5:17.00 |
|
10 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.66 |
2:41.73 |
4:03.08 |
|
5:20.65 |
|
11 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.14 |
2:42.33 |
4:07.20 |
|
5:26.43 |
|
12 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.19 |
2:43.16 |
4:08.82 |
|
5:30.06 |
|
13 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.32 |
2:41.28 |
4:07.54 |
|
5:33.48 |
|
14 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.63 |
2:48.72 |
4:16.15 |
|
5:39.40 |
|
- |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.46 |
2:25.78 |
3:42.07 |
|
4:56.65 |
|
2 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:10.87 |
2:28.08 |
3:45.61 |
|
5:00.09 |
|
3 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.06 |
2:26.16 |
3:44.89 |
|
5:00.62 |
|
4 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.81 |
2:32.22 |
3:51.12 |
|
5:06.05 |
|
5 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.15 |
2:36.21 |
3:56.29 |
|
5:12.85 |
|
6 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.23 |
2:35.43 |
3:55.52 |
|
5:14.61 |
|
7 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.68 |
2:36.31 |
3:58.11 |
|
5:17.43 |
|
8 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.94 |
2:37.74 |
4:00.26 |
|
5:21.00 |
|
9 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.11 |
2:38.23 |
4:02.49 |
|
5:24.40 |
|
10 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.91 |
2:41.61 |
4:06.51 |
|
5:24.64 |
|
11 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.56 |
2:39.73 |
4:03.65 |
|
5:25.85 |
|
12 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
1:17.94 |
2:41.14 |
4:05.09 |
|
5:26.80 |
|
13 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.67 |
2:42.35 |
4:09.72 |
|
5:35.76 |
|
14 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.17 |
2:45.16 |
4:12.93 |
|
5:36.38 |
|
15 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:15.83 |
2:42.01 |
4:09.78 |
|
5:37.60 |
|
16 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.17 |
2:48.13 |
4:16.50 |
|
5:43.84 |
|
17 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
1:19.06 |
2:48.92 |
4:18.87 |
|
5:44.05 |
|
18 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.93 |
2:50.31 |
4:20.01 |
|
5:46.66 |
|
19 |
Mirella Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
1:24.66 |
2:59.53 |
4:33.86 |
|
6:06.86 |
|
20 |
Sofia Ekström |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:27.02 |
3:07.01 |
4:48.90 |
|
6:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.90 |
2:26.30 |
3:43.04 |
|
4:57.14 |
|
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.39 |
2:26.46 |
3:43.13 |
|
4:57.55 |
|
3 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.85 |
2:30.02 |
3:47.35 |
|
5:02.58 |
|
4 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.80 |
2:28.78 |
3:46.39 |
|
5:03.41 |
|
5 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.16 |
2:29.51 |
3:49.28 |
|
5:03.74 |
|
6 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:11.04 |
2:28.28 |
3:46.71 |
|
5:03.75 |
|
7 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.93 |
2:33.28 |
3:54.18 |
|
5:14.16 |
|
8 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.13 |
2:34.24 |
3:56.29 |
|
5:17.74 |
|
9 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.16 |
2:37.73 |
3:59.56 |
|
5:18.82 |
|
10 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.42 |
2:40.07 |
4:04.43 |
|
5:23.24 |
|
11 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.69 |
2:37.59 |
4:01.81 |
|
5:25.69 |
|
12 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.25 |
2:41.70 |
4:08.93 |
|
5:30.12 |
|
13 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.40 |
2:42.68 |
4:08.57 |
|
5:30.34 |
|
14 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.87 |
2:42.20 |
4:08.43 |
|
5:30.35 |
|
15 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.85 |
2:40.76 |
4:06.12 |
|
5:30.98 |
|
16 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.69 |
2:46.13 |
4:14.07 |
|
5:36.12 |
|
17 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.15 |
2:47.55 |
4:14.54 |
|
5:37.33 |
|
18 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.26 |
2:47.45 |
4:14.23 |
|
5:39.05 |
|
19 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.14 |
2:48.12 |
4:15.96 |
|
5:40.54 |
|
20 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:24.24 |
2:53.06 |
4:19.77 |
|
5:45.54 |
|
21 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.71 |
2:55.47 |
4:24.53 |
|
5:47.74 |
|
22 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:23.00 |
2:54.49 |
4:24.58 |
|
5:49.35 |
|
23 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
1:20.80 |
2:50.23 |
4:21.17 |
|
5:50.17 |
|
24 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:23.52 |
2:54.71 |
4:25.52 |
|
5:50.96 |
|
25 |
Erika Strömbeck |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:25.42 |
2:55.84 |
4:25.70 |
|
5:51.55 |
|
26 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.09 |
2:53.09 |
4:26.07 |
|
5:51.87 |
|
27 |
Jessica Edlundh |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:20.76 |
2:52.96 |
4:23.58 |
|
5:52.02 |
|
28 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.05 |
2:51.90 |
4:23.52 |
|
5:52.84 |
|
29 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.30 |
2:53.69 |
4:26.39 |
|
5:54.63 |
|
30 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:22.19 |
2:55.23 |
4:26.71 |
|
5:55.28 |
|
31 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.74 |
2:53.77 |
4:26.64 |
|
5:57.55 |
|
32 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:22.18 |
2:54.24 |
4:28.20 |
|
5:59.20 |
|
33 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:23.78 |
2:57.61 |
4:30.62 |
|
6:01.79 |
|
34 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.98 |
3:00.37 |
4:35.66 |
|
6:05.87 |
|
35 |
Anastasia Marinos |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.77 |
3:03.11 |
4:43.50 |
|
6:19.47 |
|
36 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:29.52 |
3:06.60 |
4:45.20 |
|
6:19.97 |
|
37 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:30.14 |
3:07.70 |
4:45.96 |
|
6:21.18 |
|
38 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.55 |
3:04.15 |
4:45.28 |
|
6:22.52 |
|
39 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:25.73 |
3:05.04 |
4:45.65 |
|
6:23.12 |
|
40 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:27.69 |
3:09.53 |
4:50.87 |
|
6:25.54 |
|
41 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:28.88 |
3:10.21 |
4:55.86 |
|
6:40.76 |
|
42 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:34.85 |
3:20.52 |
4:15.00 |
|
6:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:44 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:44 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:28 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.10 |
1:12.83 |
1:51.79 |
|
2:29.48 |
|
2 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.44 |
1:14.50 |
1:54.99 |
|
2:35.35 |
|
3 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.43 |
1:14.48 |
1:55.41 |
|
2:35.59 |
|
4 |
Frida Björkman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.08 |
1:16.65 |
1:57.78 |
|
2:37.50 |
|
5 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
38.92 |
1:21.13 |
2:04.04 |
|
2:44.31 |
|
6 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.18 |
1:21.40 |
2:03.44 |
|
2:44.69 |
|
7 |
Aline Agnvall |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
40.23 |
1:24.27 |
2:09.28 |
|
2:52.99 |
|
8 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.90 |
1:25.07 |
2:10.16 |
|
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.41 |
1:14.17 |
1:53.77 |
|
2:33.10 |
|
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.38 |
1:16.41 |
1:56.16 |
|
2:34.71 |
|
3 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.06 |
1:16.71 |
1:56.67 |
|
2:35.01 |
|
4 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.20 |
1:16.57 |
1:57.57 |
|
2:36.97 |
|
5 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.54 |
1:19.42 |
2:00.89 |
|
2:41.51 |
|
6 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.67 |
1:22.86 |
2:06.93 |
|
2:50.52 |
|
7 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
41.76 |
1:25.05 |
2:08.34 |
|
2:50.57 |
|
8 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.38 |
1:23.77 |
2:08.88 |
|
2:52.75 |
|
9 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
40.97 |
1:25.78 |
2:10.61 |
|
2:54.30 |
|
10 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.13 |
1:26.70 |
2:12.85 |
|
2:58.23 |
|
11 |
Mirjam Amouri |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.50 |
1:27.57 |
2:15.36 |
|
3:02.39 |
|
12 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
44.19 |
1:33.05 |
2:20.52 |
|
3:05.85 |
|
13 |
Louise Törnblom |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
47.83 |
1:42.49 |
2:37.70 |
|
3:27.89 |
|
- |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.17 |
1:16.76 |
1:57.58 |
|
2:38.45 |
|
2 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.23 |
1:19.46 |
2:01.86 |
|
2:43.75 |
|
3 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
38.09 |
1:19.88 |
2:03.11 |
|
2:45.26 |
|
4 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.29 |
1:20.80 |
2:04.31 |
|
2:46.30 |
|
5 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.00 |
1:21.29 |
2:04.61 |
|
2:46.43 |
|
6 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.83 |
1:21.03 |
2:04.59 |
|
2:47.80 |
|
7 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.05 |
1:23.09 |
2:07.94 |
|
2:51.37 |
|
8 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.14 |
1:23.88 |
2:09.25 |
|
2:52.49 |
|
9 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.92 |
1:23.31 |
2:09.06 |
|
2:53.98 |
|
10 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.90 |
1:26.06 |
2:11.77 |
|
2:55.40 |
|
11 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
40.23 |
1:24.92 |
2:10.73 |
|
2:55.42 |
|
12 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.93 |
1:27.31 |
2:13.08 |
|
2:57.19 |
|
13 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.50 |
1:27.99 |
2:15.55 |
|
3:00.79 |
|
14 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.47 |
1:26.78 |
2:14.15 |
|
3:01.78 |
|
15 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
43.25 |
1:30.23 |
2:17.81 |
|
3:02.45 |
|
16 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.37 |
1:29.43 |
2:16.68 |
|
3:02.57 |
|
17 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.47 |
1:29.20 |
2:17.09 |
|
3:03.64 |
|
18 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
42.25 |
1:30.47 |
2:18.46 |
|
3:03.83 |
|
19 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
42.35 |
1:29.53 |
2:18.13 |
|
3:04.00 |
|
20 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
44.99 |
1:32.99 |
2:21.30 |
|
3:04.63 |
|
21 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
43.56 |
1:31.38 |
2:19.92 |
|
3:05.39 |
|
22 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
44.53 |
1:32.23 |
2:20.59 |
|
3:05.66 |
|
23 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
44.75 |
1:33.33 |
2:23.04 |
|
3:08.99 |
|
24 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.63 |
1:33.06 |
2:22.53 |
|
3:09.04 |
|
25 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
45.09 |
1:34.23 |
2:23.61 |
|
3:09.10 |
|
26 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.36 |
1:34.18 |
2:24.52 |
|
3:10.64 |
|
27 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
46.38 |
1:35.42 |
2:25.47 |
|
3:14.30 |
|
28 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
46.29 |
1:36.30 |
2:26.12 |
|
3:15.06 |
|
29 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
47.28 |
1:37.79 |
2:28.67 |
|
3:16.09 |
|
30 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.89 |
1:36.47 |
2:27.53 |
|
3:17.17 |
|
31 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
48.25 |
1:40.33 |
2:33.18 |
|
3:23.06 |
|
32 |
Beata Kårén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
47.78 |
1:38.88 |
2:32.84 |
|
3:23.49 |
|
33 |
Meja Morota |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
50.27 |
1:42.28 |
2:35.75 |
|
3:25.88 |
|
34 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.02 |
1:42.62 |
2:35.76 |
|
3:27.77 |
|
35 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
48.74 |
1:42.40 |
2:37.57 |
|
3:28.68 |
|
36 |
Sinna Asmerom |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
50.76 |
1:46.84 |
2:43.23 |
|
3:36.90 |
|
- |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Malin Kullman |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:28 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:58 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:58 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:31 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.18 |
1:00.08 |
1:32.04 |
|
2:02.14 |
|
2 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
30.12 |
1:02.11 |
1:35.68 |
|
2:09.14 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.59 |
1:02.79 |
1:36.31 |
|
2:09.87 |
|
4 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.30 |
1:03.90 |
1:37.82 |
|
2:11.41 |
|
5 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.79 |
1:04.58 |
1:40.06 |
|
2:12.70 |
|
6 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.97 |
1:05.50 |
1:40.04 |
|
2:14.07 |
|
7 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.27 |
1:03.81 |
1:39.00 |
|
2:14.55 |
|
8 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.06 |
1:04.47 |
1:41.08 |
|
2:15.76 |
|
9 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.38 |
1:06.53 |
1:42.80 |
|
2:18.00 |
|
10 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.03 |
1:05.71 |
1:42.10 |
|
2:18.53 |
|
11 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
29.54 |
1:03.67 |
1:41.55 |
|
2:19.44 |
|
12 |
Carl Käll Jönsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
27.25 |
56.87 |
1:40.55 |
|
2:23.82 |
|
13 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
29.65 |
1:05.92 |
1:44.70 |
|
2:24.10 |
|
14 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
32.75 |
1:10.75 |
1:50.41 |
|
2:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
28.59 |
1:00.28 |
1:33.60 |
|
2:06.40 |
|
2 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
29.87 |
1:01.64 |
1:34.61 |
|
2:06.72 |
|
3 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.59 |
1:01.98 |
1:35.56 |
|
2:08.69 |
|
4 |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.40 |
1:02.42 |
1:37.55 |
|
2:12.45 |
|
5 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
30.68 |
1:05.22 |
1:40.78 |
|
2:14.73 |
|
6 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
30.35 |
1:03.96 |
1:40.12 |
|
2:15.19 |
|
7 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.55 |
1:05.33 |
1:40.53 |
|
2:15.59 |
|
8 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.25 |
1:05.86 |
1:40.98 |
|
2:15.62 |
|
9 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
30.27 |
1:03.90 |
1:39.80 |
|
2:16.54 |
|
10 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.22 |
1:06.52 |
1:42.85 |
|
2:17.81 |
|
11 |
Kacper Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
30.93 |
1:05.86 |
1:42.70 |
|
2:18.52 |
|
12 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
30.62 |
1:05.43 |
1:42.54 |
|
2:19.72 |
|
13 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.96 |
1:06.43 |
1:43.82 |
|
2:20.38 |
|
14 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.30 |
1:09.51 |
1:47.51 |
|
2:24.31 |
|
15 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.59 |
1:09.26 |
1:47.50 |
|
2:25.69 |
|
16 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.97 |
1:09.77 |
1:49.26 |
|
2:28.37 |
|
17 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
32.45 |
1:10.47 |
1:49.63 |
|
2:28.49 |
|
18 |
Olle Gunnarsson |
2000 |
Täby Sim |
|
33.81 |
1:12.93 |
1:53.36 |
|
2:33.30 |
|
19 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.15 |
1:14.74 |
1:57.39 |
|
2:38.06 |
|
20 |
Oscar Grönqvist |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.50 |
1:16.66 |
2:00.96 |
|
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.77 |
1:00.19 |
1:32.19 |
|
2:03.00 |
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
29.40 |
1:02.30 |
1:36.08 |
|
2:09.67 |
|
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
30.20 |
1:04.45 |
1:39.99 |
|
2:13.86 |
|
4 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.73 |
1:04.12 |
1:39.02 |
|
2:14.38 |
|
5 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.41 |
1:05.41 |
1:40.97 |
|
2:15.12 |
|
6 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.06 |
1:06.22 |
1:43.05 |
|
2:19.03 |
|
7 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
32.25 |
1:07.58 |
1:43.41 |
|
2:19.31 |
|
8 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.89 |
1:05.97 |
1:42.66 |
|
2:19.81 |
|
9 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
31.73 |
1:07.17 |
1:43.55 |
|
2:20.59 |
|
10 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.49 |
1:06.81 |
1:45.36 |
|
2:22.92 |
|
11 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.11 |
1:07.04 |
1:45.05 |
|
2:22.99 |
|
12 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.64 |
1:09.49 |
1:47.07 |
|
2:23.29 |
|
13 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
33.56 |
1:10.40 |
1:47.78 |
|
2:24.69 |
|
14 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.03 |
1:09.90 |
1:48.04 |
|
2:24.82 |
|
15 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
34.36 |
1:12.21 |
1:50.19 |
|
2:25.83 |
|
16 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.69 |
1:09.72 |
1:48.22 |
|
2:26.17 |
|
17 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.29 |
1:11.08 |
1:50.98 |
|
2:26.94 |
|
18 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.36 |
1:11.79 |
1:50.88 |
|
2:29.32 |
|
19 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.90 |
1:10.63 |
1:51.24 |
|
2:30.54 |
|
20 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.26 |
1:14.87 |
1:56.23 |
|
2:36.09 |
|
21 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.59 |
1:14.70 |
1:55.65 |
|
2:36.16 |
|
22 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
34.24 |
1:15.39 |
1:59.20 |
|
2:39.61 |
|
23 |
Philip Edler |
2001 |
Danderyds Sim |
|
37.26 |
1:18.80 |
2:02.65 |
|
2:43.21 |
|
24 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.07 |
1:23.38 |
2:08.93 |
|
2:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.02 |
1:02.50 |
1:37.19 |
|
2:12.32 |
|
2 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
31.02 |
1:06.73 |
1:42.52 |
|
2:17.17 |
|
3 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
32.43 |
1:08.20 |
1:45.51 |
|
2:20.72 |
|
4 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.68 |
1:09.45 |
1:45.96 |
|
2:21.39 |
|
5 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.57 |
1:08.04 |
1:45.49 |
|
2:22.43 |
|
6 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.52 |
1:09.62 |
1:47.41 |
|
2:23.90 |
|
7 |
Hugo Lindskog |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.27 |
1:09.40 |
1:48.01 |
|
2:25.21 |
|
8 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.86 |
1:10.24 |
1:49.58 |
|
2:26.63 |
|
9 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
33.69 |
1:11.37 |
1:49.72 |
|
2:27.20 |
|
10 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
32.67 |
1:09.80 |
1:49.70 |
|
2:28.45 |
|
11 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
34.00 |
1:11.61 |
1:51.02 |
|
2:28.64 |
|
12 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.00 |
1:09.73 |
1:49.87 |
|
2:28.92 |
|
13 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.70 |
1:12.76 |
1:51.77 |
|
2:29.84 |
|
14 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.40 |
1:10.08 |
1:50.98 |
|
2:32.36 |
|
15 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.50 |
1:12.99 |
1:54.20 |
|
2:32.85 |
|
16 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
34.90 |
1:13.91 |
1:54.45 |
|
2:33.19 |
|
17 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.61 |
1:13.49 |
1:54.77 |
|
2:33.80 |
|
18 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.91 |
1:15.39 |
1:56.10 |
|
2:34.86 |
|
19 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.27 |
1:11.63 |
1:53.67 |
|
2:35.21 |
|
20 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.28 |
1:11.16 |
1:51.80 |
|
2:35.22 |
|
21 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.39 |
1:16.14 |
1:57.48 |
|
2:37.53 |
|
22 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
34.92 |
1:15.13 |
1:58.16 |
|
2:40.16 |
|
23 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
36.93 |
1:19.28 |
2:03.79 |
|
2:45.19 |
|
24 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.13 |
1:16.82 |
2:01.33 |
|
2:46.13 |
|
25 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.36 |
1:21.20 |
2:05.29 |
|
2:46.22 |
|
26 |
Antonio Cinotti |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.49 |
1:20.61 |
2:05.61 |
|
2:48.96 |
|
27 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.67 |
1:21.17 |
2:06.63 |
|
2:51.11 |
|
28 |
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.30 |
1:23.24 |
2:08.89 |
|
2:51.96 |
|
29 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.52 |
1:23.52 |
2:10.68 |
|
2:52.16 |
|
30 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.18 |
1:24.24 |
2:10.08 |
|
2:53.16 |
|
31 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.97 |
1:23.58 |
2:11.23 |
|
2:55.12 |
|
32 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.49 |
1:23.44 |
2:12.14 |
|
2:55.51 |
|
33 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.81 |
1:22.49 |
2:09.86 |
|
2:55.80 |
|
34 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.77 |
1:29.17 |
2:16.62 |
|
3:01.24 |
|
35 |
Daniel Parsa |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.56 |
1:28.01 |
2:15.65 |
|
3:03.02 |
|
36 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.97 |
1:32.57 |
2:23.15 |
|
3:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:31 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:52 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:52 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:18 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:18 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:46 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.30 |
1:22.93 |
2:07.97 |
|
2:52.82 |
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.65 |
1:25.11 |
2:10.81 |
|
2:57.08 |
|
3 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
40.33 |
1:25.01 |
2:11.02 |
|
2:57.67 |
|
4 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.90 |
1:27.17 |
2:13.93 |
|
3:01.29 |
|
5 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
39.51 |
1:25.61 |
2:13.40 |
|
3:01.81 |
|
6 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.80 |
1:26.06 |
2:13.53 |
|
3:02.63 |
|
7 |
Josephine Andreasson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
42.53 |
1:28.86 |
2:16.34 |
|
3:04.65 |
|
8 |
Julia Nilsson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.40 |
1:27.47 |
2:17.02 |
|
3:06.07 |
|
9 |
Terése Nyström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
43.12 |
1:29.21 |
2:17.85 |
|
3:08.11 |
|
10 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.22 |
1:30.08 |
2:18.84 |
|
3:09.07 |
|
11 |
Matilda Eriksson |
1999 |
Täby Sim |
|
46.22 |
1:38.51 |
2:33.42 |
|
3:28.69 |
|
12 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
48.35 |
1:46.03 |
2:46.17 |
|
3:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
40.89 |
1:26.37 |
2:13.05 |
|
2:58.10 |
|
2 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.45 |
1:25.59 |
2:13.20 |
|
2:59.86 |
|
3 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.76 |
1:25.74 |
2:13.34 |
|
3:00.79 |
|
4 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.93 |
1:30.26 |
2:18.40 |
|
3:06.22 |
|
5 |
Evelina Johansson |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.16 |
1:30.26 |
2:20.00 |
|
3:09.14 |
|
6 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
41.91 |
1:30.67 |
2:21.03 |
|
3:11.33 |
|
7 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
45.76 |
1:39.48 |
2:35.64 |
|
3:32.50 |
|
8 |
Hedvig Heise |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
48.51 |
1:45.87 |
2:45.40 |
|
3:44.24 |
|
9 |
Michaela Lindström |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
48.96 |
1:47.20 |
2:47.55 |
|
3:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
37.60 |
1:21.41 |
2:06.84 |
|
2:52.42 |
|
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.18 |
1:26.58 |
2:12.26 |
|
2:58.65 |
|
3 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.15 |
1:26.31 |
2:13.08 |
|
3:00.22 |
|
4 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
41.24 |
1:29.08 |
2:16.77 |
|
3:03.09 |
|
5 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.12 |
1:28.35 |
2:18.25 |
|
3:06.75 |
|
6 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.36 |
1:32.82 |
2:23.20 |
|
3:11.86 |
|
7 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.18 |
1:34.42 |
2:24.68 |
|
3:14.25 |
|
8 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.40 |
1:34.18 |
2:26.14 |
|
3:15.57 |
|
9 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.74 |
1:33.48 |
2:24.83 |
|
3:15.77 |
|
10 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.43 |
1:34.17 |
2:25.66 |
|
3:16.52 |
|
11 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.49 |
1:36.68 |
2:28.53 |
|
3:20.50 |
|
12 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.73 |
1:35.97 |
2:28.80 |
|
3:20.91 |
|
13 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
45.36 |
1:38.50 |
2:32.23 |
|
3:21.43 |
|
14 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.41 |
1:36.41 |
2:29.47 |
|
3:21.90 |
|
15 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.34 |
1:36.64 |
2:29.77 |
|
3:22.02 |
|
16 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
45.61 |
1:37.09 |
2:30.13 |
|
3:22.06 |
|
17 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.96 |
1:37.31 |
2:30.12 |
|
3:23.22 |
|
18 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
46.33 |
1:38.65 |
2:31.99 |
|
3:23.57 |
|
19 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
48.22 |
1:40.99 |
2:33.65 |
|
3:24.36 |
|
20 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
46.41 |
1:38.72 |
2:33.61 |
|
3:26.25 |
|
21 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.71 |
1:39.01 |
2:34.03 |
|
3:28.06 |
|
22 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
47.43 |
1:40.46 |
2:35.61 |
|
3:28.20 |
|
23 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
48.06 |
1:42.00 |
2:37.46 |
|
3:29.97 |
|
24 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.61 |
1:44.47 |
2:39.72 |
|
3:31.84 |
|
25 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.68 |
1:43.81 |
2:39.60 |
|
3:32.48 |
|
26 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
51.77 |
1:45.57 |
2:41.21 |
|
3:33.13 |
|
27 |
Ella Evers |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.38 |
1:45.80 |
2:42.31 |
|
3:33.17 |
|
28 |
Anastasia Marinos |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
48.57 |
1:44.61 |
2:41.90 |
|
3:37.01 |
|
29 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
52.57 |
1:51.22 |
2:49.65 |
|
3:47.30 |
|
30 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
51.43 |
1:49.74 |
2:48.47 |
|
3:48.26 |
|
31 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
50.62 |
1:50.91 |
2:53.10 |
|
3:55.75 |
|
- |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:46 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.45 |
2:24.81 |
3:49.86 |
|
4:56.46 |
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.43 |
2:32.44 |
4:03.43 |
|
5:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:09.41 |
2:24.85 |
3:55.74 |
|
5:08.21 |
|
2 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.22 |
2:37.27 |
4:07.49 |
|
5:17.73 |
|
3 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.45 |
2:35.29 |
4:10.43 |
|
5:26.16 |
|
4 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.87 |
2:38.55 |
4:11.85 |
|
5:26.88 |
|
5 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.50 |
2:44.29 |
4:19.25 |
|
5:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.60 |
2:32.33 |
4:07.09 |
|
5:19.14 |
|
2 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
1:16.75 |
2:44.12 |
4:18.05 |
|
5:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.97 |
2:49.23 |
4:31.32 |
|
5:48.70 |
|
2 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.58 |
2:52.71 |
4:37.32 |
|
5:54.44 |
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.04 |
2:56.67 |
4:36.54 |
|
5:54.94 |
|
4 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:24.20 |
2:58.17 |
4:43.09 |
|
6:07.05 |
|
5 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:25.38 |
3:00.35 |
4:49.24 |
|
6:09.80 |
|
6 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.74 |
3:02.06 |
4:44.46 |
|
6:11.08 |
|
- |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:09 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:41 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.67 |
2:22.72 |
3:36.57 |
4:50.30 |
18:17.23 |
|
|
|
|
|
|
6:04.69 |
7:17.95 |
8:31.79 |
9:44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10:58.70 |
12:12.98 |
13:26.37 |
14:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
15:54.23 |
17:08.51 |
|
|
|
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.83 |
2:24.51 |
3:39.27 |
4:54.68 |
18:53.30 |
|
|
|
|
|
|
6:07.45 |
7:20.90 |
8:35.76 |
9:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.18 |
12:26.79 |
13:44.54 |
15:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.95 |
17:37.52 |
|
|
|
|
3 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.12 |
2:29.03 |
3:46.81 |
5:03.45 |
19:03.83 |
|
|
|
|
|
|
6:19.93 |
7:36.79 |
8:53.61 |
10:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.65 |
12:45.31 |
14:01.72 |
15:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:34.48 |
17:50.41 |
|
|
|
|
4 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.45 |
2:32.83 |
3:52.26 |
5:13.03 |
19:49.03 |
|
|
|
|
|
|
6:33.25 |
7:51.91 |
9:12.07 |
10:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.69 |
13:13.60 |
14:33.63 |
15:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17:13.42 |
18:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.61 |
2:34.50 |
3:56.22 |
5:18.76 |
20:35.90 |
|
|
|
|
|
|
6:41.62 |
8:04.56 |
9:27.82 |
10:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.10 |
13:38.59 |
15:02.72 |
16:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
17:51.55 |
19:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.38 |
2:27.37 |
3:42.83 |
4:59.66 |
19:08.56 |
|
|
|
|
|
|
6:16.81 |
7:33.41 |
8:50.55 |
10:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.31 |
12:44.01 |
14:00.59 |
15:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.81 |
17:53.99 |
|
|
|
|
2 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.32 |
2:37.67 |
4:02.09 |
5:28.67 |
22:17.61 |
|
|
|
|
|
|
6:54.70 |
8:20.78 |
9:48.74 |
11:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.25 |
14:24.64 |
15:59.33 |
17:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
19:13.28 |
20:47.19 |
|
|
|
|
3 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:26.06 |
2:59.92 |
4:35.64 |
6:11.71 |
22:51.83 |
|
|
|
|
|
|
7:45.17 |
9:18.81 |
10:53.08 |
12:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
13:53.81 |
15:23.95 |
16:54.56 |
18:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
19:55.90 |
21:25.27 |
|
|
|
|
4 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:24.48 |
2:57.99 |
4:30.87 |
6:03.02 |
23:05.46 |
|
|
|
|
|
|
7:35.65 |
9:09.28 |
10:43.27 |
12:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
13:52.61 |
15:26.34 |
16:59.45 |
18:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
20:05.21 |
21:36.42 |
|
|
|
|
5 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:27.04 |
3:01.89 |
4:37.63 |
6:13.56 |
23:47.53 |
|
|
|
|
|
|
7:49.67 |
9:23.90 |
10:59.69 |
12:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
14:11.84 |
15:49.22 |
17:26.60 |
19:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
20:40.72 |
22:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:41 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:58 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.13 |
2:18.91 |
3:31.51 |
4:43.62 |
9:32.18 |
|
|
|
|
|
|
5:55.71 |
7:08.44 |
8:20.89 |
|
|
|
2 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.92 |
2:25.66 |
3:40.27 |
4:53.67 |
9:50.96 |
|
|
|
|
|
|
6:07.40 |
7:21.85 |
8:36.17 |
|
|
|
3 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:09.35 |
2:24.81 |
3:40.99 |
4:57.48 |
10:00.84 |
|
|
|
|
|
|
6:13.78 |
7:30.41 |
8:47.09 |
|
|
|
4 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.07 |
2:25.73 |
3:41.27 |
4:57.80 |
10:02.14 |
|
|
|
|
|
|
6:12.45 |
7:27.83 |
8:44.83 |
|
|
|
5 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.93 |
2:25.79 |
3:42.87 |
5:01.09 |
10:15.65 |
|
|
|
|
|
|
6:19.55 |
7:39.05 |
8:58.18 |
|
|
|
6 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.94 |
2:31.29 |
3:50.37 |
5:10.39 |
10:35.40 |
|
|
|
|
|
|
6:31.23 |
7:53.25 |
9:15.70 |
|
|
|
7 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:12.89 |
2:33.53 |
3:55.83 |
5:18.94 |
10:52.45 |
|
|
|
|
|
|
6:43.18 |
8:06.67 |
9:30.16 |
|
|
|
8 |
Ebba Taberman |
1998 |
Täby Sim |
|
1:20.55 |
2:54.42 |
4:30.84 |
6:08.67 |
12:36.24 |
|
|
|
|
|
|
7:44.65 |
9:24.36 |
11:03.84 |
|
|
|
- |
Linda Brännlund |
1998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.29 |
2:19.86 |
3:31.83 |
4:44.13 |
9:34.10 |
|
|
|
|
|
|
5:56.70 |
7:09.39 |
8:22.34 |
|
|
|
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.63 |
2:30.33 |
3:49.09 |
5:06.85 |
10:11.80 |
|
|
|
|
|
|
6:24.43 |
7:42.41 |
8:59.13 |
|
|
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.26 |
2:29.84 |
3:46.67 |
5:03.98 |
10:12.17 |
|
|
|
|
|
|
6:20.34 |
7:39.53 |
8:57.63 |
|
|
|
4 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.85 |
2:30.38 |
3:48.32 |
5:07.08 |
10:26.87 |
|
|
|
|
|
|
6:26.27 |
7:46.53 |
9:07.17 |
|
|
|
5 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
1:16.73 |
2:39.66 |
4:02.95 |
5:27.18 |
11:02.24 |
|
|
|
|
|
|
6:51.08 |
8:15.45 |
9:40.08 |
|
|
|
6 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.26 |
2:40.19 |
4:04.15 |
5:28.48 |
11:09.35 |
|
|
|
|
|
|
6:54.16 |
8:20.88 |
9:46.72 |
|
|
|
7 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.17 |
2:44.12 |
4:09.02 |
5:34.42 |
11:13.51 |
|
|
|
|
|
|
7:00.64 |
8:25.64 |
9:50.62 |
|
|
|
8 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.87 |
2:43.18 |
4:08.69 |
5:34.44 |
11:13.56 |
|
|
|
|
|
|
7:00.59 |
8:26.31 |
9:51.00 |
|
|
|
9 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.18 |
2:45.17 |
4:11.80 |
5:40.55 |
11:44.12 |
|
|
|
|
|
|
7:10.25 |
8:42.03 |
11:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.28 |
2:31.51 |
3:49.09 |
5:06.64 |
10:10.98 |
|
|
|
|
|
|
6:24.62 |
7:41.78 |
8:57.95 |
|
|
|
2 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.07 |
2:28.94 |
3:46.75 |
5:04.91 |
10:12.03 |
|
|
|
|
|
|
6:23.42 |
7:42.05 |
8:58.72 |
|
|
|
3 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.23 |
2:39.42 |
4:02.37 |
5:25.91 |
10:51.43 |
|
|
|
|
|
|
6:48.62 |
8:10.69 |
9:32.52 |
|
|
|
4 |
Wilma Wiiand |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:17.51 |
2:41.80 |
4:07.24 |
5:33.47 |
11:12.47 |
|
|
|
|
|
|
7:00.26 |
8:26.84 |
9:51.22 |
|
|
|
5 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.67 |
2:41.66 |
4:08.40 |
5:35.53 |
11:12.95 |
|
|
|
|
|
|
7:01.49 |
8:28.41 |
9:53.12 |
|
|
|
6 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.06 |
2:44.79 |
4:10.64 |
5:36.68 |
11:16.26 |
|
|
|
|
|
|
7:02.69 |
8:28.69 |
9:54.66 |
|
|
|
7 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.19 |
2:44.63 |
4:11.26 |
5:37.95 |
11:16.45 |
|
|
|
|
|
|
7:05.34 |
8:32.39 |
9:57.72 |
|
|
|
8 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.19 |
2:43.44 |
4:09.44 |
5:36.22 |
11:22.36 |
|
|
|
|
|
|
7:03.81 |
8:31.16 |
9:57.79 |
|
|
|
9 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.15 |
2:44.69 |
4:15.64 |
5:47.28 |
11:48.10 |
|
|
|
|
|
|
7:19.37 |
8:50.62 |
10:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.26 |
2:32.46 |
3:50.16 |
5:07.60 |
10:15.63 |
|
|
|
|
|
|
6:25.60 |
7:42.87 |
8:59.60 |
|
|
|
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:13.70 |
2:33.04 |
3:51.84 |
5:11.53 |
10:31.44 |
|
|
|
|
|
|
6:32.40 |
7:52.85 |
9:13.03 |
|
|
|
3 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.51 |
2:34.83 |
3:56.23 |
5:17.96 |
10:45.74 |
|
|
|
|
|
|
6:40.42 |
8:02.28 |
9:24.72 |
|
|
|
4 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
1:18.44 |
2:41.33 |
4:04.88 |
5:28.03 |
10:56.12 |
|
|
|
|
|
|
6:51.23 |
8:14.09 |
9:37.40 |
|
|
|
5 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.29 |
2:39.85 |
4:03.54 |
5:27.88 |
10:56.42 |
|
|
|
|
|
|
6:52.22 |
8:15.77 |
9:38.34 |
|
|
|
6 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.26 |
2:40.50 |
4:05.37 |
5:30.58 |
11:04.66 |
|
|
|
|
|
|
6:56.40 |
8:21.32 |
9:45.54 |
|
|
|
7 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.07 |
2:41.37 |
4:05.90 |
5:30.29 |
11:07.71 |
|
|
|
|
|
|
6:56.02 |
8:21.77 |
9:46.18 |
|
|
|
8 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.92 |
2:48.95 |
4:18.22 |
5:47.77 |
11:39.41 |
|
|
|
|
|
|
7:17.17 |
8:46.31 |
10:14.69 |
|
|
|
9 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.27 |
2:48.52 |
4:19.17 |
5:49.42 |
11:43.52 |
|
|
|
|
|
|
7:20.22 |
8:50.75 |
10:19.53 |
|
|
|
10 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.25 |
2:48.74 |
4:19.77 |
5:52.44 |
11:44.64 |
|
|
|
|
|
|
7:20.71 |
8:50.29 |
10:20.48 |
|
|
|
11 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.51 |
2:54.00 |
4:26.19 |
5:57.78 |
11:51.54 |
|
|
|
|
|
|
7:28.47 |
8:58.14 |
10:27.72 |
|
|
|
12 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.28 |
2:51.38 |
4:22.55 |
5:54.85 |
11:55.23 |
|
|
|
|
|
|
7:26.08 |
8:58.76 |
10:29.54 |
|
|
|
13 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.71 |
2:52.50 |
4:24.09 |
5:56.06 |
11:57.69 |
|
|
|
|
|
|
7:27.21 |
8:58.87 |
10:29.39 |
|
|
|
14 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.27 |
2:50.98 |
4:24.47 |
5:58.28 |
12:07.78 |
|
|
|
|
|
|
7:32.52 |
9:06.91 |
10:39.90 |
|
|
|
15 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:22.11 |
2:53.17 |
4:25.68 |
5:57.58 |
12:08.44 |
|
|
|
|
|
|
7:31.78 |
9:04.67 |
10:38.37 |
|
|
|
16 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:27.75 |
3:02.44 |
4:37.53 |
6:12.29 |
12:17.14 |
|
|
|
|
|
|
7:43.93 |
9:18.50 |
10:48.77 |
|
|
|
17 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.71 |
2:59.64 |
4:34.30 |
6:10.06 |
12:28.76 |
|
|
|
|
|
|
7:44.34 |
9:20.05 |
10:52.66 |
|
|
|
18 |
Beata Kårén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:23.37 |
2:59.16 |
4:36.96 |
6:14.06 |
12:34.37 |
|
|
|
|
|
|
7:49.30 |
9:27.54 |
11:03.74 |
|
|
|
19 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:29.33 |
3:08.79 |
4:48.35 |
6:27.85 |
12:52.67 |
|
|
|
|
|
|
8:06.28 |
9:44.66 |
11:22.21 |
|
|
|
20 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.41 |
3:04.94 |
4:44.25 |
6:25.66 |
13:10.11 |
|
|
|
|
|
|
8:07.20 |
9:48.89 |
11:30.53 |
|
|
|
21 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:25.67 |
3:04.55 |
4:46.15 |
6:27.93 |
13:12.98 |
|
|
|
|
|
|
8:10.46 |
9:53.02 |
11:35.29 |
|
|
|
22 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:31.21 |
3:12.83 |
4:55.90 |
6:39.54 |
13:25.01 |
|
|
|
|
|
|
8:21.53 |
10:04.23 |
11:45.78 |
|
|
|
23 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:29.10 |
3:10.84 |
4:54.29 |
6:38.31 |
13:25.65 |
|
|
|
|
|
|
8:25.36 |
10:10.43 |
11:52.06 |
|
|
|
24 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:32.27 |
3:14.99 |
5:02.21 |
6:47.37 |
13:45.87 |
|
|
|
|
|
|
8:33.28 |
10:16.83 |
12:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
12:58 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:36 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.69 |
1:06.79 |
1:43.32 |
|
2:20.19 |
|
2 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.98 |
1:05.11 |
1:43.18 |
|
2:20.74 |
|
3 |
Zack Abelsson |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.63 |
1:06.57 |
1:44.43 |
|
2:23.37 |
|
4 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.43 |
1:08.83 |
1:47.88 |
|
2:27.62 |
|
5 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.25 |
1:10.46 |
1:50.38 |
|
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Redelius |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
31.55 |
1:10.34 |
1:51.70 |
|
2:30.12 |
|
2 |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.15 |
1:10.40 |
1:50.62 |
|
2:30.57 |
|
3 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.14 |
1:11.19 |
1:51.00 |
|
2:33.35 |
|
4 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
33.95 |
1:14.79 |
1:57.88 |
|
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.71 |
1:16.77 |
2:00.55 |
|
2:43.51 |
|
2 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.24 |
1:16.51 |
2:01.13 |
|
2:43.66 |
|
3 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.09 |
1:13.52 |
1:59.53 |
|
2:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.70 |
1:21.48 |
2:07.12 |
|
2:49.90 |
|
2 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.26 |
1:24.12 |
2:07.99 |
|
2:51.14 |
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.83 |
1:23.18 |
2:10.23 |
|
2:58.23 |
|
4 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.46 |
1:27.75 |
2:21.16 |
|
3:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
15:36 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:25 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.22 |
1:11.66 |
1:56.39 |
|
2:31.09 |
|
2 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.12 |
1:16.85 |
2:03.19 |
|
2:38.55 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.33 |
1:13.36 |
2:03.03 |
|
2:40.08 |
|
4 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.00 |
1:16.31 |
2:02.99 |
|
2:40.31 |
|
5 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
34.83 |
1:17.57 |
2:03.87 |
|
2:40.40 |
|
6 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.76 |
1:15.93 |
2:05.35 |
|
2:40.62 |
|
7 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
33.52 |
1:18.26 |
2:04.25 |
|
2:41.75 |
|
8 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
35.04 |
1:18.38 |
2:04.52 |
|
2:42.11 |
|
9 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
32.11 |
1:16.94 |
2:07.37 |
|
2:44.99 |
|
10 |
Lise Öberg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.64 |
1:17.14 |
2:06.52 |
|
2:45.07 |
|
11 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
36.07 |
1:20.79 |
2:07.78 |
|
2:46.67 |
|
12 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.56 |
1:21.53 |
2:13.34 |
|
2:50.63 |
|
13 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.76 |
1:25.25 |
2:12.47 |
|
2:50.90 |
|
14 |
Julia Nilsson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.64 |
1:23.93 |
2:10.76 |
|
2:52.64 |
|
15 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.28 |
1:23.03 |
2:14.24 |
|
2:54.81 |
|
16 |
Terése Nyström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.10 |
1:23.30 |
2:13.01 |
|
2:55.73 |
|
17 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.83 |
1:24.80 |
2:17.04 |
|
2:58.90 |
|
18 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.27 |
1:26.44 |
2:23.10 |
|
3:01.80 |
|
19 |
Thea Jonsson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.28 |
1:33.83 |
2:32.92 |
|
3:19.00 |
|
20 |
Mathilda Norlander |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
42.82 |
1:35.52 |
2:36.01 |
|
3:23.61 |
|
21 |
Rebecca Elgh |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
43.78 |
1:37.30 |
2:39.09 |
|
3:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.66 |
1:12.13 |
1:56.88 |
|
2:32.56 |
|
2 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.54 |
1:13.36 |
1:59.45 |
|
2:35.46 |
|
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.66 |
1:15.73 |
2:03.46 |
|
2:38.51 |
|
4 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
32.81 |
1:12.29 |
2:02.16 |
|
2:39.36 |
|
5 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.79 |
1:15.60 |
2:03.42 |
|
2:40.79 |
|
6 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.49 |
1:17.79 |
2:04.50 |
|
2:42.40 |
|
7 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.26 |
1:20.73 |
2:07.80 |
|
2:45.70 |
|
8 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.71 |
1:22.69 |
2:10.72 |
|
2:47.71 |
|
9 |
Evelina Johansson |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.97 |
1:23.53 |
2:10.31 |
|
2:50.26 |
|
10 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.71 |
1:20.49 |
2:09.81 |
|
2:50.66 |
|
11 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
39.71 |
1:24.86 |
2:15.03 |
|
2:54.53 |
|
12 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.84 |
1:26.78 |
2:21.58 |
|
2:59.47 |
|
13 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.83 |
1:23.78 |
2:18.15 |
|
2:59.94 |
|
14 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
40.30 |
1:27.34 |
2:20.68 |
|
3:00.71 |
|
15 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.54 |
1:24.56 |
2:19.62 |
|
3:02.37 |
|
16 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.90 |
1:28.38 |
2:21.36 |
|
3:02.67 |
|
17 |
Saga Grönberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.38 |
1:27.79 |
2:23.11 |
|
3:04.55 |
|
18 |
Louise Törnblom |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
44.15 |
1:37.59 |
2:43.90 |
|
3:30.32 |
|
- |
Henrietta Mossop |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.00 |
1:14.99 |
2:01.07 |
|
2:36.70 |
|
2 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
32.54 |
1:15.44 |
2:00.31 |
|
2:36.97 |
|
3 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.68 |
1:17.22 |
2:03.24 |
|
2:38.09 |
|
4 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.29 |
1:17.33 |
2:04.54 |
|
2:41.23 |
|
5 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.24 |
1:19.73 |
2:06.03 |
|
2:44.80 |
|
6 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.97 |
1:20.09 |
2:10.59 |
|
2:48.22 |
|
7 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.13 |
1:21.72 |
2:12.18 |
|
2:49.70 |
|
8 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.65 |
1:16.59 |
2:11.04 |
|
2:50.87 |
|
9 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
37.53 |
1:19.69 |
2:11.84 |
|
2:51.05 |
|
10 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.07 |
1:23.17 |
2:13.52 |
|
2:52.32 |
|
11 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.38 |
1:23.42 |
2:13.94 |
|
2:54.49 |
|
12 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.16 |
1:23.09 |
2:14.82 |
|
2:55.77 |
|
13 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.51 |
1:26.89 |
2:16.83 |
|
2:55.79 |
|
14 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.86 |
1:25.30 |
2:18.46 |
|
2:57.30 |
|
15 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
39.46 |
1:28.46 |
2:18.90 |
|
2:57.95 |
|
16 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
37.56 |
1:23.45 |
2:16.33 |
|
2:58.14 |
|
17 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.70 |
1:26.32 |
2:17.53 |
|
2:58.18 |
|
18 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.97 |
1:25.05 |
2:20.11 |
|
2:58.56 |
|
19 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.97 |
1:27.02 |
2:20.95 |
|
2:58.61 |
|
20 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.07 |
1:23.02 |
2:18.60 |
|
2:59.23 |
|
21 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.67 |
1:26.57 |
2:20.42 |
|
3:00.45 |
|
22 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.59 |
1:24.01 |
2:24.03 |
|
3:00.48 |
|
23 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
42.01 |
1:28.73 |
2:22.61 |
|
3:00.72 |
|
24 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.41 |
1:28.11 |
2:20.52 |
|
3:00.83 |
|
25 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.91 |
1:24.50 |
2:19.71 |
|
3:01.04 |
|
26 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.64 |
1:28.04 |
2:21.83 |
|
3:01.97 |
|
27 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.74 |
1:29.90 |
2:21.95 |
|
3:02.94 |
|
28 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
38.96 |
1:28.47 |
2:22.84 |
|
3:03.36 |
|
29 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.84 |
1:27.70 |
2:20.09 |
|
3:03.50 |
|
30 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.96 |
1:30.85 |
2:26.63 |
|
3:04.37 |
|
31 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.27 |
1:28.32 |
2:25.04 |
|
3:04.43 |
|
32 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.17 |
1:27.34 |
2:23.24 |
|
3:05.76 |
|
33 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.97 |
1:29.92 |
2:23.53 |
|
3:06.92 |
|
34 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.87 |
1:29.12 |
2:25.17 |
|
3:07.27 |
|
35 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.27 |
1:37.03 |
2:30.94 |
|
3:09.33 |
|
36 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.02 |
1:33.97 |
2:28.00 |
|
3:09.35 |
|
37 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
41.88 |
1:32.27 |
2:27.88 |
|
3:09.38 |
|
38 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.22 |
1:32.04 |
2:27.90 |
|
3:10.20 |
|
39 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
44.82 |
1:31.97 |
2:28.37 |
|
3:10.27 |
|
40 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.77 |
1:31.68 |
2:28.24 |
|
3:10.33 |
|
41 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.42 |
1:27.58 |
2:30.19 |
|
3:10.93 |
|
42 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
45.34 |
1:34.53 |
2:29.18 |
|
3:11.07 |
|
43 |
Erika Strömbeck |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
46.06 |
1:37.17 |
2:30.45 |
|
3:11.48 |
|
44 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
46.70 |
1:36.88 |
2:30.92 |
|
3:12.00 |
|
45 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.12 |
1:35.13 |
2:30.41 |
|
3:12.07 |
|
46 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.72 |
1:36.52 |
2:30.64 |
|
3:12.32 |
|
47 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
41.87 |
1:30.81 |
2:28.88 |
|
3:13.17 |
|
48 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
45.25 |
1:36.02 |
2:31.77 |
|
3:15.71 |
|
49 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.19 |
1:33.20 |
2:35.00 |
|
3:16.48 |
|
50 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.50 |
1:32.52 |
2:30.23 |
|
3:16.60 |
|
51 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
43.34 |
1:37.20 |
2:38.88 |
|
3:18.20 |
|
52 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
44.43 |
1:37.83 |
2:35.72 |
|
3:18.57 |
|
53 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.98 |
1:37.51 |
2:34.56 |
|
3:19.43 |
|
54 |
Beata Kårén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
46.65 |
1:36.94 |
2:39.88 |
|
3:20.54 |
|
55 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
47.48 |
1:33.96 |
2:38.24 |
|
3:21.10 |
|
56 |
Meja Morota |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
45.25 |
1:37.32 |
2:37.09 |
|
3:22.89 |
|
57 |
Anastasia Marinos |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
50.25 |
1:43.49 |
2:42.69 |
|
3:29.04 |
|
58 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.57 |
1:40.99 |
2:43.74 |
|
3:31.17 |
|
59 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
47.01 |
1:39.12 |
2:46.32 |
|
3:31.20 |
|
60 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
49.62 |
1:41.66 |
2:44.31 |
|
3:31.32 |
|
61 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
51.11 |
1:44.10 |
2:47.58 |
|
3:31.92 |
|
62 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
52.09 |
1:44.69 |
2:44.80 |
|
3:32.52 |
|
63 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
46.74 |
1:41.22 |
2:43.31 |
|
3:34.45 |
|
64 |
Sophie Sundqvist |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
52.26 |
1:45.87 |
2:45.74 |
|
3:34.63 |
|
- |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
16:25 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:06.94 |
2:15.75 |
3:24.87 |
|
4:34.15 |
|
2 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.19 |
2:15.16 |
3:26.90 |
|
4:37.95 |
|
3 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.31 |
2:16.13 |
3:27.82 |
|
4:39.44 |
|
4 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.24 |
2:21.92 |
3:36.13 |
|
4:42.74 |
|
5 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.84 |
2:23.53 |
3:36.23 |
|
4:46.45 |
|
6 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:06.42 |
2:22.93 |
3:41.27 |
|
4:55.98 |
|
7 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.05 |
2:25.36 |
3:42.02 |
|
4:57.67 |
|
8 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.54 |
2:24.55 |
3:42.80 |
|
5:00.29 |
|
9 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:15.01 |
2:39.61 |
4:06.36 |
|
5:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.01 |
2:14.78 |
3:23.77 |
|
4:31.92 |
|
2 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
1:04.78 |
2:14.94 |
3:26.75 |
|
4:34.76 |
|
3 |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:07.51 |
2:16.27 |
3:27.33 |
|
4:35.00 |
|
4 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.35 |
2:19.80 |
3:33.35 |
|
4:42.49 |
|
5 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.93 |
2:17.82 |
3:31.20 |
|
4:42.75 |
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.16 |
2:20.95 |
3:35.63 |
|
4:48.86 |
|
7 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.81 |
2:22.92 |
3:37.57 |
|
4:49.69 |
|
8 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
1:09.15 |
2:25.44 |
3:41.49 |
|
4:54.47 |
|
9 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:14.59 |
2:32.16 |
3:49.72 |
|
5:05.27 |
|
10 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:13.61 |
2:32.77 |
3:53.14 |
|
5:10.45 |
|
11 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.58 |
2:34.52 |
3:57.21 |
|
5:17.94 |
|
12 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.89 |
2:34.30 |
3:57.48 |
|
5:20.06 |
|
13 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.92 |
2:32.94 |
3:55.14 |
|
5:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.39 |
2:10.56 |
3:18.02 |
|
4:23.83 |
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:04.48 |
2:14.04 |
3:24.10 |
|
4:32.79 |
|
3 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.33 |
2:22.07 |
3:35.50 |
|
4:46.15 |
|
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:06.87 |
2:20.49 |
3:36.55 |
|
4:49.84 |
|
5 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:09.88 |
2:24.59 |
3:39.51 |
|
4:50.40 |
|
6 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.25 |
2:22.79 |
3:39.81 |
|
4:55.64 |
|
7 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
1:09.17 |
2:25.72 |
3:42.56 |
|
4:56.87 |
|
8 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.19 |
2:24.13 |
3:41.56 |
|
4:57.64 |
|
9 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
1:11.56 |
2:28.47 |
3:44.80 |
|
5:00.12 |
|
10 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.42 |
2:28.46 |
3:47.66 |
|
5:03.23 |
|
11 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
1:13.70 |
2:32.23 |
3:50.36 |
|
5:03.31 |
|
12 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.90 |
2:30.76 |
3:49.82 |
|
5:06.93 |
|
13 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
1:13.83 |
2:33.65 |
3:53.35 |
|
5:12.21 |
|
14 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.44 |
2:32.64 |
3:57.69 |
|
5:19.64 |
|
15 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.65 |
2:44.27 |
4:08.99 |
|
5:26.24 |
|
16 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.09 |
2:39.53 |
4:04.67 |
|
5:27.91 |
|
17 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.30 |
2:45.33 |
4:13.70 |
|
5:37.73 |
|
18 |
Oscar Clevö |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.99 |
2:54.69 |
4:31.29 |
|
6:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.42 |
2:24.17 |
3:40.26 |
|
4:49.92 |
|
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.41 |
2:29.45 |
3:47.18 |
|
5:02.04 |
|
3 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.02 |
2:29.00 |
3:48.05 |
|
5:02.88 |
|
4 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
1:12.68 |
2:29.01 |
3:46.74 |
|
5:03.60 |
|
5 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:13.67 |
2:33.86 |
3:55.49 |
|
5:12.42 |
|
6 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.74 |
2:37.38 |
4:01.02 |
|
5:17.97 |
|
7 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.56 |
2:38.98 |
4:04.88 |
|
5:22.93 |
|
8 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.55 |
2:39.19 |
4:05.07 |
|
5:25.03 |
|
9 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.84 |
2:43.37 |
4:10.21 |
|
5:29.40 |
|
10 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
1:16.63 |
2:39.88 |
4:05.35 |
|
5:30.08 |
|
11 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.91 |
2:42.71 |
4:09.51 |
|
5:31.10 |
|
12 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.15 |
2:38.83 |
4:06.50 |
|
5:31.84 |
|
13 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.58 |
2:44.89 |
4:09.78 |
|
5:34.06 |
|
14 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.23 |
2:41.13 |
4:08.84 |
|
5:36.54 |
|
15 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
1:22.69 |
2:53.19 |
4:22.09 |
|
5:49.06 |
|
16 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.83 |
2:51.03 |
4:25.36 |
|
5:54.96 |
|
17 |
Antonio Cinotti |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.48 |
2:51.13 |
4:26.07 |
|
6:01.90 |
|
18 |
Erik Johansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:26.07 |
3:02.22 |
4:39.46 |
|
6:12.54 |
|
19 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:29.53 |
3:10.17 |
4:51.64 |
|
6:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:42 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:42 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:07 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.74 |
1:08.02 |
1:44.56 |
|
2:20.97 |
|
2 |
Christopher Johnsson |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.06 |
1:09.31 |
1:46.48 |
|
2:22.31 |
|
3 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.38 |
1:09.41 |
1:46.72 |
|
2:22.95 |
|
4 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.26 |
1:11.29 |
1:49.50 |
|
2:26.28 |
|
5 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
37.26 |
1:19.50 |
2:00.63 |
|
2:43.53 |
|
6 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.04 |
1:20.19 |
2:02.83 |
|
2:44.17 |
|
7 |
Adam Hoas |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
54.53 |
1:54.83 |
2:56.34 |
|
3:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.13 |
1:09.33 |
1:46.88 |
|
2:24.01 |
|
2 |
Kacper Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.38 |
1:15.06 |
1:55.70 |
|
2:35.93 |
|
3 |
Daniel Redelius |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.83 |
1:18.45 |
2:00.75 |
|
2:39.26 |
|
4 |
Olle Gunnarsson |
2000 |
Täby Sim |
|
37.28 |
1:18.38 |
1:59.68 |
|
2:39.47 |
|
5 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
36.66 |
1:17.21 |
1:59.38 |
|
2:40.36 |
|
6 |
Oscar Grönqvist |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.10 |
1:28.83 |
2:15.93 |
|
3:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.62 |
1:10.13 |
1:47.08 |
|
2:21.97 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.62 |
1:12.32 |
1:50.97 |
|
2:28.81 |
|
3 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.21 |
1:13.41 |
1:52.52 |
|
2:31.44 |
|
4 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.81 |
1:13.70 |
1:53.34 |
|
2:31.51 |
|
5 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.54 |
1:14.19 |
1:54.73 |
|
2:34.43 |
|
6 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.83 |
1:18.76 |
2:00.78 |
|
2:40.79 |
|
7 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.55 |
1:25.23 |
2:09.46 |
|
2:52.43 |
|
8 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
41.19 |
1:26.37 |
2:11.80 |
|
2:56.38 |
|
9 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
42.42 |
1:28.47 |
2:15.27 |
|
3:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.81 |
1:17.24 |
1:57.99 |
|
2:36.15 |
|
2 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.99 |
1:16.38 |
1:57.52 |
|
2:36.69 |
|
3 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.04 |
1:17.38 |
1:57.55 |
|
2:37.32 |
|
4 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
38.05 |
1:18.77 |
2:00.24 |
|
2:41.32 |
|
5 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.98 |
1:25.07 |
2:09.20 |
|
2:51.12 |
|
6 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.05 |
1:26.00 |
2:11.20 |
|
2:54.77 |
|
7 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.57 |
1:27.42 |
2:14.65 |
|
2:59.37 |
|
8 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.16 |
1:32.78 |
2:19.27 |
|
3:04.38 |
|
9 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.95 |
1:34.89 |
2:26.01 |
|
3:14.84 |
|
10 |
Erik Johansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
51.73 |
1:47.06 |
2:40.52 |
|
3:31.45 |
|
- |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:07 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:48 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:48 |
|