2020-08-14   09:13:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Persson  1994    532  34.43  1:13.20  1:51.19    2:28.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Esben Norup  1996    526  34.56  1:12.79  1:50.87    2:29.46   
  VAT København                   
                     
Niklas Beyer Hansen  1997    503  34.24  1:13.32  1:51.58    2:31.65   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jakob Helman  1996    497  34.48  1:12.29  1:51.57    2:32.33   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Valdemar Mariegaard  1999    392  37.25  1:18.69  2:01.87    2:44.83   
  VAT København                   
                     
Johan Persson  1998    328  38.49  1:22.83  2:08.69    2:54.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Alexander Kragesand  1999    287  41.00  1:27.29  2:14.93    3:02.76   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joaquin Diaz  2001    425  35.59  1:17.14  1:59.18    2:40.39   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Carl Terp Larsen  2001    388  36.53  1:18.39  2:01.37    2:45.36   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Gustav Englund  2001    386  36.77  1:19.29  2:02.58    2:45.65   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    379  38.04  1:20.98  2:04.29    2:46.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Victor N Andersen  2000    344  38.71  1:22.29  2:07.03    2:52.21   
  VAT København                   
                     
Tim Linck-Riedhamer  2000    321  38.82  1:24.05  2:11.77    2:56.06   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    317  40.37  1:25.98  2:11.81    2:56.97   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Simon Ghidini  2001    308  39.09  1:24.36  2:11.70    2:58.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Joachim Lanzky Otto  2001    196  46.81  1:40.14  2:33.85    3:27.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    487  35.41  1:14.81  1:54.00    2:33.36   
  GTI                   
                     
Carl Gerstenfeld  2002    413  36.83  1:19.15  2:01.22    2:42.02   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    391  37.40  1:19.81  2:02.32    2:44.98   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    338  39.89  1:24.14  2:09.15    2:53.19   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Casper Koch  2002    325  39.82  1:24.85  2:09.87    2:55.42   
  GTI                   
                     
Casper Koch Henriksen  2002    323  39.54  1:25.26  2:11.08    2:55.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Alessandro de Castro  2002    303  40.05  1:26.85  2:15.01    2:59.51   
  Vest-Brøndby                   
                     
Oliver Skadhauge  2002    272  41.92  1:28.70  2:17.47    3:06.18   
  VAT København                   
                     
Christoffer Hove  2002    271  42.48  1:30.39  2:18.47    3:06.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Malte Egholm Brøns  2003    240  43.04  1:33.24  2:23.36    3:13.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Filip Bruhn  2003    240  44.31  1:34.60  2:24.27    3:13.95   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Jacob Ellekær  2002    224  46.03  1:37.87  2:29.28    3:18.54   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Kristoffer Sandfeld  2003    223  43.83  1:34.97  2:27.38    3:18.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Martin Jacobsen  2002    217  44.03  1:34.91  2:28.92    3:20.73   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Otto Walther Holst  2003    176  49.31  1:44.68  2:39.55    3:35.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Carl Magnus Krievs  2002    161  50.09  1:46.85  2:43.95    3:41.36   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Jonathan Tuxen Rosing  2003    158  50.24  1:47.73  2:46.47    3:43.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Samuel Risager  2003    147  51.76  1:50.78  2:50.61    3:48.59   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Marcus Elkjær Samson  2003    139  52.74  1:55.20  2:55.22    3:52.92   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Noah Koefoed Weiss  2003              DSQ  Ej bryst v/ 150 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jet Lee Fuhrmann  2004    247  42.24  1:30.36  2:21.24    3:12.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Troels Fogh  2004    238  45.04  1:33.50  2:24.58    3:14.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    188  45.81  1:37.47  2:33.47    3:30.42   
  GTI                   
                     
Malte Rasch  2004    171  49.25  1:44.51  2:41.07    3:37.23   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Lasse Thulstrup  2004    162  48.85  1:45.39  2:43.62    3:41.09   
  GTI                   
                     
Matias Munkholm  2004    155  47.02  1:45.38  2:46.48    3:44.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emil Kruse Enemærke  2005    153  51.31  1:49.17  2:47.66    3:45.61   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Sigurd Bach Thune  2004    115  54.73  1:59.16  3:04.70    4:07.61   
  GTI                   
                     
Alexander Nørby  2006              DSQ  Ej samt berør v/175 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
William Studsgaard  2004              DSQ  Ej samt berør v/25 
  Rønne Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark