2020-09-18   19:47:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:34   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rebecca Håkansson  1996    680  29.96  1:05.13  1:46.81    2:20.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Rikke Munkholm  1998    515  31.75    1:58.32    2:33.67   
  VAT København                   
                     
Emma Taylor  1998    479  34.75  1:14.20  2:01.21    2:37.42   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Laura Andersen  1997    375  40.21  1:24.88  2:09.70    2:50.72   
  GTI                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte M Hansen  2000    505  33.65  1:14.44  2:00.81    2:34.67   
  VAT København                   
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    454  34.21  1:14.18  2:02.78    2:40.18   
  Vest-Brøndby                   
                     
Johanne Vium-Heinesen  2000    355  39.51  1:24.66  2:15.61    2:53.96   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Nikoline Laura Rasmussen  2000    321  36.64  1:26.17  2:19.22    2:59.93   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Nikoline Victoria Sass  1999    316  41.50  1:26.29  2:21.02    3:00.74   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Sara Hassel Toubro  1999    304  42.23  1:27.36  2:22.62    3:03.13   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karoline Barrett  2002    579  30.13  1:08.92  1:52.84    2:27.79   
  GTI                   
                     
Johanna Andersson  2002    528  33.67  1:13.97  1:57.36    2:32.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mille Bruun Høvring  2001    525  33.41  1:13.42  1:56.84    2:32.71   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Emma Vileus  2001    511  34.48  1:12.98  1:58.23    2:34.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    494  32.37  1:12.62  1:58.22    2:35.81   
  GTI                   
                     
Emma Mikkelsen  2001    448  36.71  1:19.80  2:05.35    2:41.00   
  Vest-Brøndby                   
                     
Caroline Mathiesen  2001    446  35.42  1:15.23  2:03.17    2:41.19   
  VAT København                   
                     
Therese Jetsmark Geiker  2001    430  35.88  1:19.00  2:04.96    2:43.19   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Ida Larsson  2002    429  34.81  1:17.74  2:05.90    2:43.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
10  Katharina N Møller  2001    413  38.62  1:21.33  2:07.15    2:45.32   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Julie Frisch Hoff  2002    396  36.62  1:19.07  2:09.83    2:47.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Emilia Steen  2002    386  37.16  1:19.59  2:09.74    2:49.07   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
13  Cecilie Hjarsø  2001    361  37.28  1:22.43  2:11.20    2:52.98   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
14  Isabel Abcell  2001    351  37.51  1:21.77  2:16.27    2:54.58   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Ida Björkdahl  2002    347  37.29  1:23.30  2:16.42    2:55.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
16  Caroline Meyer  2002    335  43.37  1:27.88  2:18.40    2:57.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
17  Sasia Lundhus  2002    331  41.72  1:25.93  2:19.99    2:57.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Emma Hjort Kaas  2002    320  41.41  1:29.40  2:18.15    3:00.07   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
19  Amalie V. Sørensen  2002    317  41.79  1:29.91  2:21.39    3:00.59   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    284  43.82  1:32.56  2:25.52    3:07.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Mia Lang  2002    277  41.36  1:32.38  2:26.38    3:08.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
22  Mia Witt  2002    266  44.51  1:35.15  2:29.38    3:11.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Cathrine Wismann  2002    245  41.03  1:29.91  2:30.92    3:16.79   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Anna Andersen  2001              DNS   
  GTI                   
                     
Maja Wiegaard Hansen  2002              DSQ  EFB v/75 
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Sofie Slotved  2002              DSQ  Ej samt. berør v/125 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003    437  33.32  1:14.42  2:04.91    2:42.26   
  VAT København                   
                     
Elena Westmark Holm  2003    389  36.39  1:20.55  2:09.86    2:48.65   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    386  36.59  1:19.76  2:10.96    2:49.12   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    384  35.56  1:16.82  2:11.46    2:49.47   
  GTI                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    352  36.14  1:21.17  2:13.55    2:54.45   
  VAT København                   
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    348  37.62  1:21.61  2:14.89    2:55.04   
  Vest-Brøndby                   
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    340  40.23  1:25.91  2:16.54    2:56.46   
  VAT København                   
                     
Mollie Morfelt  2003    339  40.74  1:24.73  2:17.44    2:56.67   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    338  40.85  1:25.06  2:15.39    2:56.81   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    331  38.56  1:23.87  2:18.09    2:57.97   
  GTI                   
                     
11  Esther Hek Hansen  2004    315  40.19  1:27.30  2:19.19    3:00.98   
  GTI                   
                     
12  Isabella Rosenberg  2003    314  42.57  1:30.70  2:21.83    3:01.18   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
13  Josefine Arbo Sørensen  2004    287  37.16  1:26.55  2:24.80    3:06.76   
  GTI                   
                     
14  Anne Sofie Devantier  2004    284  40.51  1:29.10  2:27.01    3:07.28   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Emilia C. R. Olsen  2004    274  41.27  1:31.08  2:27.97    3:09.59   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
16  Mathilde Mathiesen  2004    261  43.22  1:31.75  2:28.84    3:12.72   
  VAT København                   
                     
17  Nicoline Hjort Kaas  2003    247  46.32  1:36.67  2:30.75    3:16.18   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
18  Karla Banke Mathisen  2003    245  43.59  1:35.35  2:32.25    3:16.82   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Asta Andersen  2003    234  43.64  1:36.26  2:33.36    3:19.73   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
20  Maja Buck  2004    206  48.13  1:42.30  2:43.15    3:28.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Amalie Nissov-Johannsen  2003    201  47.10  1:40.73  2:40.15    3:30.19   
  Vest-Brøndby                   
                     
22  Signe Henriksen  2004    200  43.14  1:36.92  2:41.34    3:30.41   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Malene Langvad  2004    183  52.12  1:45.78  2:47.52    3:36.65   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Alma Foltmar-Michaelsen  2004              DSQ  EFB v/75m 
  GTI                   
                     
Astrid Thimmer  2003              DSQ  Ej ryg lig ved/100 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Lotte Dyndgaard  2003              DSQ  Ej ryg lig v /100m 
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hannah B. Pedersen  2005    203  46.74  1:40.82  2:41.31    3:29.31   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Clara Secher Termansen  2005    188  54.28  1:48.94  2:48.78    3:34.70   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Kajsa Salomonsen  2005    179  51.86  1:45.21  2:49.01    3:38.40   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Laura Købke  2005    162  52.30  1:52.69  2:58.62    3:45.79   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Julie Liv Madsen  2006    156  48.63  1:45.93  2:55.89    3:48.55   
  GTI                   
                     
Isabel Refdahl Thoudahl  2005              DNS   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark