2020-08-14   09:55:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  16:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Persson  1994    543          30.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Esben Norup  1996    536          31.07   
  VAT København                   
Niklas Beyer Hansen  1997    524          31.31   
  Vest-Brøndby                   
Jakob Helman  1996    473          32.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Ørsted Nielsen  1999    453          32.86   
  VAT København                   
Phillip Tran  1999    436          33.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Eric Hinderup  1998    415          33.84   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Andreas Norup  1999    391          34.51   
  Svømmeklubben MK 31                   
Johan Persson  1998    346          35.94   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Jacob Funch Jørgensen  1999    342          36.08   
  GTI                   
Filip Henriksson  1998              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Yu Fagerberg  2000    561          30.60   
  GTI                   
Hans Mølbak Petersen  2001    463          32.63   
  GTI                   
Joaquin Diaz  2001    439          33.21   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Gustav Englund  2001    397          34.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Samuel Wiktor  2001    386          34.65   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Carl Terp Larsen  2001    374          35.03   
  Svømmeklubben MK 31                   
Tim Linck-Riedhamer  2000    355          35.63   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Filip Kutlesovski  2000    330          36.51   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Simon Ghidini  2001    326          36.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
10  Mathias Hatting Petersen  2000    308          37.37   
  VAT København                   
11  Emil Mosegaard  2001    284          38.41   
  TVS Tårnborg IF                   
12  Gustav Jørgensen  2000    252          39.97   
  TVS Tårnborg IF                   
13  Samuel Schildt  2000    211          42.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    425          33.57   
  GTI                   
Carl Gerstenfeld  2002    318          36.99   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mohammed Ghizzaui  2003    294          37.95   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mikkel Jørgensen  2003    277          38.73   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mikkel Gummer  2002    250          40.04   
  GTI                   
Mads Karise Væhrens  2002    229          41.23   
  GTI                   
Mikkel Hansen  2003    226          41.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Marco Knudsen  2003    216          42.04   
  GTI                   
Noah Koefoed Weiss  2003    216          42.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003    213          42.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
11  Jeppe Wagner  2003    205          42.77   
  VAT København                   
12  Filip Bruhn  2003    204          42.83   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Asger Johansen  2003    202          43.02   
  VAT København                   
14  Kevin Liang  2002    189          43.94   
  GTI                   
15  Cesar Lindberg  2002    172          45.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
16  Peter Vinge-Maigaard  2003    170          45.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Alexander E. Pedersen  2002    163          46.19   
  Holbæk Svømme Klub                   
18  William F. Villumsen  2003    151          47.35   
  GTI                   
19  Jonathan Tuxen Rosing  2003    146          47.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Christian Bjørn Hvilsom  2002    143          48.19   
  TVS Tårnborg IF                   
21  Kristoffer H. Jensen  2003    142          48.37   
  GTI                   
22  Nikolas Hviid Andersen  2002    140          48.54   
  Hørsholm Svømmeforening                   
23  Jesper Funch Jørgensen  2003    140          48.55   
  GTI                   
24  Otto Walther Holst  2003    134          49.32   
  Hørsholm Svømmeforening                   
25  Janus Schnabl  2003    127          50.14   
  Hørsholm Svømmeforening                   
26  Sebastian Rasmussen  2003    122          50.84   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
27  Malte Hjalholt  2003    121          51.00   
  VAT København                   
28  Gustav Hartig-Larsen  2003    117          51.53   
  TVS Tårnborg IF                   
29  Nicolai Schuster Gath  2003    109          52.71   
  GTI                   
30  Carl-Johan Bødtker  2003    100          54.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
31  Cassius Arbo Christensen  2003    97          54.95   
  Vest-Brøndby                   
32  Jakob Nadeem Alwan  2003    84          57.53   
  Swim Team Taastrup                   
33  Oliver Brixner  2003    72          1:00.64   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    201          43.08   
  GTI                   
Troels Fogh  2004    190          43.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jeppe Kjær  2004    173          45.24   
  Swim Team Taastrup                   
Alexander Marcus Englev  2004    169          45.61   
  GTI                   
Emil Søby  2004    160          46.46   
  GTI                   
Mads Mørkhøj Hartington  2006    157          46.72   
  GTI                   
Andreas Stampe Dalgaard  2004    152          47.21   
  Swim Team Taastrup                   
Emil Kruse Enemærke  2005    147          47.81   
  Glostrup Svømme Klub                   
Kalle Gerner Knudsen  2004    142          48.39   
  Swim Team Taastrup                   
10  Matias Munkholm  2004    136          49.00   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
11  Lauritz Johansen  2004    114          51.94   
  Glostrup Svømme Klub                   
12  Alexander Cueto Rasmussen  2004    108          52.91   
  Swim Team Taastrup                   
13  Sean Petersen  2006    107          53.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
14  Emil Strandquist  2005    106          53.30   
  Albertslund IF                   
15  Matias Janischefska  2004    102          53.92   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
16  Tobias Wiegaard Hansen  2004    86          57.15   
  TVS Tårnborg IF                   
17  Nicolai D. B. Hansen  2004    86          57.20   
  GTI                   
18  Julius Rix Melchiorsen  2004    84          57.59   
  Hørsholm Svømmeforening                   
19  William Mitchell  2004    83          57.88   
  Vest-Brøndby                   
20  Marius Mains  2005    82          57.89   
  GTI                   
21  Esben Rasmussen  2004    78          58.89   
  Vest-Brøndby                   
22  Sune Vergmann  2005    78          58.91   
  Swim Team Taastrup                   
23  Tobias Rehder Knudsen  2005    77          59.11   
  TVS Tårnborg IF                   
24  Jonathan Skadhauge  2005    75          59.73   
  Swim Team Taastrup                   
25  Hjalte Dalskov  2005    74          59.92   
  Holbæk Svømme Klub                   
26  Jonas Vollquartz Svensson  2004    70          1:01.06   
  Swim Team Taastrup                   
27  Thorbjørn Bjerrum  2004    68          1:01.66   
  Vest-Brøndby                   
28  Kristian S. Sørensen  2005    62          1:03.52   
  Vest-Brøndby                   
29  Nicolas Christiansen  2007    56          1:05.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
30  Sebastian Egenhardt  2006    56          1:05.98   
  Vest-Brøndby                   
31  Vincent Borup Schärer  2006    52          1:07.45   
  GTI                   
32  Erik Rasmussen  2006    41          1:12.91   
  Vest-Brøndby                   
33  Sigurd Chistopher Vickery  2005    38          1:14.59   
  Vest-Brøndby                   
Frederik Rasmussen  2005              DSQ  Fly arme ved start 
  Swim Team Taastrup                   
Lasse Thulstrup  2004              DSQ  Tyvstart 
  GTI                   
Tobias Gammelvind  2004              DSQ  3 armtag u/vand v/st 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  16:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark