2020-01-20   00:18:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  16:30   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine V. Sørensen  1996    580          34.53   
  Vest-Brøndby                   
Andrea Gustafsson  1996    545          35.25   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Laura Andersen  1997    525          35.70   
  GTI                   
Ida Lindborg  1994    515          35.91   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Julia Karlsson  1997    379          39.77   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine B. Pedersen  1999    699          32.45   
  VAT København                   
Johanna Berthelsen  2000    546          35.23   
  VAT København                   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    329          41.69   
  Vest-Brøndby                   
Julie Høegh-Jørgensen  2000    319          42.11   
  TVS Tårnborg IF                   
Frederikke Amund Nielsen  1999    304          42.82   
  Solrød Svømmeklub                   
Olivia Torres  1999    292          43.38   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Anna-Laura Dalsø Larsen  1999    224          47.38   
  TVS Tårnborg IF                   
Nicole Olofsson  1999    218          47.79   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Bruun Høvring  2001    490          36.53   
  Svømmeklubben MK 31                   
Kristina Kulcsar  2001    465          37.17   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Ida Jensdottir Fremming  2002    450          37.56   
  VAT København                   
Nicola Lindell  2001    431          38.12   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Therese Jetsmark Geiker  2001    423          38.35   
  TVS Tårnborg IF                   
Cecilie Hjarsø  2001    413          38.67   
  Svømmeklubben MK 31                   
Bachira El-Laham  2002    350          40.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Maja Wiegaard Hansen  2002    248          45.81   
  TVS Tårnborg IF                   
Nanna Lyng Bojesen  2001    223          47.44   
  Rønne Svømme Klub                   
10  Ida Bekker Poulsen  2002    221          47.60   
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josephine B. U. Danielsen  2003    400          39.06   
  VAT København                   
Lærke Blond  2003    308          42.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Amina Sabotic  2003    269          44.61   
  Föreningen Österlen Sim                   
Nønne Christensen  2004    266          44.74   
  Svømmeklubben MK 31                   
Esther Hek Hansen  2004    259          45.18   
  GTI                   
Nicoline Hjort Kaas  2003    258          45.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Nicoline H. Baadsgaard  2004    253          45.51   
  GTI                   
Liva Søby  2004    238          46.47   
  Svømmeklubben MK 31                   
Josefine Arbo Sørensen  2004    233          46.74   
  GTI                   
10  Sofie Ølgaard Hansen  2004    230          46.98   
  TVS Tårnborg IF                   
11  Lotte Dyndgaard  2003    228          47.14   
  Svømmeklubben MK 31                   
12  Asta Andersen  2003    209          48.49   
  Svømmeklubben MK 31                   
13  Laura Thomadsen  2004    209          48.53   
  Glostrup Svømme Klub                   
14  Emilia C. R. Olsen  2004    207          48.66   
  Svømmeklubben MK 31                   
15  Victoria Husted Volden  2003    201          49.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
16  Emma Simonsen  2004    200          49.18   
  TVS Tårnborg IF                   
17  Alma Foltmar-Michaelsen  2004    193          49.77   
  GTI                   
18  Ida Mørk  2004    188          50.25   
  GTI                   
19  Nomi I. K. Schau  2004    179          51.05   
  GTI                   
20  Ellen Mølbak Petersen  2004    178          51.13   
  GTI                   
21  Lucca Rademakers  2004    177          51.24   
  TVS Tårnborg IF                   
22  Mathilde Edele Borg  2004    175          51.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
23  Josephine Lysdahl  2004    167          52.20   
  Hørsholm Svømmeforening                   
24  Mathilde Svendsen  2004    166          52.36   
  GTI                   
25  Mille Bergmann  2004    165          52.48   
  Rønne Svømme Klub                   
26  Emma Kjer Rasmussen  2004    161          52.85   
  Svømmeklubben MK 31                   
27  Maja Buck  2004    158          53.24   
  Holbæk Svømme Klub                   
28  Clara Schmedes  2004    157          53.33   
  GTI                   
29  Andrea Bruhn Kyhnæb  2004    153          53.84   
  GTI                   
30  Smilla Askvig  2004    142          55.20   
  GTI                   
31  Rebecca Andersen  2003    141          55.27   
  Rønne Svømme Klub                   
32  Sofie Korczak  2004    141          55.31   
  Swim Team Taastrup                   
33  Silja Mortensen  2003    140          55.40   
  Albertslund IF                   
34  Mathilde Busch Erhardi  2004    136          55.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
35  Smila Mathilda Reiter  2004    132          56.48   
  Svømmeklubben MK 31                   
36  Frida Vaabengaard Jensen  2004    113          59.43   
  Glostrup Svømme Klub                   
Isabella Jacobsen  2004              DSQ  Tyvstart 
  TVS Tårnborg IF                   
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freya Ry Nielsen  2005    201          49.14   
  Glostrup Svømme Klub                   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    185          50.49   
  Solrød Svømmeklub                   
Hannah B. Pedersen  2005    169          52.06   
  Svømmeklubben MK 31                   
Kajsa Salomonsen  2005    167          52.28   
  Svømmeklubben MK 31                   
Cille Winskov Rasmussen  2006    160          53.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
Anna Østerby  2005    154          53.66   
  Glostrup Svømme Klub                   
Amalie Lyttik  2006    150          54.12   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Safira Vestergaard  2005    143          54.97   
  Glostrup Svømme Klub                   
Annika Britt Larsen  2005    143          55.05   
  GTI                   
10  Annika Køhn  2005    141          55.26   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
11  Alberte Pedersen  2006    141          55.27   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Frida Høj Andersen  2005    138          55.63   
  GTI                   
13  Mille Hansen  2005    137          55.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
14  Antoinette Zafra  2005    136          55.90   
  Glostrup Svømme Klub                   
15  Natascha Packert-Frandsen  2005    134          56.25   
  Vest-Brøndby                   
16  Emma Hou Theilade Klausen  2005    130          56.73   
  GTI                   
17  Emma Riis  2005    123          57.76   
  Albertslund IF                   
18  Anna Mundt Karup  2005    123          57.87   
  Holbæk Svømme Klub                   
19  Sofie Riis  2005    123          57.91   
  Albertslund IF                   
20  Liva Gottrup Sørensen  2006    118          58.71   
  Vest-Brøndby                   
21  Natacha Munch  2005    114          59.32   
  Solrød Svømmeklub                   
22  Julie Liv Madsen  2006    106          1:00.70   
  GTI                   
23  Ida Jacobsen  2005    94          1:03.12   
  Vest-Brøndby                   
24  Camille Cueto Rasmussen  2006    92          1:03.74   
  Swim Team Taastrup                   
25  Freja Lohmann Strobel  2006    91          1:04.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
26  Alberte K. Andersen  2006    79          1:06.90   
  Vest-Brøndby                   
27  Helena Fogh Kronborg  2005    78          1:07.26   
  Swim Team Taastrup                   
28  Emma Philip  2005    76          1:07.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
29  Rebecca Loft Helms  2006    72          1:09.02   
  Vest-Brøndby                   
30  Marie Nissov-Johansen  2006    68          1:10.31   
  Vest-Brøndby                   
31  Marie Strandquist  2007    67          1:10.79   
  Albertslund IF                   
32  Ella Nikoline Borg  2005    56          1:15.25   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Dicte Laurberg Vedel  2006              DSQ  2+ flyben ved start 
  Swim Team Taastrup                   
Filippa Eiler  2005              DSQ  Async arme v/10m 
  Svømmeklubben MK 31                   
Maya Amstrup Riis  2007              DSQ  2+ flyben efter star 
  Vest-Brøndby                   
Rikke Therp  2006              DSQ  ej samt.berør v/25 
  Vest-Brøndby                   
Sasha Nezdiikovskaia  2005              DSQ  2+ flyben ved start 
  Hørsholm Svømmeforening                   
Thea Mikkelsen  2005              DSQ  Async arme v/20m 
  Glostrup Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  16:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark