Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 580 | 34.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Andrea Gustafsson | 1996 | 545 | 35.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Laura Andersen | 1997 | 525 | 35.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | 515 | 35.91 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Julia Karlsson | 1997 | 379 | 39.77 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 699 | 32.45 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 546 | 35.23 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 329 | 41.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 319 | 42.11 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 304 | 42.82 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Torres | 1999 | 292 | 43.38 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 224 | 47.38 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Nicole Olofsson | 1999 | 218 | 47.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 490 | 36.53 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Kristina Kulcsar | 2001 | 465 | 37.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 450 | 37.56 | ||||||
VAT København | ||||||||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | 431 | 38.12 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 423 | 38.35 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 413 | 38.67 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Bachira El-Laham | 2002 | 350 | 40.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 248 | 45.81 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 223 | 47.44 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 221 | 47.60 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 400 | 39.06 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | 308 | 42.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Amina Sabotic | 2003 | 269 | 44.61 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
4 | Nønne Christensen | 2004 | 266 | 44.74 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Esther Hek Hansen | 2004 | 259 | 45.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 258 | 45.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 253 | 45.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Liva Søby | 2004 | 238 | 46.47 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 233 | 46.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 230 | 46.98 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 228 | 47.14 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Asta Andersen | 2003 | 209 | 48.49 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Laura Thomadsen | 2004 | 209 | 48.53 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 207 | 48.66 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Victoria Husted Volden | 2003 | 201 | 49.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Emma Simonsen | 2004 | 200 | 49.18 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 193 | 49.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Ida Mørk | 2004 | 188 | 50.25 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 179 | 51.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 178 | 51.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Lucca Rademakers | 2004 | 177 | 51.24 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
22 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 175 | 51.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Josephine Lysdahl | 2004 | 167 | 52.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Mathilde Svendsen | 2004 | 166 | 52.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Mille Bergmann | 2004 | 165 | 52.48 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
26 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 161 | 52.85 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Maja Buck | 2004 | 158 | 53.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Clara Schmedes | 2004 | 157 | 53.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
29 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 153 | 53.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Smilla Askvig | 2004 | 142 | 55.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Rebecca Andersen | 2003 | 141 | 55.27 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Korczak | 2004 | 141 | 55.31 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
33 | Silja Mortensen | 2003 | 140 | 55.40 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 136 | 55.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 132 | 56.48 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 113 | 59.43 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabella Jacobsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 201 | 49.14 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 185 | 50.49 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 169 | 52.06 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 167 | 52.28 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 160 | 53.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Østerby | 2005 | 154 | 53.66 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Lyttik | 2006 | 150 | 54.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Safira Vestergaard | 2005 | 143 | 54.97 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | 143 | 55.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | 141 | 55.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | 141 | 55.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frida Høj Andersen | 2005 | 138 | 55.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Mille Hansen | 2005 | 137 | 55.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Antoinette Zafra | 2005 | 136 | 55.90 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 134 | 56.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 130 | 56.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Emma Riis | 2005 | 123 | 57.76 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Anna Mundt Karup | 2005 | 123 | 57.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Riis | 2005 | 123 | 57.91 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 118 | 58.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Natacha Munch | 2005 | 114 | 59.32 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Liv Madsen | 2006 | 106 | 1:00.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 94 | 1:03.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 92 | 1:03.74 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
25 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 91 | 1:04.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Alberte K. Andersen | 2006 | 79 | 1:06.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 78 | 1:07.26 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
28 | Emma Philip | 2005 | 76 | 1:07.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 72 | 1:09.02 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 68 | 1:10.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Marie Strandquist | 2007 | 67 | 1:10.79 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
32 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 56 | 1:15.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | DSQ | 2+ flyben ved start | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Filippa Eiler | 2005 | DSQ | Async arme v/10m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Maya Amstrup Riis | 2007 | DSQ | 2+ flyben efter star | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Rikke Therp | 2006 | DSQ | ej samt.berør v/25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | DSQ | 2+ flyben ved start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Thea Mikkelsen | 2005 | DSQ | Async arme v/20m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:30 |