2020-01-17   15:50:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Lindborg  1994    712  30.12        1:01.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Cassandra Tran  1997    602  31.86        1:05.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Nanna Drewsen  1998    471  34.49        1:10.95   
  VAT København                   
                     
Emma Taylor  1998    408  36.28        1:14.45   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Julia Virgili  1998    362  36.43        1:17.47   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Grahovac  1999    508  33.36        1:09.19   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Johanna Berthelsen  2000    479  34.12        1:10.56   
  VAT København                   
                     
Josefine B. Pedersen  1999    469  34.28        1:11.06   
  VAT København                   
                     
Frida Rödin  2000    461  34.28        1:11.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    441  35.61        1:12.51   
  Vest-Brøndby                   
                     
Tove Lennartsson  2000    414  35.51        1:14.10   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Xenia Huryn  2000    393  36.36        1:15.38   
  VAT København                   
                     
Alicia Virgili  2000    351  37.90        1:18.24   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Frederikke Amund Nielsen  1999    305  40.44        1:22.03   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
10  Nikoline Victoria Sass  1999    298  40.15        1:22.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
11  Sara Hassel Toubro  1999    285  41.36        1:23.89   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
12  Augusta Jansson  2000    267  41.08        1:25.70   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Nicole Olofsson  1999    259  42.04        1:26.58   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Laugesen  2001    511  33.47        1:09.08   
  VAT København                   
                     
Caroline Mathiesen  2001    486  33.57        1:10.24   
  VAT København                   
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    481  34.63        1:10.46   
  GTI                   
                     
Emma Vileus  2001    479  33.41        1:10.58   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    475  34.48        1:10.75   
  Vest-Brøndby                   
                     
Josefine Nickelsen  2001    441  35.72        1:12.51   
  VAT København                   
                     
Johanna Ingner  2002    424  36.33        1:13.49   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Ida Björkdahl  2002    356  37.10        1:17.89   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Katharina N Møller  2001    350  38.08        1:18.34   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Nicoline Fejer  2001    347  37.97        1:18.54   
  GTI                   
                     
11  Camilla Hougaard  2002    340  38.63        1:19.09   
  VAT København                   
                     
12  Isabel Abcell  2001    332  39.01        1:19.69   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Sasia Lundhus  2002    323  39.62        1:20.46   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Bachira El-Laham  2002    313  38.59        1:21.30   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
15  Lærke Knak  2002    312  38.90        1:21.40   
  GTI                   
                     
16  Cecilie Hjarsø  2001    308  38.77        1:21.77   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
17  Frida Toudal  2001    298  41.12        1:22.63   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
18  Nikoline V Hansen  2001    281  40.36        1:24.32   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
19  Amalie V. Sørensen  2002    276  41.38        1:24.76   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Cathrine Wismann  2002    261  42.30        1:26.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Josephine Wismann  2002    234  43.98        1:29.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003    433  34.45        1:12.99   
  VAT København                   
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    413  36.44        1:14.12   
  GTI                   
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    355  37.54        1:17.96   
  Vest-Brøndby                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    348  38.13        1:18.48   
  VAT København                   
                     
Mollie Morfelt  2003    333  37.97        1:19.68   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Alma Foltmar-Michaelsen  2004    305  40.05        1:21.98   
  GTI                   
                     
Isabella Rosenberg  2003    301  39.53        1:22.35   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    294  41.17        1:23.05   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sofie Ølgaard Hansen  2004    286  42.14        1:23.77   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
10  Emma Zambrano Thorsen  2004    285  39.83        1:23.87   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Victoria Husted Volden  2003    282  41.51        1:24.22   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Laura L. Hørning  2004    279  41.34        1:24.46   
  VAT København                   
                     
13  Josefine Arbo Sørensen  2004    268  42.12        1:25.65   
  GTI                   
                     
14  Anne Sofie Devantier  2004    265  42.84        1:25.88   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Esther Hek Hansen  2004    260  42.38        1:26.44   
  GTI                   
                     
16  Emma Kjer Rasmussen  2004    250  43.13        1:27.66   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
17  Julie Wolter  2003    241  44.04        1:28.75   
  GTI                   
                     
18  Liva Søby  2004    231  43.39        1:29.89   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
19  Nicoline H. Baadsgaard  2004    230  42.55        1:30.13   
  GTI                   
                     
20  Josephine Lysdahl  2004    228  42.86        1:30.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Amalie Nissov-Johannsen  2003    227  43.14        1:30.43   
  Vest-Brøndby                   
                     
22  Mette Tofte Jørgensen  2003    224  45.54        1:30.81   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
23  Lærke Blond  2003    217  44.76        1:31.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
24  Clara Schmedes  2004    212  43.12        1:32.56   
  GTI                   
                     
25  Asta Andersen  2003    212  45.83        1:32.57   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
26  Mille Bergmann  2004    208  46.62        1:33.20   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
27  Lotte Dyndgaard  2003    204  45.97        1:33.67   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
28  Karla Banke Mathisen  2003    200  45.33        1:34.43   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Mathilde Edele Borg  2004    192  46.66        1:35.68   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
30  Ellen Mølbak Petersen  2004    178  45.47        1:38.12   
  GTI                   
                     
31  Silja Mortensen  2003    168  48.49        1:40.06   
  Albertslund IF                   
                     
32  Ida Mørk  2004    166  47.92        1:40.42   
  GTI                   
                     
33  Asta Kristensen  2004    166  48.27        1:40.47   
  Albertslund IF                   
                     
34  Malene Langvad  2004    164  49.80        1:40.81   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
35  Smila Mathilda Reiter  2004    163  49.33        1:41.04   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
36  Mathilde Busch Erhardi  2004    128  54.25        1:49.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
37  Frida Vaabengaard Jensen  2004    112  55.37        1:54.56   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Signe Henriksen  2004              DSQ  Tyv start 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Schastine Skifter Tabor  2005    253  42.69        1:27.23   
  VAT København                   
                     
Kajsa Salomonsen  2005    213  44.87        1:32.45   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Caroline Bjørn Hvilsom  2005    197  46.66        1:34.78   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Antoinette Zafra  2005    192  47.59        1:35.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Alberte Pedersen  2006    169  48.63        1:39.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Annika Britt Larsen  2005    169  48.29        1:39.87   
  GTI                   
                     
Julie Segato  2005    164  48.35        1:40.77   
  GTI                   
                     
Thea Mikkelsen  2005    163  49.07        1:40.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    161  48.31        1:41.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Annika Køhn  2005    157  49.42        1:42.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Frida Høj Andersen  2005    153  49.64        1:43.20   
  GTI                   
                     
12  Elisabeth Augusta Englev  2006    151  50.52        1:43.64   
  GTI                   
                     
13  Filippa Eiler  2005    150  49.55        1:43.88   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
14  Laura Købke  2005    141  50.08        1:46.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Annette Toft  2006    138  51.92        1:46.84   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Freja Lohmann Strobel  2006    134  51.52        1:47.89   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
17  Ida Jacobsen  2005    131  55.25        1:48.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Marie Strandquist  2007    129  52.39        1:49.30   
  Albertslund IF                   
                     
19  Liva Gottrup Sørensen  2006    126  53.24        1:50.13   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Mille Hansen  2005    123  54.49        1:51.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Emma Riis  2005    116  54.81        1:53.15   
  Albertslund IF                   
                     
22  Lærke Marie Clausen  2005    115  54.39        1:53.26   
  GTI                   
                     
23  Alberte Crone Larsen  2006    114  52.60        1:53.71   
  GTI                   
                     
24  Natascha Packert-Frandsen  2005    114  56.20        1:53.89   
  Vest-Brøndby                   
                     
25  Alma Møller-Ern  2006    106  56.13        1:56.50   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
26  Alberte K. Andersen  2006    101  59.30        1:58.22   
  Vest-Brøndby                   
                     
27  Rebecca Loft Helms  2006    97  1:01.45        2:00.08   
  Vest-Brøndby                   
                     
28  Emilia Gotfredsen  2005    90  1:01.22        2:02.99   
  GTI                   
                     
29  Rikke Therp  2006    87  58.02        2:04.62   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Maya Amstrup Riis  2007    80  1:00.60        2:08.03   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Lærke Hansen  2006    52  1:08.68        2:27.65   
  Vest-Brøndby                   
                     
Anna Blom Bygum  2006              DSQ  ej ryglig eft. 75m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Luna Ravn  2006              DSQ  efb. 25m 
  Albertslund IF                   
                     
Marie Nissov-Johansen  2006              DSQ  erl før 50m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark