Resultat för Arvo-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Arvo uinnit | Tulostuspäivämäärä | 23 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Porin Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 toukokuu 2015 |
Laji 20, 100m Vu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tinja Lasonen | 2004 | 334 | 36.73 | 1:14.99 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 310 | 37.05 | 1:16.86 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Alisa Ailanen | 2004 | 270 | 38.23 | 1:20.48 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Siiri Niskasaari | 2004 | 265 | 38.74 | 1:21.01 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
5 | Aada Taiponen | 2004 | 262 | 39.25 | 1:21.33 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
6 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 255 | 39.25 | 1:22.06 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Fiona Laakso | 2005 | 231 | 39.93 | 1:24.76 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Nita Tenho | 2004 | 228 | 40.63 | 1:25.19 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Noora Kekola | 2004 | 223 | 40.07 | 1:25.76 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
10 | Emmi Ellonen | 2005 | 215 | 41.32 | 1:26.84 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
11 | Milla Lempiälä | 2005 | 211 | 40.53 | 1:27.33 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
12 | Ella Suominen | 2004 | 210 | 42.32 | 1:27.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Viola Penttilä | 2004 | 199 | 41.29 | 1:29.07 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Ulla Haarala | 2004 | 195 | 43.79 | 1:29.78 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
15 | Jessi Isomaa | 2004 | 186 | 42.71 | 1:31.21 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
16 | Saara Kiuru | 2004 | 179 | 43.32 | 1:32.38 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Sonja Mikkonen | 2004 | 175 | 43.01 | 1:32.96 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
18 | Aada Berg | 2004 | 168 | 45.56 | 1:34.22 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
19 | Kerttu Rintola | 2004 | 163 | 42.74 | 1:35.23 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Ella Hovila | 2004 | 158 | 46.18 | 1:36.22 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
21 | Noora Suonsivu | 2005 | 158 | 42.89 | 1:36.29 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Oona Turunen | 2006 | 151 | 47.30 | 1:37.67 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Veera Maijala | 2005 | 147 | 46.13 | 1:38.63 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
24 | Julia Rauhala | 2006 | 145 | 45.64 | 1:38.89 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Patricia Norrgård | 2004 | 143 | 45.31 | 1:39.53 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Iida Kallio | 2004 | 141 | 48.37 | 1:39.91 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
27 | Sanni Jouppi | 2004 | 139 | 47.54 | 1:40.44 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
28 | Bettina Sandelin | 2005 | 138 | 47.13 | 1:40.63 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
29 | Siiri Teräs | 2005 | 138 | 46.41 | 1:40.66 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Siiri Levonoja | 2004 | 133 | 48.85 | 1:41.81 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
31 | Nelli-Noora Pitkänen | 2005 | 130 | 48.08 | 1:42.60 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
32 | Jemina Vainio | 2004 | 129 | 49.77 | 1:42.80 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Teresa Kivistö | 2004 | 129 | 47.85 | 1:42.81 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
34 | Hilla Känkänen | 2006 | 111 | 48.31 | 1:48.13 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
35 | Aino Suominen | 2004 | 111 | 50.67 | 1:48.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
36 | Noora Kotanen | 2004 | 111 | 49.60 | 1:48.26 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
37 | Vilja Pusa | 2005 | 107 | 48.55 | 1:49.59 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
38 | Emma Repo | 2004 | 103 | 50.48 | 1:50.91 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
39 | Ruut Raunio | 2005 | 97 | 53.88 | 1:53.11 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
40 | Eerika Kivistö | 2006 | 88 | 55.84 | 1:56.64 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
41 | Peppi Tarkka | 2004 | 83 | 56.94 | 1:59.23 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
42 | Linnea Koski | 2007 | 81 | 56.06 | 2:00.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Maija Tarkka | 2005 | 80 | 56.31 | 2:00.48 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
44 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 73 | 57.87 | 2:04.51 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
45 | Zara Cathrina Rintala | 2006 | 65 | 59.67 | 2:09.05 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Lumi Luoma | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Olivia Talvitie | 2006 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 20, 100m Vu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 630 | 29.15 | 1:00.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 466 | 32.19 | 1:07.12 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Venla Salminen | 2002 | 453 | 32.55 | 1:07.77 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Emmi Heine | 2002 | 408 | 33.53 | 1:10.16 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Ilona Juuri | 2002 | 379 | 34.33 | 1:11.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Olivia Koski | 2002 | 374 | 34.48 | 1:12.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Kerttu Nurmi | 2003 | 346 | 35.79 | 1:14.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Aino Heininen | 2002 | 341 | 34.74 | 1:14.49 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 341 | 35.32 | 1:14.50 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
10 | Inari Laaksonen | 2002 | 321 | 35.46 | 1:16.01 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Mimosa Rintala | 2003 | 313 | 37.31 | 1:16.66 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
12 | Maija Nurmi | 2003 | 313 | 36.67 | 1:16.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Saana Vähämaa | 2002 | 306 | 37.48 | 1:17.21 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Aino Kallio | 2003 | 302 | 37.00 | 1:17.56 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
15 | Lidian Vihervä | 2002 | 290 | 37.74 | 1:18.66 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
16 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 286 | 37.80 | 1:19.00 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Erin Ekroos | 2002 | 269 | 38.05 | 1:20.57 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
18 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 265 | 37.89 | 1:20.98 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
19 | Sanna Pajula | 2003 | 254 | 38.29 | 1:22.19 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
20 | Sofia Eriksberg | 2002 | 222 | 40.58 | 1:25.91 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
21 | Heidi Javanainen | 2003 | 215 | 42.69 | 1:26.81 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
22 | Jessika Mursula | 2003 | 202 | 41.03 | 1:28.66 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
23 | Maria Rauhala | 2003 | 173 | 44.13 | 1:33.31 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Sofia Runnakko | 2002 | 173 | 43.25 | 1:33.38 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
25 | Katariina Korpi | 2002 | 155 | 46.37 | 1:36.93 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
26 | Jenna Rautava | 2003 | 150 | 47.57 | 1:37.94 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
- | Maria Hautala | 2003 | DSQ | |||||||
Kurikan Ryhti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 100m Vu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Iisalo | 2001 | 525 | 30.44 | 1:04.52 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Oona Tursas | 2001 | 485 | 31.41 | 1:06.27 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Heta Känkänen | 2001 | 484 | 31.23 | 1:06.29 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Ronja Vallenius | 2001 | 430 | 32.84 | 1:08.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Elena Mantila | 2001 | 397 | 33.89 | 1:10.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Sofia Ranta | 2000 | 355 | 35.94 | 1:13.47 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
7 | Suvi Tuominen | 2000 | 315 | 36.33 | 1:16.46 | |||||
Uinti-Vakka | ||||||||||
8 | Julianna Rintala | 2001 | 311 | 37.25 | 1:16.83 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 303 | 37.16 | 1:17.46 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
10 | Iida Peltonen | 2001 | 286 | 37.23 | 1:19.01 | |||||
Kurikan Ryhti | ||||||||||
11 | Emma Autio | 2001 | 173 | 45.24 | 1:33.37 | |||||
Kurikan Ryhti | ||||||||||
12 | Ida Heino | 2000 | 168 | 42.01 | 1:34.23 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Veera Järvinen | 2000 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 20, 100m Vu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 572 | 30.32 | 1:02.71 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Iida Vallenius | 1999 | 442 | 32.53 | 1:08.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Henni Känkänen | 1999 | 439 | 32.39 | 1:08.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Sinja Kanto | 1998 | 435 | 33.25 | 1:08.67 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
5 | Saara Haapamäki | 1998 | 337 | 36.43 | 1:14.77 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
6 | Emilia Runnakko | 1999 | 253 | 39.32 | 1:22.32 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 23 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 18:10 |