Resultater for Arvo-uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Arvo uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 toukokuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
13:42 |
|
|
Järjestäjä |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 toukokuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
304 |
41.15 |
1:31.42 |
2:26.85 |
|
3:07.49 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aada Taiponen |
2004 |
|
267 |
46.69 |
1:37.06 |
2:30.06 |
|
3:15.86 |
|
|
Swimming Team Riksu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nita Tenho |
2004 |
|
224 |
49.91 |
1:42.80 |
2:44.74 |
|
3:27.71 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Uusitorppa |
2004 |
|
219 |
49.12 |
1:41.63 |
2:44.74 |
|
3:29.28 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
206 |
48.00 |
1:43.38 |
2:45.22 |
|
3:33.40 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Ellonen |
2005 |
|
203 |
52.67 |
1:45.61 |
2:47.60 |
|
3:34.59 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
196 |
50.59 |
1:49.13 |
2:52.00 |
|
3:37.06 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siiri Niskasaari |
2004 |
|
177 |
47.41 |
1:45.16 |
2:55.33 |
|
3:44.38 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Maijala |
2005 |
|
162 |
56.06 |
1:53.64 |
2:57.73 |
|
3:51.06 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sonja Mikkonen |
2004 |
|
154 |
55.71 |
2:00.42 |
3:05.42 |
|
3:55.07 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
134 |
2:03.96 |
3:13.52 |
4:06.51 |
|
4:06.51 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santra Nieminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
459 |
35.11 |
1:18.03 |
2:06.68 |
|
2:43.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
345 |
41.72 |
1:29.03 |
2:21.62 |
|
2:59.86 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Heine |
2002 |
|
343 |
37.85 |
1:24.07 |
2:22.73 |
|
3:00.13 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
311 |
40.99 |
1:29.82 |
2:24.35 |
|
3:06.14 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
292 |
43.93 |
1:32.21 |
2:28.65 |
|
3:09.96 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
277 |
44.13 |
1:31.44 |
2:32.46 |
|
3:13.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
264 |
41.38 |
1:36.26 |
2:33.75 |
|
3:16.50 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viivi Niskasaari |
2002 |
|
239 |
39.52 |
1:34.82 |
2:35.94 |
|
3:23.19 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sonja Kaitosaari |
2002 |
|
233 |
52.82 |
1:45.59 |
2:44.69 |
|
3:24.99 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Nore |
2002 |
|
224 |
47.82 |
1:43.08 |
2:40.33 |
|
3:27.42 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
557 |
32.18 |
1:13.28 |
1:58.32 |
|
2:33.23 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Auroora Tanninen |
2001 |
|
461 |
35.64 |
1:19.45 |
2:07.22 |
|
2:43.23 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
319 |
38.05 |
1:26.31 |
2:20.63 |
|
3:04.47 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Järvinen |
2000 |
|
267 |
41.63 |
1:32.65 |
2:28.49 |
|
3:15.85 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Peltonen |
2001 |
|
257 |
47.72 |
1:39.16 |
2:35.50 |
|
3:18.25 |
|
|
Kurikan Ryhti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Danyela Tanke |
2000 |
|
255 |
44.79 |
1:38.63 |
2:34.55 |
|
3:18.85 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Haanpää |
2001 |
|
244 |
42.03 |
1:34.67 |
2:36.76 |
|
3:21.76 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Heino |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Vallenius |
1999 |
|
457 |
36.76 |
1:20.10 |
2:06.48 |
|
2:43.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lyydia Tuominen |
1998 |
|
352 |
37.83 |
1:23.39 |
2:20.46 |
|
2:58.54 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 |
Tulostuspäivämäärä |
23 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:42 |
|